Skocz do zawartości

Awatary


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę poznać Waszą opinię na taki temat. Dyskusja toczy się jednocześnie w administracji i tutaj. Od tego jakie będzie Wasze nastawienie będziemy uzależniać swoją decyzję.

 

Tak sobie myślę, że jesteśmy mało postępowi ;) czemu? Bo przecież technologia przez ostatnie 4 lata poszła tak mocno do przodu a my cały czas tkwimy w wytycznych awatarów 80x80 i wadze do 12kb z początku 2004 roku. Sprawdzałem wiele for i uważam, że spokojnie możemy pozwolić userom używać awatarów wielkości 140x140 przy dopuszczalnej wadze do 40-50kb. Czemu? Praktycznie nikt nie używa już monitorów 15 calowych i rozdzielczości 800x600. Standardem jest 1280x1024 i monitor 17 calowy. Większość znanych mi for stosuje takie ograniczenia. Łącza z których korzystamy to w większości przypadków stałki, z modemów praktycznie nikt juz nie korzysta. Myślę, że wiele osób by takie rozwiązanie ucieszyło a i dzięki temu nasze obrazki zyskałyby na jakości i wyrazistości.

Hej, ja mam piętnastkę :) Ale rozdzielczość wyższą :)

 

Avki mogą być większe, byle bez animacji.

Odnośnik do komentarza
Szczerze? Nie widzę potrzeby zwiększania awatarów. Swoistą sztuką jest mieć niewielki awatar, przy tym charakterystyczny i czytelny. A takowych u nas nie brakuje.

dokladnie. Czy to jest NK czy jakas fotka.pl by jakis przeglad zdjec/avkow robic? Po co zmieniac cos co dobrze funkcjonuje? moze jeszcze dodamy obrazki do podpisow, kolorowe czcionki i zrobili z cmf jakies forum bravo girl? im mniej/mniejsze bajery tym lepiej wg mnie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...