Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z grą obrony mojej drużyny. Gram formacją 4-2-3-1 z dwoma środkowymi pomocnikami i skrzydłowymi i o ile w ofensywie jest dobrze to obrona jest strasznie dziurawa. Povhwalnie się swoimi ustawieniami w obronie i napiszcie jak się spisuje.

 

Może spróbuj ustawić jednego środkowego jako 'pomocnik odbierający piłkę' lub obu pomocników na 'środkowy pomocnik' z rolą obrony.

 

Wcześniej napisalem:

"Witam. Jaką taktykę ustawilibyście grając Chelsea Londyn? Jakie role ustawić takim zawodnikom jak Drogba, Essien? U mnie grają zdecydowanie poniżej swojego potencjału. Wiecie dlaczego Anelka nie może grać w meczach towarzyskich skoro jest zawieszony tylko w meczach międzypaństwowych(chyba, że o czymś nie wiem). Z góry dzięki za odpowiedzi"

Macie jakieś pomysły na Essiena i Drogbę?

Odnośnik do komentarza

Co do zawieszani Anelki i innych graczy francuskich(Evra, Abidal) to na CMRev jest fix naprawiający ten błąd. Drogbę to zdecydowanie uczyniłbym kompletnym napastnikiem, ponieważ taki typ jest najlepszy. Essien to śr.pomocnik ze wsparciem albo nawet cofnięty rozgrywający(ktoś w stylu Xabiego Alonso), chyba że jest najbliżej swojej bramki ustawionym pomocnikiem to wtedy polecam pomocnik odbierający piłkę ze wsparciem.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj dać Drogbie rolę kompletnego napastnika i nastawienie ofensywne tak na 3/4 paska a essien to typowy środkowy który ma odbierać piłki i rozgrywać do lepiej ustawionych grajków czyli możesz dać mu cofniętego rozgrywającego z zadaniem wsparcia. nigdy nie grałem chelsea i nie wiem czy takie ustawienie pomoże ale możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj i sam się przekonaj czy drużyna zagra lepiej. Ja osobiście stawiam na 2 napastników z czego jeden to odgrywający ze wsparciem i podania do niego mieszane. Jest wtedy bardzo aktywny, szuka gry i wypracowuje dużo sytuacji. Ale raczej zalezy Ci chyba zeby Drogba wykanczal duzo akcji, więc zobacz jak się bedzie spisywal.

Odnośnik do komentarza

@Up

agresywny odbiór - to nie znaczy, że twoi obrońcy będą atakować przeciwnika... Spróbuj wyciągnąć tą swoją obronę trochę do przodu. hmm każdemu obrońcy zmień troszkę nastawienie w indywidualnych ustawieniach(niewiem czy jasno napisalem;p). Daj 2 środkowym obrońcom może ścisłe krycie ;>

powodzenia i pochwal się jak Ci poszło dalej ;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam taki problem, otoz gram lechem, zrobilem swoja taktyke i albo remis albo przegrana wiec sciagnalem z neta najlepiej oceniona taktyke i jest to samo, czasami uda sie cos ugrac. ale to za malo jak na lecha wiec zaczalem symulowac mecze no i asystent tez sobie nie radzil, zrobilem jeszcze inaczej, wzialem urlop na pol roku, gralem ta sama taktyka, a mecze prowadzil ten sam asystent i co wyszlo? 1 miejsce i 10 pkt przewagi nad drugim zespolem, nie wiem juz o co chodzi. podpowie mi ktos?

Odnośnik do komentarza

Ja mam jeszcze pytanie do osob grajacych taktyka Complete Dominance.Czy Wy takze macie ogromne problemy z konfycja u zawodnikow?Chodzi tutaj glownie o wszystkich pomocnikow DM,MCx2 i AMC + bocznych obroncow.

 

Proboje dojsc gdzie jest przyczyna, mozliwosci sa 3:

 

-taktyka ale tutaj tempo jest ustawione na wolne

-trening , ktory juz zmienilem im na lekki

-sami zawodnicy i ich wytrzymalosc

 

Poprosze o pomoc.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Dużo sparingów przed sezonem + podwyższona intensywność treningów i potem powinno być w miarę z wytrzymałością. No i nie zmieniać zawodników w sparingu bo im spadło do 75%. Przygotowanie trzeba wybiegać.

Odnośnik do komentarza

No nie chodziło mi dosłownie ze będą atakować przeciwnika.....może inaczej- nie atakują piłki, biegną obok i czekają jak przeciwnik odda strzał a strzały przeciwnika to nawet z 35m wchodzą;(((

hmm to możliwe, że twoi pomocnicy są za bardzo wysunięci do przodu i jest dziura pomiędzy obrońcami a pomocnikami ;>

Odnośnik do komentarza

Piszesz po polsku, to pisz jak należy, a jak Ci się nie podoba to zmień obywatelstwo, na przykład na togijskie albo inne czarne, murzyni też są leniwi to będzie Ci pasować. A defiladę to sobie zrób w nowym kraju, gdzie nie używa się języka polskiego. I tam też się nie myją, z lenistwa, to coś idealnego dla Ciebie.

To, że zwróciłem Ci uwagę na beznadziejne pisanie nie ma nic wspólnego z byciem wyluzowanym. A Ty, jak tak bardzo się luzujesz, uważaj, bo Ci stolec pójdzie niekontrolowany.

A w temacie - nie ma szans na to, żeby piłkarze byli wypoczęci, jeśli nie robisz rotacji. No i może jednak zbyt im odpuściłeś ten trening? Jaką kondycję mieli przed meczami?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...