Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używam pressingu, bo przy mojej obecnej taktyce środkowi pomocnicy gubią szyk i tracimy dużo bramek. Za to gram agresywnie przeciwko obrońcom i pomocnikom i używam zagrań na słabsza nogę. Czasem na wybitnie dobrego napastnika daje ścisłe krycie.

 

@powene na patchu 11.2 i taktyce maxymili 2.2 (ustawienie 4-3-3) miałem tak, że po pół roku taktyka przestawała grac jak by przeciwnicy ją rozpracowali. Na obecnej taktyce takiego efektu nie zauważyłem jeszcze, ale na razie zaprzestałem gry po dwóch udanych sezonach.

Maxymili, nie dajesz pressingu w instrukcji przedmeczowej, ale w taksie masz ustawione granie przy przeciwniku na całym boisku.

 

Mówisz, ze nie zauwazyles, zeby przeciwnicy rozpracowali Twoją takse. Ja niestety teraz mam problem. Grając przez 4 sezony wszystko grało bez zarzutu. W piątym sezonie zakupiłem Manuela Neuera, zeby zmiejszyc ilosc bramek traconych, a tu klops. Po 13 meczach mam wiecej bramek straconych niz przez cały sezon. Zawodnicy przestali grac, a noty na poziomie 5,5 - 6 to norma. Staram sie robic max jedną, dwie zmiany personalne na sezon wiec zawodnicy są zgrani. Miałem grac o majstra, a gram o utrzymanie. Jestem na wylocie. Mam nadzieje, ze to tylko krótki kryzys, bo nie mam absolutnie pomysłu jak temu zażegnać.

Odnośnik do komentarza

Nowy bramkarz szczególnie do dobrego zespołu dłuższy czas się dogrywa. Przygotuj się na 4 miesiące zanim zacznie bronić na miarę swoich możliwości. To samo miałem ze swoim zaraz po sprowadzeniu z Lokomotiwa Moskwa a niby był niesamowity w parametrach. Dopiero po pół sezonu średniej gry zaczął bronić znacznie lepiej od słabszego poprzednika, którego zresztą sprzedałem i nie miałem już odwrotu ;)

 

Jakie robisz rozmowy motywacyjne? Ja na taki kryzys reaguję dość brutalnie, zaczynam opierniczać zawodników, którzy zagrali na 6,2 i słabiej. Jak ktoś zagrał poniżej 5,5 to mu grożę przesunięciem do rezerw lub sprzedaniem i nie ważne jak ważny jest dla zespołu. Motywacja musi być.

Odnośnik do komentarza

Ja na taki kryzys reaguję dość brutalnie, zaczynam opierniczać zawodników, którzy zagrali na 6,2 i słabiej. Jak ktoś zagrał poniżej 5,5 to mu grożę przesunięciem do rezerw lub sprzedaniem i nie ważne jak ważny jest dla zespołu. Motywacja musi być.

 

Po takich zabiegach, morale zawodników nie spadają za bardzo ?

Odnośnik do komentarza

Neuer zaczyna sie spłacac pomału. Wyszedłem z kryzysu. Troszke modyfikacji w taktyce i chłopcy wrócili do grania. Denerwuje mnie troszke, bo mam wysunietą linie obronna, a i tak asystent pisze, ze za duza luka jest miedzy pomocą a obroną. Podstawa to byc przy piłce powyzej 55%, a akcje same przyjdą. Pierwsze dwadziescia minut widze jak gra przeciwnik i juz robie jakies modyfikacje w taktyce. Jesli chodzi o motywacje to reaguje tak jak Ty. Jesli przegrają w słabym stylu to złość. Przewaznie nikt nie podskakuje, bo mam poparcie zarządu i raczej sie to sprawdza. Zrobiłem mały błąd bo wypożyczyłem Araujo i zostałem z samym Podolskim, który został kontuzjowany na 6 mies. i gram teraz na szpicy utalentowanym 17-to latkiem. Jaki masz trening maxymili?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czy mógłby mi ktos pomóc w doborze odpowiedniej taktyki i ustaleniu zmian jakie należy stosować w czasie meczu i całego sezonu? To mój zespół: Profile moich zawodników

 

W FM'a gram od 2006, ale nigdy nie zagłębiałem się w taktyki, zazwyczaj robiłem ustawienie i grałem, teraz chce się zajac każdym aspektem gry, tak aby doprowadzic w profesjonalny sposb mój klub do sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Czy mógłby mi ktos pomóc w doborze odpowiedniej taktyki i ustaleniu zmian jakie należy stosować w czasie meczu i całego sezonu? To mój zespół: Profile moich zawodników

 

W FM'a gram od 2006, ale nigdy nie zagłębiałem się w taktyki, zazwyczaj robiłem ustawienie i grałem, teraz chce się zajac każdym aspektem gry, tak aby doprowadzic w profesjonalny sposb mój klub do sukcesów.

 

Polecam tą taktykę:

http://www.mediafire.com/?n9z5pei65eg4ea1

 

W czasie meczu nie dokonuję żadnych zmian taktycznych, zmieniam tylko zawodników. W przygotowaniach do meczu ustawiam zgranie zespołu z obciążeniem na maksa dopóki piłkarze nie zapoznają się z taktyką, gdy już ją przyswoją obciążenie zmieniam na minimum i dalej jadę na zgraniu zespołu. Nie używam żadnych ustawień dotyczących przeciwnika.

Odnośnik do komentarza

Spróbowałem, ale taktyka nie należy do najlepszych, albo nie potrafie dopbrać odpowiednio zawodników. I właśnie o to mi chodzi, ze jeśli ktoś się na tym zna i ma troche czasu to czy mógłby mi pomóc dobrać taktyke do moich zawodników. Jakby ktos miał czas to napiszcie na gg: 4620734, dzięki

Odnośnik do komentarza

Witam, prowadzę Cheltenham no i zrobiłem własną taktykę http://www.speedyshare.com/files/29256659/Cheltenham_Cheltenham_lip._2010_.tac, na początku wygrałem ze swoimi rezerwami 2:0, następnie przyszedł czas na pojedynek z zespołem Hibernian, wiedziałem że przegram, ale nie że aż tyle :P Przegrana 5:0 zmusiła mnie do głębszego zastanowienia się co poszło nie tak. Mimo przewagi w posiadaniu piłki nie udało mi się zapobiec wysokiej przegranej. Moglibyście doradzić co mam zmienić, aby na przyszłość ustrzec się przed takimi porażkami? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Czy mógłby mi ktos pomóc w doborze odpowiedniej taktyki i ustaleniu zmian jakie należy stosować w czasie meczu i całego sezonu? To mój zespół: Profile moich zawodnikówW FM'a gram od 2006, ale nigdy nie zagłębiałem się w taktyki, zazwyczaj robiłem ustawienie i grałem, teraz chce się zajac każdym aspektem gry, tak aby doprowadzic w profesjonalny sposb mój klub do sukcesów.
Polecam tą taktykę:http://www.mediafire.com/?n9z5pei65eg4ea1W czasie meczu nie dokonuję żadnych zmian taktycznych, zmieniam tylko zawodników. W przygotowaniach do meczu ustawiam zgranie zespołu z obciążeniem na maksa dopóki piłkarze nie zapoznają się z taktyką, gdy już ją przyswoją obciążenie zmieniam na minimum i dalej jadę na zgraniu zespołu. Nie używam żadnych ustawień dotyczących przeciwnika.

Ta taksa jest dobra ale trzeba spełnić kilka warunków:

- szybcy środkowi obrońcy

- szybcy boczni obrońcy

 

W innym wypadku trzeba bezwzględnie wyłączyć OŚ ścisłe krycie (w ogóle jestem przeciwny temu zadaniu dla tej pozycji). Inaczej nasi OŚ będą wybiegać z szyku i zostawiać dziury, które przeciwnik skrzętnie wykorzysta.

Tak więc jeśli masz wolnych obrońców, zmień ścisłe krycie. Można też pomyśleć jeśli rywal ma brdzo szybiego napastnika ew skrzydłowego by w opcjach przeciw przeciwnikowi wymusić brak ścisłego krycia.

Wówczas linia obrony utrzymuje szyk.

Ja stosuje powyższe techniki w Jagielloni i póki co jestem liderem.

Odnośnik do komentarza

Polecam tą taktykę:

http://www.mediafire.com/?n9z5pei65eg4ea1

 

W czasie meczu nie dokonuję żadnych zmian taktycznych, zmieniam tylko zawodników. W przygotowaniach do meczu ustawiam zgranie zespołu z obciążeniem na maksa dopóki piłkarze nie zapoznają się z taktyką, gdy już ją przyswoją obciążenie zmieniam na minimum i dalej jadę na zgraniu zespołu. Nie używam żadnych ustawień dotyczących przeciwnika.

 

 

Sprawdzę tą takse na Wiśle Kraków. Dam znać po sezonie :)

Odnośnik do komentarza

Tak wiem strasznie ciężko jest znaleść pod nich formacje. To pewnie dlatego że maja przeciętny skład. A boki obrony są często dziurawe.

Dlaczego? Ja grając nimi 2 sezony wygrałem wszystko, co było do zdobycia. Stosowałem w całym sezonie dwa ustawienia. Defensywne 4-3-2-1 lub troszeczkę bardziej ofensywne 4-3-1-2. Generalnie chodziło o bardzo wolne, skrupulatne budowanie akcji środkowymi pomocnikami, natomiast dwaj ofensywni pomocnicy szukali sobie miejsca w ataku. Pojawiała się dziura, prostopadłe podanie, bach, bramka. Mało strzałów z obu stron, ale to było skuteczne. Miałem serię 8 meczów wygranych 1:0 z rzędu :). W 3/4 sezonu coś się zacięło, lecz wtedy na niesamowity gaz wszedł Alex Del Piero i zapewnił mistrzostwo. Kapitalnie mi się nimi grało.

Odnośnik do komentarza

Witam, z dniem dzisiejszym zacząłem swoją przygodę z Cracovią. Jako, że nie jest to mocny zespół, a do najsłabszych też nie należy, nie mam zbytnio pomysłu jak drużynę ustawić. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi ustawienie, które mogłoby się sprawdzić?

Niestety, moje próby i działania nie przyniosły oczekiwanych efektów, dlatego też zwracam się do was, doświadczeni gracze ;)

Odnośnik do komentarza

Takie małe pytanie. Czy w tej części lepiej się gra z DP czy z OP? Przez jakąś tam część sezonu grałem z OP do czasu kontuzji Van der Vaarta(gram Tottenhamem). To był chyba miesiąc od rozpoczęcia sezonu. VdV wypadł na cały sezon i musiałem zmienić taktykę, tak więc zmieniłem OP na DP. Jakimś cudem udało mi się zdobyć drugie miejsce(bilans bramek zadecydował, że to ja jestem na drugim miejscu a nie Arsenal a na czwartym Manchester City z 1 punktem do mnie). Teraz myślę czy warto jest zmieniać taką taktykę bo jak widać, sprawdziła się. (jeżeli ktoś nie wie o jakim ustawieniu mówię - 4-3-2-1 z DP, dwoma ŚP, z OPL i OPP). Straciłem tyle samo bramek co pierwsza Chelsea (23, ale jak na moje miałem za dużo remisów (10).

Odnośnik do komentarza

Takie małe pytanie. Czy w tej części lepiej się gra z DP czy z OP? Przez jakąś tam część sezonu grałem z OP do czasu kontuzji Van der Vaarta(gram Tottenhamem). To był chyba miesiąc od rozpoczęcia sezonu. VdV wypadł na cały sezon i musiałem zmienić taktykę, tak więc zmieniłem OP na DP. Jakimś cudem udało mi się zdobyć drugie miejsce(bilans bramek zadecydował, że to ja jestem na drugim miejscu a nie Arsenal a na czwartym Manchester City z 1 punktem do mnie). Teraz myślę czy warto jest zmieniać taką taktykę bo jak widać, sprawdziła się. (jeżeli ktoś nie wie o jakim ustawieniu mówię - 4-3-2-1 z DP, dwoma ŚP, z OPL i OPP). Straciłem tyle samo bramek co pierwsza Chelsea (23, ale jak na moje miałem za dużo remisów (10).

 

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Skoro Twoja drużyna lepiej sobie radzi z DP to zagraj tak a nie inaczej. W ostatecznym rozrachunku zacznij grać diamentem, i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Odnośnik do komentarza
Czy mógłby mi ktos pomóc w doborze odpowiedniej taktyki i ustaleniu zmian jakie należy stosować w czasie meczu i całego sezonu? To mój zespół: Profile moich zawodnikówW FM'a gram od 2006, ale nigdy nie zagłębiałem się w taktyki, zazwyczaj robiłem ustawienie i grałem, teraz chce się zajac każdym aspektem gry, tak aby doprowadzic w profesjonalny sposb mój klub do sukcesów.
Polecam tą taktykę:http://www.mediafire.com/?n9z5pei65eg4ea1W czasie meczu nie dokonuję żadnych zmian taktycznych, zmieniam tylko zawodników. W przygotowaniach do meczu ustawiam zgranie zespołu z obciążeniem na maksa dopóki piłkarze nie zapoznają się z taktyką, gdy już ją przyswoją obciążenie zmieniam na minimum i dalej jadę na zgraniu zespołu. Nie używam żadnych ustawień dotyczących przeciwnika.

Ta taksa jest dobra ale trzeba spełnić kilka warunków:

- szybcy środkowi obrońcy

- szybcy boczni obrońcy

 

W innym wypadku trzeba bezwzględnie wyłączyć OŚ ścisłe krycie (w ogóle jestem przeciwny temu zadaniu dla tej pozycji). Inaczej nasi OŚ będą wybiegać z szyku i zostawiać dziury, które przeciwnik skrzętnie wykorzysta.

Tak więc jeśli masz wolnych obrońców, zmień ścisłe krycie. Można też pomyśleć jeśli rywal ma brdzo szybiego napastnika ew skrzydłowego by w opcjach przeciw przeciwnikowi wymusić brak ścisłego krycia.

Wówczas linia obrony utrzymuje szyk.

Ja stosuje powyższe techniki w Jagielloni i póki co jestem liderem.

 

 

 

kenio, widze ze testujesz duzo taktyk...ktora wedlug ciebie jest najlepsza?

Odnośnik do komentarza

W czwartej rundzie eliminacyjnej gram przeciwko OSC Lille ja sam prowadzę Wisłę Kraków. Gram 4-4-2 DM z ofensywnie usposobionymi bocznymi obrońcami (Abukari Yakubu, Serge Branco), Stoperem (Bunoza) i Zabezpieczeniem (Jaliens), środkowym napastnikiem pełniącym rolę odgrywającego Genkovem i schodzącymi napastnikami Kirmem i Małeckim, a także cofniętym rozgrywającym z rolą wsparcia Cantoro i pomocnikiem odbierającym piłkę z rolą obrony Sobolewskim, do tego jeszcze podwieszony wysunięty rozgrywający z rolą ataku i pełniący rolę rozgrywającego- Melikson. Gram na drugim paczu,

-z kryciem strefowym

-intensywnym pressingiem

-bardziej bezpośrednio

-bardziej agresywnie

-z domyślnym szukaniem gry i swobodą taktyczną

-wysuniętą linią obrony

-szybkim rozgrywaniem piłki

Nie chcę przerąbać dwumeczu, pierwszy mecz gram u rywala i chcę powalczyć o remis, albo nawet zwycięstwo. Pytanie tylko jak to zrobić? Wydaje mi się, że jest to do osiągnięcia, gdyż bukmacherzy obstawiają lekkie (1:0) zwycięstwo przeciwnika na jego terenie.

Żeby nie było nie żądam przygotowania szablonu taktycznego - po prostu czekam na jakieś porady co powinienem zmienić, by skuteczniej walczyć z lepszym przeciwnikiem jakim jest ta drużyna francuska.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, prowadzę Wisłę Kraków, gram z kumplem. Trafiliśmy na siebie w Pucharze Polski, wypadałoby się jakoś przygotować. Mecz gramy jutro. Ja gram dość defensywnym 4-5-1 ze skrzydłowymi lub schodzącymi napastnikami (zazwyczaj Iliev i Małecki), odgrywającym Sigurossonem, wysuniętym rozgrywającym Meliksonem, pomocnikiem odbierającym piłkę Nengomashą, ryglem Sobolewskim, wysuniętymi bocznym obrońcami z rolą wsparcia (Lamey i Diaz) oraz Jaliensem (zabiezpieczanie) i Varnydrubem.

Odbiór piłki agresyny, pressing domyślny, swoboda taktyczna - bardziej zdysciplinowana, zamienność pozycji domyślna, tak samo dośrodkowania. Gram dosyć szybko, z kontrami. Filozofia zrównoważona, tak samo strategia.

Mój przeciwnik prowadzi Lecha Poznań. Gra wąskim, bardzo ofensywnym 4-2-3-1 z trzema środkowymi ofensywnymi pomocnikami, w środku pola posiada graczy dobrych technicznie, ale słabych fizycznie i psychicznie.

 

Lepiej ustawić schodzących czy skrzydłowych? Jak wyłączyć z gry jego środek pola? Co proponujecie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że przede wszystkim agresywnym odbiorem (tylko z tym trzeba być ostrożnym, aby czerwieni zaraz nie złapał) i intensywnym pressingiem i słabsza noga, aby utrudnić dobre podania (ustawiasz w instrukcjach dot. rywala). A to czy ustawić schodzącego czy skrzydłowego to zależy od atrybutów. Najlepiej to zobacz sobie w ustawienia indywidualne->podstawowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...