Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt faktem w FM10 gra środkiem sprawdzała się najlepiej, teraz natomiast zauważyłem poprawę gdy taktykę ustawia się pod grę skrzydłami....ostre dośrodkowania i częste bramki wślizgami w polu bramkowym. Ale to może przypadek.

 

PS. Na razie po połowie sezonu grając 4-4-2 chorwacka Cibalia na 3 miejscu - ale nerwowo to na prochach będę niedługo. Wygrane z zespołami dużo silniejszymi i przegrane z mięczakami :(

Odnośnik do komentarza

Ktoś pisał, że 4-4-2 w 10 się nie sprawdzało, bzdura :] 4-4-2 z AML/AMR (wysunięci skrzydłowi) faktycznie, było beznadziejne, ale ustawiając pomoc w linii, ewentualnie z jednym DMC, do tego jednemu napastnikowi dając rolę wsparcia ataku można było cuda czynić, szerokość normalna i dwaj środkowi pomocnicy dawali sobie radę z trzema rywalami w tej strefie. Ja miałem świetne wyniki tak grając, np Groningen mistrzostwo, to samo West Ham (w WHUFC w drugim sezonie, co i tak nie umniejsza osiągnięcia).

 

A teraz zadam pytanie. Chcę grać West Ham i myślę o 4-5-1, ze względu na fakt, iż 4-4-2, którym lubię grać, może okazać się zbyt ofensywne jak na taką drużynę. Ogólnie, to 4-4-2 będę grał u siebie a 4-5-1 na wyjeździe. W tym momencie rodzi się kilka pytań. Jak radzicie ustawić pomocników przy 4-5-1 ? 3 MC, czy może z jednym DMC i 2 MC, a może dwaj MC i 1 ofensywny, za plecami napastnika ? Skrzydłowi podniesieni wysoko, ale jakie role im dać ? Skrzydłowy, wysunięcie rozgrywający, mają wspierać czy atakować ? Nie grałem nigdy 4-5-1, więc pytam o rady, gdyż nie mam doświadczenia odnośnie tej taktyki ;]

Odnośnik do komentarza

Ja mogę powiedzieć tylko tyle: właśnie skończyłem grać Barceloną pierwszy sezon używając taktyki skonstruowanej pod FM10 - Complete Dominance. Udało się wygrać superpuchar Hiszpanii, ligę, Puchar Króla i Champions League stosując naprawdę sporą rotację w składzie. Oczywiście, Barcelona to ścisła czołówka klubowa w Europie, ale mimo wszystko chyba ta taktyka sprawdza się również w tej wersji FMa.

Odnośnik do komentarza
A teraz zadam pytanie. Chcę grać West Ham i myślę o 4-5-1, ze względu na fakt, iż 4-4-2, którym lubię grać, może okazać się zbyt ofensywne jak na taką drużynę. Ogólnie, to 4-4-2 będę grał u siebie a 4-5-1 na wyjeździe. W tym momencie rodzi się kilka pytań. Jak radzicie ustawić pomocników przy 4-5-1 ? 3 MC, czy może z jednym DMC i 2 MC, a może dwaj MC i 1 ofensywny, za plecami napastnika ? Skrzydłowi podniesieni wysoko, ale jakie role im dać ? Skrzydłowy, wysunięcie rozgrywający, mają wspierać czy atakować ? Nie grałem nigdy 4-5-1, więc pytam o rady, gdyż nie mam doświadczenia odnośnie tej taktyki ;]

 

Ja osobiście bym wtedy ustawiał:

 

Skrzydłowy - Pomocnik odbierający piłkę - Wysunięty rozgrywający - Defensywny pomocnik - Skrzydłowy

 

Trochę mocniej do przodu wystawieni skrzydłowi (czyt. usposobieni bardziej ofensywnie) robili dobre efekty w FM2010

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Wrzuciłem na serwer swoją taktykę, link macie poniżej

taktyka

Proszę się nie sugerować nazwą "Moja 433" po prostu nie zmieniłem nazwy :P

 

A wygląda ona mniej więcej tak, ew. przesuwam CM do przodu jako AMC. Tak na serio przetestowana zostanie za niecałe 2 miesiące w grze (głównie chodzi o obronę), gdyż cała podstawowa linia jest kontuzjowana :)

 

I tak jak pisałem wcześniej byłbym wdzięczny gdyby ktoś cos doradził na temat rożnych i wolnych bo tylko z tym się męczę teraz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Jaką taktykę ustawilibyście grając Chelsea Londyn? Jakie role ustawić takim zawodnikom jak Drogba, Essien? U mnie grają zdecydowanie poniżej swojego potencjału. Wiecie dlaczego nie Anelka nie może grać skoro jest zawieszony tylko w meczach międzypaństwowych(chyba, że o czymś nie wiem). Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ja mogę powiedzieć tylko tyle: właśnie skończyłem grać Barceloną pierwszy sezon używając taktyki skonstruowanej pod FM10 - Complete Dominance. Udało się wygrać superpuchar Hiszpanii, ligę, Puchar Króla i Champions League stosując naprawdę sporą rotację w składzie. Oczywiście, Barcelona to ścisła czołówka klubowa w Europie, ale mimo wszystko chyba ta taktyka sprawdza się również w tej wersji FMa.

 

 

Ja ta taktyka ŁKSem w pierwszym sezonie awansowalem do ekstraklasy z laczna liczba 90 bramek strzelonych i wygralem puchar polski.

 

Teraz w ekstraklasie takie wyniki :

 

super puchar z Lechem - 4-1 dla mnie

puchar europy eliminacje z tromso 2-1 dla mnie na wyjezdzi i 4-2 dla mnie u siebie

belchatow na wyjezdzie 4-1 dla mnie

legia u siebie 2-1 dla mnie

PSV eliminacje pucharu europy u siebie 3-0 dla mnie , na wyjezdzie porazka 1-3

Gornik Zabrze u siebie 2-1 dla mnie

Gornik Leczna wyjazd 4-2 dla mnie

Zaglebie Lublin u siebie 4-2 dla mnie

 

Jak tak dalej pojdzie to zdobede mistrza polski :D

Odnośnik do komentarza

tak na szybko- objełem 3 kluby na raz (dla testów taktyk):

Real

Schalke

Montpellier.

 

stosuję taktykę 4-1-2-2-1. 4 obrońców, 1 def. pom, 2 śr. pomoc, 2 skrzydłowych/zchodzących napastników, 1 śr. napadzior.

z poleceń drużynowych wyróżniłbym na razie "gra oboma skrzydłami".

 

jak na razie spisuje się bradzo dobrze to usatwienie. czyżby kolejny ukłon w stronę realizmu? bo przecie teraz praktycznie większość drużyn gra 4-3-3.

ustawienia dla grajków przy rzutach rożnych ustwiem tak iż prawie wszyscy mają "wychodź do piłek z gł pola", jeden na krótkim słupku, drugi przy długim. wrzutki w pole bramkowe. już parę bramek tak strzelili ale szału nie ma jakiegoś mega.

Odnośnik do komentarza

Mi jakoś ta taktyka complete dominance nie idzie, nie wiem co jest powodem ale GKS Katowice grałem. To wyeliminowałem Raków Częstochowa 3:0, Lech Poznań 2:1, Odrę Wodzisław 4:3 a w lidze 12 miejsce ;/ Przegrałem z słabym kolejarzem 2-1.. a Lecha załatwiłem w PP mimo że jest na 1 miejscu w Ekstraklasie do tego miał pełny skład bez zmęczenia.. i do tego Lech w LE jest na 2 miejscu w Grupie Śmierci bo ma Juventus, AS Monaco FC, Panatnaikos Juve go wyprzedza nie wiem co jest tego powodem ale niedługo mnie zwolnią mam podobno przez prasę jeszcze 1 mecz który zdecyduje o mnie.. przez mediów uważany byłem na 7 miejsce ;/ przed sezonem

 

Poradzić coś!!! :D

Odnośnik do komentarza

@sylwek- wzrost tu nic nie znaczy. taki bajer. liczy się skoczność i gra głową.

ja już w FM10 ustawiłem obońcą grę 1 na 1 oraz ścisłe krycie, gra prz przeciwniku- boczni na wlasna połowa, środkowi na pole karne. i jakoś idzie.

 

No niestety bynajmniej ja zauważyłem, ze ciagle mniej skoczni gracze przeskakują moich obrońców.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...