Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

Jestem na etapie załatwiania internetu, wprawdzie w trakcie budowy przygotowałem się pod światłowód, ale może to być kwestia lat (jest planowany przez Orange), teraz mam opcję jedynie radiówki i dostałem taką wycenę razem z montażem zestawu do TV:

 

1) Sam internet - 400 zł
2) Internet + tv satelitarna - 950 zł
3) Internet + tv satelitarna + konwerter do 4k -1050 zł
4) Internet + tv satelitarna  + tv naziemna  - 1250 zł
5) Internet + tv satelitarna + konwerter do 4k + tv naziemna - 1350 zł
 
Myślicie, że to są ok ceny, bo szczerze kompletnie nie mam pojęcia czy firma nie przesadza.
 
Antena satelitarna 80cm corab
Konwerter twin inverto
Przewód 2 sztuk po okolo 8m
Maszt antenowy 2m z opaska kominowa
Materialy instalacyjne - w tym wtyczki kompresyjne

robocizna

konwerter unicable 8 sygnalow

 

Myślę nad opcją 2 a 3.  Gdybym w przyszłości myślał o ncplus to wystarczy mi sam dekoder nie?

 

Odnośnik do komentarza

Sam internet radiowy 400 zł? To jaki to jest?

Ja jakiegoś mega szybkiego nie mam (a wręcz mało jest, ale mi wystarcza; w zasadzie bardzo mało siedzę odkąd się przenieśliśmy)- 20 mb/s. Płacę 50 zł miesięcznie. Montaż i antena "gratis"- w sensie wliczone pewnie jest w cenę abonamentu. 

Odnośnik do komentarza

Hmm, dla mnie to i tak w pyte drogo. 

U mnie gość przyjechał, zamontował pałąk do anteny od netu, kable już miałem rozciągnięte (razem z elektryką były kładzione, od tv to samo), router miałem swój. Podłączył antenę, puścił sygnał i tyle. 

Od tv to abonament z nc+, antenę przez neta zamówiliśmy, gdzie było chyba 49 zł. Gość przyjechał, zamontował ramię do anteny, podłączył- koszt 150 zł. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jmk napisał:

A antenę od netu skąd miałeś?

 

W przypadku samego internetu:
Aktywacja 200zł
Maszt+opaska+montaż - 200zł
 
 

Antenę przyniósł do netu gość, co montował i od niego mam neta. To samo z tym ramieniem na antenę.

Odnośnik do komentarza

Patrząc po cenie kuchni @Makka, to ja bym się nie sugerował :D 

 

Ja ci mogę @jmk powiedzieć, że montaż NC+ to koszt ok. 200 zł (już z talerzem), ale może się wahać w zależności od warunków montażowych, czyli czy trzeba np. wchodzić na dach itd.

Natomiast montaż neta w Multimedii na zabudowie jednorodzinnej to zawsze było 300-400 zł.

Odnośnik do komentarza

No trzeba u mnie na dach, trzeba mieć opaskę, bo słabo będzie trzymać wiercenie komina. Ogólnie mozna zamówić ncplus jak mam własną antenę już?

 

Mam jeszcze trzy firmy do wyboru, ale są tak nie konkretne, że szkoda gadać i ogólnie abonament / prędkość neta / długość umowy słabo wygląda.

 

Wziąłbym opcje numer trzy, miałbym neta i opcje tylko podłączenia dekodera enki w przyszłości to wydaje mi się najrosadniejsze w cenie tego tysiaka. Mówią, że wszystko dostaje na własność oprócz "anteny do i gerbery".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...