Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

możesz sobie gruba zainstalować, albo pogooglować nad jakimś innym bootloaderem

http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...=Szukaj&lr=

 

albo bawić się windowsowym boot.ini

http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

tylko wtedy pod winda 2 dyski beda widoczne, nieprawdaz? a mi chodzi o to aby byl jeden, a ja w biosie bym mogl przelaczac "widocznosc dyskow" bez zamiany zworek kabli, etc.

Odnośnik do komentarza

wpinales te dyski ustawione na master na osobnych tasmach? jesli wpiales dwa na jednej tasmie i poustawiales oba na master to nie ma sie co dziwic, ze nic nie widzial. wepnij oba dyski na master na roznych tasmach i potem wylaczaj w biosie IDE Primary/Secondary z dyskiem ktory ma byc niewidoczny i z ktorego ma nie bootowac.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Witam. Mam problem z dyskiem twardym a mianowicie : posiadam WD 80GB na którym mam zainstalowany system XP podłączony jest bez jakiejkolwiek zworki. Dziś zakupiłem także WD tylko 320GB i mam pytanie jak podłączyć ten dysk, aby system ruszał z 80 a 320 widoczny był jako kolejna partycja.

na dysku powinna byc ilustracja jak trzeba wsadzic zworke, zeby pracowal w trybie slave :] i musi byc podlaczony na drugiej tasme afair

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo ciekawy problem z moim 160GB Samsungiem SP1604N. Otóż na dysk nie można zapisać plików systemowych. Tak się składa, że kopiowanie spod Windowsa jest możliwe ale kiedy chcę zainstalować linuxa czy też Windowsa to chwilę po rozpoczęciu kopiowania plików na dysk pojawia się komunikat błędu o problemie z zapisem na dysk któregoś z plików. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem skończyć męczarnie z tym Samsungiem i kupić nowy dysk. Po analizie różnego rodzaju sprzętu padło na Seagate ST3160815A 160GB 8MB cache z serii Barracuda 7200.10. Jednotalerzowy dysk z NCQ. Gwarancja na 60 miesięcy. Jak na razie wypada bardzo pozytywnie ale na konkretniejszy opis zdecyduję się dopiero za jakiś czas aż trochę dostanie w żyłę ;)

Odnośnik do komentarza
Mam bardzo ciekawy problem z moim 160GB Samsungiem SP1604N. Otóż na dysk nie można zapisać plików systemowych. Tak się składa, że kopiowanie spod Windowsa jest możliwe ale kiedy chcę zainstalować linuxa czy też Windowsa to chwilę po rozpoczęciu kopiowania plików na dysk pojawia się komunikat błędu o problemie z zapisem na dysk któregoś z plików. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

no ja mialem podobna sytuacja z seagatem... byl to bardzo maly dysk 8GB jak pamietam ;) nie dal osie zainstalwoac windy, podzialal potem jeszcze 2 tyg. i do piachu.

Odnośnik do komentarza

czy ktos jest obeznany w temacie zew. dyskow twardych via USB :> potrzebuje czegos o duzej pojemnosci... zbieram sie do formata i jakos nie widzi mi sie wypalanie ilusdziesiat plyt... a taki dysk chyba by mi sie przydal... na allegro udalo mi sie znalezc marke Samsung, inne sa jakies malo znane mi firmy... jest mi ktos w stanie cos doradzic? pojemnosc jaka mnie interesuje to min. 400GB

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Masz dysk Seagate? Spróbuj upomnieć się o zwrot pieniędzy!

 

Seagate Technology LLC przegrało w amerykańskim sądzie rozprawę dotyczącą jednostek, w jakiej podawana jest pojemność dysku twardego. Za wprowadzające w błąd oznaczenia - np. dysk oznaczony jako "80 GB" ma zawsze 74,5 GB pojemności - firma będzie płacić odszkodowania i oferować darmowe kopie swych aplikacji.

 

Skąd wziął się problem? Otóż bierze się on ze sposobu, w jaki obliczana jest pojemność dysków twardych. Firmy produkujące HDD stosują zawsze jednostki SI, dlatego 80 GB oznacza zwykle około 80 000 000 000 bajtów.

sonda

Czy w Europie też się uda?

Tak

Nie

Nie będzie procesu

glosuj

 

sonda

 

 

REKLAMA Czytaj dalej

 

 

 

Jednak w świecie komputerów i informatyki przyjęło się obliczanie pojemności z wykorzystaniem potęg dwójki, dlatego 80 GB to 80 * 1024 bajty * 1024 bajty * 1024 bajty, czyli 85 899 345 920 bajtów.

 

Klienci kupujący dyski twarde byli często zszokowani: HDD z etykietką "80 GB" w systemie operacyjnym rozpoznawany był jako urządzenie o pojemności 74-75 GB. Jako użytkownicy na każdym "zwykłym" gigabajcie traciliśmy ok. 74 MB ( 7,37 procenta ). Niby nic, ale przy tak olbrzymich pojemnościach różnica staje się odczuwalna.

 

 

Rozwiązanie - proces

 

Amerykańscy użytkownicy ( w tym szczególnie Michael Lazar i Sarah Cho ) poczuli się oszukani i postanowili wytoczyć firmie Seagate proces. Sprawa była z góry wygrana, dlatego korporacja bardzo szybko postanowiła pójść na ugodę.

 

Teraz każdy Amerykanin, który kupił dysk Seagate w przeciągu ostatnich 6 lat ( przed 1 stycznia 2006 ) otrzyma zwrot "nadpłaty". Rekompensata ma wynieść 5 procent wartości dysku netto i przyznawana jest za okazaniem dowodu zakupu.

 

Ci klienci, którzy zdecydowali się na dysk Seagate między 1 stycznia 2006 a 26 września 2007, mogą bezpłatnie skorzystać z komercyjnych aplikacji firmy.

 

Rekompensata przyznawana jest wyłącznie tym, którzy kupili HDD jako samodzielne urządzenie - i tylko w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się jednak, że podobny proces sądowy przydałby się również w Unii Europejskiej, by producenci raz na zawsze zdecydowali się na dokładniejsze informacje o dyskach twardych albo pożegnali się z wprowadzającymi w błąd etykietkami.

 

w Polsce tez bedzie to mialo racje bytu ? kupilem 320gb... a rzeczywiscie jest 291.... :roll: nie wiedzialem, ze to blad w oznaczeniu firmy Seagate

Odnośnik do komentarza

No dokładnie jest jak Vend mówi. Dziwi mnie, że ktoś kupując HDD o tym nie wiedział, tzn 4-5lat temu o tym może nie wiedziałem. Jednak jeżeliby w Polsce coś takiego było, było by to bardzo miłe. Sam mam takie 2 dyski, za jeden dopłata, za 2 darmowe programy :]

 

 

PS na starym forum ktoś już pisał, że w HDD jest takie, a nie inne nazewnictwo. ;)

Odnośnik do komentarza
czy ktos jest obeznany w temacie zew. dyskow twardych via USB :> potrzebuje czegos o duzej pojemnosci... zbieram sie do formata i jakos nie widzi mi sie wypalanie ilusdziesiat plyt... a taki dysk chyba by mi sie przydal... na allegro udalo mi sie znalezc marke Samsung, inne sa jakies malo znane mi firmy... jest mi ktos w stanie cos doradzic? pojemnosc jaka mnie interesuje to min. 400GB

 

Proponuję to: http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zew...pelny,id,38369/

 

Inna opcja to kupno zwykłego dysku + kieszeń USB

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...