Skocz do zawartości

PZPN PZPN


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wywiad [klik] z delegatem PZPN - andrzejem tomaszewskim.

 

Przytoczę fragmencik:

W sprawie meczu Śląska z ŁKS-em - były potem pretensje, że kazał pan zdjąć flagę z czaszką pirata.

 

Proszę pana, to nie tylko nie była czaszka pirata, lecz symbol nazistowski, ale też był wielki napis: "Skinhead". Tyle że było to oficjalne Stowarzyszenie Krzewienia czegoś tam na I i N, zatwierdzone przez sąd, więc wywieszono "S.K.I.N. Head". O tym, jak oni mydlą oczy, jak sciemniają, to jak mógłbym książkę napisać. Oni będą wszystko robili, aby zakamuflować, ale żeby treści były wysłane do określonych osób. Wciąż to jest jednak propagowanie przemocy i rasizmu.

 

Ok. Wyjaśniam. Ta flaga jest obecna na meczach Śląska od 1997 r. Po pierwsze nie jest na niej napisane "Skinhead", ani "S.K.I.N. Head", a tomaszewski (celowo małą litera, nie żywię szacunku do tego imbecyla) powiedział: "Stowarzyszenie Krzewienia czegoś tam na I i N".

 

Otóż pełna nazwa brzmi: Stowarzyszenie Krzewienia I Nauczania Honoru Etyki Afirmacji Ducha Sportu - jak widzicie pogrubione litery tworzą słowo "Skinheads", a nie "S.K.I.N. Head".

 

Okej, stowarzyszenie zostało założone po to, żeby obejść te przepisy. Skini to subkultura, tacy jak pankowcy, metalowcy czy inni skejci. Ta flaga nie nawołuje do rasizmu czy przemocy, jest w zielono-biało-czerwonych barwach i ma po prostu napis, na dole doszyta jest pełna nazwa stowarzyszenia.

 

W ogóle tomaszewski wiecznie ma coś do Śląska, np. do flagi łączonej Śląsk - Lechia, na której widnieje hasło "Jako pierwsi ruszyliśmy w Polskę budząc strach i siejąc przerażenie (...)". On po prostu jest człowiekiem, który musi zaistnieć w mediach, pokazać się, a że ma obłęd w oczach, to już sie nie liczy...

Odnośnik do komentarza

wybacz, ale większej różnicy pod względem merytorycznym między 'S.K.I.N Head' a 'S.K.I.N.H.E.A.D.' nie widzę... gdyby nie chodziło o rasizm, to równie dobrze stowarzyszenie mogłoby się nazywać Globalna Uczelniana Międzynarodówka I Stowarzyszenie Inicjatyw Europejskich

proszę, nie róbmy z siebie idiotów udając, że nie wiemy o co chodzi.

 

ta wspólna flaga Śląska i Lechii do jakich wydarzeń się odwołuje? co prawda flaga nie nawołuje do przemocy, choć pośrednio do niej nawiązuje.

Odnośnik do komentarza
Polecam wywiad [klik] z delegatem PZPN - andrzejem tomaszewskim.

 

Przytoczę fragmencik:

W sprawie meczu Śląska z ŁKS-em - były potem pretensje, że kazał pan zdjąć flagę z czaszką pirata.

 

Proszę pana, to nie tylko nie była czaszka pirata, lecz symbol nazistowski, ale też był wielki napis: "Skinhead". Tyle że było to oficjalne Stowarzyszenie Krzewienia czegoś tam na I i N, zatwierdzone przez sąd, więc wywieszono "S.K.I.N. Head". O tym, jak oni mydlą oczy, jak sciemniają, to jak mógłbym książkę napisać. Oni będą wszystko robili, aby zakamuflować, ale żeby treści były wysłane do określonych osób. Wciąż to jest jednak propagowanie przemocy i rasizmu.

 

Ok. Wyjaśniam. Ta flaga jest obecna na meczach Śląska od 1997 r. Po pierwsze nie jest na niej napisane "Skinhead", ani "S.K.I.N. Head", a tomaszewski (celowo małą litera, nie żywię szacunku do tego imbecyla) powiedział: "Stowarzyszenie Krzewienia czegoś tam na I i N".

 

Otóż pełna nazwa brzmi: Stowarzyszenie Krzewienia I Nauczania Honoru Etyki Afirmacji Ducha Sportu - jak widzicie pogrubione litery tworzą słowo "Skinheads", a nie "S.K.I.N. Head".

 

Okej, stowarzyszenie zostało założone po to, żeby obejść te przepisy. Skini to subkultura, tacy jak pankowcy, metalowcy czy inni skejci. Ta flaga nie nawołuje do rasizmu czy przemocy, jest w zielono-biało-czerwonych barwach i ma po prostu napis, na dole doszyta jest pełna nazwa stowarzyszenia.

 

W ogóle tomaszewski wiecznie ma coś do Śląska, np. do flagi łączonej Śląsk - Lechia, na której widnieje hasło "Jako pierwsi ruszyliśmy w Polskę budząc strach i siejąc przerażenie (...)". On po prostu jest człowiekiem, który musi zaistnieć w mediach, pokazać się, a że ma obłęd w oczach, to już sie nie liczy...

 

Guliś, jak ktoś napisze na ścianie Twojego bloku Guli to k***a, to się na niego wściekniesz, a jak napisze Guli to K.U.R.W.A. to już nie. W końcu K.U.R.W.A. to skrót od Kurczaki Ukradły Rabusiowi Wielką Apaszkę. ???

Odnośnik do komentarza

Dla mnie te zakazy dotyczących rasizmu, nazizmu są zrozumiałe, ale ci co układali liste to zwyczajne lewaki, wiadomo że ci co "rządzą trybunami" to zazwyczaj prawicowcy. Dochodzi do takiego absusdu, że typowo kibicowskie flagi są zakazywane jak ta Jagi, czy też zabrania się flag nazwałbym uszczypliwych jak chociażby ta wyżej przytoczona: "Jako pierwsi ruszyliśmy w Polskę budząc strach i siejąc przerażenie (...)" przecież równie dobrze można tą flage interpretowac jako znaczenie sportowe. Jeśli chodzi jeszcze o ta liste to nie ma tam nawet sierpa i młota, ale wiadomo lewak swego symbolu nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Dla mnie te zakazy dotyczących rasizmu, nazizmu są zrozumiałe, ale ci co układali liste to zwyczajne lewaki, wiadomo że ci co "rządzą trybunami" to zazwyczaj prawicowcy. Dochodzi do takiego absusdu, że typowo kibicowskie flagi są zakazywane jak ta Jagi, czy też zabrania się flag nazwałbym uszczypliwych jak chociażby ta wyżej przytoczona: "Jako pierwsi ruszyliśmy w Polskę budząc strach i siejąc przerażenie (...)" przecież równie dobrze można tą flage interpretowac jako znaczenie sportowe. Jeśli chodzi jeszcze o ta liste to nie ma tam nawet sierpa i młota, ale wiadomo lewak swego symbolu nie zabroni.

No i mamy kolejny lewacki spisek. W końcu w Polsce to sami lewicowcy, którzy gnębią biednych prawicowców. No i oczywiście jak wszystko to wszystko i opanowali też PZPN, bo chcą przejąć kontrolę nad polską ( już niedługo, bo wkrótce ją wynarodowią ) piłką.

Odnośnik do komentarza
To mi wytłumacz dlaczego np. falanga jest zabroniona, a znaki symbolizujące komunizm nie??

ale tego sie nie da wytlumaczyc - tak jest i juz.

 

generalnie w Polsce (i w wielu miejsach na swiecie) symbolika faszystowska jest przez ludzi z pelna stanowczoscia odrzucana natomiast wszelakie sierpy i mloty, wizerunki Che i inne tego typu rzeczy staly sie juz niejako elementem kultury masowej...

 

czemu tak sie dzieje to juz sprawa dla psychologow i socjologow - fakt, faktem, ze symbolika rezimu, ktory wymordowal wiecej ludzi niz Hitler jakos sie zadomowila w nowej rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
ta wspólna flaga Śląska i Lechii do jakich wydarzeń się odwołuje? co prawda flaga nie nawołuje do przemocy, choć pośrednio do niej nawiązuje.

 

Po prostu flaga łączona, wielki napis "Śląsk i Lechia" i nad nim ten napis o ruszeniu w Polskę, konkretnie brzmi on tak jak widać na obrazku [screen] na dole pod reklamami jest "Na zawsze pozostaniecie w naszym cieniu, razem tworzymy historię kibicowskiej sceny". A do jakich wydarzeń się odwołuje? W skrócie: do obserwatora tomaszewskiego.

 

Znalzłem jej lepszą fotkę: [screen]

 

Guliś, jak ktoś napisze na ścianie Twojego bloku Guli to k***a, to się na niego wściekniesz, a jak napisze Guli to K.U.R.W.A. to już nie. W końcu K.U.R.W.A. to skrót od Kurczaki Ukradły Rabusiowi Wielką Apaszkę. ???

 

Nie unoś się ;).

 

Po prostu irytuje mnie to, że według wielu mądrych głów ta flaga [klik] nawołuje do nienawiści, pełno na niej krzyżow celtyckich i nawiązań do rasizmu, nie? :)

Odnośnik do komentarza

A widzial ktos kiedykolwiek flage kibicowska z sierpem i mlotem? Pytam szczegolnie tych, ktorzy na mecze chodza i jezdza. Moze po prostu ten zakaz nie jest potrzebny?

 

Guli - ja wiem, ze to swiadomy zabieg retoryczny, ale tym bardziej przypominam, ze imiona i nazwiska piszemy wielka litera. Raz przypominam, zeby nie bylo niejasnosci.

 

Co do SKINHEADS - nie ma co sie dziwic, ze delegat ma obiekcje. To NIE JEST taka sama subkultura, jak punki czy skejci. Tak naladowanej agresja ideologii nie mozna puszczac plazem. Co do "ruszania w Polske, budzac strach i przerazenie", to tez ma to niestety fatalne konotacje. Ufam, ze nie bedziesz tu przywolywal argumentow w stylu Man_iaca i konfidentow - jasne jest, ze jak kibole ruszaja w Polske, budzac strach i przerazenie, to nie kojarzy sie to z dumnym kibicowaniem i zdzieraniem gardel, ale demolka pociagow, "promocjami" w sklepach, klepaniem sie z policja/kibolami gospodarzy i ogolnym obrazem jak po przejsciu szaranczy. Nie wierze, zeby ktos, kto wywiesza taka flage, nie mial swiadomosci takich konotacji hasla, ktore na niej wypisano - i gdyby byl prawdziwym kibicem, toby nawet nie myslalby o wywieszeniu czegos tak bezdennie glupio utrwalajacego obraz polskiego kibola jako zachlanego bydla, ktore nie zna nawet wyniku meczu, na ktory jechalo. To jest po prostu strzelanie sobie w stope.

Odnośnik do komentarza

Ok, poprawię się, ale mój stosunek do Tomaszewskiego będzie niezmienny. Miałem wątpliwą przyjemność rozmawiania z tym człowiekiem osobiście i zrobił na mnie jak najgorsze wrażenie. Mam zresztą tą broszurkę z zakazanymi symbolami i nazwami stworzoną przez fundację Nigdy Więcej i nie ma tam słowa "Skinheads", dostałem ją na kursie spikerów PZPN, gdzie poznałem dwóch delegatów PZPN, o których mam swoje zdanie.

 

Co do flagi Śląsk - Lechia. Odwołuje się ona do historii, jak widać w pierwszej części hasła, i chyba nie nawołuje teraz do budzenia przerażenia?

 

Ciekawostka: Herb Stali Mielec powinien być zakazany. Ma bowiem koło zębate, które jest wg. broszurki zakazane.

Odnośnik do komentarza

Ok jasne, ja ich nie bronię, bo sam nie identyfikuję ze skinheadami, o tym zresztą można długo dyskutować i nie dojdziemy do porozumienia, po prostu mam inne spojrzenie na ten temat.

 

Niech włodarze polskiej piłki walczą z bandziorami inaczej, jest monitoring, jest pełna identyfikacja wyjazdowiczów (kto jeździ na wyjazdy ten wie jak to wygląda), każdy klub ma swojego policjanta w sekcji kryminalnej, odpowiedzialnego tylko za identyfikowanie kibiców. Więc jeżeli taki śpiewa na meczu piosenki nawołujące do nienawiści, to niech łapią go na wyjściu i tyle. To jest do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
ci co układali liste to zwyczajne lewaki

 

To mi wytłumacz dlaczego np. falanga jest zabroniona, a znaki symbolizujące komunizm nie??

 

generalnie w Polsce (i w wielu miejsach na swiecie) symbolika faszystowska jest przez ludzi z pelna stanowczoscia odrzucana natomiast wszelakie sierpy i mloty, wizerunki Che i inne tego typu rzeczy staly sie juz niejako elementem kultury masowej...

 

(...) Zakazane będą też symbole komunistyczne, gdyby komukolwiek przyszło do głowy wykorzystać sierp i młot. (...)

źródło: sport.pl

 

 

najpierw sprawdźcie, a nie piszecie brednie i siejecie zamęt.

 

 

co do Che to osobna bajka. wg. mnie idealnie to Tomasz Wołek w jednym ze swoich artykułów opisał:

Gdyby Che żył dłużej, jego legenda zawaliłaby się pod ciężarem bezmiernych zbrodni, do których przykładał rękę. Zastrzelono go w samą porę. Doprawdy, miał osobliwe szczęście.

 

Fenomen ten pozostaje największą mistyfikacją epoki; jednym z najbardziej niedorzecznych kłamstw XX w. Może dlatego, że był tak odległy od głównych centrów cywilizacji; tak daleki, że prawie nierzeczywisty. Ta odległość dobrze służyła idealizacji.

źródło: Polityka.pl

Odnośnik do komentarza
Ok jasne, ja ich nie bronię, bo sam nie identyfikuję ze skinheadami, o tym zresztą można długo dyskutować i nie dojdziemy do porozumienia, po prostu mam inne spojrzenie na ten temat.

 

Niech włodarze polskiej piłki walczą z bandziorami inaczej, jest monitoring, jest pełna identyfikacja wyjazdowiczów (kto jeździ na wyjazdy ten wie jak to wygląda), każdy klub ma swojego policjanta w sekcji kryminalnej, odpowiedzialnego tylko za identyfikowanie kibiców. Więc jeżeli taki śpiewa na meczu piosenki nawołujące do nienawiści, to niech łapią go na wyjściu i tyle. To jest do zrobienia...

wiadomo, ze jest to wszystko do zrobienia - problem w tym, ze u nas PZPN sie zabiera do tego od dupy strony i wymysla wlasnie takie swiatle przepisy jak ten ostatni.

Odnośnik do komentarza

Tja, a potem bylyby znowu protesty, ze ktos dostal zakaz stadionowy, a przeciez tylko sobie spiewal... Stad juz tylko krok do mitologizowania kibolskich idoli. Przyklad z wlasnego podworka: pare dzieciakow nastoletnich robi fajne oprawy na meczu CWKS-u, tego z okregowki. Race, kartoniady, sektorowki - slowem, chlopaki sie spelniaja. U jednego z takich gosci zobaczylem na gronie zdjecia z meczu, na jednym z nich Staruch i podpis: przynajmniej tu nie ma zakazu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...