Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po dlugiej przerwie w kupwaniu kolejnych wersji FMa (ostatni 2006:))w koncu niedawno zakupilem sobie wersje 2010 (tak wiem ze jest juz 2011 ale na razie stac mnie bylo tylko na 2010) i gra mi sie bardzo przyjemnie chociaz wiadomo ze nowe poowli kusi. Jako ze jest juz po swietach to stac by mnie bylo na ewentualny zakup nowego FMa tylko chcialem sie najpierw od Was dowiedziec czy sa duze roznice miedzy FM2010 a FM2011 i czy grywalnosc w FM2011 jest znosna czy wystepuja jakies bardzo duze bugi (bo to ze nie ma zadnych to niewierze :)).?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Może mi ktoś powiedzieć co robić??

Gram Legią potrafię mieć 10 sytuacji stu procentowych z czego nie strzelić żadnej bramki gdy przeciwnicy nie mają żadnej setki i przegrywam 0-2 z MKS Kluczbork...W prawdzie takie porażki sie zdarzają rzadko ale prawie w każdym meczu mam po 5-10 sytuacji stuprocentowych z czego wykorzystuje maksymalnie 2.

Co jest powodem tak marnej skuteczności?

Trening mam ustawiony aby grajkowie trenowali strzały, morale w zespole są przeważnie wysokie. Stopnień znajomości taktyki mam na maksimum. Asystent ma 20 punktów motywacji, zawodnicy też całkiem dobrzy. Ale mimo to wszystko zespół mi gra na pół gwizdka ze słabszymi rywalami i poddaje sie przed meczami z mocniejszymi...

Proszę o jakąś pomoc bo już nie mam siły i pomysłów...

 

 

To nie jest takie proste. Moim skromnym zdaniem gra coraz bardziej skupia się na mentalnych aspektach futbolu i tu należy szukać odpowiedzi na nurtującą cię kwestię.

Przede wszystkim trzymamy graczy krótko. Każda nota poniżej 6.0 ma się skończyć konkretnym zj..m. Nie bój się,że się obrazi - przecież i tak nie strzela.

Przed meczem zobacz podpowiedź asystenta - opisuje jak chłopcy zachowują się przed meczem. Jeżeli przed Kluczborkiem było wesolutko, a ty nie podkręciłeś ciśnienia w rozmowie przed meczowej, to sieroty są rozkojarzone i nie trafiają.

Po takim meczu biorę (zasadniczo już mi się nie zdarza) takiego delikwenta (asystent wymienia prowodyrów z nazwiska) i biorę na rozmowę grożąc rozwiązaniem kontraktu (tudzież listą tr) jak się jego zachowanie nie zmieni. Do tego ostrzeżenie (nie więcej niż 2-3 ludzi) pomeczowe za słabą postawę i po paru takich akcjach sytuacja się stabilizuje, aczkolwiek cały czas trzeba mieć rękę na pulsie.

 

Drugą sprawą jest taktyka.Jeżeli 3/4 z tych strzałów było z dystansu, a gracze mają ten atrybut poniżej 14 to nie ma co się dziwić. Do tego służą podpowiedzi z linii, które z wyczuciem trzeba stosować - tu nie ma złotego środka.

 

Trzecia sprawa to kapitan - zawsze był ważny, a teraz jest... super ważny. Musi to być koleś z influance powyżej 15. Jeżeli jest inaczej - to problem gotowy.

 

4 rzecz - taktyka. Wbrew ferowanym na forum ustawieniu fluent ja skłaniam się do ridig lub very ridig (w końcówkach jak bronię wyniku). W przypadku fluent, podpowiedzi z linii praktycznie NIE działają i nie ma jak zareagować na niekorzystną sytuację meczową.

 

5 element to przygotowanie fizyczne - zobacz w treningach czy nie pojawiły się pomarańczowe lub, nie daj Boże, czerwone strzałki. Jeśli tak - to tu tkwi przyczyna. Nawet w sezonie można podkręcić śrubę lub zmienić trenerów od przygotowania fizycznego. Aha - przy wyborze stafu poza głównym atrybutem poziom dyscypliny > 13

 

No i ostatnie - choćbyś nie wiem z jakiego kosmosu wydłubał taktykę to napastnik/cy z finishing poniżej 14 NIE strzela/ją bramek. Zdarzy mu się od święta coś ukłuć (najczęściej dziewczę nad ranem), ale na regularne strzelanie nie ma co liczyć.

 

Reasumując - krótko za pysk. Jak nie pasuje to wyjazd - w dystansie się opłaca. Lepsza wyrównana drużyna słabsza niż dziura na jednej pozycji z gwiazdą na innej.

 

 

Z innej beczki polecam ciekawy artykuł - to dla tych którzy mają problem z przedłużaniem umów z grajkami:

 

http://www.weszlo.com/news/6071

 

P.S. Każdemu zdarzają się błędy. Ja wczoraj, po 12 latach gry pierwszy raz zapomniałem zmniejszyć trening z super ciężkiego na niższy i przeczołgałem drużynę przez całą wiosnę na maksie. Co ciekawe przy dużej rotacji przed meczem mieli kondycję na 97 - 99, a grałem co 3 dni. Tylko...ostatnie 4 mecze sezonu grałem 2 juniorami i 4 rezerwowymi. Reszta się rozsypała. Bądź czujny menadżerze :)

Odnośnik do komentarza

Jak proponujecie ustawic linie obrony( nastawienie , rodzaj krycia) w przypadku gdy przeciwnik oddaje małą ilość strzałów( ok 5-7) ale strzela 1-2 bramki przez co przegrywam mecze. Czy jest to wina tylko ustawienie obrony czy może cała taktyka wymaga przebudowy( przewaznie w meczu oddaje 2-3 razy wiecej strzałów od przeciwnika a mimo to przegrywam. Gram lekko cofniętą linią obrony , bez ofsajdów,krycie strefą.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z "trybem widoku" w zakładce piłkarze . Kiedy sobie wszystko poustawiam to zapisuje sobie widok i jest ok. , ale po jakimś czasie znika zapisany widok i powraca na domyślny .

Czy jest na to jakieś rozwiązanie :???:

 

dokladnie mam taki sam problem, co jakis czas musze ponawiac, bo moje ustawienia sie anuluja

Odnośnik do komentarza

Mam problem ze stałymi fragmentami. Awansowałem rok po roku z 6 ligi angielskiej do Championship (2 liga). Zespół mam w ciągłej przebudowie z oczywistych powodów. No i problem powstał, bo o ile w npower 1 broniłem wszystkie rzuty rożne w całym sezonie tracąc 1 gol w taki sposób, to już w okresie przygotowawczym (grałem sparingi z Evertonem, Arsenalem, Liverpoolem itd) zacząłem tracić dużo goli mimo, że nie zmieniłem nic z ustawień. Zacząłem kombinować aby coś poprawić i zaczęło się, 3 mecz w chamionship i dwie stracone bramki z rzutów rożnych. Zawsze ten sam problem, dośrodkowanie i jeden nie kryty zawodnik wbiega między moich, którzy nie są w stanie ich upilnować ładując piłkę z dwóch metrów najczęściej z bańki.

Moje ustawienie w kreatorze obrony rzutów rożnych jest takie:

jeden obrońca wychodzi w stronę strzelającego z rogu, jeden napastnik czuwa z przodu a cała reszty drużyny staje pod bramką z tego dwóch przy słupkach a pięciu z przodu. Wygląda to tak:

^---------------o

---o---------ooo

--------------ooo

--------------o---^

 

--------------o

 

Atak następuje tam gdzie strzałka i tylko tak tracę gole. Napastnik wbiega między obrońców po długim podaniu.

 

Zmieniłem trochę i siódmego obrońcę ustawiłem na domyślnie a przy bramce zostawiłem sześciu, co pogorszyło jeszcze sytuację.

 

Druga rzecz, to notoryczne wtopy w identyczny sposób z rzutów wolnych.

Co mogło spowodować nagłe pogorszenie w obronie rzutów rożnych? Zmiana zawodników? O co chodzi? Będę dalej kombinował.

Jedyne stałe fragmenty, które w miarę dobrze bronię to karne.

Druga rzecz, to wykonywanie stałych fragmentów, mam bardzo słabą skuteczność ze stałych fragmentów. No i tu tylko karne mi w miarę wychodzą.

 

Gram teraz mecz ze Stoke City w pucharze ligi i nie chcę zmarnować szansy na awans przez stałe fragmenty :_kidra:

Odnośnik do komentarza

maxymili, sam długo traciłem bramki z sf, niezależnie w jakiej lidze bym nie grał, jednak ostatecznie udało mi się odnaleźć dobre ustawienie.

 

rożne:

 

3 najwyższych -> kryj wysokiego;

3 z dobrym kryciem -> krycie indywidualne;

1 krycie krótkiego słupka;

1 na długiego; U mnie to właściwie najniżsi zawodnicy, bez szczególnie wysokich atrybutów jak krycie, czy skoczność.

1 skraj pola karnego; u mnie to silny zawodnik z niezłą grą głową.

1 przód; najszybszy zawodnik w drużynie.

 

wolne:

 

Całkiem prosto, bo z nich za wiele nie traciłem nigdy.

 

3 mur;

2 tył;

5 indywidualne krycie;

 

Nie da się sprawdzić ile goli straciłem ze stałych fragmentów, ale nie przypominam sobie ich za wiele.

Miło, jakbyś był w stanie dać feedback. ; )

Odnośnik do komentarza

Chciałbym ,a byście mi pomogli ogólnie z klubem. Chcę z grać oks'em jest to 3.liga polska. I chciałbym się was poradzić jakie najpierw powiniem podjąć kroki w tym klubie.Kadre mam w miare.Ale boiska i ogólnie insfrastukture mizerną i kasy mało.I co mam zrobić by poprawić stan w tym klubie

 

jesli ci chodzi o oks olsztyn to:

ja bym ci proponowal najpierw zorganizowac sparingi z druzynami ktore najwiecej placa (mozna trafic nawet ze palca po 18 tys funtow za mecz) i rozegraj z nimi ok 10-14 sparingow, graj na wyjazdach to wtedy cala kasa dla ciebie podrepereujesz budzet bo z tego co pamietam to oks splaca jeszcze jakas pozyczke bodajże do konca roku po 12 tys funtow, przejrzyj kontrakty bo z tego co pamietam to ci co sa wyporzyczeni to duzo zarabiaja a budzet placowy masz chyba przekroczony no i musisz poszukac bocznych obroncow pomocnika i napastnika

jak dobierzesz dobrze taktyke to z awansem nie powinienes miec problemu jak gralem na latce 11.1.1 to bez problemu awansowalem do ekstraklasy gralem taktyka Dominacja Edb, tylko zmienilem rozne zeby byly na dlugi slupek i linie obrony troche wysunalem

 

rozbudowe infrastruktury to narazie sobie odpusc bo z kasa cienko

Odnośnik do komentarza

A jak ustawiasz ofensywne stałe fragmenty gry? Mi na razie udało się ustawić dość dobrze auty. Tworzę groźne sytuacje a kontr za wiele nie ma po nich. Wcześniej nastawiłem wszystkich pod bramę i długie wrzuty w pole co kończyło się dużą ilością bramek, ale dla przeciwników z kontry :D

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem a mianowicie chce sobie pograć z kumplem przez neta i za każdym razem gdy już gra jest stworzona wszystko dogadane wyskakuje błąd przy łączeniu z serwerem pisze tam tak:Nie można połączyć z czego może wynikać ten błąd?

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie za mały bałagan, ale mam pytanie i prośbę jednocześnie:

W której z wersji FM'a był "cheat"/bug z treningami, gdzie przy minimalnym wysiłku suwaki był przesunięte maksymalnie w prawo? I czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znjde ten reżim treningowy oraz aktualizację składów do tej wersji FM?

 

pzdr.

KellyCMI

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...