Skocz do zawartości

Potencjal


Forn

Rekomendowane odpowiedzi

Gram wlasnie 3 sezon Derby County i postanowilem pobawic sie FM scoutem, zeby zobaczyc jak wygladaja moi gracze, wlaczajac w to ukryte umiejetenosci itp.

 

Co smieszne, to ogolnie mam nosa, bo kupilem az 9 zawodnikow z potencjalem powyzej 170 :D (No dobra, ze Dalla Valle, Bolatti i Wang Dalei maja duze to wiedziale, a jednego polecil mi scout, ale 5 to i tak dobry wynik nie ? :P ).

 

I tak dochodze tutaj do konkretow, mam 19 latka (regen raczej) nazywa sie Francesco Panico i ma potencjal na 199 (wlasnie go polecil mi scout, osobiscie nie lubie wlochow )i... to by bylo tyle jezeli chodzi o jego zalety. Co prawda ma dopiero 19 lat i w Venezii zaliczyl calkiem udany 1 sezon (25 meczow 10 goli), ale u mnie gra baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo przecietnie, a do tego dochodzi best pot rating, ktory u tego gracza wynosi... 66, dla porownania Jeremy Mathieu, ktorego tez mam w zespole, ma potencjal 155 i best pot rating 77 ! Przeciez to ogroma, roznica.

 

Wiec teraz mam pytanie: "Ile wart jest potencjal", dawniej bylem pewien, ze jak zawodnik ma potencjal 199, to znaczy, ze na boisku moze wszystko i wstydem jest go nie kupic, a teraz okazuje sie, ze to wlasciwie nie wiele znaczy.

Odnośnik do komentarza

Coś tu kręcisz - Potential Ability to jest maks jaki może wyciągnąć gracz przy perfekcyjnym treningu, świetnej bazie treningowej, braku kontuzji itp. Za to Current Ability oznacza ile kopacz potrafi teraz, Ability Difference to zaś różnica między tymi dwoma liczbami.

Ten Twój post jest cokolwiek zakręcony i nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale piszesz "ma potencjal 155 i best pot rating 77" to jakim cudem on może mieć BPR na 77 skoro jego potencjał wynosi 155?

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale pamietam jak Vami mowil cos, ze jego zawodnik co mial potencjal cos kolo 112, rzadzil nie podzielnie (Vami przyjdz i powiedz jak to bylo).

 

Co do tego Panico, to jasne, ma 19 lat, gra pierwszy rok na wyspach itp. Wiec sezon moze miec slaby, ale ja w jego umiejetnosciach nie widze nic nadzwyczajnego (zwrocicie uwage, ze to sa juz najlepsze umiejetnosci jakie zawodnik moze miec), current abillity ma 139, wiec juz nie jest tak malo. Z drugiej strony Dalla Valle, ktory co prawda potencjal tez ma nieziemski (173 chyba) a current dopiero na 96, gra co najmniej przyzwoicie. Mi osobiscie wydaje sie ze potencjal jest bardzo wazny, ale jak taki regen ma zle rozdzielone atrybuty, to nic z tego nei bedzie. I mysle, ze Panico mimo, ze ma praktycznie nie ograniczony potencjal jak na FMa, to bedzie tylko sredniakiem.

 

Soviet: Best pot rating, to w FM Scout liczba (procentowa chyba) okreslajaca jak gra zawodnik na najlepszej dla siebie pozycji. Najlepszy Ronaldinho ma cos kolo 84, a najgorsi okolo 22. Dlatego roznica az 11 punktow miedzy Mathieu i Panico mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Coś tu kręcisz - Potential Ability to jest maks jaki może wyciągnąć gracz przy perfekcyjnym treningu, świetnej bazie treningowej, braku kontuzji itp. Za to Current Ability oznacza ile kopacz potrafi teraz, Ability Difference to zaś różnica między tymi dwoma liczbami.

Ten Twój post jest cokolwiek zakręcony i nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale piszesz "ma potencjal 155 i best pot rating 77" to jakim cudem on może mieć BPR na 77 skoro jego potencjał wynosi 155?

W czym tu problem? Zawodnik ma best pot rating = 77%, PA = 155, CA (nie wiem, strzelam, to i tak bez znaczenia) = 140. Co tu nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Wiec teraz mam pytanie: "Ile wart jest potencjal", dawniej bylem pewien, ze jak zawodnik ma potencjal 199, to znaczy, ze na boisku moze wszystko i wstydem jest go nie kupic, a teraz okazuje sie, ze to wlasciwie nie wiele znaczy.

Przypominają mi się dyskusje w przypadku poprzednich CMów, gdy właśnie PA decydował o postawie na boisku. I chyba właśnie stąd Twoje rozumowanie :) I w sumie wydaje mi się, że obecnie jest to o wiele lepiej odwzorowane, niż dawniej. W każdym razie bardziej realistycznie. Kiedyś wystawiało się na boisku 17-to latka z bardzo wysokim potencjałem, a ten wymiatał nawet z małymi umiejętnościami. A teraz IMHO większą rolę odgrywa CA co w pełni popieram :)

Odnośnik do komentarza

Lonio, szczerze mowiac to nie :) Nie pamietam tych dyskusji. Chodzi mi tylko o to ( i wciaz tak uwazam), ze PA to nie wszystko. Zawodnik ktory ma potencjal powiedzmy 150 moze byc gorszym zawodnikiem od kolesia z potencjalem 120. (Nawet jak obaj maja takie same CA powiedzmy).

 

A jezeli kogos interesuje sprawa pana Panico, to racje troche mial Szramek, jednak FM Scout troche oszukuje, sprzedalem go do Milanu i tam prezentuje sie lepiej, ma lepsze noty niz zakladal FM Scout, co prawda wciaz jest przecietny, ale widac wyrazny skok :).

Odnośnik do komentarza

To Prof mowisz, ze FM Scout bierze pod uwage to kto trenuje zawodnika ? Bo akurat obecnie mam takie same obiekty szkoleniowe jak Milan, trenerow jednak mam na bank slabszych.

 

Swoja droga to dziwne, bo wydawalo mi sie ze potencjal to potencjal, nie wazne czy grasz w Pcimiu czy w Mediolanie to w przyszlosci mozesz grac na tym samym poziomie.

 

Edit:

 

Tak jeszcze w formie porownania

 

Panico 1 (U mnie)

 

Panico 2 (Milan)

Odnośnik do komentarza
Edit:

 

Tak jeszcze w formie porownania

 

Panico 1 (U mnie)

 

Panico 2 (Milan)

Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale ten koleś ma CA już na poziomie 199?

Ktoś mógłby przypomnieć, ile punktów w umiejętnościach odzwierciedla jeden punkt CA? Bo w sumie widać gołym okiem różnicę w umiejętnościach, gdy gość grał u Ciebie, a jak wygląda w Milanie.

Odnośnik do komentarza

Nie,ma PA na 199, CA u mnie mial w granicach 140 a w Milanie w granicach 150. Tylko, ze ja zaznaczam opcje FM Scouta "pokaz potencjalne mozliwosci", czyli w obu przypadkach to jest max jaki zawodnik moze wycisnac i mnie po prostu dziwi, ze u mnie max byl mniejszy :(.

Odnośnik do komentarza
Nie,ma PA na 199, CA u mnie mial w granicach 140 a w Milanie w granicach 150. Tylko, ze ja zaznaczam opcje FM Scouta "pokaz potencjalne mozliwosci", czyli w obu przypadkach to jest max jaki zawodnik moze wycisnac i mnie po prostu dziwi, ze u mnie max byl mniejszy :(.

 

Milan ma chyba lepszą bazę treningową niż Derby :>

 

Z tego wynika, że im lepsza baza to tym więcej umiejętności przypada na 1 CA :)

Odnośnik do komentarza
Z tego wynika, że im lepsza baza to tym więcej umiejętności przypada na 1 CA smile.gif

 

No to ma sens ! Tylko ze ja w Derby mam juz Excellent i Milan chyba tez taka ma nie ? (Czy ma State of art ?). Jednak napewno Milan ma lepszych trenerow.

Odnośnik do komentarza
Nie,ma PA na 199, CA u mnie mial w granicach 140 a w Milanie w granicach 150. Tylko, ze ja zaznaczam opcje FM Scouta "pokaz potencjalne mozliwosci", czyli w obu przypadkach to jest max jaki zawodnik moze wycisnac i mnie po prostu dziwi, ze u mnie max byl mniejszy :(.

Aha, czyli rozumiem, że ten wskaźnik Best Potential Ranking jest odwzorowaniem, jak może się dany zawodnik rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Z tego wynika, że im lepsza baza to tym więcej umiejętności przypada na 1 CA smile.gif

 

No to ma sens ! Tylko ze ja w Derby mam juz Excellent i Milan chyba tez taka ma nie ? (Czy ma State of art ?). Jednak napewno Milan ma lepszych trenerow.

 

Super trenerzy + super baza treningowa = więcej umiejętności przypadających na 1 CA :)

 

 

Najlepsza baza, jaką można mieć w 07, to chyba jest najnowocześniejsza? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...