Skocz do zawartości

Od zera do bohatera


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrody:

Bramka miesiąca:Ivica Vrdoljak (vs GKS Bełchatów)

Manager miesiąca:Kamil Gieroba (drugie miejsce)

Piłkarz miesiąca:Artur Jędrzejczyk (trzecie miejsce)

 

1 maj 2010, Ekstraklasa [28/30]

 

Wreszcie w niemalże optymalnym składzie (zawieszony za kartki Vrdoljak) wystąpiliśmy z Cracovią na wyjeździe. Widać było, że dobrze się grało zawodnikom w wreszcie na najwyższym dla siebie poziomie. Od pierwszych minut zdecydowanie mieliśmy przewagę. W 28 minucie dośrodkowanie Karnozy na bramkę zamienił Inaki Astiz Ventura. Do przerwy mieliśmy wynik 1:0, a po przerwie na boisku pojawił się Zahorski. W drugiej połowie znowu mieliśmy lepsze wejście. W 54 minucie na 2:0 podwyższył Vitaly Rodionov! Cracovia przebudziła się i miała zdecydowanie lepszy okres od 70 do 80 minuty. Nasza obrona dwukrotnie zaspała, co wykorzystywali Pietruszka i Dudzic. Pod koniec jednak znowu ruszyliśmy do ataku. Najpierw w 80 minucie strzelił gola Chinyama, a tuż przed końcem meczu kropkę nad "i" postawił Vazquez. Wygrywamy po nerwówce 4:2. Do końca sezonu zostały nam jeszcze trzy lub cztery mecze (zależy od wyników półfinału PP).

 

Statystyki

Składy i oceny

Odnośnik do komentarza

Odcinek specjalny

 

5 maj 2010, Puchar Polski (Półfinał-Rewanż)

 

Po pewnym zwycięstwie 4:1 u siebie graliśmy z Lechią Gdańsk tym razem na swoim boisku. Zieloni wiedzieli, że nie mają z nami zbytnio szans, więc nawet nie próbowali się nam przeciwstawić... no może z wyjątkiem rezerwowego Pawła Nowaka, który strzelił gola. Później został jednak "ukarany" kontuzją. Świetnie pokazał się Kosecki dwukrotnie pakując piłkę do siatki. W finale spotkamy się...z Wisłą Kraków. To nasza trzecia potyczka z "Białą Gwiazdą" w sezonie, więc "do trzech razy sztuka?"

 

Lechia Gdańsk-Legia

 

8 maj 2010, Ekstraklasa [29/30]

 

Z dużą nadzieją podchodziliśmy do meczu z Polonią Bytom. Wiedzieliśmy, że drużyna gości walczy o utrzymanie, a my o mistrzostwo, zatem o dwa zupełnie inne cele. Widać to było też na boisku. To siatki trafiali:Rodionov, Chinyama i Astiz (po dośrodkowaniu Iwańskiego) i pewnie wygraliśmy 3:0. Pomógł nam też nieco fakt, że Bytomianie grali w "10" przez czerwoną kartkę Nowaka. Mimo wszystko ważne 3 oczka, bo Wisła do końca nie odpuszcza i zadecyduje o mistrzostwie ostatnia kolejka, w której gramy...z ostatnią Jagiellonią.

 

Legia vs Polonia Bytom

 

15 maj 2010, Ekstraklasa [30/30]

 

"Legia mistrzem Polski! Legia mistrzem Polski!" Mimo, że graliśmy na wyjeździe, a naszych kibiców było dość mało to atmosfera była wspaniała. Dzięki hat-trickowi Rodionova i golowi Chinyamy pokonaliśmy Jagę 4:0 i już bez względu na wynik Wisły zostaliśmy Mistrzami Polski 2009/10! Po 3 latach przerwy mistrzostwo wraca na Łazienkowską! Euforia po meczu w stolicy była wspaniała. Już nikt mi nie powie, że jestem amatorem!

 

Jagiellonia-Legia

 

Tabela sezonu 2009/10

 

19 maj 2010, Puchar Polski - Finał

 

W meczu z Wisłą jedynie czego się bałem to nie sam strach, a to, że zbyt duża euforia poniesie moich zawodników. Zaczęło się dobrze. W 18 minucie czerwoną kartkę dostał Pekarnik. Modliłem się tylko, aby moi piłkarze zbyt bardzo się nie ucieszyli. Na szczęście tuż przed przerwą gola do szatni strzelił Mezenga i schodziliśmy z boiska z zaliczką. Po przerwie zdecydowanie dominowaliśmy i pokazali chłopaki czemu to Legia, a nie Wisła została mistrzem Polski. Dwa znakomite gole Chinyamy, przy ładnych podaniach Koseckiego załatwiły sprawę! Wygraliśmy 3:0! Dzień po meczu moje nazwisko było na ustach wszystkich. Legia kończyła sezon z podwójną koronę!

 

Wisła Kraków-Legia

 

Wiem, że krótkie notki, ale nie mogłem się oprzeć, aby skończył od razu sezon i pochwalić się wynikami ;)

Odnośnik do komentarza

Hmm... a gdzie jakieś gratulacje? :( Po raz pierwszy skończyłem cały sezon jednym klubem i wygrałem mistrzostwo :P

 

Podsumowanie sezonu 2009/10

Nagrody:

Król Strzelców-Vitaly Rodionov (21)

Manager sezonu-Kamil Gieroba

Odkrycie roku-Bruno Mezenga

Piłkarz sezonu-Ivica Vrdoljak

 

Finał Ligi Mistrzów (Madryt)

Real Madryt vs Tottenham Hotspur 0:0 (3:5K.)

 

Finał Ligi Europejskiej (Hamburg)

FC Liverpool vs Man City 0:1

Yaya Toure 90+3'

 

Ważniejsze ligi świata:

Anglia: 1.Tottenham 2.Man City 3.Arsenal

Belgia: 1.Anderlecht 2.Standard L. 3.Genk

Brazylia:* 1.Sao Paulo 2.Cruzeiro 3.Fluminense

Francja: 1.Saint-Etienne 2.Lyon 3.OM

Grecja: 1.Olympiakos 2.AEK Ateny 3.PAOK Saloniki

Hiszpania: 1.Real Madryt 2.FC Barcelona 3.Atletico M.

Holandia: 1.Ajax 2.AZ Alkmaar 3.NAC Breda

Niemcy: 1.Bayern M. 2.Schalke 3.Levenkusen

Polska: 1.Legia 2.Wisła K. 3.Górnik Zabrze

Portugalia: 1.Benfica 2.FC Porto 3.Braga

Rosja:* 1.CSKA 2.Spartak Moskwa 3.Rubin Kazań

Szkocja: 1.Rangers 2.Celtic 3.Hearts

Turcja: 1.Bursaspor 2.Besiktas 3.Galatasaray

Włochy: 1.Lazio 2.Juventus 3.Roma

 

*Rozgrywki rozgrywane są w ciągu roku. Tu za rok 2009.

 

Powroty z wypożyczeń:

Michał Kucharczyk (Znicz Pruszków)=22M/17BR/4AS/7GrM/7.50Śr.

Mikołaj Lebedyński (Znicz Pruszków)=18M/10BR/2AS/1GrM/7.16Śr.

Piotr Wasikowski (Znicz Pruszków)=33M/3BR/9AS/6GrM/7.31Śr.

Damian Zbozien (Znicz Pruszków)=24M/1BR/3AS/4GrM/7.49Śr.

Diego Paulista (Znicz Pruszków)=21M/0BR/10AS/2GrM/7.43Śr.

Artur Karnoza (do Dnipro)=12M/0BR/3AS/0GrM/6.94Śr.

Przemek Wysocki (Warta Poznań)=22M/0BR/5AS/4GrM/7.44Śr.

Maciej Świdzikowski (Radomiak)=33M/4BR/2AS/0GrM/6.99Śr.

Damian Lanucha (Resovia)=25M/1BR/7AS/0GrM./6.86Śr.

Adam Banasiak (Górnik Łęczna)=12M/1BR/2AS/2GrM/6.81Śr.

Bruno Mezenga (do Flamengo)=29M/18BR/8AS/2GrM/7.24Śr.

Ariel Borysiuk (Wiener Neustadt)=36M/4BR/7AS/1GrM/6.8Śr.

 

Wywiad dla Przeglądu Sportowego

Za Legią sezon 2009/10. Uzna go Pan chyba za niezwykle udany i ciekawy?

Udany to na pewno, ciekawy? Trochę bym się z tym pokłócił.

Kto Pana najbardziej zaskoczył? Który zespół? Pytaliśmy o to innych trenerów to odpowiadali Legia lub Górnik Zabrze.

Według mnie był to Górnik Zabrze. Legia z góry min. dla kibiców była faworytem do wygrania ligi, jak co roku. Natomiast Zabrzanie to beniaminek i mimo mocnego składu nikt nie spodziewał się, że znajdą się na podium.

Oprócz Górnika do pucharów awansowała także Lechia Gdańsk, dzięki Waszemu zwycięstwu w Pucharze Polski. To też pewna niespodzianka.

Górnik jak Górnik, ale Lechia to według mnie niespodzianka sezonu. Beniaminek jest bardzo utytułowany i tam mają ambicje, aby walczyć nawet o mistrzostwo. Mnie zaskoczyła słaba postawa Lecha i Polonii Warszawa. Bardziej na któryś z nich stawiano by przed sezonem niż na Lechię.

Po tym niezwykle udanym sezonie wiadomo, że paru zawodników odejdzie z klubu. Trójka Astiz (Man City)-Chinyama (Blackburn)-Rybus (Aston Villa) odejdzie do Premier League. Mezenga i Karnoza wracają do swoich klubów z wypożyczeń. Wiadomo już kto ich zastąpi?

Pewne kroki w sprawie wzmocnień podjęliśmy już kilka miesięcy temu, kiedy wiadomo było, że będziemy walczyć o Ligę Mistrzów. Na razie jednak nie powiem kto nas wzmocni, zdradzę tylko, że znowu pobijemy rekord zagranicznego transferu.

Jakie plany na nadchodzący sezon? Zostaje Pan w Legii?

Przynajmniej do połowy lipca wyjaśni się czy zostanę na stołku. Co prawda mam duże poparcie zarządu i piłkarzy, ale jeżeli przyjdzie oferta z mocnego i ciekawego klubu europejskiego to pewnie odejdę. Teraz jednak na razie skupiam się na Mundialu w RPA, a później być może na obronie tytułu.

Właśnie. Zbliżają się Mistrzostwa Świata. Jakie cele ma Wybrzeże Kości Słoniowej?

Minimum wyjście z grupy. Mniej więcej tego samego oczekuje się chyba po Polakach. Mamy grupę do przejścia. Ciężko będzie z Hiszpanią, ale Honduras i Dania jak najbardziej do ogrania. 5 czerwca gramy z Anglikami i sprawdzę formę reprezentantów.

Życzę powodzenia w RPA i jak najdłuższego tam pobytu.

Nie dziękuję.

 

Później zacznę podsumowanie kadry.

 

PS Wreszcie zarząd wysłuchał się moich próśb i rozbuduje zarówno obiekty młodzieżowe, jak i bazę treningową. Są one na razie na poziomie zadowalającym. Rozbudowa potrwa 4 miesiące i będzie kosztować 400 tys.

Edytowane przez citko
Nie bawimy się z tagami size!
Odnośnik do komentarza

Statystyki ligowe piłkarzy:

 

Bramkarze:
Imię i Nazwisko   |Mecze|Bramki|Asysty|Gracz Meczu|Średnia ocen|   |Ż.K|     |Cz.K.|
Marijan Antolović   |23|  |0|   |0|     |0|          |7.04|         |0|        |0|
Grzegorz Szamotulski|7|   |0|   |0|     |0|          |6.90|         |0|        |0|
--------------------------------------------------------------------------------------
Lewi Obrońcy:
Jakub Wawrzyniak    |27|  |0|   |2|     |0|          |6.96|         |2|        |0|
Marcin Komorowski   |3|   |0|   |1|     |0|          |7.25|         |0|        |0|
Tomasz Kiełbowicz   |2|   |0|   |0|     |0|          |6.60|         |0|        |0|
--------------------------------------------------------------------------------------
Środkowi Obrońcy:
Inaki Astiz Ventura |29|  |4|   |1|     |2|          |7.31|         |2|        |0|
Dickson Choto       |19|  |5|   |0|     |2|          |7.37|         |2|        |0|
Artur Jędrzejczyk   |19|  |3|   |0|     |2|          |7.42|         |5|        |0|
--------------------------------------------------------------------------------------
Prawi Obrońcy:
Jakub Rzeźniczak    |20|  |1|   |3|     |0|          |7.09|         |5|        |0|

Odnośnik do komentarza

W wolnym czasie dam nowe. Z Premier League spadły:Wigan, West Bromwich i Blackpool. Awansowały z Championship:Bristol City, Burnley i Middlesbrough. Sam zaskoczyłem się gdy zobaczyłem, że Koguty wygrały Champions League i Premier League...

 

Imię i Nazwisko   |Mecze|Bramki|Asysty|Gracz Meczu|Średnia ocen|   |Ż.K|     |Cz.K.|
Środkowi Pomocnicy:
Ivica Vrdoljak    | 29  |  8   |  8   |    7      |   7.72     |   | 5 |     |  0  |
Rodney Sneijder   | 8   |  1   |  1   |    1      |   6.99     |   | 0 |     |  0  |
Maciej Iwański    | 26  |  1   |  17  |    1      |   7.22     |   | 2 |     |  0  |
Mateusz Pogonowski| 3   |  0   |  0   |    0      |   6.75     |   | 0 |     |  0  |
Artur Karnoza     | 12  |  0   |  3   |    0      |   6.94     |   | 0 |     |  0  |
Skrzydłowi Pomocnicy:
Maciej Rybus      | 5   |  0   |  2   |    1      |   7.07     |   | 0 |     |  0  |
Środkowi Ofensywni Pomocnicy:
Victor Vazquez    | 26  |  9   |  8   |    3      |   7.16     |   | 2 |     |  0  |
Napastnicy:
Mikołaj Lebedyński| 17  |  0   |  3   |    0      |   6.64     |   | 0 |     |  0  |
Vitaly Rodionov   | 25  |  21  |  9   |    3      |   7.37     |   | 5 |     |  0  |
Bruno Mezenga     | 29  |  18  |  8   |    2      |   7.24     |   | 1 |     |  0  |
Takesure Chinyama | 30  |  15  |  11  |    1      |   7.38     |   | 0 |     |  0  |
Jakub Kosecki     | 3   |  0   |  1   |    0      |   6.73     |   | 0 |     |  0  |

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem na samym początku kariery jeden z użytkowników CMrev wysłał mi aktualizację na 8 sierpnia...

 

 

Kadra Wybrzeża Kości Słoniowej na towarzyski mecz z Anglią:
Poz|Zawodnik         |Klub
BR |Copa             |Lokeren
BR |Ibrahima Kone    |Boulogne
BR |Stephane Loboue  |Oberhausen
LO |Constant Djakpa  |Hannover
LO |Siaka Tiene      |Valenciennes
ŚO |Souleymane Bamba |Hibernian
ŚO |Igor Lolo        |AS Monaco
ŚO |Kolo Toure       |Man City
PO |Guy Demel        |HSV
PO |Emmanuel Eboue   |Arsenal L.
DP |Didier Zokora    |Sevilla
DP |Christian Romaric|Sevilla
DP |Emerse Fae       |OGC Nice
DP |Gilles Yapi Yapo |FC Basel
DP |Yaya Toure       |Man City
OP |Gervinho         |LOSC Lille
OP |Kader Keita      |Galatasaray
OPŚ|Emmanuel Kone    |CFR Cluj
N  |Salomon Kalou    |Chelsea
N  |Didier Drogba    |Chelsea
N  |Seydou Doumbia   |CSKA Moskwa
N  |Arouna Kone      |Sevilla

Odnośnik do komentarza

Ale tam jest na lipiec. Ja mu wysłałem na sierpień ;)

 

5 czerwiec 2010, Mecz Towarzyski

Dziś mój debiut w roli selekcjonera Wybrzeża Kości Słoniowej. Ponad 33 tys. osób zebrało się na Abidżan, aby zobaczyć jak ogrywamy Anglików. Dosłownie. Do 18 minuty po trafieniach Arouna Kone (2x) i Salomona Kalou prowadziliśmy nawet 3:0. Anglia szybko wzięła się w garść. Piękny gol Agbonlahora (piłka przy strzale z dystansu odbiła się dwa razy od poprzeczki) i trafienie z karnego Lamparda spowodowało, że było gorąco. Na szczęście przed przerwą na 4:2 strzelił nasz kapitan-Didier Drogba, a wynik ustawił Seydou Doumbia w drugiej połowie. Łatwo odbierając piłkę Rodwellowi nie dał szans w sytuacji sam na sam z Almunią. Debiut zapamiętam na długo. Niestety sprawę pogarsza kontuzja Yaya Toure eliminująca go z Mundialu...

 

WKS vs Anglia

Odnośnik do komentarza

Kadra Wybrzeża Kości Słoniowej na Mundial w RPA
Poz|Zawodnik         |Klub         |Mecze|Bramki|Asysty|Śr.O|Gr.M|
BR |Copa             |Lokeren      |25   |  0   |   0  |6.99|  1 |
BR |Ibrahima Kone    |Boulogne     |8    |  0   |   0  |7.05|  0 |
BR |Stephane Loboue  |Oberhausen   |28   |  0   |   0  |6.85|  0 |
LO |Constant Djakpa  |Hannover     |26   |  4   |   1  |6.69|  0 |
LO |Siaka Tiene      |Valenciennes |31   |  5   |   6  |6.69|  0 |
ŚO |Souleymane Bamba |Hibernian    |30   |  0   |   3  |7.25|  3 |Transfer do CFR Cluj
ŚO |Igor Lolo        |AS Monaco    |27   |  0   |   5  |6.64|  1 |
ŚO |Kolo Toure       |Man City     |32   |  0   |   2  |7.02|  0 |
PO |Guy Demel        |HSV          |15   |  0   |   0  |6.45|  0 |Transfery do AS Monaco
PO |Emmanuel Eboue   |Arsenal L.   |10   |  0   |   1  |7.01|  1 |
DP |Didier Zokora    |Sevilla      |23   |  0   |   3  |6.69|  0 |
DP |Christian Romaric|Sevilla      |23   |  5   |   4  |6.96|  3 |
DP |Emerse Fae       |OGC Nice     |19   |  2   |   6  |7.00|  1 |
DP |Gilles Yapi Yapo |FC Basel     |23   |  0   |   6  |7.12|  1 |
OP |Sekou Cisse      |Feyenoord    |22   |  6   |   1  |6.68|  0 |
OP |Gervinho         |LOSC Lille   |23   |  5   |   3  |7.32|  1 |
OP |Kader Keita      |Galatasaray  |29   |  8   |   0  |7.18|  1 |
OPŚ|Emmanuel Kone    |CFR Cluj     |4    |  0   |   0  |6.72|  0 |
N  |Salomon Kalou    |Chelsea      |9    |  0   |   0  |6.54|  0 |
N  |Didier Drogba    |Chelsea      |26   |  12  |   2  |7.27|  0 |
N  |Seydou Doumbia   |CSKA Moskwa  |4    |  0   |   0  |6.47|  0 |
N  |Arouna Kone      |Sevilla      |5    |  0   |   0  |6.55|  0 |

 

Statystyki ligowe na sezon 2009/10

Odnośnik do komentarza

14 czerwiec 2010, Mundial w RPA [1/3]

 

45 tys. widzów na Polokwane oglądało starcie Hondurasu z WKS-em. Nie było to tak emocjonujące spotkanie jak sparing z Anglikami, ale również padło dużo bramek. Dwa gole zaliczył mało ostatnio grający w Chelsea-Salomon Kalou. Piękną bramkę po wystawieniu piłki przez Zokorę z dystansu strzelił Gervinho. Pomocnik Lille oddał mocny, płaski strzał, a bramkarz był bez szans. Nasz huraoptymizm zmniejszył Saul Martinez w 39 minucie. Nerwowo zaczęło się robić po przerwie w 56 minucie. Carlos Mejia strzelił bowiem kontaktowego gola. Na szczęście uderzeniem głową wynik ustawił Didier Zokora i zdobyliśmy pierwsze, ważne trzy punkty! Jest jednak kolejna zła wiadomość. Kontuzji doznał nasz obrońca-Igor Lolo. Na pewno nie zagra z Hiszpanią i niewiadomy jest występ z Danią.

 

Honduras vs WKS

 

Wyniki 1 kolejki rundy grupowej:

 

Grupa A:

Bośnia - Włochy 1:1

Paragwaj - Nowa Zelandia 3:0

 

Grupa B:

Argentyna - Nigeria 1:1

Polska - USA 1:1 (strzelił R.Lewandowski)

 

Grupa C:

Ghana - Brazylia 0:2

Szkocja - Australia 0:1

 

Grupa D:

Francja - Serbia 3:1

Korea Północna - Kamerun 1:4

 

Grupa E:

Algieria - Kostaryka 0:1

Słowacja - Holandia 1:0

 

Grupa F:

Honduras - Wybrzeże Kości Słoniowej 2:4

Dania - Hiszpania 0:1

 

Grupa G:

Japonia - Szwajcaria 1:1

RPA - Urugwaj 2:2

 

Grupa H:

Chile - Korea Południowa 3:1

Niemcy - Anglia 0:2

Odnośnik do komentarza

20 czerwca 2010, Mundial w RPA [2/3]

 

To, że Hiszpania ma fanów na całym świecie wiedziałem o tym od dawna. Nie spodziewałem się jednak, że na nasz mecz przyjdzie ponad 60 tys. osób! Piłkarze byli bardzo poddenerwowani. Dlatego pierwsze 20 minut było dość niemrawe. Na szczęście "pomógł nam" Sergio Busquets. Gracz Blaugrany sfaulował w swoim polu karnym, a do piłki podszedł Didier Drogba. Nasz kapitan nie miał problemów z pokonaniem Casillasa, a na trybunach wybuchł hałas przez wuwuzele! Radość długo nie trwała, bo szybką kontrę przeprowadziła Hiszpania i w 32 minucie wyrównał Torres. W przerwie uspokoiłem zawodników, że mamy bardzo dobry wynik. W końcu remis z Mistrzami Europy to jest coś. Poprosiłem ich jednak, aby nieco wyluzowali i w drugiej połowie zagrali bardziej ofensywnie. Posłuchali się. Tuż po wznowieniu gry pierwszego gola w reprezentacji strzelił Eboue. W 60 minucie wszyscy kibice Hiszpanów ucichli gdy podwyższył Salomon Kalou, a kropkę nad "i" postawił Romaric. Wygrywamy z Mistrzami Europy aż 4:1 i mamy raczej pewny awans z grupy! Niestety z Danią zagramy bez zawieszonego Eboue, oraz kontuzjowany Yapi Yapo i Demela.

 

Hiszpania - WKS

 

Wyniki 2 kolejki rundy grupowej:

Grupa A: (awans Paragwaju)

Bośnia - Paragwaj 1:3

Włochy - Nowa Zelandia 2:1

 

Grupa B:

Nigeria - Polska 0:0

USA - Argentyna 1:3

 

Grupa C:

Australia - Ghana 1:1

Brazylia - Szkocja 0:0

Grupa D:

Francja - Korea Północna 3:0

Serbia - Kamerun 0:3

 

Grupa E:

Algieria - Słowacja 2:3

Kostaryka - Holandia 1:2

 

Grupa F:

Dania - Honduras 0:2

Hiszpania - WKS 1:4

Grupa G: (awans Szwajcarii)

Szwajcaria - RPA 1:0

Urugwaj - Japonia 1:1

 

Grupa H:

Anglia - Chile 2:1

Korea Południowa - Niemcy 0:5

Dzień po meczu zadzwonił do mnie Rafał Janas. Był on na losowaniu 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Losowanie dosyć udane. Trafiliśmy na armeński FC Bananc.

Odnośnik do komentarza

24 czerwca 2010, Mundial w RPA [3/3]

 

Do ostatniego meczu z Danią podchodziliśmy na dużym luzie i w spokoju. Czuliśmy, że Hiszpania raczej pewnie ogra Honduras, a nawet jeżeli nie to do awansu z pierwszego miejsca wystarczył nam remis. Mimo wszystko Duńczycy nie stawili nam zbyt dużych wymagań. Po trafieniach Zokory, Kalou i dwóch Drogby (jedno z karnego) było wiadome kto rządzi na boisku. Dania odpowiedziała tylko trafieniem Tomassona z rzutu karnego. Razem z Hiszpanami wychodzimy z grupy. W 1/8 zagramy z Holandią. Jeżeli ich pokonamy to trafimy później na Francję lub Australię.

 

WKS - Dania

 

Tabela Grupy F

 

 

Polska niestety odpadła z turnieju

 

Wywiad dla TVP

Gratulacje! Awansuje Pan z reprezentacją do 1/8 w świetnym stylu!

Dziękuję. Ciężko pracowaliśmy i to dało efekty.

Nikt raczej się nie spodziewał, że ogracie samych Mistrzów Europy.

Ja też (śmiech). A tak na serio to myślałem, że Hiszpanie nie powinni mieć większych problemów, co najwyżej możemy urwać im punkt. Jednak to my byliśmy górą.

Cel spełniony. Wyszliście z grupy. Teraz każdy Was kolejny awans to będzie chyba sukces?

Tak. Każda kolejna wygrana będzie raczej nie spodziewana i chyba jeszcze bardziej podbuduje moją pozycję w zespole.

No właśnie. Przed Mundialem nikt się nie spodziewał, że szkoleniowiec mistrza Polski znajdzie jeszcze czas i zbuduje tak mocny zespół. Jak Pan to robi? Jak się Pan ze wszystkim wyrabia?

W ciągu sezonu dużo wyjeżdżałem na mecze czy to lig zagranicznych, czy pucharów europejskich. Obserwowałem sporo piłkarzy. Ostatnie pół rok to właściwie nieustanne wyjazdy+praca z klubem. Musiałem jakoś wszystko pogodzić. Bardzo pomógł mi Rafał Janas, który przejął większość obowiązków w Legii. Gdyby nie on to nie dałbym sobie rady.

Żałuje Pan, że Polacy odpadną?

Prawdę mówiąc spodziewałem się tego, bo mieli ciężką grupę. Pokazali pazur w meczach z USA i Nigerią, ale na Argentynę to nie starczyło. Szkoda. Chciałem zagrać przeciwko Smudzie w tym turnieju.

Cóż, pozostaje życzyć powodzenia w następnych meczach. Chyba Polacy też będą Tobie kibicować, jako jedynemu naszemu akcentowi w RPA.

Przyda się poparcie z każdej strony. Mam nadzieję, że rodacy pozostaną jeszcze w RPA i przyjdą na nasze mecze.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale odpadniemy szybciej niż się spodziewałeś...

 

26 czerwca 2010, Mundial w RPA 1/8

 

Po meczu z Holendrami nie spodziewałem się niczego wyjątkowego. Wiedziałem, że przeciwnicy są bardzo mocni. Nawet fakt, że pokonaliśmy Mistrzów Europy w grupie nie dawał mi 100% pewności siebie. W końcu nie każdy zespół, zwłaszcza faworyt turnieju stara się już w rundzie grupowej jak najlepiej grać. Mecz był bardzo wyrównany. Mimo, że mieliśmy przewagę i oddaliśmy dużo więcej strzałów to brakowało przede wszystkim skuteczności, co było dużym zaskoczeniem. W końcu w poprzednich meczach strzelaliśmy po 4 gole. Punktem kulminacyjnym meczu była 85 minuta. Wydaje się nie zbyt groźna sytuacja. Rzut z autu w pobliżu pola karnego. Zeeuw podaje do Heitingi, a ten odgrywa głową. Zeeuw z pierwszej piłki dośrodkowuje w pole karne. Po olbrzymim zamieszaniu największym opanowaniem wykazuje się Marcelis i wpakuje piłkę do siatki. Na ławce rezerwowych szok. Piłkarze też nie wierzą w to co się stało. Jeszcze w doliczonym czasie gry Drogba wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Stekelenburg broni jego strzał. Przegrywamy z Oranje 1:0.

 

Holandia vs WKS

 

Mogę zatem spokojnie wracać do klubu i zająć się przygotowaniem do nowego sezonu... w końcu plan zarządu wykonałem, awansowałem z grupy, więc nie powinni mnie raczej zwalniać?

 

Transfery:

Nacer Barazite (Arsenal Londyn)=3 mln

Igor Lewczuk=Maciej Gostomski (Jagiellonia>Legia)

Titi=300 tys.

 

Nowi juniorzy:

PO-Arkadiusz Zieliński

ŚO-Artur Lenart

OP-Bartosz Cieślak

N-Bartosz Marciniak

LO-Dariusz Kępa

LP-Kamil Mikołajczak

PO-Jacek Majka

N-Kamil Murawski

DP-Maciej Pawłowski

 

Za największy talent uważany jest przez Rafał Janasa-Artur Lenart.

 

Gieroba do 2014 roku w Legii!

 

Kamil Gieroba przedłużył wygasającą w 2011 roku umowę o kolejne 3 lata. Oznacza to, że pozostanie w zespole przynajmniej do czerwca 2014 roku, oczywiście jeżeli wszystko pójdzie po dobrej myśli. Podobno zarówno prezes, piłkarze jak i sam trener są szczęśliwy z przedłużenia kontraktu.

Odnośnik do komentarza

Transfery 1 lipiec 2010:

Do klubu:

Poz.| Zawodnik     	| Klub     	| 	Cena     	|
BR  | Olexandr Rybka   | Dynamo kijów | Koniec kontraktu |
N   | Joel Tshibamba   | Lech Poznań  | Koniec kontraktu |
LO  | Carlos Fernandes | Oldhanense   | Koniec kontraktu |
ŚO  | Robert Kovac 	| NK Dinamo Z. | Koniec kontraktu |
N   | Piotr Grzelczak  | Widzew Łódź  | Koniec kontraktu |
N   | Elvis Onyeama    | FC Barcelona | Koniec kontraktu |
N   | Yannick Sagbo    | AS Monaco    | Koniec kontraktu |
N   | Nemanja Covic    | Parma        | Koniec kontraktu |
DP  | Olivier Dacourt  | Stade Rennais| Koniec kontraktu |
N   | Jiri Stajner 	| Slovan Lib.  | 60 tys       	|
BR  | Piotr Czapliński | Piast Gliwice| Koniec kontraktu |

 

Z klubu:

Poz.| Zawodnik     	| Klub     	| 	Cena     	|
ŚO  | Inaki Astiz      | Man City 	|    1.1 mln   	|
N   | Takesure Chinyama| Blackburn    |    1.1 mln   	|
LP  | Maciej Rybus 	| Aston Villa  |    1 mln     	|
PO  | Jakub Rzeźniczak | Hoffenheim   |    1 mln     	|
LO  | Marcin Komorowski| Olympiakos V.|    275 tys.      |
LO  | Tomasz Kiełbowicz| Brak klubu   | Koniec kontraktu |
ŚO  | Damian Zbozien   | Brak klubu   | Koniec kontraktu |
OP  | Patryk Kamiński  | Brak klubu   | Koniec kontraktu |

 

3 edycja Legia Cup!

 

Po raz trzeci w ciągu kadencji Gieroby do Warszawy przyjadą trzy znane marki piłkarskie, aby zagrać w Legia Cup. Rok temu pierwszą edycję wygrało Lazio Rzym, a w styczniu wygrał Ajax Amsterdam. Tym razem zaproszone zostały: Glasgow Rangers, Atletico Mineiro i Osasuna Pampeluna. W półfinale 7 lipca właśnie z tym ostatnim zmierzą się wojskowi.

Edytowane przez citko
Nie bawimy się tagami size
Odnośnik do komentarza

Transfery Top 10 Świat-notowanie na czerwiec:

 

Zawodnik         | Z klubu      | Do klubu | Cena
Mame Biram Diouf | Man Utd      | Ajax     | 12 mln
Issiar Dia       | AS Nancy     | Lyon     | 8.75 mln
Ciro             | Sport Recife | Santos   | 6.5 mln
Mohammed Fofana  | Tolouse      | OM       | 6.5 mln
Jeffren Suarez   | Malaga       | Monaco   | 4.7 mln
Willians         | Fluminense   | Sochaux  | 4.4 mln
Simon Davies     | West Bromwich| Celtic   | 4.2 mln
Madson           | Santos       | Salzburg | 4 mln
Ludovic Obraniak | Lille LOSC   | Auxerre  | 3.9 mln
Rhodolfo         | Atletico P.  | Sochaux  | 3.5 mln

Odnośnik do komentarza

Transfery:

Do klubu:

Benni McCarthy-wolny transfer

Gael Kakuta (Chelsea)-6.25 mln

 

Z klubu:

Wojciech Trofim-wypożyczenie do Ruchu Chorzów

Diego Paulista-wypożyczenie do Olympiakos V.

Przemysław Wysocki-75 tys. do Polonii Bytom

Jakub Wawrzyniak-575 tys. do Nurnberg

 

7 lipca 2010, Legia Cup-półfinał

 

Po długich oczekiwaniach przygotowania do sezonu 2010/11 czas zacząć! Zupełnie nowa Legia (w porównaniu z poprzednim sezonem tylko 4 piłkarzy zostało w pierwszej "11") miała okazję do pierwszego testu z teoretycznie lepszą Osasuną. A dlaczego tylko teoretycznie? O tym przekonali się fani i media. Już na samym początku meczu Lewczuk z autu podaje do Titiego. Ten chwilę podryblował piłką i znakomicie podał w pole karne, gdzie już czekał Vitaly Rodionov. Białorusin w poprzednim sezonie pokazał, że wie jak wykorzystywać takie piłki i strzelił gola!

Długo z prowadzenia jednak nie cieszyliśmy się. Kwadrans później świetna piłka Arandy, Juanfran wychodzi sam na sam z Antoloviciem i bez problemów pokonuje Chorwata. Odpowiedź padła jeszcze przed przerwą. Lewczuk podał do Iwańskiego, który wszedł za kontuzjowanego Vazqueza. Podał niemal identycznie jak Titi, a akcję ponownie wykończył Rodionov. Do przerwy prowadzimy 2:1! 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu piłkarze postawili kropkę nad "i". Iwański wbiega w pole karne, próbuje oddać strzał, ale blokuje je obrońca. Zrobił to jednak dość nieporadnie, bo do piłki dopadł Stajner, który wpakował ją do siatki. Wygrywamy 3:1 i w finale turnieju zagramy z Glasgow Rangers!

 

Statystyki

Składy i oceny

 

Kontuzja:

Victor Vazquez-2 tyg. (rozcięta noga)

 

Wywiad dzień przed meczem z Vazquezem dla Sport.pl

Gracias por haber aceptado esta entrevista. Cómo estás en Polonia? (Dziękuję, że zgodziłeś się na ten wywiad. Jak się czujesz w Polsce?)

Muy bien. Polonia es un país bonito e interesante. Necesitaba tiempo para aclimatarse a la liga, pero todo está bien. (Bardzo dobrze. Polska to fajny i ciekawy kraj. Potrzebowałem czasu, aby aklimatyzować się w lidze, ale już wszystko jest dobrze.)

Cómo se puede comparar con el fútbol español, polaco? Cuál es la diferencia entre las dos ligas? (Jak porównasz piłkę hiszpańską do polskiej? Czym się różnią obie ligi?)

Liga polaca es muy diferente de la Primera División. Aquí se cuenta en primer lugar luchar contra la física. Cuando estás en la pelota ya no viene por a usted algunos de sus rivales. A principios de los españoles, es difícil acostumbrarse, pero a veces el juego es cada vez mejor. Puede, en primer lugar para demostrar su talento y desarrollar. (Polska liga bardzo się różni od Primera Division. Tutaj liczy się przede wszystkim walka fizyczna. Kiedy jesteś przy piłce już dopada do Ciebie kilku rywali. Na początku dla Hiszpana ciężko jest się przyzwyczaić, ale z czasem gra się coraz lepiej. Można przede wszystkim pokazać swój talent i się rozwinąć.)

Estás tratando de aprender polaco? (Starasz się uczyć języka polskiego?)

Por supuesto, pero por ahora sólo sé algunas frases. Con el tiempo, es posible que voy a empezar a hablar con los periodistas en polaco, pero por ahora estoy aprendiendo. (Oczywiście, ale na razie znam tylko kilka zwrotów. Z czasem możliwe jest, że zacznę rozmawiać z dziennikarzami po polsku, ale na razie się uczę.)

La temporada pasada jugaste todos los juegos no sólo por las lesiones. Cree usted que en los próximos partidos, y pasará el tiempo para tratar lesiones? (W tamtym sezonie nie zagrałeś wszystkich meczów tylko przez kontuzje, jak myślisz czy w nadchodzących rozgrywkach będziesz spędzał czas na leczeniu urazów?

Espero que no voy a ser muy a menudo los hospitales visitados. Quiero centrarme en el juego regular, y sobre todo jugar en la Liga de Campeones. Es mi sueño remonta a la época en el Barcelona, pero que era poco probable de cumplir. Ahora tengo una oportunidad. (Mam nadzieję, że nie będę zbyt często odwiedzał szpitali. Chcę się skupić na regularnej grze, a przede wszystkim zagrać w Lidze Mistrzów. To moje marzenie jeszcze za czasów gry w Barcelonie, ale wtedy raczej nie było to do spełnienia. Teraz mam taką szansę.)

Liga de Campeones es una oportunidad para todo el equipo está por verse. Te das cuenta de como ventiladores sueño de avanzar a la ronda de grupo? (Liga Mistrzów to szansa dla całego zespołu, aby się pokazać. Zdajesz sobie sprawę jak marzą fani, aby awansować do rundy grupowej?)

Sí, por supuesto. Iñaki Astiz me ha hablado mucho sobre el club y la historia. . Mi meta es ayudar al equipo a ascender a la fase de grupos, y más tarde como el mejor juego en el grupo. (Tak, oczywiście. Inaki Astiz dużo mi opowiadał o klubie i historii. . Moim celem jest pomoc zespołowi w awansie do rundy grupowej, a później jak najlepsza gra w grupie.)

Użyłem Google Tłumacza. Stwierdziłem, że trochę głupio by wyglądało, jakby Vazquez gadał po "polskiemu", więc trochę urealniłem tą rozmowę ;)

Edytowane przez citko
Na forum nie korzystamy z tagu size
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...