Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra mam kilka spostrzeżeń, nie wiem czy jest to niedopracowana taktyka czy błędy w grze.

 

- Gdy przeciwnik przejmie piłkę to potrafi minąć wszystkich jakby to był Ronaldo, Messi, i Bale w jednym. Nie ważne że gram Legią z np. Szczakowianką, Szombierkami Bytom, czy z jakimś zespołem z Czadu. Odbiór ustawiam na agresywny, duży presing a oni sobie biegają obok nich albo patrzą gdzie biegnie przeciwnik z piłką.

 

- Kolejna sprawa pomimo ustawienia w taktyce na trzymanie się pozycji - sztywne - zdarza się i to bardzo często, że Chinyama dostaje piłkę przebiegnie 5m od środka i nie ma komu podać. Nie mówię, że pomocnicy powinni wyjść od razu ale jest jeszcze Kucharczyk i Mezenga - też atak - ale są w obronie??? I nawet nie chodzi tutaj o kontry.

 

- Forma piłkarzy wygląda jakby byli kobietami i co drugi mecz mieli okres - księżniczki nic nie chcą robić.

 

- I najbardziej denerwująca mnie sprawa. Nawet jeśli ustawię odbiór na łagodny, to nie wiem czy to sędzia rozdaje tak kartki, czy to moi zawodnicy mu je wyrywają O_o .

 

To tyle spostrzeżeń na razie ode mnie. Wygląda na to, że znów do wypuszczenia łatki 11.0.3 nawet nie podejdę do FM'a.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam zacząć grać z kumplami przez sieć i muszę się dobrze przygotować :D Z waszych spostrzeżeń wynika, że w tym fmie lepiej atakować skrzydlami np. formacja 4-5-1 czy środkiem np. 4-1-2-1-2. Gram Chelsea i skrzydłowych mam słabych, więc bardziej pasowalo by mi grać środkiem, ale zastanawiam się nad skrzydłowymi. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Przy dużym pressingu dokładnie tak się dzieje że przeciwnik mija slalomem naszych zawodników. Po prostu graja za blisko.

Po rozegraniu jednego sezonu udało mi się stworzyć taktykę, którą wygrywam wszystko od kilkunastu meczy, również z mocniejszymi rywalami.

Ustawienie to 1-4-2-3-1. Gram bez skrzydłowych tylko 3 ofensywnymi pomocnikami. Obrona jest ustawiona wysoko + pułapki ofsajdowe. Polecenia dla drużyny to gra płynna i ofensywna.

Grając w ten sposób praktycznie w każdym meczu moi pilkarze maja miażdzacą przewagę.

Dodam, że nie gram klubem z najwyższej półki.

Jeśli któś chce aby mu wysłał tę takse to piszcie na maila: kolib@op.pl

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się ozpisywać każdy szczegół. Jeśli chcesz to napisz do mnie maila to Ci wysle te taksę.

kolego albo dzielisz się na forum czymś albo nie pisz wcale. jak chcesz wysyłać na maila komuś to pisz na PW.

bo pisanie "mam fajną taxe ale nie chce mi się jej pokazywać" to jest dziecinada i nie trzyma zasad tu panujących.

 

PS. Nie da się na tym forum wstawiać obrazków ?

na szczęscie nie da się ;)

 

koniec OT.

 

mi najbardziej na chwile obecną przeszkadza to iż dwóch środkowych obrońców mając na przeciwko gracza z piłką cofa się na pole karne i go nie atakuje. próbowałem już różnych ustawień ale zazwyczaj robią to samo.

na szczęście nie zdarza się to często i na razie ustawienie, o którym już wspominałem 4-1-2-2-1 spisuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza

mi najbardziej na chwile obecną przeszkadza to iż dwóch środkowych obrońców mając na przeciwko gracza z piłką cofa się na pole karne i go nie atakuje. próbowałem już różnych ustawień ale zazwyczaj robią to samo.

na szczęście nie zdarza się to często i na razie ustawienie, o którym już wspominałem 4-1-2-2-1 spisuje się dobrze.

 

O tym jak daleko obrońcy będą wychodzić do przeciwnika decyduje suwak "gra przy przeciwniku" ;)

 

Pewnie masz ręcznie ustawioną wysuniętą linie obrony przy defensywnym nastawieniu więc twoi obrońcy wychodzą wysoko z rozgrywaniem piłki a ustawienia gry przy przeciwniku mają tylko na polu karnym.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem zastosować taktykę ze skrzydłami. 4-1-2-2-1, znalazłem specjalnie pod nią skrzydłowych ofensywnych pomocników i... kompletna klapa.

Musiałem powrócić do 4-3-3 i znów wygrywam. Na 4-3-3 wypełniam jakoś założenia strategiczne czyli utrzymuję się w połowie 5 ligi po awansie.

 

Co może być przyczyną, że taktyka 4-1-2-2-1 z ofensywnymi pomocnikami ani jej zmodyfikowana wersja 2-3-2-2-1 z wysuniętymi bocznymi obrońcami nie przyniosły spodziewanych rezultatów?

Odnośnik do komentarza
Co może być przyczyną, że taktyka 4-1-2-2-1 z ofensywnymi pomocnikami ani jej zmodyfikowana wersja 2-3-2-2-1 z wysuniętymi bocznymi obrońcami nie przyniosły spodziewanych rezultatów?

zgranie?? przyzwyczajenie?

gram Realem, Schalke oraz Stjarnan F.C.- idzie dobrze. od samego początku zastosowałem taką właśnie. skrzydłowym jak i napastnikowi dałem "wsparcie" a nie atak.

Odnośnik do komentarza

zgranie?? przyzwyczajenie?

gram Realem, Schalke oraz Stjarnan F.C.- idzie dobrze. od samego początku zastosowałem taką właśnie. skrzydłowym jak i napastnikowi dałem "wsparcie" a nie atak.

 

Ja dałem atak, w sumie cały czas testuje ustawienia napastników i nie mogę narzekać. Natomiast w grze strasznie kuleje gra obronna. Zdarzają się głupie błędy i zachowania. Słaby przeciwnik ma dosyć dużo akcji (niewykorzystanych, ale jednak ma). Najgorsze są chyba rzuty rożne i wolne przeciwnika, wtedy się czuje jakbym w obronie miał samych juniorów. Co ciekawe że czym więcej zawodników z przodu (AMC, AML,AMR,FC,SC) tym większe posiadanie piłki :-k

Odnośnik do komentarza

Na zgranie bym tego nie zwalił, bo zgrywałem ich od połowy poprzedniego sezonu. Cały letni okres przygotowawczy grałem tą taksą.

Podejrzewam, że nie jest to dobra taksa dla zespołu znacznie słabszego od średniej ligowej.

 

Zauważyłem też bardzo duży wpływ kondycji, w której wychodzą zawodnicy. Jeżeli mają po 90% lub mniej to grają jak by mieli plecaki ze stelażem.

Odnośnik do komentarza

Polecam moja taktyke dla lubiacych 442 Gram lechia 5 razy z rzedu mistrz polski, taktyka tworzona przez 5 lat przynoszaca duze sukcesy .... reularne dobre wystepy w LM. (Baza duża ok 80 tys piłkarzy wiec o grze z szarakami nie ma mowy)

 

 

pare screenow

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74325b9604a8b533.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97c725660a629e51.html

 

 

 

 

 

 

 

 

http://rapidshare.com/#!download|278tl2|430354460|mario442__Lechia_Gda__sk__lis._2015_.tac|1

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...