Skocz do zawartości

Przywrócić sławę!


Donkey

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie "grajków" w Newcastle (mam nadzieje, że CODE czytelnie wygląda za niedoróbki przepraszam nie wiem jak zlikwidować)

 

| Nazwisko   		| M. 	| Br.   | As.   | GrM   | Pod% | Wśl | Dry  | SCel 	| ŻK	| CzK   | Śr. Oc. | 
| Tim Krul   		| 26 	| -	| -	| 2	| 80%  | -   | 0.04  | -	| -	| -	| 7.13	| 
| Steve Harper   	| 2  	| -	| -	| -	| 79%  | -   | -	| -	| -	| -	| 6.90	| 
| Artur Denchuk  	| 10 	| -	| -	| -	| 78%  | -   | -	| -	| -	| -	| 6.77	| 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Steven Taylor  	| 25 	| -	| -	| 2	| 66%  | 5.08 | -	| -	| 12	| 3	| 7.07	| 
| Danny Simpson  	| 23 	| -	| 1	| -	| 69%  | 4.30 | 1.09 | -	| 9	| -	| 6.51	| 
| Tamás Kádár    	| 36 	| -	| 1	| -	| 74%  | 3.90 | 0.51 | -	| 6	| 1	| 6.94	| 
| Fabricio Coloccini	| 33 (1)| -	| 3	| -	| 71%  | 3.90 | 0.18 | -	| 9	| -	| 6.88	| 
| Mike Williamson	| 12 (3)| -	| 1	| -	| 68%  | 4.11 | -	| -	| 2	| -	| 6.77	| 
| Bronislav Prokop      | 13 (2)| -	| -	| -	| 64%  | 3.54 | 0.07 | -	| 4	| -	| 6.69	| 
| Ryan Taylor    	| 12 	| -	| 2	| -	| 53%  | 3.83 | 0.58 | -	| 3	| -	| 6.56	| 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Ariel Borysiuk 	| 31 (1)| 1	| 4	| 1	| 74%  | 4.67 | 0.60 | -	| 9	| 1	| 6.80	| 
| Alan Smith 		| 3 (3) | -	| 1	| -	| 72%  | 3.00 | 1.25 | -	| 1	| -	| 6.88	| 
| Danny Guthrie  	| 4 (2) | -	| -	| -	| 62%  | 2.75 | 0.25 | -	| 1	| -	| 6.10	| 
| Jonás          	| 37 	| 9	| 4	| 8	| 66%  | 3.97 | 5.70 | -	| 6	| -	| 7.29	| 
| Giovani dos Santos	| 35 	| 2	| 2	| -	| 59%  | 3.06 | 1.94 | -	| 4	| -	| 6.67	| 
| Peter Løvenkrands	| 8 (4) | 2	| 3	| -	| 65%  | 2.25 | 4.25 | -	| -	| -	| 6.68	| 
| Kevin Nolan    	| 0 (11)| 1	| 1	| -	| 69%  | 3.31 | 0.66 | -	| 4	| -	| 6.63	| 
| Haris Vuckic   	| 36 	| 1	| 6	| -	| 73%  | 3.14 | 0.42 | -	| 4	| -	| 6.72	| 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Andy Carroll   	| 7 (4) | 2	| 1	| -	| 64%  | 0.30 | 2.52 | -	| -	| -	| 6.61	| 
| Vaclav Kadlec  	| 34 	| 23    | 10	| 6	| 63%  | 1.10 | 5.52 | -	| 1	| -	| 7.41	| 
| Aaron Spear    	| 19 (6)| 3	| 6	| -	| 64%  | 1.01 | 2.58 | -	| 1	| -	| 6.59	| 
| Stuart Maxwell 	| 7  	| 3	| -	| 1	| 61%  | 0.86 | 5.00 | -	| -	| -	| 6.94	| 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Bramkarze:

Jak widać w bramce rządzi Tim Krul. Zawodnik z sezonu na sezon gra lepiej i to widać. Ma umiejętności i dobrze spisuję się w bramce. W mniej więcej połowie sezonu miał mały kryzys jednak, gdy w jego miejsce wskoczył Denchuk godnie go zastąpił na tym stanowisku. Cieszę się, że mam dwóch dobrych bramkarzy którzy są świetni w tym co robią. Należy pamiętać, że Denchuk to melodie przyszłości i nie pokazuje jeszcze swoich wszystkich umiejętności. Harper zagrał w 2 meczach i tyle można powiedzieć. Ten zawodnik to "gwiazda która przeminęła" i już bliżej mu do końca kariery. U mnie dużo nie pogra gdyż stawiam na młodych i rozwojowych zawodników a takich w składzie mam tylko dwóch.

Plany:

Odejście Harpera i sprowadzenie jakiegoś młodziaka na jego miejsce który będzie ogrywał się w rezerwach

 

Obrona:

Taylor, Kadar, Coloccini i długo długo nic. Najgorzej obsadzona formacja. Nawet wcześniej wymieniona trójka nie grała równo i Coloccini został wygryziony ze składu przez młodziutkiego Prokopa. Największe pretensje mam do Simpsona i Ryana Taylora którzy na prawej stronie grali po prostu słabo i to przez ich "denną" dyspozycję przegrywaliśmy mecze. Taka jedna luka a tyle problemów. co do innych graczy. Williamson to solidny wyrobnik i dobry zmienik jednak nie ustrzegł się błędów. Większość meczy zagrał poprawnie i zostanie on w Newcastle. Natomiast transferem w "10" był Bronislav Prokop. Ten 15 latek robi furorę w Premiership i już za 3/4 lata będzie wielką gwiazdą tych rozgrywek, jeśli sodówka mu do głowy nie uderzy. Wiadomo co robi sława z młodymi piłkarzami, przykładem mógłby być tu Egipski napastnik Mido który miał wielki talent, ale niestety zmarnował go. Tak więc talent to nie wszystko i trzeba się brać do pracy.

Plany:

Zostaje na pewno Williamson, S.Taylor, Prokop i Coloccini. Simpsona i R.Taylora chciałbym sprzedać i znaleźć w ich miejsce jakiś dwóch dobrych obrońców którzy będą reprezentowali jakiś dobry poziom.

 

Pomoc:

Jedno słowo ciśnie się na usta, a mianowicie JONAS. Ten zawodnik jest fantastycznym "kreatorem" gry i mam nadzieje, że przyszłe sezon będzie tak udany jak ten. Wiem, że jest on w stanie pograć jeszcze sezon/dwa na wysokim poziomie, ale będę chciał wyciągnąć jakąś kasę za niego więc być może za rok sprzedamy go. Co do innych naszych "podstawowych" pomocników, to na żadnego złego słowa powiedzieć nie mogę. Borysiuk i Vuckic świetnie współpracowali w środku pola, natomiast inna sprawa jest z dos Santosem. Zapłaciliśmy za niego blisko 10 milionów funtów. Rozmawiałem z tym chłopakiem po zakończeniu tego sezonu i powiedział mi, że wciąż trudno przystosować mu się do drużyny, ale będzie dawał z siebie zawsze 100 %. Wierzę mu i ma u mnie kredyt zaufania na przyszły sezon. Jest to młody i rozwojowy zawodnik i wierzę, że będzie wyśmienitym zawodnikiem. Nolan i Smith to dobrzy zmiennicy jednak za słabi na grę w podstawowym składzie "Srok". Odmienna sytuacja ma się z Guthiere który nie może się pogodzić z rolą rezerwowego i wręcz żądał ode mnie, żeby wystawić go w meczu. Gdy grał od początku czy też wchodził na drugą połowę to ogólnie tragedia była co dobitnie pokazuje średnia ocen. Chciałbym go sprzedać jednak nikt nie jest zainteresowany jego kupnem (co mnie osobiście nie dziwi). Na sam koniec zostawiłem sobie Lovenkrandsa który odchodzi powoli w zapomnienie. Najlepszy strzelec zeszłego roku w tym nie potrafił się odnaleźć w najwyższej klasie rozrywkowej. Szkoda bo myślałem, że pogra jeszcze sezon na wysokim poziomie. Trudno jednak i trzeba żyć dalej.

Plany:

Chcę dokonać parę wzmocnień bo gdy kontuzja dosięgnie nas jakaś kontuzja to nie ma solidnego zmiennika. Trzeba nam znaleźć jakaś młodą perełkę którą mógłbym oszlifować w składzie Newcastle i która za parę sezonów grała by "pierwsze skrzypce" w Premiership.

 

Napastnicy:

Dobra formacja w której przez połowę sezonu grał dobrze Kadlec. Gdy przyszedł Maxwell i zaliczył udany debiut myślałem, że problem się rozwiązał jednak nie na długo, gdyż na treningu doznał kontuzji która wykluczyła go na około 2 miesiące. Miałem do dyspozycji młodziutkiego Speara który zaliczył przeciętny sezon, a Caroll to zawodnik który jest dobry gdy wchodzi w trakcie meczu. Tak więc formację oceniam słabo i potrzebujemy dobrego zmiennika ewentualnie nawet napastnika bo wciąż nie wiem na co stać Maxwella. Zapowiadał się na gwiazdę szkockiej piłki a w swoich meczach nic nie prezentuje. Póki co ma szansę i najwyżej będę się posiłkował Spearem lub Carollem którzy zostają na następny sezon.

Plany:

Ściągnąć, jednego, dobrego napastnika. Może być to nawet zmiennik, ale żeby nie zawodził gdy inni będą cieniować. Chciałbym takiego drugiego Kadleca, jednak wiem, że będzie trudno kogoś takiego znaleźć.

 

Piłkarzem roku wg. kibiców został Vaclav Kadlec.

 

Do drużyny marzeń zostali wprowadzeni Denchuk oraz Prokop. Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla tych zawodników nawet jeśli obydwaj znajdują się na ławce rezerwowych w tejże drużynie.

 

Oczekiwania na przyszły sezon to uplasowanie się w środku tabeli. Na ten cel dostaliśmy budżet transferowy 16.750.000 Ł i budżet płacowy 750.000 Ł.

Odnośnik do komentarza

Bronek Proszę

1.7.2011

 

Dzisiaj dostałem ofertę 4 letniego kontraktu. Z chęcią przyjąłem go a podwyżka 1.000 Ł też swojego zrobiła. Obecnie będę zarabiał 24.000 Ł tygodniowo i mogę być spokojny o pracę.

 

Również dzisiaj odeszło paru piłkarzy z drugiego zespołu za których zgarnął sumę około 5.000.000 Ł oraz odciążyłem budżet transferowy. Tak więc początek przygotowań oceniam na poziom niezły.

 

6.7.2011

 

Dzisiaj nasza drużyna doznała poważnego wzmocnienia. Na pozycję defensora przyszedł do nas Sergey Semin. Jest to jeden z największych talentów europejskiej piłki i udało mi się ubiec paru rywali. Jestem zadowolony z tego wzmocnienia i oczekuję, że z miejsca stanie się on poważnym wzmocnieniem dla nas.

 

8.7.2011

 

Zarząd wprowadza embargo transferowe gdyż do przejęcia klubu szykuje się lokalny biznesmen za którym stoi stowarzyszenie kibiców.

Odnośnik do komentarza

12.7.2011

 

Danny Simpson przechodzi do drużyny Wolverhampton. Kwota jaką dostaliśmy za niego to 2.500.000 Ł. Jestem zadowolony, że się go pozbyliśmy bo nic ciekawego nie prezentował swoją grą.

 

16.7.2011

 

Według "Sports News" Fulham chce złożyć ofertę opiewającą na 53.000.000 Ł za Vaclava Kadleca. Ofertę wyśmiałem, gdyż ten zawodnik nie jest na sprzedaż i nie będzie. Odpowiedziałem również, że Fulham może pomarzyć o takim zawodniku.

 

17.7.2011

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Turkiyemspor 0-3 Newcastle

 

18.7.2011

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Osnabruck 2-2 Newcastle

20.7.2011

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Ofl Oythe 0-5 Newcastle

 

30.7.2011

 

Spotkanie Towarzyskie

 

Wycombe 0-2 Newcastle

 

31.7.2011

 

Dzisiejszego dnia z drużyną Stoke podpisał kontrakt Alan Smith. Zawodnik nie mógł się przebić do składu i zbyt dużo marudził przez co sprzedaliśmy go bez większych żalów. Zainkasowaliśmy 1.200.000 Ł i oszczędność w budżecie na pensje rzędu 50.000 Ł tygodniowo.

 

Podsumowanie Lipiec 2011

Bilans:

BPL:

Miejsce -

Bilans bramkowy -

Puchary -

Finanse: około 15milionów in plus

Nagrody:

 

Transfery:

Polska

| Data | Osoba | Z | Do | Opłata |

| 14.7.2011 | Kirm, Andraz | Wisła > Sevilla | £2.2mln |

| 16.7.2011 | N'Goran, Kouassi | Hajduk Rodić MB > Wisła | £1.5mln |

| 1.7.2011 | Brzyski, Tomasz | Polonia Warszawa > Bari | £1.1mln |

| 1.7.2011 | Banahene, Emmanuel | Śląsk > Ferrol | £950tys. |

| 2.7.2011 | Khairy, Ahmed | Ismaily > Legia | £675tys. |

 

Świat

| Data | Osoba | Z | Do | Opłata |

| 5.7.2011 | Ramires | Benfica > Roma | £20.5mln |

| 11.7.2011 | Zapata, Cristián | Udinese >Barcelona | £19.5mln |

| 27.7.2011 | Amrabat, Nordin | Napoli >Genoa | £18mln |

| 13.7.2011 | Beck, Andreas | Hoffenheim > Man City | £16mln |

| 4.7.2011 | Bangoura, Ismaël | Stade Rennais FC >Inter | £16mln |

Odnośnik do komentarza

5.8.2011

 

Spotkanie towarzyskie

 

Newcastle 1-3 Villarreal

 

13.8.2011

 

Przed meczem dowiedzieliśmy się, że naszym rywalem w 2 rundzie Curling Cup będzie drużyna Brighton.

 

Dzisiaj zagramy z drużyną która po rocznej banicji wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tą drużyną jest Hull. Nie jest to ciężki przeciwnik, powiedziałbym, że taki w sam raz na początkowe rozgrzanie. W naszym teamie wciąż nie wiadomo co z prezesurą i wciąż mamy embargo transferowe, tak więc pomimo większej ilości pieniędzy nie mogą ich wydać a przed sezonem sprzedałem większość ilość graczy więc mam ograniczone pole manewru. Najważniejsze jest to, że pozostali liderzy. Mam nadzieję, że w sezon wejdziemy z wysoką formą i zadowolimy kibiców grając u siebie i wygrywając z Hull w efektowny sposób. Nasi dzisiejsi rywale wydali na transfery blisko 6.000.000 Ł jednak nie są to dobrze zainwestowane pieniądze. Śmiem twierdzić, że te zakupy był by dobre, ale na poziom Championship. Jednak to nie nasza kasa i nie nasze zmartwienie. Największą gwiazdą a zarazem najdroższym zawodnikiem w Hull jest Stephen Hunt który powoli zbliża się do końca kariery. Oczywiście 30 lat to nie dużo, ale umówmy się ile on pogra na wysokim poziomie? Rok? Dwa? Sądzę, że w tym sezonie Hull będzie "czerwoną latarnią" ligi i za rok ponownie znajdzie się w Championship. Dlatego cel na dzisiejszy mecz jest jeden. Zwycięstwo!

 

Od początku mecz nie układał się tak jakbym sobie tego życzył. Nasi po prostu zagrali bez takiej "iskry" i to było żałosne widowisko. Co mogę więcej powiedzieć? Słabo, słabo i jeszcze raz miernie. Wiedziałem, że potrzebuję wzmocnień i zmienników, a przez pierdolone embargo nie zrealizuję tego! Jednak pretensje oczywiście do managera, że drużyna gra słabo! Gdy w 26 minucie gola strzelił nam Luke Moore nie byłem ani krztynę zdziwiony. Jeszcze trochę to bym wbiegł na boisko i pogratulował mu ośmieszenia moich graczy. Nasi grali jak zawodnicy z 10 ligi Tajwanu i Hull robiło z nami co chciało. W doliczony czasie gry dobił nas Anthony Gardner i było po ptokach. 2-0 z miernym beniaminkiem po pierwszej połowie? To się nawet nie śniło mi w koszmarach. Musicie dać z siebie do k***y nędzy! Nie grajcie jak szmaty bo tak poważania nie zdobędziemy! - darłem się na chłopaków podczas pogadanki w przerwie. Wydawało się, że zrozumieli o co chodzi. Myliłem się. 11 minut po gwizdku sędziego gola strzelił Zavon Hines i byliśmy w ciemnej dupie. Nadzieję w nas tchnął Jonas który strzelił bramkę w 61 pierwszej minucie. Jednak 5 minut po tym zdarzeniu drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Vuckic. Jak pech to pech. Jednak wciąż się nie poddawaliśmy i w 69 minucie drugiego gola dla nas zdobył Stuart Maxwell. Jednak w 10 nie mogliśmy nic więcej zdziałać i rozpoczęcie kompletnie nie po naszej myśli. Hull zrobiło nas jak chciało i wywozi stąd 3 punkty a my musimy szykować się na krytykę.

 

Mecz Ligowy Premiership (1/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(14) 2-3 Hull(5)

Frekwencja:50272

0-1 - Luke Moore (26)

0-2 - Anthony Gardner (45+2)

0-3 - Zavon Hines (56)

1-3 - Jonas (61)

2-3 - Stuart Maxwell (69)

MoM - Stephen Hunt 8.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Sergey Semin 5.5

16.8.2011

 

Zaledwie 3 dni po wielkim blamażu przed własną publicznością wyjeżdżamy do Portsmouth, żeby zmierzyć się z tamtejszą drużyną. Gospodarze jeszcze gorzej rozpoczęli swój sezon niż my i są obecnie na 20 pozycji w tabeli Premiership. Nie chcę mówić, że Portsmouth jest słabe bo znów wyjdę na debila, ale powiedzmy "nie są zbyt mocni". W tym roku przeprowadzili mądrą politykę transferową i wzmocnili się piłkarzami za 2.500.000 Ł, a nie sprzedali nikogo innego co jest wiadomością dobrą dla kibiców tamtejszej drużyny która rok w rok typowa jest do spadku. Jednak drużyna utrzymuje się i starają się co roku wzmocnić kimś, aby wciąż przebywać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Największą gwiazdą w drużynie Portsmouth jest niewątpliwie Tal Ben-Haim który z Portsmouth jest już 3 sezony a przeszedł z Manchesteru City na zasadzie wolnego transferu. Był to dobry krok w jego karierze gdyż w Portsmouth jest po prostu uwielbiany i może grać i rozwijać swoje umiejętności. Parę słów o mojej drużynie. Ostatnio zadebiutował Sergey Semin w naszej drużynie. Nie była to wymarzona gra jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i dać mu parę szans a jestem pewien, że odpłaci nam się dobrą grą. W razie potrzeby Artur Denchuk pomoże mu się zaaklimatyzować, zresztą są dobrymi kolegami z reprezentacji młodzieżowej tak więc na pewno się razem dogadują. Ogólnie jaki cel na dziś? Chcemy wygrać i wygramy!

 

Pierwsza połowa to ewidentnie słaba gra gości czyli nas. Nie ma co opisywać bo akcji było jak na lekarstwo a ich "poziom" był poniżej dna. Słabo prezentował się Kevin Nolan i musieliśmy go zmienić. Jeśli miałbym określić grę naszych piłkarzy w skali szkolnej było by to "2-". Nie wiem co się z nimi dzieje, ale chcę wyjść z tego szybko bo praca jest ważna a wyniki jeszcze ważniejsze. Na drugą połowę desygnowałem Guthiere w miejsce Nolana i chociaż jego gra wyglądała o niebo lepiej to i tak drużyna grała słabo. Szał radości wybuchł na Fratton Park w 68 minucie kiedy o Adrian Ionescu pokonał Krula i wyprowadził Portsmouth na prowadzenie. Jednak nie długo się cieszyli prowadzeniem bo już 11 minut później Kadlec odpowiedział bramką i doprowadził do remisu. W 88 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Steven Taylor i mógł on udać się spokojnie do szatni. Mecz zremisowaliśmy i pomimo łatwych rywali z początku sezonu zamiast obiecanych 6 punktów mamy 1 i sytuacja póki co jest nie ciekawa.

 

Mecz Ligowy Premiership (2/38)

Stadion: Fratton Park

Portsmouth(14) 1-1 Newcastle(11)

Frekwencja:20600

1-0 - Adrian Ionescu (68)

1-1 - Vaclav Kadlec (79)

MoM - Kevin Prince-Boateng 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Kevin Nolan 5.7

Stevana Taylora ukarałem 2 tygodniowym obcięciem pensji po czerwonej kartce. Oczywiście poskarżył się na niesprawiedliwe traktowanie a za nim zrobiła to połowa drużyny. Jasne bo osłabienie drużyny to nie ważny powód. Jednak spokojnie, minie im to szybko a słabiej nie zagrają przez to niż teraz.

Odnośnik do komentarza

Na Yannicka może nie mieć już pieniędzy, gdyż ja, gdy grałem NUFC, ściągnąłem go w 1 sezonie za niespełna 900 tysięcy euro, a już w połowie sezonu 2010/2011 odsprzedałem do Chelsea za 15 mln funciszów. Jeżeli nie dasz rady ściągnąć go na początku, to później będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza

Kocham was ;) KLIK odnośnie robienia transferów i dzień 8.7.2011. I swoją drogą gram takie niby to HC niby nie. I zawodników kupuje tylko wyszukanych przez scoutów. Wyjątkiem był Kadlec którego zawsze ściągam jak mi finanse pozwalają.

 

20.08.2011

 

Dzisiaj zagramy z zespołem Aston Villa. Drużyna ta w swoim pierwszy i jak dotąd jedynym meczu przegrała wysoko 3-0. Widać nie tylko my mamy słaby początek sezonu i będziemy chcieli pokazać kibicom, że nasza drużyna ma siłę i duży potencjał. Największą gwiazdą w drużynie drużynie naszych gości jest napastnik Agbonhalor. Ten szybki napastnik gra już 6 sezonów i w tym czasie zdobył 75 bramek dla klubu. Jest on ulubieńcem tamtejszej publiczności, a sam zawodnik zapowiada, że chce zostać w drużynie do końca swojej kariery. Ma on zaledwie 24 lata więc przed nim jeszcze 7-8 lat gry na wysokim poziomie. Inną gwiazdą w zespole Martina O'Neilla jest Rafael van der Vaart. Ten 28 letni zawodnik ma za sobą sezon spędzony w Realu Madryt jednak najwyraźniej nie przekonał ówczesnego managera do swoich umiejętności i został sprzedany do Aston Villi za 9 milionów euro. W ogóle transfery Realu Madryt to temat na osobny artykuł bo kupić drożej sprzedać dużo taniej potrafią tylko "galaktyczni". Wracając do samego meczu zagramy z najsilniejszym składem, jedynie Steven Taylor jest zawieszony za kartki i będziemy musieli sobie bez niego. A jaki cel na dzisiaj mamy? Chcemy wygrać.

 

Początek meczu należał do nas i ewidentnie to my byliśmy zespołem lepszym już od początku. Fakt faktem brakowało nam skuteczności bo zmarnowaliśmy wiele okazji, ale nasza gra cieszyła naszych kibiców. W 22 minucie gola strzelił Giovani dos Santos, jednak nie został on uznany przez sędziego liniowego i musieliśmy obejść się smakiem. Widocznie moja rozmowa z dos Santosem po sezonie dała efekty bo zawodnik gra lepiej. W 44 minucie kontuzji doznał Maxwell. Nie była to może poważna kontuzja, ale pokazał "zmianę". Został na boisku tą minutę do końca połowy i razem zdecydowaliśmy, że na drugą połowę zastąpi go Spear. Druga połowa to również nasza fenomenalna gra, ale i również skuteczna obrona naszych rywali. Gdy w 67 minucie gola strzelił Vuckic to tłum po prostu ryknął z zachwytu. Blisko 50 tysięcy gardeł skandowało nazwisko Harisa, i to było warte usłyszenia. Do końca meczu drużyna Aston Villi nie potrafiła przeprowadzić, żadnej porządnej akcji a nam trochę zabrakło skuteczności. Tak więc udało nam się zdobyć 3 punkty i jest to nasza pierwsza wygrana w sezonie z dosyć trudnym rywalem.

 

Mecz Ligowy Premiership (3/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(14) 1-0 Aston Villa(5)

Frekwencja:50007

1-0 - Haris Vuckic (67)

MoM - Haris Vuckic 7.4

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

21.8.2011

 

Dzisiejszego dnia został sprzedany Steven Harper. Dostaliśmy za niego 375.000 Ł i jestem z tego faktu zadowolony. Więc Steven udanej końcówki kariery.

Odnośnik do komentarza

24.8.2011

 

Dzisiaj zagramy mecz z drużyną Brighton. Nasi dzisiejsi rywale nie są drużyną utytułowaną jednak każdego z rywali szanujemy i gramy zawsze na 110%. Największą gwiazdą w drużynie naszych dzisiejszych gości jest Nacho Novo. W ciągu dwóch sezonów w drużynie Brighton strzelił 23 bramki i to on jest "ojcem sukcesu" tej drużyny. A jaki jest jej sukces? Powrót do Championship. Po czterech meczach w tej klasie rozgrywkowej zajmują wysokie 10 miejsce i chcą być jeszcze wyżej. Co natomiast o nas można powiedzieć? Okno transferowe otwarte jest przez 2 miesiące i w tym czasie zdołaliśmy ściągnąć 1 porządnego zawodnika. Czemu taki stan się utrzymuje? Zarząd utrzymuje embargo transferowe bo nie mogą dojść do porozumienia w sprawie sprzedaży klubu. W tym czasie przeszło mi koło nosa 4 świetnych młodych piłkarzy i mogę pluć sobie w brodę, że nie rozwiną się u nas. Wracając do samego meczu chcemy wygrać jak najwyższym stosunkiem goli przez co morale podskoczyłyby do góry. Tak więc win!

 

No dobra. Powiem szczerze, że od początku graliśmy jak amatorzy. Wstyd przyznać, ale Brighton robił z nami co chciał. Gdy w 26 minucie gola strzelił nam Glenn Murray to myślałem, że kibice nas zjedzą. 10 minut później gola zdobył Haris Vuckic i doprowadził do remisu. Nie był to może szczyt naszych marzeń jednak 6 minut później udało nam się wyjść na prowadzenie po strzale Stuarta Maxwella. W trakcie przerwy zmotywowałem chłopaków do lepszej gry i całkiem nieźle to wyglądało. W 61 minucie samobójczego gola strzelił Casper Ankergren. Całkiem nieźle bo prowadzenie 3-1 złe nie jest, jednak chcieliśmy więcej. W 64 minucie podwyższył na 4-1 Vaclac Kadlec i mogę powiedzieć ze szczerym sercem, że nasza drużyna grała tak jak na ich poziom przystało. W 88 minucie podwyższył na 5-1 Ryan Taylor i ze spokojem mogę powiedzieć, że ten mecz udał się nam. Gramy w dalszej części pucharów, oby tak dalej. Po meczu okazało się, że lekkich kontuzji doznali Semin i dos Santos, mam jednak nadzieję, że to nic poważnego.

 

2 runda Carling Cup

Stadion: St.James Park

Newcastle 5-1 Brighton

Frekwencja:29606

0-1 - Glenn Murray (26)

1-1 - Haris Vuckic (36)

2-1 - Stuart Maxwell (42)

3-1 - Casper Ankergren sam. (61)

4-1 - Vaclav Kadlec (64)

5-1 - Ryan Taylor (88)

MoM - Haris Vuckic 9.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Sergey Semin

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza

27.8.2011

 

Dzisiejszego dnia poznaliśmy naszych przeciwników w 3 rundzie Curling Cup. Nie będzie to drużyna z wyższej półki a kolejny przeciętny ligowiec z Championship. Naszym rywalem będzie drużyna Sheff Utd.

 

Dzisiaj rozgrywamy również ostatni mecz ligowy w tym miesiącu. Naszym rywalem będzie drużyna Liverpoolu. Niestety gramy z nimi na wyjeździe co utrudni nam skuteczną rywalizację z tym zespołem. Wiadomo wszak, że atut własnego boiska jest wielkim sprzymierzeńcem i doping kibiców uskrzydla zawodników. Szczególnie doping takich fanatycznych kibiców jakich ma Liverpool. Drużyna z miasta "beatlesów" ma podobnie jak my 4 punkty jednak zajmuję wyżej pozycję w tabeli ligowej ze względu na lepszy bilans brakowy. Przed sezonem drużyna Liverpoolu wzmocniła się jednym zawodnikiem i najwidoczniej im to starczyło. Od paru lat mówi się o problemach finansowych The Reds jednak oni wciąż grają lepiej. Jeśli utrzymają podobne tempo to już za 2/3 sezony mogą zostać mistrzami kraju. My natomiast mając na oku dobrych graczy nie możemy się wzmocnić przez pieprzone przejęcie klubu. Mając na oku wielu wyśmienitych graczy nie mogę nic zrobić a pole manewru mam dosyć ograniczone. Jednak jak chciałem tak mam. Słowo kibiców o prezesie które mówią, że jest tchórzem i ucieka z Newcastle to dobitnie świadczy o "moim przyjacielu". No cóż my się tym nie przejmujemy i chcemy rozegrać dobre spotkanie w Liverpoolu i wywieść stamtąd jakiś punkt.

 

Powiem tak. Od początku meczu byliśmy wyraźnie zagubieni. Już w 4 minucie bramkę strzelił nam Daniel Agger wiedziałem, że w tym meczu będzie blamaż. Wciąż myślę, że najgorzej na to wszystko wpływa fakt co do tej prezesury. Jak może czuć się drużyna której prezes nie chce. No cóż wracając do meczu to w 26 minucie Albert Riera. Po tym meczu wiedziałem, że z meczu nic nie wyniknie. Na przerwie starałem się zmotywować chłopaków jednak dużo z tego nie wynikło i w 58 minucie karnego wykorzystał Emiliano Insua. Gdyby tego było mało w 68 minucie dobił nas Fernando Torres i było 4-0. Miałem ochotę zapaść się pod ziemię jednak nie zrobiłem tego. Trzeba tą drużynę odbudować! Wynik do końca meczu się nie zmienił i mecz zakończył się totalnym blamażem. Jestem ciekaw jak prasa będzie "komentować" nasz poczynania. Jednak sierpień to nie jest dla nas szczęśliwy miesiąc.

 

Mecz Ligowy Premiership (4/38)

Stadion: Anfield

Liverpool(5) 4-0 Newcastle(11)

Frekwencja:45362

1-0 - Daniel Agger (4)

2-0 - Alberto Riera (26)

3-0 - Emiliano Insua kar.(58)

4-0 - Fernando Torres (68)

MoM - Steven Gerrard 8.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Tamas Kadar 4.7

 

28.8.2011

 

Dzisiaj klub przeszedł w ręce kibiców i na czele klubu stanął miejscowy przedsiębiorca Penko Penkov. W końcu zdejmą mi embargo i może zdążę kogoś ściągnąć!

 

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Lipiec 2011

Bilans: 1-1-2

BPL:

Miejsce - 11

Bilans bramkowy - 4-8

Puchary -

2 Runda Curling Cup Newcastle 5-1 Brighton

Finanse: około 13 milionów in plus

Nagrody:

 

Transfery:

Polska

| Data | Osoba | Z > Do | Opłata |

| 13.8.2011 | Marcelo | Wisła > Dinamo Moskwa | £4.2mln |

| 22.8.2011 | Toró | Flamengo > Lech | £1.3mln |

| 6.8.2011 | Budzinski, Marcin | Arka > Polonia Warszawa | £725tys. |

| 26.8.2011 | Robak, Marcin | Widzew > Cádiz | £375tys. |

| 7.8.2011 | Vranjes, Ognjen | Crvena Zvezda > Lech | £375tys. |

 

Świat

| Data | Osoba | Z > Do | Opłata |

| 4.8.2011 | Felipe | Udinese > Man Utd | £16.75mln |

| 11.8.2011 | Dzeko, Edin | Wolfsburg > FC Bayern | £14.25mln |

| 6.8.2011 | Zhirkov, Yury | Chelsea > Inter | £13.75mln |

| 31.8.2011 | Nasri, Samir | Arsenal > Valencia | £12.75mln |

| 23.8.2011 | Guilherme | Dynamo Kijów >Wolfsburg | £12mln |

 

10.9.2011

 

Dzisiaj rozegramy pierwszy mecz we Wrześniu na dodatek na swoim boisku. Dzisiejszego dnia przyjeżdża do nas ekipa z Horwich, a mianowicie Bolton. Drużyna Boltońska w rozgrywkach spisuje się póki co przyzwoicie i zajmuję pozycję wyższej niż my czyli 10. Nasi dzisiejsi goście nie wzmocnili się przed sezonem poważnie i myślę, że dzisiejszego dnia mamy poważną okazję do zwycięstwa. Czemu tylko okazję? Bo nasza drużyna jest wyraźnie jest w dołku i przeciwnicy mogą tą sytuację wykorzystać. Mówiąc o wzmocnieniach mogliśmy spokojnie ściągnąć 4 utalentowanych turków i jednego świetnego holendra. Z tymi wzmocnieniami moglibyśmy powalczyć o miejsca premiowane awansem do LM. Jednak gdy my tkwiliśmy w gównie zwanym "embargo" to ich wykupiły wielkie kluby za łączną kwotę 10 milionów. Co jak na piłkarzy którzy pomimo młodego wieku mają świetne umiejętności jest kwotą śmiesznie niską. Przeszukując raporty scoutów nic ciekawego nie znalazłem więcej i możemy sobie w mordę pluć, że nie dokonaliśmy żadnego poważnego wzmocnienia. Nasz kolega z Ukrainy Sergey Semin nie może się zaaklimatyzować i dostał miesiąc urlopu. Tak więc na ten mecz zostaliśmy ze starym składem i na dodatek poważnie osłabionym gdyż dziś nie zagra również dos Santos z powodu kontuzji. Tak więc jest świetnie i moim marzeniem jest zdobycie punktu chociaż.

 

Bo ogórków cały świat już znaaaaa - przyśpiewki kibiców z Boltonu, tymi nieszczęsnymi ogórkami jesteśmy my. Drużyna gra wciąż słabo a dyspozycja poszczególnych piłkarzy pozostawia wiele do życzenia. Już w 16 minucie gola strzelił nam Adrian Colunga i wyprowadził tym samym Bolton na prowadzenie. Po tym nastąpiło lekkie przebudzenie naszej drużyny gdyż w 34 minucie gola zdobył Maxwell. Ten piękny mierzony strzał zza pola karnego zapewne zdobędzie nagrodę dla najpiękniejszej bramki miesiąca. Wracając do meczu wynik nie uległ zmianie do końca połowy nie uległ zmianie i do szatni schodziliśmy w mieszanych uczuciach. W szatni powiedziałem chłopakom, że jak nie chcą grać dla mnie to niech zagrają dla kibiców. Poskutkował to tak jakbym gadał do ściany i najwyraźniej nie zrozumieli o co chodzi. Druga połowa ta skuteczne ataki Botlonu i przecudowne pudła Newcastle. Jako, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 75 minucie gola nam wbił Kevin Davies. Do końca meczu nie udało nam się zmienić wyniku meczu i lepiej nie komentować tego meczu gdyż zagraliśmy kompletną padake.

 

Mecz Ligowy Premiership (5/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(15) 1-2 Bolton(7)

Frekwencja:49851

0-1 - Adrian Colunga (16)

1-1 - Stuart Maxwell (34)

1-2 - Kevin Davies (75)

MoM - Adrian Colunga 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Ariel Borysiuk

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Vaclav Kadlec 6.0

Odnośnik do komentarza

17.9.2011

O ile ostatnia porażka nas zabolała bardzo mocno o tyle musimy się dzisiaj postarać. Dzisiaj zagramy z drużyną która posiada najbrutalniejszych chuliganów w Anglii. Ci kibice jeżdżą z nimi na każde mecze i można powiedzieć, że nie są to przyjemne wizyty. Dzisiejszy mecz rozegramy z West Ham, dlatego błagam kibiców Newcastle - UWAŻAJCIE!. Wracając do samego meczu, West Ham to niby taki klub średniej klasy, jednak manager (Gianfranco Zola) wykonuje świetną robotę i potrafi zrobić coś z niczego. Największą gwiazdą w drużynie dzisiejszych gospodarzy jest Carlton Cole. Zawodnik ten po raz kolejny notuje znakomity sezon i wiadomo kto dzisiejszego dnia nam będzie grozić. Na pewno West Ham ma przewagę psychiczną przed meczem, gdyż na 3 mecze rozegrane za mojej kadencji wygrali 2 i 1 zremisowali. Nie jest to fantastyczny wynik dla nas, ale będę chciał odwrócić monetę. Co do nas to Ja już nie wiem co jest. Krul potrafi bronić jak sam Kahn za czasów świetności a później gra jak zawodnik z zadupia 3/4. Dlatego dzisiaj w jego miejsce wskoczy Denchuk. Mamy wąską kadrę i być może dlatego chłopaki nie motywują się do gry. Musimy przeczekać do stycznia i wtedy przeprowadzę małą rewolucję kadrową. Wiem już, że Jonas i dos Santos grają tak jakby chcieli zostać sprzedani. To ich sprzedać! Kto nie gra dobrze wypieprza z kadry i tak zrobię! Wracając do meczu cel na dziś ? Zwycięstwo, ale wiem, że będzie o to trudno.

 

Wydamy chyba tomik poezji pod tytułem "Jak grać dobrze od początku a potem to spierdolić". Od początku mieliśmy parę ładnych i ciekawych sytuacji i jak zawsze brakowało nam skuteczności. Jednak jak nie my to strzeli sobie Carlton Cole i w 37 minucie ładnie pokonał naszego Denchuka. Do połowy nie było więcej prób z naszej strony i do szatni schodziliśmy w niewesołych humorach. Na drugą połowę nie dokonywałem zmian bo chłopacy grali dobrze aczkolwiek bez takiego typowego zacięcia. W 58 minucie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Fabricio Coloccini i spokojny remis satysfakcjonował mnie. Jednak ostatnie 10 minut to istne piekło w tym meczu. W 83 minucie gola z rzutu karnego zdobył Mark Noble. Gdy 5 minut później odpowiedział mu Stuart Maxwell byłem pewien, że dociągniemy ten remis do końca jednak nic z tych rzeczy gdyż w doliczonym czasie gry dobił nas Matthew Upson i po raz kolejny mamy 0 punktów. Jet tragicznie i nie wiem co zrobić, aby było lepiej.

 

Mecz Ligowy Premiership (6/38)

Stadion: Upton Park

West Ham(8) 3-2 Newcastle(15)

Frekwencja:33816

1-0 - Carlton Cole (37)

1-1 - Fabricio Coloccini (58)

2-1 - Mark Noble kar.(83)

2-2 - Stuart Maxwell (88)

3-2 - Matthew Upson (90+2)

MoM - Mark Noble 8.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Fabricio Coloccini

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.0

Odnośnik do komentarza

21.9.2011

 

Dzisiaj jest szansa na odkucie się w końcu po ostatnich meczowych niepowodzeniach! Dzisiejszego dnia gramy z ekipą Sheff Utd która to jest sklasyfikowana na 1 pozycji w Championship i zgłasza aspirację do awansu. Jednak nasi dzisiejsi rywale grają o klasę niżej od nas i nie powinni być dla nas większą przeszkodą. Jednak wobec naszej dyspozycji w ostatnich meczach ligowych mam pewne obawy co do przebiegu dzisiejszego meczu. Nie wiem co się dzieje z chłopakami, ale póki co wiem kto niedługo pójdzie na sprzedaż, a są to: dos Santos, Jonas, Coloccini oraz Ryan Taylor. W zamian muszę ściągnąć 5-6 dobrych zawodników więc oczekuję od scoutów, że należycie wywiążą się ze swoich obowiązków. Co do naszych dzisiejszych rywali to największą gwiazdą w ich szeregach jest Chad Evans który gra już tam 3 sezony a ma zaledwie 22 lata. Jest to młoda nadzieja walijskich kibiców na lepszą przyszłość jej reprezentacji. Być może za parę lat będzie bardzo dobrym i pewnym punktem reprezentacji i drużyny. A my jaki mamy cel na dziś? Przejść do kolejnej rundy Curling Cup!

 

Gdy w 2 minucie gola zdobył Haris Vuckic było wiadomo, że Newcastle gra dzisiaj o zwycięstwo. Nie była to gra taka jaką sobie wymarzyłem jednak chłopacy grali dobrze od początku i całkiem przyzwoicie im to szło. Gdy w 17 minucie był faulowany Stuart Maxwell a na dodatek odbyło się to w polu karnym wiedziałem już, że Kadlec wykorzysta to. I faktycznie tak było, że Kadlec wykorzystał tego karnego i spokojnie prowadziliśmy 2-0. Jednak w 35 minucie gola zdobył Chad Evans i nie można było "spać spokojnie". Do końca połowy wynik nie zmienił się i do szatni schodziliśmy w dobrych humorach. Na drugą połowę nie desygnowałem nikogo nowego i skład pozostał bez zmian. Tak więc druga połowa spotkania przebiegała pod znakiem "akcja za akcję". Było wiele ciekawych i zaciętych bojów jednak nikomu nie udało zdobyć się gola i to my wygraliśmy dzisiejsze spotkania. Na sam koniec pragnę dodać iż poinformowałem "maruderów", że nie toleruje takiego zachowania w składzie i zostaną oni zaproponowani innym klubom i tacy zawodnicy nie są potrzebni klubowi. Takie "wypowiedzenia" dostali Krul, Jonas i dos Santos. Na ich miejsca już będę szukał zmienników.

 

3 Runda Curling Cup

Stadion: Bramall Lane

Sheff Utd 1-2 Newcastle

Frekwencja:27353

0-1 - Haris Vuckic (2)

0-2 - Vaclav Kadlec kar. (17)

1-2 - Chad Evans (35)

MoM - Jonas 8.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza

24.9.2011

Dzisiaj oprócz ważnego meczu odbyło się losowanie do kolejnej rundy Curling Cup. Los okazał się łaskawy bo w 4 Rundzie Curling Cup zmierzymy się z zespołem West Brom który obecnie znajduje się na 6 pozycji w Championship.

 

Dzisiaj zagramy również z ekipą "Czerwonych Diabłów" na własnym terenie. Mecz będzie niezwykle ciężki co jest wiadomo zawsze gdy się gra z ekipą takiego kalibru. Mamy atut jednak własnego boiska, wspaniałych kibiców oraz podbudowaniem morale w ostatnim meczu. Drużyna Manchesteru w tym sezonie przeprowadziła wyjątkowo mądre transfery. Posprzedawała starszych (O'Shea) lub niepotrzebnych (Nani) graczy a w ich miejsce sprowadziła klasowe wzmocnienia. Oprócz tego posiadają jednego z najlepszych napastników na świecie jakim jest Wayne Rooney. Mówiąc parę słów o naszej drużynie to nie jest nazbyt wesoło. Ciągle jednak wierzymy, że uda nam się wzbić na wyżyny naszych umiejętności i awansujemy na wyższe pozycję w ligowej tabeli. Oferty za Krula, Jonasa i dos Santosa już wpłynęły i negocjują oni kontrakty więc trzeba się będzie pożegnać z maruderami i znaleźć w ich miejsce miejsce klasowych piłkarzy. Tak więc cel na dzisiaj to wygrana!

 

Od pierwszej minuty to Newcastle zostało sprowadzone do rozpaczliwej obrony i już w 6 minucie Wayne Rooney strzelił niesamowitą bramkę. To już jest koniec - moje myśli. W myślach już wyobrażałem sobie jak zostanę wyrzucony na bruk i zlinczowany przez kibiców. I gdy w 19 minucie został podyktowany rzut karny dla Manchesteru wiedziałem tylko tyle, że to koniec. Podchodzi Owen Hargreaves i ... OBRONIONY! Dobitka i ... OBRONIONY! Fenomenalnie spisuje się Denchuk od początku, jednak tak śmiałych parad nie spodziewałbym się nawet po Buffonie a co dopiero po Denchuku! A jednak wspaniale gra ten chłopak. To był sygnał dla chłopaków, że mogą lepiej grać i faktycznie tak było. Od tego momentu chłopacy lepiej się sprawowali jednak wciąż nie mogliśmy zdobyć bramki. Udało nam się to w 44 minucie za sprawą Giovani dos Santosa który zdobył fenomenalną bramkę dzięki której do szatni zeszliśmy w lepszych humorach. Fenomenalna gra w pierwszej połowie musiała przełożyć się na jej drugą część. W 66 minucie indywidualną akcję przeprowadził Maxwell jednak zamiast strzelać przerzucił piłkę do Vuckica a ten cudnie wykończył akcję. Do końca meczu pomimo całkiem ładnych paru akcji Manchesteru nie zdołali nam wbić gola i Newcastle wygrało z trudnym przeciwnikiem na własnym terenie! A gracz tak czy siak zostaną sprzedani nawet jakby osiągali noty 10, gdyż muszą wiedzieć gdzie jest ich miejsce w szeregu.

 

Mecz Ligowy Premiership (7/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(14) 2-1 Manchester United(11)

Frekwencja:52387

0-1 - Wayne Rooney (6)

1-1 - Giovani dos Santos (44)

2-1 - Haris Vuckic (66)

MoM - Giovani dos Santos 7.7

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Giovani dos Santos

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.7

25.9.2011

 

Dzisiejszego dnia umowę z Atalantą podpisał Tim Krul. Został on sprzedany za 1.700.000 Ł oraz 30% następnego transferu. Mam nadzieję, że tam się odnajdzie i życzę mu powodzenia w nowym klubie do którego przejdzie dopiero w styczniu. Jednak stracił on swoje miejsce w składzie na rzecz Denchuka, bo czemu mam dawać szansę zawodnikowi już innej drużyny. Tak więc na podsumowanie do widzenia pierwszy z maruderów.

 

26.9.2011

 

Dzisiaj podpisał kontrakt z Fenerbahce nasz gracz Jonas. Przejdzie on do tureckiej drużyny w styczniu a my za niego zgarniemy 5.000.000 Ł. Tak więc kolejna dziura do załatania.

 

Nie wypalił natomiast transfer dos Santosa który żądał 30.000 Ł od nas do końca swego kontraktu. Nic z tego i będzie musiał on się z nami męczyć.

 

Podsumowanie Wrzesień 2011

Bilans: 2-1-4

BPL:

Miejsce - 14

Bilans bramkowy - 4-14

Puchary -

2 Runda Curling Cup Newcastle 5-1 Brighton

3 Runda Curling Cup Sheff Utd 1-2 Newcastle

4 Runda Curling Cup West Brom - Newcastle

Finanse: około 9 milionów in plus

Nagrody:

Odnośnik do komentarza

1.10.2011

 

Dzisiejszego dnia czeka nas równie ciężka przeprawa co ostatnio. Drużyna Arsenalu nigdy nie była dla nas wygodnym przeciwnikiem i trudno tu mówić o jakichkolwiek marzeniach o wygranej. Na dwa rozegrane spotkania obydwa przegraliśmy a bilans bramkowy prezentuje się 5-0 na korzyść dzisiejszych gospodarzy. Tak więc nie powiem, żeby moralne naszych zawodników stały na wysokim poziomie. Nasz dzisiejszy rywal rywal wprowadzają u siebie politykę transferową "taniej kupić, drożej sprzedać" gdyż na transfery wydali około 8.000.000 Ł a piłkarzy sprzedali za około 23.000.000 Ł. Trzon zespołu pozostał jednak niezmieniony i możemy ujrzeć w nim takie gwiazdy jak Fabregas, Torres czy Clichy. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ale chłopaki po ostatnich meczach mają serce do gry i może coś ciekawego pokażą w dzisiejszym spotkaniu. W naszej drużynie niestety, ale musieliśmy paru chłopaków sprzedać gdyż psuli nam wyraźnie morale. Pomimo tego, że odejdą dopiero w styczniu jestem zadowolony z tego i mam już na ich miejsce paru solidnych graczy (jeśli uda mi się ich ściągnąć). Na pewno ściągnąć trzeba skrzydłowych gdyż nasi grają słabo i odejdą w zimowym oknie transferowym oraz jakiś obrońców którzy godnie zmieniali by tych obecnych. Wracając do samego meczu jaki cel na dziś ? Bez celu, zagrać solidny i dobry futbol.

 

Gdy w 2 minucie straciliśmy już gola którego strzelił Andreas Guardado to wiedziałem, że to spotkanie będzie typowym pokazem bezsilności Newcastle. I faktycznie było. Do 30 minuty udawało nam się jakoś bronić tak niską przegraną jednak szybka akcja i gola zdobył Niclas Bendtner. Spokojnie 2-0 to jeszcze nie taka wysoka przegrana. W 42 minucie dobił nas Cesc Fabregas i już wiadomo było kto jest tu panem a kto służbą. Moja pogadanka motywacyjna najwyraźniej nic nie dała i ponownie gola strzelił Andreas Guarardo tym razem w 66 minucie. Na otarcie łez strzeliliśmy gola w 81 minucie, gdy świetnym strzałem popisał się Maxwell. Jednak 5 minut później rozłożył nas na łopatki Robin van Persie i byliśmy w ciemnej dupie. Pozytywny aspekt spotkania? Zdobyliśmy bramkę. Jakieś wady? Cała reszta.

 

Mecz Ligowy Premiership (8/38)

Stadion: Emirates Stadium

Liverpool(4) 5-1 Newcastle(14)

Frekwencja:60371

1-0 - Andreas Guarardo (2)

2-0 - Niclas Bendtner (30)

3-0 - Cesc Fabregas (42)

4-0 - Andreas Guarardo (66)

4-1 - Stuart Maxwell (81)

5-1 - Robin van Persie (86)

MoM - Andreas Guarardo 9.3

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Artur Denchuk 5.1

Po meczu okazało się, że Maxwell jest kontuzjowany na 2-3 tygodnie, gdyż doznał jakiegoś urazu w trakcie meczu.

 

5.10.2011

 

Dzisiaj doszło do podpisania kontraktu z jednym z zawodników tureckich mających wzmocnić nasze skrzydła. Jest nim Ozer Hurmaci z którym wiążę bardzo duże nadzieje.

 

7.10.2011

 

Dzisiaj odszedł od nas również jeden z najlepszych duńskich napastników od lat a mianowicie Peter Lovenkrands. Ten zawodnik nie mógł odnaleźć się w realiach Premiership i zamienił Newcastle na francuskie Lille.

 

8.10.2011

 

Dzień po Lovenkrandsie odchodzi od nas niespełniona nadzieja dos Santos. Chłopak grał chimerycznie i ciesze się, że oddałem go do Palermo za 10.000.000 Ł.

 

10.10.2011

 

Po sprzedaży nadchodzi czas zakupów. Dzisiaj z belgijskiego Anderlechtu zakupiłem nową nadzieję europejskiego futbolu którą jest Romelu Lukaku. Zawodnik pomimo wieku prezentuje się fenomenalnie i mam nadzieję, że będzie godnie rywalizował z naszymi napastnikami.

Odnośnik do komentarza

@Gesio: Tylko zawodników od scoutów wyszukuje ewentualnie jak są w "podpowiedziach współpracowników". Nie wiem gdzie wytarmosiłem Lukaku, ale wiem ze we wcześniejszych karierach wymiatał. Tutaj póki co będzie wymiatał na zmiane z Kadlecem i Maxwellem gdyż cała 3 ma taki sam potencjał.

 

15.10.2011

 

Dzisiejszego dnia zmierzymy się z kolejną ekipą ze stolicy Anglii. Ostatni mecz z drużyną z Londynu nie wspominamy dobrze i dzisiaj zapewne będziemy chcieli odegrać się za tamte niepowodzenia. Niestety w meczu nie wystąpi kontuzjowany Maxwell i zagra za niego Spear. Pomimo braku najlepszego snajpera w drużynie nie zamierzamy złożyć broni i chcemy powalczyć dzisiaj o jak najlepszy wynik. Drużyna Fulham legitymuje się takim samym bilansem w lidze jak my i jest zaledwie oczko wyżej w ligowej tabeli od nas. Najlepszym strzelcem w ekipie z Londynu jest David N'Gog który ma na swoim koncie, aż 7 strzelonych bramek i celuje w jeszcze większą ilość. Fulham jako drużyna systematycznie wzmacnia się jednak wciąż pozostaje ona ligowym średniakiem i liczymy, że uda nam się wywieźć dzisiaj 3 punkty. Co do ostatniej transferowej zawieruchy, to postanowiłem sprzedać graczy którzy narzekają dużo a sprowadzić w ich miejsce świeżą krew która ich zastąpi. Cieszę się, że odejdą Krul oraz dos Santos gdyż to oni najwięcej narzekali na złego managera, że nie pozwolił im odejść do lepszych klubów. Teraz mają taką możliwość a nawet moje błogosławieństwo na drogę. Chce skład wzmocnić jeszcze jednym może dwoma zawodnikami którzy coś będą chcieli osiągnąć z Newcastle. Na sam koniec chciałbym powiedzieć, że do składu wraca Sergey Semin któremu urlop dobrze zrobił i obiecał, że z drużyną będzie walczył o wielkie cele. Tak więc Newcastle do boju!

 

Pomimo tego, że początek ewidentnie należał do nas nie zdołaliśmy nic więcej z tego wyciągnąć. Cały czas atakowaliśmy i staraliśmy się zdobyć gola, ale niestety wciąż wysoka nieskuteczność umiejętnie nam to odbierała. Gdy w 30 minucie Clint Dempsey zdobył gola oznaczało to dla mnie: a) drużyna jest w dołku i przegramy lub b)drużyna weźmie się za siebie i być może odrobimy straty. Póki co w pierwszej połowie skutecznie realizował się wariant "a)" przez co nie udało nam się "wybić" ponad muł na dnie. Druga połowa to oczywiście nieskuteczne ataki Newcastle. Nie wiem czemu tak jest, ale nagle wszyscy stracili skuteczność. Niestety, ale nie mogliśmy sobie poradzić z FC Kelnerzy Fulham i to oni zdobyli całe okrąglutkie 3 punkty. A my ? My jesteśmy w dupie i się zastanawiamy co tam robimy. Niestety wciąż nie potrafimy rozegrać dobrego futbolu i takie są tego wyniki. Tak więc Newcastle wraca do domu z podkulonym ogonem.

 

Mecz Ligowy Premiership (9/38)

Stadion: Creven Cottage

Fulham(14) 1-0 Newcastle(16)

Frekwencja:25380

1-0 - Clint Dempsey (30)

MoM - Clint Demspey 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ryan Taylor

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Haris Vuckic 6.3

Odnośnik do komentarza

22.10.2011

 

Gdybym mógł powiedzieć jaki jest dla mnie najłatwiejszy rywal to zdecydowanie odpowiedziałbym Middlesbrough. Tak jednak było przed sezonem gdy na papierze wydawaliśmy się dobrzy a i mecze przedsezonowe szły nam dobrze. Obecnie jesteśmy w bardzo słabej formie i obawiam się, że mecz z taką "potęgą" jak Middlesbrough może się okazać przeszkodą nie do pokonania. Póki co wyniki naszej rywalizacji są remisowe gdyż na dwa rozegrane mecze wygraliśmy ze sobą po razie. Na dzisiejszym meczu w naszym teamie zabraknie Ariela Borysiuka który będzie pauzował za karki oraz wciąż kontuzjowanego dos Santosa. Ogólnie nieciekawie wygląda sytuacja w drużynie i szczerze oczekuję zimowego okna transferowego kiedy to przyjdzie do nas trochę tego nowego "narybku". Dzisiejszy mecz pomimo, że rozegramy go przed własną publicznością nie będzie należał do łatwych i będę niezmiernie zadowolony jeśli mecz ten wygramy. Tak więc cel ustalony, piłkarze jako tako zmotywowani, teraz ino należy nastrzelać bramek! Tak więc Newcastle do boju!

 

Od początku Newcastle ruszyło do zdecydowanego ataku i gdy w 4 minucie Kadlec chybił o milimetry od bramki byłem w siódmym niebie gdyż gra moich podopiecznych wyglądała fenomenalnie. jednego szybka kontra i w 6 minucie gola dla drużyny Middlesbrough zdobył Rhys Williams i to dzieki niemu goście objęli prowadzenie. Dalsza część gry to nieskuteczne ataki Newcastle co było widać w poprzednich spotkaniach. Gdy w 42 minucie gola zdobył Kadlec w drużynę wszedł nowy duch jednak nic więcej nie ugraliśmy. Wynik 1-1 zły nie jest jednak druga połowa musi wyjść lepiej w naszym wykonaniu. Podczas drugiej części spotkania ewidentnie było widać, że w chłopaków wstąpił sportowy duch walki i, że chcą wygrać to spotkanie. Gdy w 83 minucie gola zdobył Ryan Taylor wiedziałem, że spotkanie jest wygrane i wynik utrzymamy. I tak było! Pierwsze spotkanie od dawna zagrane na jakimś poziomie i być może gwizdek do wyjścia z tego impasu.

 

Mecz Ligowy Premiership (10/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(15) 2-1 Middlesbrough(17)

Frekwencja:52387

0-1 - Rhys Williams (6)

1-1 - Vaclav Kadlec (42)

2-1 - Ryan Taylor (83)

MoM - Vaclac Kadlec 7.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ryan Taylor

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...