Skocz do zawartości

World of Tanks


Sutek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pograłem w plutonie z kolegą z innego forum. Trzeci trier to dla mnie, jak na razie za wysokie progi. Kupiłem T-26. Szło mi lepiej. Spróbowałem szwedzkiego czołgu z trier I. Szło fajnie.

gra na tierach 1-3/4 to masakra, cisnij do V tiera, wspomniany wczesniej Stug jest fajny, Amerykanski ciezki T1, dobrze wspominam też KW-1 i KW-1s z legendarnym 122(nie troll), ale chyba znerfili to działo na tych czołgach

 

generalnie nie opłaca się przenosić załogi do V tieru włącznie, w zasadzie to dopiero na 6 bym ją zostawił jak Ci się dobrze gra czołgiem i od 7 szkolił nową i potem ją już wyżej przenosił aż do 10.

 

co prawda gralem ostatnio prawie 3 lata temu... chyba tak regularnie, ale nazwy czolgow powinny sie zgadzac

Odnośnik do komentarza

 

Ja pograłem w plutonie z kolegą z innego forum. Trzeci trier to dla mnie, jak na razie za wysokie progi. Kupiłem T-26. Szło mi lepiej. Spróbowałem szwedzkiego czołgu z trier I. Szło fajnie.

gra na tierach 1-3/4 to masakra, cisnij do V tiera, wspomniany wczesniej Stug jest fajny, Amerykanski ciezki T1, dobrze wspominam też KW-1 i KW-1s z legendarnym 122(nie troll), ale chyba znerfili to działo na tych czołgach

 

generalnie nie opłaca się przenosić załogi do V tieru włącznie, w zasadzie to dopiero na 6 bym ją zostawił jak Ci się dobrze gra czołgiem i od 7 szkolił nową i potem ją już wyżej przenosił aż do 10.

 

co prawda gralem ostatnio prawie 3 lata temu... chyba tak regularnie, ale nazwy czolgow powinny sie zgadzac

Tylko żeby mieć V trier to trzeba z miesiąc cisnąć mocno codziennie. Dzisiaj wpadłem na IV trier. Cztery bitwy cztery porażki.

 

Wczoraj kupiłem szwedzkiego TD II trieru. Strzelanie z przyczaiki bardzo mi odpowiada.

 

Zbieram 100 000 na siatkę maskującą albo lornetkę.

Już widzę wzrost swoich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
@Grin, jeśli Defender (który jest de facto IS7 na tierze 8, pay to win bardzo) jest dla Ciebie jeszcze ok, to nie mam pojęcia jak można obronić Cryslera K GF

 

 

Crysler jest głupio zrobiony, bo nie ma żadnego weakspota z przodu(i nie dziwi mnie ani trochę oburzenie graczy kiedy WG wypuściło ten pojazd). Ale też dzisiaj każdy widząc takiego przeciwnika po prostu wciska dwójkę na klawiaturze i strzela. Nie widziałem jakoś graczy siedzący w tych pojazdach znacząco odstających na plus od tych którzy jadą innymi nowymi premkami. Myślę że z tego co ostatnio wyszło najbardziej op jest Patriot, ale to też w rękach bardzo dobrego gracza(sam się skusiłem na niego, i mając przeciętne umiejętności nie koszę wszystkich jak bym chciał ;d).

 

Ogółem to dużo zmian się ostatnio dzieje w grze, zarówno dobrych jak i kiepskich. Trochę to wygląda tak jakbym za dużo pomysłów na raz chcieli wprowadzić. Ale też z drugiej strony wszelkie rzeczy są testowane, i gracze też mają wpływ na to co wejdzie, a co nie(jeśli chodzi o zmiany w samej grze ofc, pojazdy wydają tak jak sami chcą).

 

 

 

Dobiłem do IV trieru Matylda. Stockowa ale dotarłem w końcu stracie Prędkość 12 km/h nie oszałamia ale strzał ma mocny. Teraz zbieram na lepsze pociski i lornetę.

 

W Matyldzie nie musisz za bardzo korzystać z pocisków premium, masz tam zdaje się 121mm penetracji na najlepszym działku. Jest to raczej wolny pojazd, ale też masz w miarę dobry pancerz, i bardzo szybkostrzelne działo które wszystko bez problemu przebija(no, z niektórymi szóstkami może być problem, ale po to się wozi parę lepszych pocisków). Jak mm rzuci Cię na górę to jest fajna zabawa, jak na dół też zawsze można porobić za wsparcie z dalszych linii.

W grze masz możliwość zakupu(czasami są 50% promocje i wychodzi to kusząco tanio) cięższej wersji tego pojazdu o nazwie Matylda BP - nie polecam. Chyba jeszcze bardziej powolna, jeden tier wyżej, pancerz chociaż w teorii wzmocniony to niewiele potrafi odbić, i człowiek bardziej się męczy grając niż ma z tego zabawę.

Odnośnik do komentarza
czyli pay2win, dziękuje bardzo

 

 

P2W byłoby kiedyś, w czasach gdy amunicję premium można było kupić tylko za złoto.

Zresztą można też taki pojazd wyeliminować inaczej, chociażby przez flankowanie czy przytrzymanie go dla artylerii.

WG póki co nie wydało nic(Pz.Kpfw. II Ausf. J nie liczę, bo to zabawka na 3 tierze którą chyba tylko przez horrendalnie drogie i rzadkie kody można zdobyć) co można kupić, a w co wsiądzie jakaś totalna ameba z WN8 na poziomie 50 przy 20k bitew i wytłucze połowę wrogiej drużyny.

Bo tak patrząc na dobrych graczy, to taki koleś wsiądzie sobie w takie zupełnie darmowe T29(przykładowo) i będzie wiedział jak zagrać na wieżę, śmiejąc się przy tym z większości pojazdów które będę go próbowały w te wieżę ostrzelać.xD

Odnośnik do komentarza

Grin, to jest właśnie pay2win - złote pociski co prawda można kupić za srebro, ale ekonomia gry na wysokich tierach jest tak zrobiona, że bez premki albo co najmniej pojazdu premium nie jesteś w stanie "utrzymać" garażu, a im częściej WG zmusza ludzi do wciskania sławetnej dwójki (Crysler, buffy dla czołgów superciężkich Maus i Type 5 Heavy) tym więcej Wargaming zarabia, a przeciętny gracz musi wyłożyć PRAWDZIWYCH pieniędzy, by gra sprawiała mu takich sam fun jak dotychczas

jeśli wykładasz pieniądze na grę możesz sobie pozwolić częściej na używanie złota, które jest coraz bardziej konieczne do wygrywania - definicja pay2win

 

sam Crysler to jest esencja obecnej polityki p2w WG - żeby go przebić musisz używać złota, a grając nim też musisz głównie używać złota, bo penetracja na standardowych pociskach to śmiech na sali

 

a taki Maus po bufffach z winratu 48% wskoczył na 55% - takie tam balansowanie gry :lol: WG robi coraz więcej rzeczy, które zabijają grę, a napychają im kasę

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Grywam w to od czasu do czasu, ale zazwyczaj ponoszę klęski: nie mam pamięci do jakichś tam weakspotów (stąd zazwyczaj strzelam na chłopski rozum, w otwory dla kierowcy itp), gra lekkimi to dla mnie horror (no ja jestem typowym gościem ginącym w pierwszej minucie, choć wcale nie chcę walczyć, po prostu beznadziejnie wybieram kryjówki w których niemla od razu mnie widzą) no a jak zaczynają krzyczeć na pomidory etc to od razu się spinam :) ale coś mnie tam jednak ciągnie :) najlepiej gra mi się artą, gw panther bodajże to mocna rzecz (przynajmniej w oczach takiej lamy jak ja).

Odnośnik do komentarza

@Brachu, za moich czasów było tak że misji się nie wybierało. Tylko np. masz misję "zniszcz 100 czołgów używając jedynie niemieckich czołgów klasy 3", to śmigasz do bitwy i po prostu robisz swoje. Może teraz się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...