Skocz do zawartości

Szara eminencja


Vedor

Rekomendowane odpowiedzi

Wyprzedaż była konieczna, inaczej wypracowałbym sobie - z powodu pensji, a jakże - taki debet na koncie, że ciężko byłoby z tego stanu wyjść przy grze w tak niskiej klasie rozgrywkowej

 

ponadto od dziś będzie mała zmiana w tabelce meczowej - przy drużynach będzie podana pozycja w tabeli sprzed meczu

 

 

Wicie, ludzie. Mam swoje warunki. Przede wszystkim, nikomu nie odsprzedacie tego wywiadu, nie chcę po kilku dniach widzieć we wszystkich dziennikach trydenckich swoich słów uwiecznionych farbą drukarską... Ponadto nie chcę, abyście się przypieprzali do każdego ruchu, który wykonam w Rodengo. I nie będę komentował decyzji sądu w mojej sprawie.

Albo wiecie co? Nie będę z wami gadał. Koniec audiencji, wypad.

 

 

___

 

 

Świetlicki Marcin. Poeta współczesny. Fantastyczny. Przy jego wierszach można się zatopić w fotelu, pogrążyć w melancholii... Za-ref-leks-jo-no-wać się. Wiele spraw jest do przemyślenia.

Krew uderzyła na policzki, jak ja cholernie nie lubię się czerwienić... No ale cóż, trzeba wyjść na środek i zaprezentować fragment swojej twórczości. W końcu po temu są te wieczorki literackie...

Tak więc podnosi się człowiek z krzesła. Teraz tylko odchrząknąć, i można zaczynać...

Przydałoby się przepłukać czymś usta i gardło... Ale rudej tu pił nie będę. Nie lza.

Mimo wszystko jestem szczęśliwy i pełen dobrych myśli - klub może czekają ciężkie chwile, ale przynajmniej finansowo jest jako tako zabezpieczony - na koncie znajduje się ponad milion euro. Wewnętrzne zadowolenie. O ligowe punkty mimo wszystko. może być trudno... Ale po cóż teraz się tym kłopotać? Nie można dać im chwili radości? Wyszydzą i wyjdą jako szczęśliwsi ludzie. Mi i tak nie dorównają.

Tak więc wychodzi się z tego okręgu. Staje się, i staje się. Środkowym punktem, środkiem.

I czyta się.

 

Wiesz, jak małą wagę ma moja ślina, prawda? Kropla do kropli. Ciągnąca się, lepka ciecz. Odrywająca się. O ust. Miliony pozlepianych ze sobą atomów. Lepkich. Klejących się. Widziadeł. Ulatuje, przemieszcza się. Leci przez. Powietrze. Trafia. Setki kropel rozpryskuje się na twardej. Powierzchni. Ludzkiej fizjonomii. Fizjonomia świni. Ohydna twarz wykrzywia się -w- brzydkim. Brzydkim grymasie. Brzydko. Brzydota czerwienieje. Robi się malinowa, potem cegłowoczerwona, w końcu staje się fioletową. I zamiera. Na tym etapie. Zwapnione żyły. Jak dawno nie-czyszczone rurociągi. Pompują. Bez wytchnienia. Cały czas, coraz szybciej, coraz mocniej, ostrzej, pulsuje, niemal rzyga, oddycha, oddychaj, musisz oddychać tę shemoglobizowaną czerwienią mazią, przetoczoną przez zarzygane ściekami

 

w tym momencie ktoś mi przerwał. Ktoś zaszeptał, ktoś krzyknął, że to obrzydliwe. Ktoś poznał we mnie trenera. Ktoś zaczął krytykować, ktoś zaczął grozić, ktoś zaczął wyrażać niezadowolenie.

Ignoranci.

Wypełzłem. I zdobyłem kolejny cenny ligowy punkt.

 

[3] Mezzocorona 2:2 Rodengo [14] |Serie C2A, 8/34|

 

21' Marrazzo 0:1

52' Costa 0:2

70' Drioli 1:2

79' Drioli 2:2

 

Rodengo: Pedersoli - Bettenzana (46' Bendoricchio), Buhler, Gregory (46' Bertoni), Tomas - Bodini, De Miglio, Alves - Costa, Marrazzo, Fiori

 

MoM: Nicolo Bodini (Rodengo), nota 8

 

Widzów: 2939

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Taaak? Ale ktoście wyście jesteście? Legitymacje poproszę...

Hm... No dobrze. To czego sobie panowie życzą? Kontrola jakaś? Że co, że, chwilka... Inspekcja finansowa? Ale z jakiej racji? Am... Ale te sumy... Na koncie, to nie jest nic dziwnego... To jest klub piłkarski, tutaj się dokonuje transferów. Tak, za pieniądze, a za co, cholera, za siatki do bramek? I tak, owszem, potem te pieniążki wpłacamy na konto, zgadza się. Ostatnio sprzedaliśmy wielu piłkarzy, stąd te wpływające kwoty... Z resztą, lepiej będzie, jeśli udacie się do głównego księgowego lub dyrektora finansowego. Oni mogą udzielić bardziej szczegółowych informacji na interesujący was temat.

 

 

___

 

 

Nu i patrz, przychodzą takie gnidy, przeszkadzają w pracy, co gorsza ingerują w funkcjonowanie klubu. I jeszcze suczesyny współpracują z sanepidem... To nawet ukoić nerwów nie mogę. No alkoholem, alkoholem, a cóżeś myślał? Za... No, zachędoża człowiek do roboty, stresującej roboty, i co? I napatacza się na jakichś gości w garniakach, którzy nie pozwalają boire un coup. Ehhh... I to kiedy, kiedy, akurat, gdy drużyna jest w rozsypce, trwa gonitwa za punktami... No kfa, lepszego momentu sobie nie mogli wybrać.

Tymczasem ostatniego dnia miesiąca gramy na wyjeździe z wiceliderem, Pergocremą. O punkty z pewnością będzie trudno... Cóż, nikt nam nie dawał szans na korzystny wynik w Mezzocoronie. A nóż - widelec, uda się kolejną niespodziankę sprawić?

 

 

___

 

 

Na boisku widać było, jakie piętno na chłopcach odcisnęła inspekcja. Gra nie kleiła się, a o odbiorze piłki lepiej nie mówić. No dobra, statystycznie: 22% udanych odbiorów przy 58% rywala. I nie ma co się ciskać, zwycięstwo gospodarza było zasłużone... Jest jeden plus - udało się emocjonujący spekta... Łeeeeeh, muszę się porządnie wyspać po tym wszystkim. A Pedersoli... Trzeba wypróbować Lamacchię, tyla.

 

[2]Pergocrema 5:3 Rodengo [15] |Serie C2A, 9/34|

 

20' Bonazzi 1:0

23' Bozza 1:1

25' Araboni 2:1

27' Thomson 3:1

31' Sambugaro 4:1

47' Costa 4:2

65' Marrazzo 4:3

68' Araboni 5:3

 

Rodengo: Pedersoli - Pigoni (65' Bondoricchio), Tomas, Bertoni, Gregory (46' Buhler) - Martinelli, Alves (65' Fiori), Bodini - Costa, Bozza, Marrazzo

 

MoM: Alessandro Gherardi (Pergocrema) - nota 10

 

Widzów: 3668

 

Cóż, widać wolę walki, ale też momenty kompletnego marazmu. I co mam o tym sądzić?...

Ah, jest jeszcze jeden pozytyw: ustanowiliśmy rekord klubu w kategorii 'mecz z największą ilością goli'. Szkoda, że to ONI strzelili więcej.

 

 

Październik 2010

 

Ciekawe, zarząd jest bardzo zadowolony z roboty, jaką odwalam... Co ma się nijak do przedsezonowych oczekiwań. Nu nic...

 

Transfery

-do klubu

---Javier Tomas (wolny transfer), DLC (OLŚ)

---Claudio De Miglio (wolny transfer), AMC (APŚ)

---Alain Buhler (wolny transfer), DLC (OLŚ)

-z klubu

brak

 

 

Podsumowanie zamkniętego okienka transferowego, czyli ciekawe transfery

Mamadou Niang: Ol. Marsylia -> Lyon 5,25mln euro

Lukas Sinkiewicz: Bayer Leverkusen -> HSV 8,25mln euro

Elano: Galatasaray -> Chelsea 14,75mln euro

Alessandro Rosina: Zenit -> Lazio 9,5mln euro

 

 

 

Polskie kluby w europejskich pucharach

 

Polonia Warszawa: /faza grupowa Ligi Mistrzów/: Dynamo Kijów 2:2 PW, PW 1:1 Fenerbahce

 

 

 

Największe ligi europy

Anglia: Chelsea 11 (8-3-0), 27-10, 27 (+3)

Francja: Lyon 12 (9-1-2), 23-8, 28 (+4)

Niemcy: FC St. Pauli 10 (4-5-1), 11-8, 17 (+1)

Włochy: Lecce 8 (6-1-1), 19-11, 19 (+1)

Hiszpania: Real Madryt 8 (8-0-0), 13-1, 24 (+5)

 

 

Ranking FIFA

1. Brazylia (0) 2. Hiszpania (0) 3. Holandia (+1) 4. Portugalia (-1) 5. Włochy (0) ... 56. Polska (+1)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...