Skocz do zawartości

XI zjazd


XI Zlot CMF  

116 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Icon, tu nie chodzi o rezerwacje, tylko o dowiedzenie sie, czy to w ogóle wchodzi w rachube (wiesz, 40 zakooników i to nie na cały tydzien :D ). Bedziemy mieli czysty strzał na przyszły rok, albo wykreslimy Starą Wieś z szortlisty :>

 

P.S. To Kuchar ma jutro dzwonic wypytac co i jak.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ obecnie jest okres wakacyjny są dwa kursy Wieluń-Załęcze Małe: 12:10 i 16:20, podejrzewam, że tak samo byłoby za rok.

Ostateczna ostateczność to wynajęcie autokaru. Tak orientacyjnie podam, że np. dla 40 osób

koszt to 2,89zł/km. Ponieważ do Załęcza z Wielunia jest około 30km (zawyżam w górę) łącznie trzeba

liczyć 120km (autokar obróci tą trasę łącznie 4 razy, "puste" 2 przejazdy też trzeba liczyć), czyli wychodzi około 346,80zł.

Koszt na jedną osobę (przy liczbie 40 pasażerów) - około 8,67zł.

Odnośnik do komentarza

haha może ze sprawdzaniem godzin dojazdu i wyliczeń cen poczekać do ich odpowiedzi? choć wątpię by brali rezerwację na nowy sezon w połowię obecnego, a jeśli wezmą to by chcieli zaliczkę pewnie...a kto dziś będzie wpłacał? Bez zaliczki lepiej nie rezerwować, bo trafi im się później ekipa na 2 tygodnie z wyżywieniem i nas wydymają. Temat o jakieś pół roku za wcześnie poruszany :P

Odnośnik do komentarza

Ponieważ obecnie jest okres wakacyjny są dwa kursy Wieluń-Załęcze Małe: 12:10 i 16:20, podejrzewam, że tak samo byłoby za rok.

Ostateczna ostateczność to wynajęcie autokaru. Tak orientacyjnie podam, że np. dla 40 osób

koszt to 2,89zł/km. Ponieważ do Załęcza z Wielunia jest około 30km (zawyżam w górę) łącznie trzeba

liczyć 120km (autokar obróci tą trasę łącznie 4 razy, "puste" 2 przejazdy też trzeba liczyć), czyli wychodzi około 346,80zł.

Koszt na jedną osobę (przy liczbie 40 pasażerów) - około 8,67zł.

Ktokolwiek zechce dla trzystu złotych ruszać dużym autokarem w taką trasę? We Wrocławiu za krótsze trasy opłata jest zryczałtowana i liczy sobie ca. 700 zł. Nie znam przewoźnika (może lokalny PKS?), który zdecydowałby się wziąć taki kurs za połowę tej kwoty.

Odnośnik do komentarza

Podałem cenę za kurs Wieluń - Załęcze, około 30 km (ale trzeba liczyć 4 przejazdy autokaru: tam - z powrotem - tam - z powrotem).

Jest to cena podana przez PKS Wieluń, czyli lokalnego przewoźnika za wynajem autokaru dla 40 osób.

 

 

Ludziska kochane - ogólnie to przestańcie się tak gorączkować, na razie tylko sprawdzane są możliwości na PRZYSZŁY ROK, póki co nikt nigdzie się nie wybiera, po prostu dzwonimy i pytamy, a skoro tu się już pewne info o cenach pojawiają, to są to info sprawdzone :).

Odnośnik do komentarza

A wiadomo? :D Może w przyszłym roku wprowadzony zostanie obowiązkowy tydzień bez samochodu? :D

 

A może w przyszłym roku tam będzie przedszkole - w przyszłości? :>

 

Ja wiem, że entuzjazm was roznosi, ale lepiej poczekać do lutego, jak pisali doświadczeni organizatorzy, życie pokazuje, że zdanie mogą właściciele obiektów zmienić nawet tydzień-dwa przed zlotem :D

Odnośnik do komentarza

Tegoroczny zjazd ledwo co sie skończył, a tu już jest "prawie" organizowany następny. Jak dla mnie lekka przesada.

Ok, można sobie jakąś wstępną listę ośrodków przygotować, ale nie wydzwaniać kiedy to nie jest konieczne.

Tym bardziej, że dla większości ośrodków sezon jest w pełni i mają raczej gdzieś zawracaniem sobie głowy co będzie za rok.

Spokojnie można temat ogarnąć w grudniu, a najlepiej w styczniu czy w lutym i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście może dojść do takiej sytuacji, że za pół roku w Ziemię trzepnie jakiś gigantyczny meteor i kwestia zlotu

raczej w ogóle nie będzie aktualna :).

 

Popytać się zawsze można, to nikomu nie zaszkodzi :). Nawet jeśli sprawdzimy wcześniej 90% spraw

a właściciel obiektu powie nam NIE, to nikt od tego nie zbiednieje ;).

Odnośnik do komentarza

laki, moze napisze to jeszcze raz, bo widze, ze nie rozumiecie moich zamiarów. Tu chodzi o SELEKCJE NEGATYWNA. Jeden telefon wystarczy, zeby usłyszec NIE dla 40 ochlapusów. I sorki, po co te posty typu "w jakim celu tak szybko tro robicie". Nie podoba sie to zagladnij tu w lutym, albo rzuc wlasne propozycje.

Odnośnik do komentarza

podbijam

 

po moich doświadczeniach z ośrodkami na Mazurach w tym roku moge powiedzieć, że niezwykle trudno jest o ośrodek na 4-5 dni (pytanie:a dlaczego nie 7? )

jedne maja wymóg wyżywienia (przez to cena jest wyższa), inne gorsze warunki (domki,bez węzła sanitarnego)

Odnośnik do komentarza

laki, moze napisze to jeszcze raz, bo widze, ze nie rozumiecie moich zamiarów. Tu chodzi o SELEKCJE NEGATYWNA. Jeden telefon wystarczy, zeby usłyszec NIE dla 40 ochlapusów. I sorki, po co te posty typu "w jakim celu tak szybko tro robicie". Nie podoba sie to zagladnij tu w lutym, albo rzuc wlasne propozycje.

 

Nie chcę być złym prorokiem, ale odpowiedź dostaniesz - w stylu niech pan zadzwoni we wrześniu/po sezonie.

 

No ale jak chcesz - próbuj (lepsze to niż się kłócić na forum).

Odnośnik do komentarza

Jasonx, ale trzeba pamietac, ze to jest rynek - w tym roku mogli miec wielu klientow, a w przyszlym moga nie miec (powodz, deszcze, remont drog dojazdowych, utrata stalych klientow etc.). Wowczas 40-osobowy oboz sportowy bedzie dla nich lakomym kaskiem, ale na dzis tego nie sa w stanie ocenic. Ten telefon rok wczesniej to strata czasu, zadzwoncie w lutym - wowczas jak sie Wam nie uda, to rzuce wlasne propozycje.

Odnośnik do komentarza

Troszkę przebadałem sytuację z domkami w Brennej i w większości ośrodków jest tylko po kilka domków, co uniemożliwia przyjęcie tak licznej grupy jaka była w tym roku. Więc w zasadzie są tylko dwie możliwości, ale wydają mi się (a szczególnie jedna) kuszące. Wpierw ta gorsza czyli:

"Dolina Leśnicy" - 8 domków drewnianych, niby 4 osobowe, ale może nocować 6 osób, a te dwie dodatkowe płacą 20 zł/doba; cena za domek to 180 zł plus 1zł opłaty klimatycznej i 8 zł za media, czyli jeśli do jednego domku wchodziłoby 6 osób to mamy 48 miejsc noclegowych i cena za dobę wychodzi: 180/6 + 9= 39 zł bez wyżywienia. Największy problem z tym ośrodkiem jest taki, że Leśnica czyli część Brennej w której się znajduje jest, że tak powiem "zadupiem".

Dlatego IMO najlepszą opcją jest:

O.W. Pod Starym Groniem - 9 domków drewnianych, 6 osobowych, cena za dobę od 40-50 zł(muszę się dowiedzieć od czego te różnice zależą), ale dla grup zorganizowanych mają jakieś rabaty, na terenie ośrodka znajdują się dwa parkingi, boisko do siatkówki i babingtona, boisko do piłki nożnej oraz mini plac zabaw. Do tego obiekt położony jest w samym centrum Brennej i odległości do interesujących nas obiektów przedstawiają się następująco (podaje orientacyjny czas dojścia do danego miejsca):

- pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej (3 min)

- boisko do siatkówki plażowej (3 min)

- najbliższy sklep spożywczy (3 min)

- Biedronka (5 min)

- Żabka (10 min)

- jeszcze jeden taki sklep, większy niż Biedronka (10 min)

- najbliższy bar (1 min)

- zaraz obok ośrodka jest rzeka, gdzie można się kąpać

- do tego tak 2 min drogi od ośrodka znajduje się amfiteatr, gdzie w okresie wakacyjnym często są imprezy, a do dyskoteki jest z tego ośrodka 5 min drogi.

 

Także, ja z mojej strony mogę polecić Brenną jako świetnie miejsce na zlot i jak coś to chętnie pomogę w organizacji.

Odnośnik do komentarza

Do tego Załęcza Małego może i ja bym się wybrał i zadebiutował :-k

 

Autem raczej bym nie jechał, chyba że będzie bardzo ciężko z pociągiem z Trójmiasta lub okolic. Najlepsza opcja to Gdynia-Łódź, a z Łodzi PKS-em do Wielunia.

 

Brenna też ciekawa, ale dla mnie to droga przez całą Polskę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...