Skocz do zawartości

Czy jest dla nas jakiś ratunek?


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

 

Perquis swego czasu grał w kadrze, ale skończyła się moja cierpliwość do niego :] Kościelnego nie udało się przekabacić :|

 

 

 

- Polska pokonuje Ukrainę! Coś pięknego!

- Zagraliśmy doskonałe spotkanie, chyba najlepsze w tych eliminacjach, i dzięki temu pokonaliśmy Ukrainę. Tym samym udowodniliśmy, że potrafimy grać z silnymi rywalami również w meczach o stawkę, a to nam ostatnio wypominano.

 

- Ostatnimi czasy tajną bronią Polskiej Reprezentacji są stałe fragmenty.

- To prawda. Sporo bramek ostatnio udaje się strzelać z rzutów karnych, wolnych i rożnych. O ile w przypadku tych dwóch pierwszych to decydują indywidualne umiejętności Golańskiego, o tyle rzuty rożne to efekt wielu rozegranych sytuacji na sparingach. Znów dają o sobie znać nasi środkowi obrońcy, czy to Jodłowiec, czy Glik. Obaj strzelili gole w tych ostatnich meczach eliminacyjnych.

 

- Przechodząc do meczu z Turcją – to był dla nas naprawdę ciężki mecz…

- Zgadza się, ale na szczęście to my go wygraliśmy i zagramy w barażach. Szkoda, że sędzia nie uznał bramki Krychowiaka w drugiej połowie. Wówczas, mając dwubramkowe prowadzenie, grałoby nam się spokojniej. Ale najważniejsze, że jest zwycięstwo.

 

- I tak, jak Pan wspomniał, gol po stałym fragmencie.

- Powiem więcej. Gol niemal identyczny z trafieniem Jodłowca z meczu z Ukrainą. Podoba mi się to, że ciężka praca przy rozgrywaniu stałych fragmentów na treningach teraz przynosi efekty.

 

- Trzeba przyznać, że dobrze zagrali napastnicy w meczu z Turcją…

- To prawda. Zarówno Lewandowski, Kucharczyk, jak i Gawęcki mieli wiele szans do zdobycia bramki, ale świetny mecz między słupkami rozgrywał Demirel. Dobrze, że nie znalazł sposobu na strzał Glika, bo inaczej pewnie nie udałoby się wbić gola zwycięskiego.

 

- W barażach zagramy z Danią. To rywal innego kalibru niż Walia, z którą graliśmy dwa lata temu.

- Nie da się ukryć, ale też wierzę w moich podopiecznych. Ostatnie mecze pokazują, że Polska Reprezentacja gra coraz lepiej. Forma jest wysoka i należy to wykorzystać. A Dania to już trochę nie ta drużyna co jeszcze kilka lat temu.

 

- Dziękuję i powodzenia.

- A ja nie dziękuję.

 

 

10.10.2015, Eliminacje do Mistrzostw Europy, Grupa F, 9/10

Stadion Śląski, Chorzów, 47202 widzów

Sędzia: Tom Lee (Anglia)

 

Kuszczak – Golański, (Kowalczyk ’45) Boenisch, Glik, Jodłowiec – Krychowiak, Murawski (Matusiak ’81)– Błaszczykowski, Rybus – Kucharczyk, Lewandowski (Gawęcki ‘81)

 

Polska – Ukraina, 2:0 (JODŁOWIEC ‘9, BŁASZCZYKOWSKI ’51)

MoM: Jakub Błaszczykowski (Polska)

 

14.10.2015, Eliminacje do Mistrzostw Europy, Grupa F, 10/10

Stadion Śląski, Chorzów, 47202 widzów

Sędzia: Babak Rafati (Niemcy)

 

Kuszczak – Golański, Boenisch, Glik, Jodłowiec – Krychowiak, Murawski (Matusiak ’81)– Błaszczykowski, Rybus (Małecki ’78) – Kucharczyk, Lewandowski (Gawęcki ‘46)

 

Polska – Turcja, 1:0 (GLIK ’23)

MoM: Jakub Błaszczykowski (Polska)

Odnośnik do komentarza
- Szczęście się znów do Pana uśmiecha! Polska jedzie na Mistrzostwa Europy!

- Nie wiem czy to szczęście. Zagraliśmy po prostu dwa bardzo dobre mecze z Duńczykami. Nasza forma rosła już od dawna. Właściwie pierwszym udanym spotkaniem był remis z Urugwajem, a potem seria sześciu zwycięstw.

 

- Właśnie. Ta seria to ustanowienie nowego rekordu Reprezentacji Polski!

- Cieszę się, że mogę tworzyć z tymi chłopakami historię. Ale akurat rekordy najmniej mnie interesują.

 

- Teraz czas na Mistrzostwa Europy. Mimo awansu przez baraże, Polska będzie jednym z faworytów.

- Zgadza się. Jesteśmy tzw. faworytem przez historię, jako poprzedni zwycięzca Euro. Tu jednak nie możemy liczyć na pomoc naszych fanów. Ale i tak zrobimy wszystko, żeby się nie wstydzić osiągniętego rezultatu.

 

- Jest jednak pewna rysa na szkle. Mianowicie kontuzja Krychowiaka.

- Grzesiek ma okrutnego pecha. Niedawno wyleczył kontuzję złamania stopy, to teraz złamał nogę. Wszystko wskazuje na to, że czeka go sześć – siedem miesięcy rozbratu z piłką. Ale mam nadzieję, że zdąży się wykurować na Euro. Nawet jeśli nie zagra żadnego meczu w kadrze przed turniejem, i tak go zabiorę na Mistrzostwa. Zasłużył sobie na to. Z resztą to on jest strzelcem jednej z bramek w barażach.

 

- W barażach było kilka zmian w składzie. Najważniejsza to obecność Fabiańskiego w bramce…

- To prawda. Kuszczak w ostatnich tygodniach nie był kontuzjowany, ale jednak narzekał na ból w lewym barku i zdecydowałem się postawić na Łukasza. Okazuje się, że to był dobry wybór, ale na turnieju i tak bramkarzem numer jeden będzie Kuszczak. Liczę na to, że będzie bronił tak znakomicie jak podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie.

 

- Cały czas w kadrze nie ma miejsca dla Dudki.

- Bo świetnie gra Krychowiak, drugą młodość przeżywa Murawski, a w obwodzie jest ten utalentowany Matusiak, który gra właściwie we wszystkich meczach ostatnio i nabiera coraz więcej doświadczenia. Myślę jednak, że cenne doświadczenie Dudki znajdzie uznanie w moich oczach podczas powołań na turniej.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Ja również.

 

 

14.11.2015, Eliminacje do Mistrzostw Europy, Baraże, 1/2

Stadion Śląski, Chorzów, 47202 widzów

Sędzia: Alberto Undianno Mallenco (Hiszpania)

 

Fabiański – Bartczak (Krysiński ’71), Kowalczyk, Majewski, Jodłowiec – Krychowiak (Matusiak ’53), Murawski – Błaszczykowski, Małecki – Kucharczyk (Gawęcki ’80), Lewandowski

 

Polska – Dania, 2:1 (KRYCHOWIAK ’10, LEWANDOWSKI ’74, Kjaer ‘87)

MoM: Simon Kjaer (Dania)

 

18.11.2015, Eliminacje do Mistrzostw Europy, Baraże, 2/2

Parken, Kopenhaga, 38000 widzów

Sędzia: Steve Tanner (Anglia)

 

Fabiański – Kowalczyk, Boenisch, Glik, Spałek– Matusiak (Koziara ’75), Murawski – Błaszczykowski (Krysiński ’75), Małecki – Kucharczyk (Janczyk ’75), Lewandowski

 

Dania – Polska, 0:1 (KUCHARCZYK (k) ’47)

MoM: Sebastian Boenisch (Polska)

Odnośnik do komentarza

Marvin, teraz już tak. Godzinę temu skończyłem rozgrywać Euro :)

FYM, marudzisz jak, nie przymierzając, Deraf :P

 

 

- Ponieważ odwołany został sparing z Czechami, który Polska miała zagrać przed samymi mistrzostwami, sparing z Chile był ostatnim dla Polskiej Reprezentacji przed turniejem…

- To prawda, ale nie uważam, aby to jakoś utrudniło nam przygotowania. Kadra na Euro jest już niemal skompletowana i raczej ten jeden sparing dodatkowy nie zmieniłby tak bardzo składu osobowego.

 

- Z Chile zagraliśmy mocno przeciętne spotkanie.

- Nie sposób się z Panem nie zgodzić. Chile postawiło nam trudne warunki, ale nam przede wszystkim brakowało skuteczności. Mieliśmy sporo okazji bramkowych, ale nie udało się ich zamienić na gola, a kiedy już gol padł, to było to trafienie samobójcze.

 

- W tym meczu w pierwszym składzie zagrał Matusiak…

- Planuję postawić Pawła od pierwszych minut u boku Krychowiaka również podczas turnieju w Walii i Szkocji, dlatego próbuję ten wariant. Oczywiście Grzesiek jest kontuzjowany, ale Paweł może zagrać i dla mnie jego występ był pomocny w określeniu jego wkładu w grę drużyny na turnieju.

 

- W kadrze pojawiło się kilku debiutantów. Któryś z nich ma szansę na wyjazd na Euro?

- Nie, raczej nie. Wątpię, żeby po jednym meczu którykolwiek piłkarz mógłby mnie przekonać, by na niego postawić. Te ruchy to już w kontekście zbliżających się eliminacji do Mistrzostw Świata.

 

- Na Mistrzostwach Europy zagramy z Chorwacją, Hiszpanią i Izraelem. Zadanie zaiste niełatwe.

- Oj tak. Z Hiszpanią nie tak dawno przegraliśmy w sparingu, a z Chorwacją również przegraliśmy w Mistrzostwach Świata dwa lata temu. Mamy zatem pewne rachunki do wyrównania. Podobnie z Izraelem, choć w eliminacjach do minionego turnieju Euro to my byliśmy górą.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

02.03.2016, Mecz towarzyski

Stadion Śląski, Chorzów, 34987 widzów

Sędzia: Gavin Fleming (Szkocja)

 

Kuszczak – Bartczak, Boenisch, Glik (Kowalczyk ’66), Jodłowiec (Majewski ’66) – Matusiak, Koziara – Małecki (Zawadzki ’46), Rybus (Dymek ’46) – Kucharczyk (Olszak ’46), Lewandowski (Kosecki ’46)

 

Polska – Chile, 1:1 (Vidal [og] ’62, Fernandez ‘78)

MoM: Cesar Fernandez (Chile)

Odnośnik do komentarza
- Przeanalizujmy powołania na turniej Mistrzostw Europy, bowiem jest kilka niespodzianek.

- W bramce takowych nie widzę. Znów powołania dla żelaznej trójki bramkarzy. I tutaj pewnie zmiany nastąpią dopiero po tym turnieju, kiedy kariery mają skończyć Boruc i Kuszczak. Wtedy pewnie do Reprezentacji wskoczą Stachowiak, Leciejewski, czy Capliński.

 

- W obronie brak młodzieży. Raczej same stare wygi.

- To są gracze, którzy są w kadrze od sześciu lat, odkąd przyszedłem prowadzić tą drużynę do sukcesów. Ci piłkarze zasłużyli, by zagrać jeszcze jeden wielki turniej w swojej karierze. Tacy gracze jak Golański, Kowalczyk czy Jodłowiec już pewnie po raz ostatni posmakują wielkiej piłki na poziomie reprezentacyjnym. A przynajmniej na pewno tak stanie się z Golańskim, który zapowiedział koniec kariery po Euro.

 

- W pomocy największą niespodzianką jest powołanie Bandrowskiego, który w kadrze nie zagrał meczu od dwóch lat…

- Ale w tym sezonie gra znakomicie w barwach Young Boys, a obniżkę formy w ostatnich tygodniach zanotował Murawski, dlatego musiałem szukać nowych rozwiązań. Nowych, ale właściwie starych.

 

- Poza tym chyba brak niespodzianek w tej formacji.

- W powołaniach nie, chociaż pewnie niespodzianką jest to, że w wyjściowym składzie na lewym skrzydle nie planuję postawić na Obraniaka, a na Rybusa. Ludovic ma za sobą wiele znakomitych meczów w kadrze, ale teraz chyba nadszedł czas Maćka, który ma za sobą dużo lepszy sezon w lidze francuskiej, niż Obraniak.

 

- O ile w bramce mamy żelazną trójkę, o tyle w ofensywie jest żelazna czwórka…

- Nie da się ukryć. Ci czterej napastnicy jeżdżą na wszystkie mecze Reprezentacji Polski już od bardzo dawna. Pewnie od pierwszych minut mecze będą zaczynać Lewandowski z Kucharczykiem, ale Gawęcki, czy Janczyk również mogą liczyć na jakieś minuty podczas turnieju.

 

- Mówił Pan, że na turniej powróci do kadry Dudka, a tymczasem nie ma go…

- Bo w tajemnicy skończył karierę i nie miałem możliwości powołania go, chociaż naprawdę miałem taki zamiar.

 

- Jest jeszcze jedna mała niespodzianka. Mateusz Siebert wśród obrońców…

- Mateusz od dawna jest w szerokiej kadrze i regularnie dostaje powołania. A teraz okazało się, że jest jednym z nielicznych polskich stoperów będących w dobrej formie. Co prawda będzie dopiero czwartym go gry na środku obrony za Jodłowcem, Glikiem i Pazdanem, ale taki czwarty też jest potrzebny. I to niekoniecznie do brydża.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

Kadra Polskiej Reprezentacji na Mistrzostwa Europy, Szkocja & Walia 2016

 

Bramkarze:

Artur Boruc (34, Galatasaray, 38A / 0G)

Łukasz Fabiański (31, Arsenal, 22A / 0G)

Tomasz Kuszczak (34, Manchester United, 74A / 0G)

 

Obrońcy:

Paweł Golański (33, Portsmouth, 74A / 10G)

Marcin Kowalczyk (31, Espanyol, 41A / 0G)

Tomasz Jodłowiec (31, Liverpool, 53A / 5G)

Rafał Majewski (23, Manchester City, 11A / 0G)

Mateusz Siebiert (27, Metz, 1A / 0G)

Kamil Glik (28, Standard Liege, 55A / 4G)

Michał Pazdan (28, AEK Ateny, 38A / 2G)

Grzegorz Bartczak (31, Lokomotiw Moskwa, 4A / 0G)

Sebastian Boenisch (29, Lyon, 28A / 0G)

 

Pomocnicy:

Tomasz Bandrowski (31, Young Boys, 14A / 2G)

Grzegorz Krychowiak (26, HSV Hamburg, 50A / 9G)

Paweł Matusiak (18, Manchester United, 10A / 0G)

Jakub Błaszczykowski (30, Bayern Monachium, 85A / 8G)

Patryk Małecki (27, Nantes, 22A / 4G)

Ludovic Obraniak (31, Bordeaux, 63A / 4G)

Maciej Rybus (26, Strasbourg, 16A / 0G)

 

Napastnicy:

Robert Lewandowski (27, Genoa, 78A / 22G)

Piotr Gawęcki (27, Hoffenheim, 42A / 8G)

Dawid Janczyk (28, Freiburg, 53A / 11G)

Michał Kucharczyk (25, Valenciennes, 39A / 13G)

Odnośnik do komentarza

Rafał Majewski

 

Paweł Matusiak

 

 

- Chorwacja wrzucona na ruszt. To zwycięstwo smakuje wyjątkowo!

- Oj tak, nie da się ukryć. Odgryźliśmy się Chorwatom za porażkę w 1/8 finału Mistrzostw Świata sprzed dwóch lat. Teraz to my jesteśmy górą i być może Chorwatów nawet zabraknie w strefie pucharowej, bo mają przed sobą jeszcze mecz z Hiszpanią.

 

- My też… już za kilka dni…

- Na szczęście nie będzie to mecz o wszystko. Możemy zagrać na większym luzie wiedząc, że nawet jeśli powinie nam się noga, to będziemy mieć jeszcze w zapasie mecz z Izraelem, by poprawić naszą grupową sytuację.

 

- Polska zagrała koncertowo w pierwszej połowie, ale w drugiej oddała pole gry. Dlaczego?

- Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się, że Chorwaci nas w pierwszej połowie zlekceważyli i dlatego dali sobie wbić dwa gole w pierwszej połowie. W drugiej połowie rywale zdecydowanie zacieśnili szyki i ruszyli do ataków. Dobrze, że udało nam się je w większości odeprzeć i zachować zwycięstwo.

 

- Nie pomogła Chorwatom nawet śliczna bramka Rakiticia.

- Niestety dla nich, za wrażenia estetyczne gole nie liczą się podwójnie.

 

- Kogo chce Pan wyróżnić w Polskiej Reprezentacji za to spotkanie?

- Dobrze spisał się Matusiak, który zanotował asystę. Podobnie jak Kucharczyk, który też do gola dołożył jedno kończące podanie. Obrona spisała się poprawnie. To żelazne zestawienie defensywy spisało się doskonale.

 

- A rozczarowania?

- Mimo gola, słabo zagrał Błaszczykowski. Lepiej spisał się od niego Małecki, który nawet bez gola zostawił po sobie lepsze wrażenie.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

05.06.2016, Mistrzostwa Europy, Grupa D, 1/3

Cardiff City Stadium, Cardiff, 26000 widzów

Sędzia: Dave Jones (Anglia)

 

Kuszczak – Golański, Boenisch, Glik, Jodłowiec (Pazdan ’75) – Krychowiak (Bandrowski ’75), Matusiak – Błaszczykowski, Rybus – Kucharczyk, Lewandowski (Gawęcki ‘46)

 

Chorwacja – Polska, 1:2 (BŁASZCZYKOWSKI ’18, KUCHARCZYK ’41, Rakitić ‘68)

MoM: Ivan Rakitić (Chorwacja)

Odnośnik do komentarza

FYM, marudzisz jak, nie przymierzając, Deraf :P

 

Zapłacisz za tę zniewagę. Oby Cię zwolnili :P

:terefere::D

 

 

- Niestety Hiszpania znów okazała się za mocna.

- Niestety. Już po pierwszej połowie byliśmy w bardzo złej sytuacji, tracąc trzy bramki. Chyba jednak trafiłem do piłkarzy z motywacją w przerwie, bo po zmianie stron udało się odrobić dwa gole. Szkoda tylko, że rywale w końcówce zadali czwarty cios. To odebrało nam nadzieję, by walczyć o remis.

 

- Ale pokaz powrotu do gry w drugiej połowie w wykonaniu Polski był zaiste imponujący.

- Szkoda tylko, że nie przyniósł żadnego rezultatu. Wystarczyło w pierwszej połowie zagrać z Hiszpanami z takim zaangażowaniem i agresją, jaką pokazaliśmy w drugiej odsłonie i na pewno bilibyśmy się o trzy punkty z drużyną z Półwyspu Apenińskiego.

 

- Dwie bramki dla Hiszpanów strzelili obrońcy…

- Tak, obrońcy, ale grający bardzo ofensywnie. Wielokrotnie już Ramos, czy Pique grali chociaż po kilka minut w meczu jako wysunięci napastnicy, bądź skrzydłowi. Dlatego nie wyciągałbym z tego daleko idących wniosków.

 

- Kucharczyk będzie się bił o koronę Króla Strzelców?

- Nie wiem. Jeśli awansujemy dalej i Tomek utrzyma formę strzelecką, to jest to niewykluczone.

 

- Przed nami decydujący mecz z Izraelem. Polska jest w uprzywilejowanej sytuacji, bo Chorwacja gra jeszcze z Hiszpanią, która jest w gazie, a nam wystarczy przy porażce Chorwacji tylko remis z Izraelem…

- I bardzo mnie ta sytuacja cieszy. Daje nam ona sporo komfortu, chociaż oczywiście zagramy z Izraelem o zwycięstwo. Drużyna ta nie ma już szans na wyjście z grupy, ale na pewno będzie grać o honor.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję również.

 

 

10.06.2016, Mistrzostwa Europy, Grupa D, 2/3

Cardiff City Stadium, Cardiff, 26000 widzów

Sędzia: Dan Abrahamsen (Norwegia)

 

Kuszczak – Golański, Boenisch, Glik, Jodłowiec (Pazdan ’46) – Krychowiak, Matusiak – Błaszczykowski (Małecki ’46), Rybus – Kucharczyk, Lewandowski (Gawęcki ‘46)

 

Polska – Hiszpania, 2:4 (Mata ‘6, Pique ’28, Ramos ’37, Casillas [og] ’56, KUCHARCZYK ’78, Cazorla ‘90+1)

MoM: Andres Iniesta (Hiszpania)

Odnośnik do komentarza
- Dlaczego Polacy zapewnili nam taki dreszczowiec w nietrudnej, zdawało się sytuacji?

- Dobre pytanie. Sam chciałem takiego stresu uniknąć. Nie rozumiem, dlaczego mimo tak wielu okazji strzeleckich nie udało się wygrać meczu. Skuteczność w tym meczu była zatrważająco niska i musimy nad tym popracować. Gdyby jeszcze z akcji z nietrafionym karnym nie padła bramka, to już chyba bym zwariował.

 

- Na miejscu był Lewandowski, który wielu bramek nie strzela, ale kiedy trzeba to umie się odnaleźć.

- I właśnie dlatego gra w pierwszym składzie. Jego zadaniem jest przede wszystkim wspomaganie wysuniętego Kucharczyka i spisuje się z tej roli nieźle. Z resztą często jest wykorzystywany jako straszak na rywali. W klubie strzela bowiem wiele bramek i rywale wiedzą, że trzeba się nim zająć, co automatycznie sprawia, że Kucharczyk ma więcej miejsca na boisku.

 

- Mimo nieskuteczności polskich piłkarzy, graczem meczu wybrano bramkarza gospodarzy…

- Tak, ale ta nieskuteczność naszych napastników właśnie poniekąd wynikała z dobrej gry bramkarza. Nie chodzi tylko o strzały poza światło bramki, ale również te, w których piłka leci we właściwe miejsce, ale nie wpada do siatki za sprawą bramkarza.

 

- Szczęśliwie udało się awansować do ćwierćfinału Mistrzostw Europy . Zagramy w nim z Francją…

- To kolejna okazja do wyrównania rachunków. Tym razem dla Trojkolorowych. Pamiętamy, że cztery lata temu Francuzi przegrali z nami w dogrywce, kiedy decydującego gola strzelił Janczyk.

 

- Może właśnie Dawid zagra, by znów straszyć rywali demonami z przeszłości?

- Nic nie jest wykluczone…

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Ja również.

 

 

15.06.2016, Mistrzostwa Europy, Grupa D, 3/3

Ninian Park, Cardiff, 14000 widzów

Sędzia: Normann Bruns (Niemcy)

 

Kuszczak – Golański (Kowalczyk ’78), Boenisch, Glik, Jodłowiec (Pazdan ’46) – Krychowiak, Pazdan (Bandrowski ’71) – Błaszczykowski (Małecki ’46), Rybus – Kucharczyk, Lewandowski

 

Izrael – Polska, 1:1 (LEWANDOWSKI ’32, Ben Sahar ’39)

MoM: Mohammed Ben-Sha’anan (Izrael)

Odnośnik do komentarza
- No i niestety Francuzi wzięli rewanż…

- Zgadza się, ale taki jest futbol. Raz się wygrywa, raz się przegrywa. Nie mam większych pretensji do moich podopiecznych za ten mecz.

 

- Ale przecież Francuzi nas zupełnie zdominowali…

- To prawda. Byli, a właściwie są, doskonale przygotowani do tego turnieju. Nam ciężko będzie już powtórzyć wyczyn sprzed czterech lat, kiedy większość piłkarzy była w życiowej formie.

 

- Czy zostaje Pan na stanowisku selekcjonera reprezentacji?

- Tak. PZPN jest ogólnie zadowolony z występu na Euro, chociaż oczekiwania były co najmniej na pierwszą czwórkę, a nie ósemkę. Prawda jest jednak taka, że i tak zagraliśmy bardzo dobrze. Na chwilę obecną nie stać nas chyba na więcej.

 

- Po Mistrzostwach odejdzie z kadry wielu znakomitych graczy, którzy kończą karierę: Boruc, Kuszczak, Golański, Murawski…

- Tak naprawdę to będę tęsknił najbardziej za Kuszczakiem i Golańskim. Murawski nie był czołową postacią tej drużyny w ostatnich latach, a przecież mamy wielu świetnych środkowych pomocników. Boruc nie mieścił się w moich planach budowy Reprezentacji Polski od samego początku, czyli od kiedy objąłem to stanowisko, więc to żadna strata.

 

- Przed nami eliminacje do Mistrzostw Świata. Zagramy w jednej grupie z Mołdawią, Armenią, Ukrainą, Turcją i Macedonią. Los bywa przewrotny.

- Nie określiłbym tego lepiej. Jedynie z Armenią i Mołdawią jeszcze nie graliśmy za mojej kadencji. Znów o awans będziemy się bić z Ukrainą i Turcją, chociaż tutaj szyki może nam znów pomieszać Macedonia, tak jak było to podczas eliminacji do Mundialu cztery lata temu.

 

- Będziemy trzymać kciuki. Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

21.06.2016, Mistrzostwa Europy, ćwierćfinał

Cardiff City Stadium, Cardiff, 26000 widzów

Sędzia: Dan Abrahamsen (Norwegia)

 

Kuszczak – Golański (Bartczak ’46), Boenisch, Glik, Jodłowiec (Pazdan ’46) – Krychowiak, Matusiak – Błaszczykowski (Małecki ’46), Rybus – Kucharczyk, Lewandowski (Gawęcki ’46)

 

Polska – Francja, 0:3 (Nasri ‘8, Ait Fana ’39, Sanogo ’84)

MoM: Karim Ait Fana (Francja)

Odnośnik do komentarza

y??

 

 

 

Komplet wyników z Euro 2016:

 

Grupa A:

06.06.2016, Szkocja – Rosja, 1:2 (Connolly – Aniukow, Pogrebniak)

06.06.2016, Szwajcaria – Szwecja, 3:1 (Barnetta, Huber, Deschenaux - Berg)

11.06.2016, Rosja – Szwajcaria, 2:1 (Żirkow, Trofimow - Barnetta)

11.06.2016, Szwecja – Szkocja, 1:0 (Andersson)

14.06.2016, Szwecja – Rosja, 1:1 (Berg - Żuralew)

14.06.2016, Szwajcaria – Szkocja, 2:2 (Huber x2 – Thompson, Connolly)

 

Grupa B:

04.06.2016, Włochy – Holandia, 2:1 (Barretta x2 – Sneijder)

04.06.2016, Ukraina – Walia, 4:3 (Milewski x3, Szewczenko – Jones x3)

08.06.2016, Holandia – Ukraina, 3:0 (Valpoort x3)

08.06.2016, Walia – Włochy, 2:3 (Williams, Bale – Balotelli x2, De Ceglie)

13.06.2016, Holandia – Walia, 2:0 (Valpoort, Drenthe)

13.06.2016, Włochy – Ukraina, 1:1 (Balotelli – Milewski)

 

Grupa C:

07.06.2016, Francja – Czechy, 4:0 (Gourcouff, Benzema x2, Ait Fana)

07.06.2016, Niemcy – Anglia, 1:1 (Kappler – Young)

12.06.2016, Anglia – Czechy, 1:1 (Wellbeck – Kalouda)

12.06.2016, Niemcy – Francja, 0:1 (Nasri)

15.06.2016, Czechy – Niemcy, 0:1 (Menneking)

15.06.2016, Francja – Anglia, 1:2 (Ribery – Rodwell, Wellbeck)

 

Grupa D:

05.06.2016, Chorwacja – Polska, 1:2 (Rakitić – Błaszczykowski, Kucharczyk)

05.06.2016, Izrael – Hiszpania, 1:2 (Bello – Merino, Sanchez)

10.06.2016, Chorwacja – Izrael, 2:0 (Rakitić, Kalinić)

10.06.2016, Polska – Hiszpania, 2:4 (Casillas [og], Kucharczyk – Mata, Pique, Ramos, Cazorla)

15.06.2016, Izrael – Polska, 1:1 (Ben Sahar – Lewandowski)

15.06.2016, Hiszpania – Chorwacja, 4:1 (Cazorla, Iniesta x2, Soldado - Kalinić)

 

Ćwierćfinały:

16.06.2016, Holandia – Rosja, 3:1 (Elja, Valpoort, Huntelaar - Pogrebniak)

16.06.2016, Włochy – Szkocja, 3:0 (Quagliarella x2, Di Gennaro)

21.06.2016, Francja – Polska, 3:0 (Nasri, Ait Fana, Sanogo)

21.06.2016, Hiszpania – Anglia, 1:4 (Merino – Lennon x2, Wellbeck, Rooney)

 

Półfinały:

25.06.2016, Holandia – Anglia, 1:2 (Heitinga – Wellbeck x2)

25.06.2016, Włochy – Francja, 3:1 (Barretta x2, Balotelli - Flamini)

 

Finał:

29.06.2016, Anglia – Włochy, 2:5 (Rooney, Wellbeck – Copolla x3, Barretta, Quagliarella)

 

 

Najlepszy piłkarz turnieju:

  • Armando Copolla (Włochy)
  • Mario Balotelli (Włochy)
  • Giacomo Barretta (Włochy)

Drużyna marzeń:

Amelia (Włochy) – Ramos (Hiszpania), Poliakow (Rosja), Chiellini (Włochy), Heitinga (Holandia) – Balotelli (Włochy), Copolla (Włochy), Marchisio (Włochy), Iniesta (Hiszpania) – Wellbeck (Anglia), Barretta (Włochy)

 

 

Gol turnieju:

  • Armando Copolla (Włochy) – przeciwko Walii
  • Santiago Cazorla (Hiszpania) – przeciwko Chorwacji
  • Karim Benzema (Francja) – przeciwko Czechom

Złoty But:

  • Dany Welbeck (Anglia) – 6 goli
  • Antonio Valpoort (Holandia) – 5 goli
  • Giacomo Barretta (Włochy) – 5 goli

Odnośnik do komentarza

Kwestia gustu :]

 

 

- Czyżby zmiana pokoleniowa w Polskiej Reprezentacji miała wyglądać tak boleśnie jak spotkanie przeciwko Belgom?

- Mam nadzieję, że nie. Że to tylko wypadek przy pracy. Na szczęście taka chwila słabości przytrafiła nam się w sparingu, a nie w meczu o stawkę.

 

- Belgia jest naprawdę aż taka mocna?

- Ma wielu znakomitych piłkarzy, takich jak choćby Lukaku, Verthongen czy Fellaini. Przegrać z nimi to żaden wstyd. Co innego styl, w jakim ten wynik się osiąga. Tutaj na pewno jest wiele pytań, dlaczego tak to się koszmarnie skończyło.

 

- Lukaku zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu

- Sądzę, że tak. Strzelił gola, zanotował asystę. Pracował na całej długości boiska, często pomagając obrońcom i aktywnie uczestnicząc w większości akcji ofensywnych. To obecnie jeden z najlepszych napastników na świecie.

 

- Kibice domagają się wprowadzania młodych obrońców do kadry…

- Przyjdzie na to czas. Spałek i Majewski już rozgrywają mecze w Polskiej Reprezentacji. Nie ukrywam, że to ich namaściłem na następców Jodłowca i Glika, ale oczywiście jeśli pojawią się inni, to również dostaną szansę, by mnie do siebie przekonać.

 

- A co z bokami obrony?

- Tu sytuacja jest trudniejsza. Na chwilę obecną nie mogę znaleźć godnych następców dla Golańskiego. Boenisch jeszcze kilka lat pogra i akurat na lewej obronie może grać Wasikowski, który dobrze się prezentuje w Legii. Na prawej stronie zaś będą na razie grać weterani: Barczak, Kowalczyk lub nieco młodszy Krysiński.

 

- Przed nami eliminacje do Mistrzostw Świata. Jesteśmy już po meczu z Ukrainą, ale przed nami spotkania z Armenią i Macedonią. Jakie są cele na te mecze?

- Sześć punktów. Koniecznie musimy wygrać oba te spotkania.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

03.09.2016, Mecz towarzyski

Stade Roi Badouin, Bruksela, 36972 widzów

Sędzia: Ruben Riera (Hiszpania)

 

Stachowiak – Bartczak, Boenisch, Glik (Majewski ’46), Jodłowiec – Krychowiak, Matusiak (Bandrowski ’46) – Małecki (Gardawski ‘46), Rybus (Kowalczyk ’46) – Kucharczyk (Janczyk ’46), Lewandowski (Gawęcki ’46)

 

Belgia – Polska, 4:0 (Verthongen ‘5, Lukaku (k) ’19, Hazard ’43, De Sutter ‘90+1)

MoM: Romelu Lukaku (Belgia)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...