Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

megabayt, mógłbyś opisać tę taktykę? co i jak?

 

 

Więc tak taktyka to 4-4-2 z bardzo ofensywnymi skrzydłowymi. Jak to mówią najlepszą obroną jest atak tak więc taktyka jest mega ofensywna. Gra polega na podaniach bezpośrednich przez środek boiska. Odbiór piłki jest bardzo agresywny a co za tym idzie przeciwnik nie ma zbyt wiele czasu na zagranie piłki. Opiera sie ona na odgrywającym którym jest lewy napastnik, musi być szybki.

Na uwagę zasługuje wyczyn którego autor taktyki dokonał grając Liverpool`em. Jego odgrywającym był i w 38 meczach zdobył 49 bramek (a to dowód)

 

BR - poprostu dobry bramkarz :)

OŚP - dobra gra głową i wytrzymałość

OŚL - musi być szybki

OL - dobre podanie

OP - dobre podanie i dośrodkowanie

PŚP - dobry odbiór i podanie

PŚL - dobra kreatywność i podanie

OPP i OPL - dobre podanie i gra bez piłki

NP - dobra gra głową i wykończenie oraz wysoka determinacja

NL (odgrywający) - dobre dośrodkowanie, podanie, kreatywność, szybkość i przyspieszenie

 

Więcej nie bede opisywał kto będzie chciał sprawdzi ją u siebie.

Ponieżej dam kilka screenów. Należy zwrócić uwagę na ilość stuprocentowych sytuacji.

 

Ustawienie

Tabela

Terminarz

 

Wyniki

 

Liverpool - Aston Villa

Liverpool - Villarreal

Man Utd - Liverpool

Wrexham - Bolton

 

Wyniki innych tą taktyką

 

Colon - River

River terminarz

Rotherham - Hearts

Chelsea - Stoke

Chelsea - Roma

Man Utd - Chelsea

 

Testowałem juz dużo taktyk ale ta jak narazie jest najlepsza

 

Powodzenia

 

 

Taktyka jest kapitalna.Pierwszy mecz ŁKS - Lech 5-1 dla mnie.Poraza skutecznosc i liczba 100% sytuacji.Wreszcie taktyka gdzie moi grajkowie nie koncza z kondycja na poziomie 50%.Jedyny problem to ze musze przeflancowac paru ofensywnych pomocnikow na skrzydlowych , co chwile zajmie :D

Odnośnik do komentarza

megabayt, mógłbyś opisać tę taktykę? co i jak?

 

 

Więc tak taktyka to 4-4-2 z bardzo ofensywnymi skrzydłowymi. Jak to mówią najlepszą obroną jest atak tak więc taktyka jest mega ofensywna. Gra polega na podaniach bezpośrednich przez środek boiska. Odbiór piłki jest bardzo agresywny a co za tym idzie przeciwnik nie ma zbyt wiele czasu na zagranie piłki. Opiera sie ona na odgrywającym którym jest lewy napastnik, musi być szybki.

Na uwagę zasługuje wyczyn którego autor taktyki dokonał grając Liverpool`em. Jego odgrywającym był i w 38 meczach zdobył 49 bramek (a to dowód)

 

BR - poprostu dobry bramkarz :)

OŚP - dobra gra głową i wytrzymałość

OŚL - musi być szybki

OL - dobre podanie

OP - dobre podanie i dośrodkowanie

PŚP - dobry odbiór i podanie

PŚL - dobra kreatywność i podanie

OPP i OPL - dobre podanie i gra bez piłki

NP - dobra gra głową i wykończenie oraz wysoka determinacja

NL (odgrywający) - dobre dośrodkowanie, podanie, kreatywność, szybkość i przyspieszenie

 

Więcej nie bede opisywał kto będzie chciał sprawdzi ją u siebie.

Ponieżej dam kilka screenów. Należy zwrócić uwagę na ilość stuprocentowych sytuacji.

 

Ustawienie

Tabela

Terminarz

 

Wyniki

 

Liverpool - Aston Villa

Liverpool - Villarreal

Man Utd - Liverpool

Wrexham - Bolton

 

Wyniki innych tą taktyką

 

Colon - River

River terminarz

Rotherham - Hearts

Chelsea - Stoke

Chelsea - Roma

Man Utd - Chelsea

 

Testowałem juz dużo taktyk ale ta jak narazie jest najlepsza

 

Powodzenia

 

 

Taktyka jest kapitalna.Pierwszy mecz ŁKS - Lech 5-1 dla mnie.Poraza skutecznosc i liczba 100% sytuacji.Wreszcie taktyka gdzie moi grajkowie nie koncza z kondycja na poziomie 50%.Jedyny problem to ze musze przeflancowac paru ofensywnych pomocnikow na skrzydlowych , co chwile zajmie :D

 

 

Link do taksy ??

Odnośnik do komentarza

Ponawiam pytanie. Macie syndrom drugieo sezonu? Po jednym mistrzowskim w następnym identyczną taktyką zajmujecie miejsce w srodku tabeli i nizej?

 

Pora zmienić taktykę :D

 

Na początku tego nie miałem bo cały czas zmieniałem taksy, teraz 3 sezony grałem jedną i każdy mecz to męczarnia, nawet Real grał ze mną 4-1-4-1 :/

 

Zauważyłem też że w sezonie przygotowawczym nie można przesadzać z meczami bo szczyt formy będzie na początku sezonu a potem padaka.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z motywacją u moich zawodników.

Morale są znakomite i bardzo dobre (zaledwie 3 grajków na morale dobre).

Oczywiście zgranie taktyki wszystko na maksa a mój asystent ma 20 pkt motywacji.

Potrafię wygrać z Bayernem Monachium 1-4 na wyjeździe żeby później wygrać ledwo co z Odrą u siebie 1-0 po bramce w końcówce meczu, dodam, że przed tym małym kryzysem ze słabymi drużynami wygrywałem 4-0, 5-0.

 

Jak poprawić u zawodników motywacje do gry ze słabszymi przeciwnikami?

Dodam, że testowałem Wolfsong Teamtalk Guide 2010 ale bez większego powodzenia...

Odnośnik do komentarza

Mam problem z motywacją u moich zawodników.

Morale są znakomite i bardzo dobre (zaledwie 3 grajków na morale dobre).

Oczywiście zgranie taktyki wszystko na maksa a mój asystent ma 20 pkt motywacji.

Potrafię wygrać z Bayernem Monachium 1-4 na wyjeździe żeby później wygrać ledwo co z Odrą u siebie 1-0 po bramce w końcówce meczu, dodam, że przed tym małym kryzysem ze słabymi drużynami wygrywałem 4-0, 5-0.

 

Jak poprawić u zawodników motywacje do gry ze słabszymi przeciwnikami?

Dodam, że testowałem Wolfsong Teamtalk Guide 2010 ale bez większego powodzenia...

 

Chyba trzeba mieć grajków z wysokim atrybutem "profesjonalizm" albo do gry ze słabiakami wystawiać młodych.

 

Ewentualnie mieć takse z którą się wygrywa na "pół gwizdka", ogólnie dlatego jak robię sobie taktykę to zawsze na minimum ofensywa a ze słabiakami można nawet na przewaga liczebna grać, albo mieć 2 taksy na LM i na ligę ;)

Odnośnik do komentarza

Witam potrzebuje porady ponieważ mam dwa problemy 1 jak zrobić żeby moi obrońcy atakowali wcześniej rywala ponieważ mam często sytuacje ze przeciwnik dostaje piłkę na 40 m przed moja bramka i pruje na nią a moi obrońcy zamiast wyjść do tego napastnika to cala lina się cofają pod własne pole karne i tam czekają na niego i dopiero tam łaskawie próbują odebrać piłkę często za późno :( 2 mój problem to jakie dać ustawienia skrzydłowym żeby wspierali w odbiorze obrońców bo często mam tak ze stoją sobie przy obrońcach przeciwnika zamiast się wrócić i wesprzeć swoich obrońców :/ dzięki z gór za rady :)

Odnośnik do komentarza

pytanie...mam taki głupi bug, że jak mam zaznaczonego jakiegoś zawodnika na głównym ekranie formacji, to samoczynnie odznaczają się jego ustawienia dot. stałych fragmentów gry...natomiast gdy klikam myszką po za gracza, podświetla mi się cała formacja i tym razem odznacza ustawienia zespołowe...co mam zrobić, żeby nie był zaznaczony żaden zawodnik oraz ekran z formacją zespołu ?

Odnośnik do komentarza

Taktyka JP WOODA jest usunięta, ja za to polecam inną

 

http://www.fm-base.co.uk/forum/f103/fm11-ghost-tactic-gorgeous-high-possession-let-weak-teams-play-t54136.html

 

 

Paczka zawiera 4 taktyki, taktyką Ghost Tactic v3 zaczynam mecz, po objęciu prowadzenia zmieniam na drugą - control.

I tak w pierwszym sezonie zdobyłem Legią mistrzostwo i załapałem się do fazy grupowej LM. Polecam

 

Odnośnik do komentarza

Taktyka JP WOODA jest usunięta, ja za to polecam inną

 

http://www.fm-base.co.uk/forum/f103/fm11-ghost-tactic-gorgeous-high-possession-let-weak-teams-play-t54136.html

 

 

Paczka zawiera 4 taktyki, taktyką Ghost Tactic v3 zaczynam mecz, po objęciu prowadzenia zmieniam na drugą - control.

I tak w pierwszym sezonie zdobyłem Legią mistrzostwo i załapałem się do fazy grupowej LM. Polecam

 

wyglada zachecajaco, potestuje u mnie na Wisle i Podbeskidziu ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatni FM w jakiego grałem to 2008 tak więc mam pytanie czy stosując podobne metody jak w nim teraz również będą odnosił sukcesy? Czy może coś się w tej kwestii zmieniło i gra wymaga innego podejścia? Póki co pierwsza kariera to Milan więc teoretycznie powinno być lekko i przyjemnie, ale nie jest. Skorzystałem z tych całych charakterystyk zawodników, ale bilans w lidze to 2-2-2 więc nieciekawie. Teraz poustawiałem sobie wszystko ręcznie. Mam nadzieję, że pomoże.

 

No i jestem też ciekaw jak widzieć dwa aspekty, ścisłe krycie i krycie strefowe czy 1 na 1? Jakoś nie potrafię sobie przypomnieć jak z tego korzystałem, ale póki co dałem dla wszystkich domyślne ustawienie z taktyki czyli strefa i ścisłe krycie wyłączone. Jednak gdyby tak dać 1 na 1 OŚ, a ścisłe krycie dla DP? I co z agresywnością? Ja jak zwykle dałem na maxa, ale to samo pytanie, czy dla wszystkich, czy np. takim OŚ i BR warto zmniejszyć? Gram wąskim 4-1-2-1-2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...