Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały dysk twardy 120gb i miejsce już się kończy, myślę nad kupnem dysku zewnętrznego podpinanego i zasilanego przez USB. Czy ktoś może coś dobrego polecić? Interesuje mnie coś wielkości 320-500gb

 

http://allegro.pl/item536427985_500gb_dysk..._usb_skora.html

 

smiga u mnie bardzo dobrze, wizualnie wyglada rownie slicznie. plug-and-play, 3 sekundy i zgrywasz (szybki transfer).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
jaki polecacie prostu w obsłudze program do "skanowania" dysku- chodzi mi tu o program który pokaże czy dysk jest uszkodzony w którymś sektorze.

oprócz oczywiście defragmentacji.

 

Jak to jakiś Seagate polecam SeaTools w wersji pod DOS. Ściągasz, nagrywasz na jakiś krążek(CD,DVD) i boot-ujesz elegancko przed systemem. Można dokładnie dysk sprawdzić i nawet sporo w nim naprawić, sporym plusem jest obecność myszki - nie trzeba się pierniczyć w wierszu poleceń :>

Odnośnik do komentarza

Witam,

mam problem z nowym dyskiem Samsunga MP0402H 40GB [stary dysk Toshiba Model MK3021GAS 30GB], niby na początku wszystko jest ok, ale po jakimś czasie system się wiesza. Sytuacja wygląda tak jakby dysk przestał pracować. Raz pokazał się niebieski ekran ale nie wiem jaki był błąd bo od razu komp się zrestartował Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Witam,

mam problem z nowym dyskiem Samsunga MP0402H 40GB [stary dysk Toshiba Model MK3021GAS 30GB], niby na początku wszystko jest ok, ale po jakimś czasie system się wiesza. Sytuacja wygląda tak jakby dysk przestał pracować. Raz pokazał się niebieski ekran ale nie wiem jaki był błąd bo od razu komp się zrestartował Co może być przyczyną?

 

Start -> Ustawienia > Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Odklikaj "Automatycznie uruchom ponownie"

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

http://allegro.pl/item764291051_obudowa_hdd_3_5_ide_sata_usb_2_0_sklep_krakow.html miał ktoś styczność? Tanie jest i obawiam się czy nie zbyt gówniane...

 

Mam dysk 80gb na ide, który leży i wypadałoby go wsadzić w jakąś obudowę i wykorzystywać. Po głowie chodzi mi też zakup jakiejś 500gb i wtedy dojdzie mi jeszcze 250gb na Sata II, który też można by wsadzić do jakiejś budy... Teraz pozostaje pytanie czy lepiej kupić budę ide/sata na usb czy 2 budy (jedna sata druga ide), żeby uniknąć przekładania...

 

Możecie polecić jakąś godną uwagi obudowę na 3,5 cala, albo taką ide/sata -> usb albo dwie osobne? Słyszałem coś, że Welland ma dobre budy, ale są kuźwa drogie trochę...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jesteś świadom jednej rzeczy: SATAII to szybkość transferu ~300 MB/s, USB 2.0 to ~60 MB/s. Jeśli masz zamiar wykorzystywać go jako dysk przenośny, to w swojej roli się sprawdzi (taki większy flashdisk), jeśli ma być podłączony do kompa na dłuższe okresy i system ma z tych danych aktywnie korzystać, to lepiej go włóż do środka i podłącz przez SATA.

Odnośnik do komentarza

Moj leciwy juz Seagate 80GB powinien chyba powoli myslec o emeryturze i w zwiazku z tym chcialbym kupic cos nowego. Interesuje mnie przedzial 750GB-1TB. Dysk wewnetrzny. Jakies sugestie?

Okolo rok temu przymierzalem sie do kupna Seagate 500GB ale odstraszyly mnie ukryte wady fabryczne tych dyskow. Teraz jest z Seagatami wszystko ok?

Odnośnik do komentarza

Model Seagate Barracuda 7200.12 (500 GB, 16 MB, SATA II) został ponoć poprawiony i już się nie sypie.

A z tego przedziału, który Ciebie interesuje to bardzo polecam model WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II. Dysk roku 2009 według benchmark.pl

Jedynym minusem tego dysku może być specyficzny dla Caviarów dźwięk wydawany w czasie pracy. Cenowo powinieneś się zamknąć w przedziale do 350 złotych.

Odnośnik do komentarza

Czarne od Zielonych różnią się tym, że w czarnych zastosowano nowy silnik i lepszy wał napędowy. Ramię głowicy posiada zabezpieczenie, uniemożliwiające zetknięcia się głowicy z talerzem. Są trochę szybsze od zielonych. Green Powery nie są złe pamiętam, że nawet komuś polecałem kiedyś tutaj te dyski. WD Caviar GP-16 1TB WD10EADS 32MB kosztuje około 280 złotych.

 

Firma Western Digital produkuje bardzo dobre dyski i mało kiedy zdarzają się niewypały. Samsung idzie na masówkę i z jego produkty są z roku na rok gorsze. Odradzam kupna dysków tej firmy.

Odnośnik do komentarza

wspomniano o dyskach Seagate'a, słynnej serii 7200.12, więc muszę odbębnić swoją rolę - nie polecam, są dobre póki się nie rozwalą, a potem jesteś skazany wyłącznie na siebie: support zero, rzekomo odpisują w 24h ale robią to de facto w około 2-3 tygodnie, choć znali dobrze problem od listopada (pierwsze opisywane pady jeszcze przed wakacjami...), to bez wyjaśnienia zdychały kolejne tysiące dysków, a poprawka firmware'u wyszła dopiero w ostatnich dniach stycznia. posty odnośnie awarii itp. były usuwane. dodatkowo jeśli jesteś spoza Stanów, to zapomnij o przywracaniu danych, jedynie wymiana starego dysku na nowy (wysyłka na własny koszt i odpowiedzialność).

 

jeśli będziesz myślał o zakupie Seagate'a lub Maxtora (różne brandy, firma ta sama), to przypomnij sobie moje słowa :)

Odnośnik do komentarza

Trzymanie 2 dysków w niczym nie koliduje. Choć radziłbym jednak postawić system na nowym dysku, a starego nie podłączać i trzymać w biurku z ważniejszymi danymi. Po pierwsze po co obciążać zasilacz, po drugie czym jest te 80GB przy 1TB ;) sformatuj nowy dysk, podziel na 2-4 partycje, zrzuć dane z tego starego dysku na jedną partycję. I tak nie wierzę, że zapełnisz ten nowy dysk danymi, bo skoro do tej pory siedziałeś na 80GB to widocznie nie masz ogromnych zbiorów danych ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...