Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

@meteor

sprawdź programem drivergenius czy masz najnowsze sterowniki. Niestety darmowa wersja nie zainstaluje Ci ich automatycznie i będziesz musiał ściągać portem ręcznie jeżeli coś jest niezainstalowane.

Nie jestem pewny tez czy gra korzysta ale zainstaluj .net framework 4 i jave. Możesz też przeinstalować grę od nowa, zachowaj sobie tylko save. Bo mi kiedyś się po zmianie karty graficznej wysypał błąd w bazie gry. Jaki masz ten procesor?

Mam taki problem kiedy wgrałem sobie niższe ligi Angielskie

http://interpc.pl/~huehe/1.bmp

Wie ktoś jak temu zaradzić ? Pamiętam, że w fm10 też tak miałem ale w edytorze coś pozmieniałem i poszło... teraz już nie pamiętam co :|

Użyj lig do 10 poziomu, one nie robią takiego problemu. Próbowałeś nacisnąć OK? Co się dalej dzieje?

Odnośnik do komentarza

Pomoże mi ktoś, bo mam pewien problem, otóż gdy włączam grę co jakiś czas jakby to powiedzieć hmmm włączanie się zawiesza, w drzewku procesów jest Fm uruchomiony, ale nic się nie dzieje, nie mogę również zakończyć i rozpocząć od nowa, pozostaje mi restart kompa, ma ktoś tak? Wie jak to naprawić... Bo jest to dla mnie bardzo uciążliwe.

Odnośnik do komentarza

@meteor

sprawdź programem drivergenius czy masz najnowsze sterowniki. Niestety darmowa wersja nie zainstaluje Ci ich automatycznie i będziesz musiał ściągać portem ręcznie jeżeli coś jest niezainstalowane.

Nie jestem pewny tez czy gra korzysta ale zainstaluj .net framework 4 i jave. Możesz też przeinstalować grę od nowa, zachowaj sobie tylko save. Bo mi kiedyś się po zmianie karty graficznej wysypał błąd w bazie gry. Jaki masz ten procesor?

Mam taki problem kiedy wgrałem sobie niższe ligi Angielskie

http://interpc.pl/~huehe/1.bmp

Wie ktoś jak temu zaradzić ? Pamiętam, że w fm10 też tak miałem ale w edytorze coś pozmieniałem i poszło... teraz już nie pamiętam co :|

Użyj lig do 10 poziomu, one nie robią takiego problemu. Próbowałeś nacisnąć OK? Co się dalej dzieje?

 

A skąd wziąść te ligi do 10 poziomu ? Tak po naciśnięciu OK mam odchaczony ten dodatek nawet jak go zaznacze to niższej ligi nie ma możliwości wybrać niż Blue Square Net N/S :/

Odnośnik do komentarza

Mam problem odnośnie liczenia współczynnika krajowego i klubowego

Gram klubem Linfield z Irlandii Północnej

W sezonie 2010/2011 w pucharach europejskich punkty zdobyła tylko moja drużyna(jeden remis, odpadnięcie w 2 rundzie kwalifikacji LM), więc:

ranking krajowy:

+0.5pkt za remis w kwalifikacjach,

podzielić na liczbę drużyn biorących udział 0.5/4 = 0.125, natomiast w FM jest równe 0.000

ranking klubowy:

+1pkt. za odpadnięcie w 2r. kwalifikacji LM

+ 20% z rankingu krajowego, czyli 0.2x0.125= 0.025

w sumie 1.025, a w FM wynosi 1, czyli nie biorąc pod uwagę rankingu krajowego dobrze

Sezon 2011/2012

Ranking krajowy

Linfield: 3 zw., 1 r. = 3.5pkt.

Glenavon: 1 zw. = 1.0pkt.

Razem 4.5pkt.

4.5/4=1.125, natomiast w FM równe 1.000

Ranking klubowy(i tu się zaczyna poważny problem):

+1.5pkt za odpadnięcie w 4r. kw Ligii Europejskiej

+ 20% z rankingu krajowego = 0.2x1.125= 0.225

Razem 1.725, a w FM 0.200, FM policzył tylko 20% punktów z "jego" rankingu krajowego i nie wziął pod uwagę punktów za odpadnięcie

Tak jak poprzednie błędy nie przeszkadzają w grze tak ten ostatni znacząco zmniejsza wskaźnik klubu

Oczywiście mogłem się pomylić w obliczeniach, ale czytałem na ten temat, więc wątpię, ale jak się pomyliłem to proszę mnie poprawić

 

Mam pytanie, czy ten błąd występuje tylko u mnie czy ktoś inny też się z nim spotkał, czy jest lub jest w planach jakaś łatka naprawiająca go, czy wspominał ktoś o nim SI, by mogli poprawić go w łatce?

 

Poniżej zamieszczam screeny:

 

Linfield 2010/2011

Linfield 2011/2012

Glenavon 2011/2012

Glentoran 2011/2012

Coleraine 2011/2012

ranking krajowy

ranking klubowy

Odnośnik do komentarza

To chyba poważny błąd

 

W nowym FM przy rozstawianiu drużyn w pucharach nie jest brany pod uwagę ranking.

 

W sezonie 2011/2012 awansowałem Legią Warszawa do fazy grupowej LM łącznie zdobyłem 23.600 punktów razem za wszystkie ostatnie pięć sezonów 26.973 i w kolejnym sezonie przy rozstawieniu znowu jestem drużyną nierozstawioną z rankingiem 7.36

 

Nic z tego nie rozumiem

 

rozstawienie 1

rozstawienie 2

Odnośnik do komentarza

3 sezon za mną. Liga(Polska) awansowała na 24 miejsce, Lechem po raz drugi z rzędu wygrałem wszystko w Polsce(łącznie z superpucharem). W lidze mistrzów wyszedłem z grupy i w rankingu awansowałem na 49 miejsce(w eliminacjach regularni mnie rozstawiają we wszystkich rundach). Czemu to mówię? Nie chcę się chwalić, ale 3 sezon z rzędu reputacja klubu spada, co już jest jakimś wielkim nieporozumieniem, biorąc pod uwagę, że nawet bazę treningową mocno rozbudowuję(przy 26 mln euro). Wisła Kraków, której w tym sezonie wpakowałem grubo ponad 10 goli i która w lidze przestaje się liczyć, dzisiaj ma o ponad 150 pkt większą reputację ode mnie, a właściwie to staje się klubem niszowym(to proces powolny, ale jednak).

 

Po tych trzech latach czas na pierwszą ocenę. W kwestii finansowych ta zmienna reputacja chyba zdaje test(choć być może to przypadek, więc potrzebuję jeszcze dwóch, trzech sezonów), bo po awansie w rankingu lig, dostałem większą kasę za transmisje, natomiast całkowicie nie rozumiem kwestii reputacji samego klubu. Ja może ona spadać przez trzy lata po sukcesach a innym rosnąć za nic właściwie. Dlatego uważam, że kwestia zmiennych reputacji chyba(?) zdała test pod względem finansowym, natomiast pod względem sportowym jest ona propagandową nieudolnością. Jestem ciekaw Waszego zdania.

 

Tak na ciekawostkę reputacji klubu, to powiem, że w dniu zakończenia sezonu, wynosiła 5959 i w okresie wakacyjnym w ciągu dwóch tygodni spadła na 5933, czego kompletnie nie potrafię zrozumieć :wszystkozle: Ten proces spadku reputacji w tym trzyleciu sprawił, że w klubie nie ma zawodnika, który byłby zadowolony(chyba, że juniorzy). Nikt nie chce podpisać nowego kontraktu, a większość chce odejść.

Odnośnik do komentarza
Czy tylko ja mam taki fhój żal w tej grze czy co ? :/ Nie ma opcji żeby sprzedać grajka, który zarabia +5mln. euro za sezon :| Albo zawodnik odprawia klub z kwitkiem albo jak miałem w przypadku Stankovica każe sobie płacić bagatela 3.3mln. euro przez 2 lata !!

 

Ogólnie jak dla mnie to rynek transferowy jest delikatnie mówiąc beznadziejny. Gram 5 sezonów Tuluzą i przez 2 ostatnie lata najwyższe transfery na świecie, to około 6 transferów (przez 2 LATA!) rzędu 20 mln funtów. W moim klubie roi się od gwiazd, gwiazdek, gwiazdeczek, które rozpieprzaja systemy (Tafer w 15 meczach 21 goli w tym sezonie, Sissoko co roku gwiazda światowej piłki ze średnimi za sezon +7,50, Tabanou, który ma po +15 asyst na sezon i tak dalej) i NIKT ich nie chce. To nie jest tak, że ja się spinam i oszukuje aby ich w klubie utrzymać, po nich żadna Barca, Real czy MU się nawet nie zgłasza.

 

edit: Moja drużyna wygrała 4 razy z rzędu ligę francuską, a w zeszłym sezonie również LM, wymieniłem tych 3 zawodników, bo są podstawą zespołu od samego początku (+ M'Bengue), mam również inne gwiazdy, których nikt nie chcę (choćby Hamsik), ale brak chętnych na tę 3 wydaje mi się najbardziej podejrzany.

Odnośnik do komentarza

To chyba poważny błąd

 

W nowym FM przy rozstawianiu drużyn w pucharach nie jest brany pod uwagę ranking.

 

W sezonie 2011/2012 awansowałem Legią Warszawa do fazy grupowej LM łącznie zdobyłem 23.600 punktów razem za wszystkie ostatnie pięć sezonów 26.973 i w kolejnym sezonie przy rozstawieniu znowu jestem drużyną nierozstawioną z rankingiem 7.36

 

Nic z tego nie rozumiem

 

rozstawienie 1

rozstawienie 2

 

 

Patrząc na te 2 screeny i je porownując to tylko Tobie punkty nie pasują, bo rosenborgopwi trondheim i fc kopenhaga punkty wyglądaja praktycznie identycznie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...