Skocz do zawartości

Numizmatyka


bartt12

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat z nadzieją, że ktoś z forumowiczów zajmuje się kolekcjonowaniem starych monet. Ja narazie jestem początkującym kolekcjonerem. Mój najstarszy okaz to 1 grosz (Królestwa Polskiego), rok 1840 roku. Jak ktoś się tym interesuje to chętnie pogadam.

Odnośnik do komentarza

ja kiedys (to chyba koncowka PRL byla) jako dziecko zbieralem, ale chyba to raczej pod takie zbieractwo podchodzilo bo jako dzieciak zbieralem w zasadzie wszystko: monety, znaczki, puszki, slimaki :D, zolnierzyki itd. itp. No ale z perspektywy czasu oceniam Numizmatyke jako bardzo fajne hobby. Na pewno warto :) Kiedys to kurcze staly "dziadki z monetami", a teraz tylko net, eeh to byly czasy ;P

Odnośnik do komentarza

Nie mogę powiedzieć, że numizmatyka to moje hobby, ale przypadkiem mam takie wielkie, ciężkie 5 kopiejek z 1787 roku. Zdaje się, że dał nam to jakiś Rosjanin czy Białorusin, który z 10 lat temu przyjechał do Poznania... już nawet nie pamiętam po co, jakiś lekarski zjazd czy co...

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Wiem, ze to temat o monetach, ale postanowilem tutaj napisac, by nie zakladac nowego. Otrzymalem od mojej babci znaczki, ktore jej syn przywiozl ok. 30 lat temu z Egiptu. Sa w nienaruszonym stanie, wrecz idealnym. Kompletnie nie znam sie na znaczkach i nie wiem, czy sa cos warte. Z nadzieja, ze znajdzie sie ktos, kto choc w lekkim stopniu orientuje sie w temacie, wrzucam skan ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wiem, ze to temat o monetach, ale postanowilem tutaj napisac, by nie zakladac nowego. Ogólnie rzecz biorąc próbowałem zbierać już różne rzeczy monety, znaczki, kapsle, długopisy itp. teraz myślę nad zbieraniem biletów komunikacji miejskiej i międzymiastowej. Tutaj pojawia się jednak problem, bo szybko blakną, niektóre nawet gdy są przechowywane w ciemnych i suchych miejscach. Zna ktoś jakiś niezawodny sposób na "zachowanie ich przy życiu"?

Odnośnik do komentarza

Też zbierałem monety jako dzieciak i nastolatek i nazbierałem tego 3 klasery i jeszcze troche co mi sie nie mieścilo a nowego klasera kupować mi sie już nie chciało. Jeżeli już mówimy o najstarszych to posiadam grosza Kazimierza Wielkiego i łezki Jana Kazimierza, warte tyle co łezka :P Ostatnio ponownie przejrzałem sobie klasery z katalogiem monet z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego i XIX i XX wieku i wypatrzyłem kilka monet więcej wartych niż przysłowiową złotówkę. Ale nie wiem jak mają się wartości z katalogu do rzeczywistej wartości kolekcjonerskiej tych monet, bo nie potrafię ocenić stopnia zużycia monet. A zainteresowałem się bo pomyślałem iż można coś na tym zarobić, ale zweryfikuje to dopiero jak się wybiore na targ staroci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...