Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Skończyła mi się umowa z "eNką" i obecnie szukam oferty, która posiadałaby opcję multiroom. Teoretycznie posiada to Cyfrowy Polsat, ale w FAQ jest to bardzo nieskonkretyzowane i trochę mi śmierdzi (już taką podejrzliwą mam naturę) :>

 

Wiem już, że do multiroom muszę mieć konwerter Twin oraz dwa dekodery. Pytanie zasadnicze:

Czy aby oglądać na dwóch telewizorach różne programy w tym samym czasie musze mieć jedną czy dwie karty dekodujące?

Czy drugi dekoder można podpiąć do pierwszego tak, aby dekodował oba oglądane kanały czy nie? Jeżeli to niemożliwe to muszę wykupić dwie karty dekodujące (do obu dekoderów) czyli płacić dwa abonamenty. Jeżeli tak własnie jest to to jest gó...no a nie multiroom. Więc? Jak to jest?

 

Próbowałem swe niejasności wyjasnić na infolinii ale dodzwonienie się do CP graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś Polsat działał w myśl zasady łączenia karty z dekoderem, czyli przypisywania konkretnego egzemplarza karty do konkretnego egzemplarza tunera. Już to, samo w sobie, wykluczało raczej opcję multiroom. Jak jest teraz, najlepiej zadzwonić...

Próbowałem swe niejasności wyjasnić na infolinii ale dodzwonienie się do CP graniczy z cudem.

Spróbuj zadzwonić do jakiegoś większego punktu dystrybuującego CP - jest spora szansa, że trafisz na kumatych pracowników i uzyskasz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

po wycofaniu z oferty kablowej Multimedia S.A Eurosportu- i pozał sie boshe wstawienie TVPSport- kropla sie przelała... i zastanawiam sie nad zmianą telewizji- pakieto k 70 pln- w sumie najblizej tego co potrzebuje jest Cyfrowy Polsat- Cyfra+ nie ma polsat sport co jest logiczne:) itp:)

 

Czy ktos ma polsat cyfrowy w pakiecie Relax Mix i moze sie wypowiedziec w tej sprawie? z gory dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza

Korzystam z tej oferty od miesiąca i jestem na razie zadowolony. Był drobny problem z aktywacją, ale zamiast prób dodzwonienia się do infolinii, wystarczył telefon do dystrybutora, u którego podpisywałem umowę i już wiedział, co zrobić.

 

Przerabiałem już i Wizję TV (koniec lat 90.), i Cyfrę + (lata 2000-2004). Pierwsi, jak wiadomo, już nie istnieją (i chyba chwała im za to ;]). Byli w zasadzie pionierami i trudno się jednak dziwić, że wiele im brakowało do perfekcji. O drugich mam średnie zdanie - uwielbiali regularnie zmieniać cennik (gdy przestała mnie obowiązywać promocyjna umowa na czas określony) i w ciągu w zasadzie 2 lat ceny zmienili bodaj czterokrotnie. Nadal (o ile wiem) wciskają ludziom za złotówkę dekoder, za który i tak co miesiąc trzeba zapłacić 10 zł jako opłatę za wynajem sprzętu. Do tego były z nimi wieczne problemy dotyczące realizacji usług technicznych (np. ustawiania lub przestawiania anteny w związku ze zmianą nadawania sygnału z Astry na HotBird). Po kolejnej takiej akcji postanowiłem zakończyć swoją współpracę z C+

 

Teraz korzystam z oferty CP i (na razie mam do maja "gratis" 5 miesięcy + pakiet HBO / HBO 2 i HBO Comedy) za pakiet Relax Mix mam wyliczone ca. 58 zł brutto / miesiąc. Mam w tym wszystko to, co potrzebuję (tak naprawdę, w porównaniu do C+, brakuje mi jedynie dostępu do ligi angielskiej na żywo - mam za to szansę obejrzeć znakomitą większość meczów MU z mniejszym lub większym poślizgiem) - dostęp do telewizji naziemnej (Polsat, TV4, TVP), pakiet TVN (24, Turbo i Style dla narzeczonej), pakiet Discovery, Eurosporty, pakiet AXN, Kino Polska. Mimo pewnych obaw (długo wahałem się przed podpisaniem umowy z CP), w tej chwili mogę przyznać, że jest co najmniej OK.

Odnośnik do komentarza

Na ten moment widzę tylko to:

W nowym roku Cyfrowy Polsat przygotował dla swoich klientów interesujące promocje - nowy pakiet Super Film, pakiet kanałów HBO, dekodery HD i z twardym dyskiem w korzystnych cenach oraz możliwość odbioru wszystkich pakietów przez jeden miesiąc gratis.

 

Najnowszy pakiet Super Film to najbogatszy dodatkowy pakiet w ofercie platformy Cyfrowy Polsat składający się z sześciu małych pakietów platformy - Film, HBO, Sport, Cinemax, Bajeczka i Muzyka - i zawierający 19 kanałów tematycznych o znanych światowych markach, m.in. najnowsze w ofercie platformy stacje HBO, HBO2, HBO Comedy oraz FOX Life, Cinemax, Polsat Sport Extra, Eurosport2. Posiadając ten pakiet, widz ma dostęp do 14 największych kanałów filmowych świata, najlepszych kanałów sportowych, interesujących produkcji dokumentalnych, edukacyjnych, dla dzieci i muzycznych.

 

Pakiet HBO jest dostępny także z innymi pakietami platformy. Aby oglądać kanały HBO trzeba posiadać co najmniej pakiet Familijny. Wszystkie 3 kanały HBO kosztują już od 15 zł za miesiąc - w zależności od wybranej oferty programowej. Cyfrowy Polsat zaproponował najatrakcyjniejszą wśród operatorów platform satelitarnych wartość cennikową pakietu HBO - 20 zł/mies.

 

Ponadto Cyfrowy Polsat oferuje swoim klientom możliwość zakupu dekoderów HD i z twardym dyskiem (DVR) w atrakcyjnych cenach. Dekoder z twardym dyskiem można nabyć już za 199 zł - podpisując umowę na 25 miesięcy i stając się właścicielem dekodera po 13 miesiącach. Opłata z tytułu użytkowania dekodera przez pierwszy rok wynosi 40 zł za miesiąc.

 

Dekoder HD na własność kosztuje 300 zł, a opłata aktywacyjna wynosi 99 zł. Można też wybrać opcję udostępnienia dekodera przez platformę i korzystać z niego, ponosząc jednorazowy koszt aktywacji w wysokości 99 zł oraz wnosząc regularne opłaty z tytułu udostępnienia sprzętu od 0 zł miesięcznie - w zależności od posiadanego pakietu.

 

Do oferty Cyfrowego Polsatu będą sukcesywnie wprowadzane kolejne kanały HD o tematyce filmowej, sportowej, edukacyjnej i rozrywkowej. Do końca marca 2008 r. wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu posiadający dekoder Samsung HD będą mogli oglądać bezpłatnie kanały HD dostępne w ofercie platformy.

 

Wszyscy nowi abonenci Cyfrowego Polsatu otrzymują możliwość oglądania wszystkich pakietów platformy przez pierwszy miesiąc gratis.

Nic specjalnego, tak po prawdzie.

Odnośnik do komentarza

Zestaw jak zestaw. Do odbierania Cyfry+ (na legalnej karcie) i programów FTA z HotBirda oraz Astry spokojnie wystarczy. Za porównywalne pieniądze ciężko będzie znaleźć coś (myślę tu głównie o tunerze) równie praktycznego, konfigurowalnego (np. zmiana list kanałów) i niedrogiego.

 

Z drugiej strony, za niewiele większe pieniądze można pomyśleć o Fergusonie FX7600, który ma (w części modeli) dwa niezależne gniazda z czytnikami kart (gdybyś np. chciał korzystać z dwóch platform cyfrowych) oraz miejsce na dwa moduły.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany pakietem Cyfry+ i poważnie zastanawiam się nad przedłużenie umowy, może lepiej wybrać coś innego? Mam tu na myśli Cyfrowy Polsat i N-kę. Pomożecie? :>

 

Na Polsacie nie ma piłki.. przynajmniej po Euro nie będzie tam nic ciekawego..może poza Eredivisie, i meczami Celticu. N-ka niby ma Bundeslige, i Ligę Mistrzów, ale jeśli miałbym wybierać między kanałem sportowym Cyfry (C+ Sport), a NSport, wybrałbym zdecydowanie to pierwsze.., głównie ze względu na ilość lig, i NBA. To tak jeśli chodzi o Sport/Piłkę. Tobie pewnie chodzi o inne gatunki, na Polsacie trzeba zapłacić za HBO, którego jeszcze chyba nie ma, AXN niezły, ale chyba darmowy i ogólnie dostępny, nie? Jeśli chodzi o inne gatunki na N, to nie orientuję się zupełnie..ale chyba nie ma tam nic co nie miałaby Cyfra, co?

 

Generalnie, gdybym mógł zmienić Polsat, na Cyfrę, zrobiłbym to. Także Tobie radze przedłużyć umowę.

Odnośnik do komentarza
jeśli miałbym wybierać między kanałem sportowym Cyfry (C+ Sport), a NSport, wybrałbym zdecydowanie to pierwsze.., głównie ze względu na ilość lig, i NBA. To tak jeśli chodzi o Sport/Piłkę.

"N" oferuje też m.in. kanał NASN, gdzie pokazują np. NHL czy NCAA. Całkiem niegłupi kanał. Jest też TVP Sport, ale w tym wypadku raczej nie ma się czym chwalić ze strony platformy ;]

Polsat może natomiast pokazać np. F1.

Jeśli chodzi o piłkę, C+ na razie nie ma konkurencji. A szkoda - może wtedy cenowo nieco by zbastowali, bo ocierają się chwilami o szaleństwo pokroju cen za abonament platform zachodnich, np. Premiere czy Sky Italia.

na Polsacie trzeba zapłacić za HBO, którego jeszcze chyba nie ma

Jest od stycznia br. Miałem w promocji, pooglądałem, podziękowałem. Od czasów Wizji TV i wczesnej Cyfry+ niewiele się zmieniło na HBO (poza dwoma kanałami, gdzie i tak wielkie "g" jest) - nieco więcej seriali, ale wciąż zasadą jest tłuczenie tych samych, w większości bardzo średnich, hollywoodzkich, produkcji po stokroć. Szkoda na to kasy - czy to przy okazji CP, czy przy okazji C+. Takie jest moje zdanie.

AXN niezły, ale chyba darmowy i ogólnie dostępny, nie

Darmowy? Co rozumiesz pod tym pojęciem? AFAIK, płacisz jak za wszystko, co nie jest FTA, a znajduje się w pakiecie platformy.

ale chyba nie ma tam nic co nie miałaby Cyfra, co?

W "n"-ce z innych kanałów niż sportowe są (a nie ma tego raczej w C+) np. MGM HD, Universal Channel, Wojna i Pokój, Movies 24, Filmbox.

 

Za C+ przemawiają przede wszystkim transmitowane wydarzenia piłkarskie (ligi) oraz NBA. W przypadku pozostałych kanałów w zasadzie na CP i "n" można znaleźć to samo, niejednokrotnie taniej.

Odnośnik do komentarza
W "n"-ce z innych kanałów niż sportowe są (a nie ma tego raczej w C+) np. MGM HD, Universal Channel, Wojna i Pokój, Movies 24, Filmbox.

 

Afair Movies 24 jest na C+, ale nie ma czym się chwalić ;]

 

 

Za C+ przemawiają przede wszystkim transmitowane wydarzenia piłkarskie (ligi) oraz NBA. W przypadku pozostałych kanałów w zasadzie na CP i "n" można znaleźć to samo, niejednokrotnie taniej.

 

zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Za C+ przemawiają przede wszystkim transmitowane wydarzenia piłkarskie (ligi) oraz NBA. W przypadku pozostałych kanałów w zasadzie na CP i "n" można znaleźć to samo, niejednokrotnie taniej.

 

co rozumiesz pod pojęciem, że można znalezc to samo, niejednokrotnie taniej? przeszukiwałem różne strony, z częstotliwościami kanałów sportowych FTA, i jeśli trafi już się tam jakiś mecz z tych lig, które transmituje C+ Sport, to jest on albo kodowany, albo poprostu go nie ma..i leci jakiś brazylijski serial, czy coś. A NBA, na FTA poprostu nie ma, chyba..

 

jedyny kanał FTA, który ostatnio transmitował jakieś mecze silnych lig(leciał 1 mecz Premiership, w sobotę, lub w niedzielę)na żywo, to Lider TV Aze, który zresztą już nie działa..

Odnośnik do komentarza
Za C+ przemawiają przede wszystkim transmitowane wydarzenia piłkarskie (ligi) oraz NBA. W przypadku pozostałych kanałów w zasadzie na CP i "n" można znaleźć to samo, niejednokrotnie taniej.

co rozumiesz pod pojęciem, że można znalezc to samo, niejednokrotnie taniej?

Pozostałych kanałów, czyli kanałów nie-sportowych: pakiety Discovery, AXN, kanały filmowe, kanały muzyczne, etc. będące w ofercie wszystkich platform cyfrowych w Polsce.

 

Sport (zwłaszcza piłka skopana z tych wyżej notowanych lig europejskich) na FTA umarł już dość dawno, a pojedyncze meteory w postaci np. SportItalii tak szybko jak pojawiały się na niebie jako darmowe, tak szybko z niego znikały. Obecnie na HB i Astrze można czasami obejrzeć jedynie mecze niższych szczebli w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, a także (o ile nic się nie zmieniło od ca. 4-5 miesięcy) ligę rosyjską na RTR Sport Planecie, grecką na ERT, serbską na RTS, portugalską na RTP International, szwajcarską na SAT1.Schweiz oraz czasami reprezentacje narodowe na "publicznych" mediach poszczególnych krajów, dostępnych via satelita.

Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o piłkę, C+ na razie nie ma konkurencji. A szkoda - może wtedy cenowo nieco by zbastowali, bo ocierają się chwilami o szaleństwo pokroju cen za abonament platform zachodnich, np. Premiere czy Sky Italia.

39 złotych za dwa kanały filmowe, gdzie niekiedy można oglądnąć ciekawe filmy + dwa kanały sportowe, gdzie aż roi się od świetnych meczów, to jak dla mnie nie taka duża suma. Miałem CP, mam N-kę, ale uważam, że c+ zdecydowanie najbardziej się opłaca.

Odnośnik do komentarza

Po powrocie z UK też mam zamiar zamontować sobie C+, głównie w perspektywie następnego sezonu Premiership. Pogrzebałem na ich stronce i proszę o wyjaśnienie czy dobrze zrozumiałem warunki oferty. Przykładowo: pakiet podstawowy+dodatek filmowo-sportowy+opłata miesięczna za dekoder to będzie 38zł+29 zł+10zł=77zł. Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...