Skocz do zawartości

Przeklęty Podróżnik


Głosik

Rekomendowane odpowiedzi

Z niewiadomych przyczyn naszła mnie ochota na opisywanie swojej kariery ;) poprzednie (2 jak dotychczas) próby kończyły się dość szybko, ale było to już jakiś czas temu i mam nadzieję że teraz nie skończy się na 3-4 stronach.

 

Wersja Gry: 10.3

Baza danych: Duża + reprezentanci krajów z wszystkich kontynentów

Ligi: [23/21] Anglia, Argentyna, Belgia, Cypr, Finlandia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Mołdawia, Niemcy,Norwegia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Samoa Amerykańskie, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Szwecja, Węgry, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie (Tylko pierwsze ligi) Polska (3 szczeble rozgrywek)

Zasady: Własne (z przyzwyczajenia kilka zasad HC, żeby nie było zbyt prosto ;) )

 

Dziennik Wschodni 07.07.2009

 

Jeszcze całkiem niedawno wyśmiewano słowa członków PZPN którzy zapowiadali inwazję polskiej myśli szkoleniowej na światowy futbol. Jak się jednak okazało działacze zaczynają wywiązywać się ze swoich obietnic. Pochodzący z lubelskiej ziemi Łukasz Głos – utalentowany absolwent wielu szkół trenerskich (których istnienia wprawdzie nie udało się udowodnić) podpisał 2-letnią umowę ze słowacką Artmedią Bratysława. Polak rocznie zarobi 52 800 euro. Przypomnijmy, że w sezonie 2005/2006 zespół brał udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, teraz aspiracje klubu nieco się obniżyły i głównym celem nowego szkoleniowca będzie utrzymanie zespołu w środku stawki.

Odnośnik do komentarza

@Priest

Były tak marnej jakości, że prawdopodobnie nawet w archiwum nie ma dla nich miejsca :]

 

 

W klubie pojawiłem się już na drugi dzień, głównie za sprawą chęci rozwiania wątpliwości medialnych czy wczorajsza informacja nie była kaczką dziennikarską. Któż przecież mógł się spodziewać takiego awansu sportowego trenera który jeszcze kilka tygodni wcześniej zajmował się juniorkami żeńskiej reprezentacji Samoa Amerykańskiego. Zmiana szkoleniowca wywołała na Słowacji tym większe zaskoczenie gdyż do startu rozgrywek pozostały tylko 4 dni. Również ja nie jestem do końca zadowolony z tego faktu ponieważ nie zdążę przekazać graczom moich preferencji taktycznych.

 

Po udzieleniu wywiadu lokalnym mediom postanowiłem zapoznać się z zawodnikami.

 

|
 | Name     		| Position	| Nat   	| Caps  	| Goals 	| Age   	| Value 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Daniel Kiss      | GK      	| SVK   	| - 		| - 		| 25    	| € 14K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Tomas Jenco      | GK      	| SVK   	| - 		| - 		| 20    	| € 110K	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Emil Stranianek  | D L 		| SVK   	| - 		| - 		| 19    	| € 60K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Matej Klenovsky  | D L 		| SVK   	| - 		| - 		| 19    	| € 1K  	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Peter Sedivy 	| D C 		| SVK   	| - 		| - 		| 26    	| € 35K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Daniel Hosek 	| D C 		| SVK   	| - 		| - 		| 24        | € 1K  	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Marek Moravcik   | D C 		| SVK   	| - 		| - 		| 19    	| € 1K  	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Erik Cikos   	| D/WB/M R	| SVK   	| - 		| - 		| 21    	| € 55K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Martin Mikulic   | WB RL, F C  | SVK   	| - 		| - 		| 24    	| € 20K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Andrej Burza 	| WB/AM R 	| SVK   	| - 		| -     	| 29        | € 18K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Andrej Hantak    | WB/AM L, ST | SVK   	| - 		| - 		| 28    	| € 18K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | Jaroslav Hilek   | DM, M C 	| SVK   	| - 		| - 		| 31    	| € 20K 	| 

 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 


 

 

Filarami drużyny są bez wątpienia Fodrek, Sedlak oraz Guede i to od nich będę zaczynał ustalanie wyjściowej jedenastki. Z reszty składu jestem umiarkowanie zadowolony, będę potrzebował wzmocnień jedynie na pozycji środkowego obrońcy.

Odnośnik do komentarza

Przez trapiące nas kontuzje nie mogłem skorzystać z Fodrka i Mikulicia. Miałem cichą nadzieję na urwanie punktów obrońcom tytułu mistrza Słowacji, niestety już w 50 sekundzie bramkę zdobył Slovak. Jakby tego było mało ledwie dwa kwadranse później podwyższył z rzutu karnego Ivana. Obudziliśmy się 20 minut przed końcem kiedy wprowadzony po przerwie Hantak pokonał po raz pierwszy i jak się okazało jedyny golkipera naszego rywala. Okazji ku temu było wiele, w większości zabrakło nam zimnej krwi, a kilka razy bramkarz gospodarzy popisywał się udanymi interwencjami. Żalu do zawodników nie mam, to był mój debiut w roli szkoleniowca, 1:2 z najmocniejszą drużyną Corgon Ligi to przyzwoity wynik pozwalający pozytywnie myśleć o przyszłości.

 

 

11.7.2009, Tehelne Pole, Bratysława
Corgon Liga [1/33]
Widzów: 12181

[-] Slovan – Artmedia [-] 2:1 (2:0)

1’  S.Slovak  [s] 1:0
31’ M. Ivana  [s] 2:0
69’ A. Hantak [A] 2:1

MoM: J. Slovak [s] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Hosek, Sedivy, Cikos – Kuran (58’Hantak), Hilek (58’ Kiss), Guede, Burza – Sedlak – Durica (70’Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączył Robert Semenik [36, Słowacja 8/1; DC/ST], który na pewno pomoże nam swoim doświadczeniem. Chociaż swego czasu był uważany za jednego z lepszych snajperów ekstraklasy (zdobył w niej 117 bramek) będę wystawiać go w bloku defensywnym. Za jego pozyskanie nie wydałem niczego z pośród dostępnych 50 tysięcy euro ponieważ Robert od kilku miesięcy poszukiwał klubu i dysponował własną kartą.

 

 

 

Początek spotkania podobnie jak przed tygodniem zaczął się dla nas nienajlepiej, dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Vencel i zdobył pierwszego gola tego spotkania. Odpowiedzieliśmy w 27 minucie kiedy Durica urwał się próbującym go kryć defensorom, jego strzał obronił co prawda Fernando ale z dobitką Hantaka nie miał najmniejszych szans. Poszliśmy za ciosem i po chwili to my prowadziliśmy za sprawą aktywnego Duricy i beznadziejnej pułapki ofsajdowej gospodarzy. Podczas drugiej części spotkania kibice nie mogli narzekać na nudę, Koszyce zagroziły nam dwoma strzałami Novaka w poprzeczkę natomiast z naszej strony Sedlak zmusił do sporego wysiłku bramkarza strzałem z powietrza. Mimo wysokiego tempa więcej bramek nie padło co oznacza, że zdobywamy pierwsze 3 punkty za mojej kadencji.

 

18.7.2009, Cermel, Koszyce
Corgon Liga [2/33]
Widzów: 3806

[6] Koszyce – Artmedia [11] 1:2 (1:2)

5’  L. Vencel [K] 1:0
28’ A. Hantak [A] 1:1
36’ P. Durica [A] 1:2

MoM: J. Hilek [A] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Semenik (65’Hosek), Sedivy, Cikos – Hantak, Guede (74’Kiss), Hilek, Burza (54’Fieber) – Sedlak – Durica

 

 

 

 

Hilek został wybrany do Jedenastki Kolejki

Odnośnik do komentarza

Niestety nie, od poprzedniego sezonu jest graczem Slovanu, w sejwie natomiast reprezentuje barwy Timisoary. Na talenty z Ameryki Płd. się nie zanosi, na wymienienie połowy zespołu także (to jest właśnie jeden z powodów zaczęcia w mocniejszym klubie) ;)

 

To pierwsze spotkanie w sezonie które graliśmy na domowym stadionie w Bratysławie. Obiekt mogący pomieścić 11800 widzów nie zapełnił się nawet w 1/4. Ci którzy nie przyszli na to ‘widowisko’ nie mają czego żałować. Pierwsza połowa zakończyła się zaledwie czterema strzałami z obu stron z czego jedynie Durica sprawił że bramkarz musiał przypomnieć sobie o obowiązkach. W drugiej zawodnicy się zrehabilitowali. Błysnął Johancsik, który musiał zastąpić kontuzjowanego Sedlaka. W 62 minucie minął trzech zawodników Stredy i płasko strzelił na bramkę, mimo iż uderzenie nie było mocne Novota przepuścił ją pod łokciem i podarował nam 3 punkty. Oczywiście goście próbowali wyrównać, ale nawet w sytuacji sam na sam nie potrafili pokonać będącego w dobrej formie Jenco.

 

 

 

 

 

26.7.2009, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [3/33]
Widzów: 2616

[6]Artmedia – Dunajska Streda [11] 1:0 (0:0)

62’ P. Johancsik [A] 1:0

MoM: P.Johancsik [A] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Hosek, Sedivy(42’Semenik), Cikos – Hantak, Guede, Hilek, Burza(85’Fieber) – Sedlak(57’Johancsik) – Durica

Odnośnik do komentarza

Uraz w ostatnim spotkaniu Sedlaka będzie kosztować go około miesięczny rozbrat z treningiem. Doszła nas też przyjemniejsza informacja. Gol w ostatniej kolejce Johancsika został uznany bramką miesiąca Słowackiej Ekstraklasy.

Kontrakt juniorski z Artmedią podpisał Igor Paldan [18, Słowacja; DC] - wychowanek szkółki Manchesteru City. Po powrocie do kraju nie poradził sobie co prawda w Trnavie, ale mam nadzieję że u mojego boku wyrośnie z niego przynajmniej solidny zawodnik.

 

W pojedynku z najsłabszą jak dotychczas ekipą tego sezonu spodziewałem się łatwych 3 punktów, niestety przez 35 minut biliśmy głową w mur, a jedyny kontratak gości zakończył się rzutem karnym go zagraniu ręką Guede. Jedenastkę pewnie zamienił na bramkę Stevko. Zawodnik z Togo tego meczu na pewno nie będzie miło wspominać, niemal równo z gwizdkiem kończącym pierwszą cześć musiał zejść z boiska na noszach po ostrym wejściu rywala. W drugiej części atakowaliśmy, atakowaliśmy i ... nic. Gdyby to była gra komputerowa pomyślałbym, że golkiperowi włączył się godmode. Na ostatnie minuty posyłałem przy stałych fragmentach pod pole karne nawet bramkarza, ale i to nie przyniosło efektu. Ba, po jednym z takich wypadów Juhasz stanął przed pustą bramką, ale 24-latek w efektownym stylu zmarnował tę stuprocentową sytuację.

 

 

2.08.2009, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [4/33]
Widzów: 3179

[4] Artmedia – Senica [12] 0:1 (0:1)

36’ R.Stevko [s] 0:1

MoM: J. Ancic [s] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Hosek, Sedivy, Cikos – Hantak (55’ Kuran), Guede (45’ Kiss), Hilek, Burza – Durica – Johancsik (66’Semenik)

Odnośnik do komentarza

Klubowi fizjoterapeuci którzy i tak nie narzekają na brak zajęć poinformowali mnie o czteromiesięcznej absencji Guede. Po ocuceniu mnie godzinę później dorzucili jeszcze informację o pauzie Hantaka, tym razem trzytygodniowej.

 

Na moją reakcję nie trzeba było długo czekać, po kilkudniowych testach przystałem na zakontraktowanie Juraja Dovicovicia [29, Słowacja 2/0; MC] ostatnio broniącego barw Rużomberoka. Do zespołu dołączył także Amadou Coulibaly [24, Burkina Faso 9/1; D/WB R] w przeszłości był graczem Grenoble. Wszystko zgodnie z niepisanym prawem Jak się nie ma co się lubi to się kradnie co popadnie.

 

Odbyło się losowanie Pucharu Słowacji, w drugiej rundzie zmierzymy się z 3-ligową Banovą.

 

Zgodnie z oczekiwaniami zawodnicy z Żyliny rzucili się nie nas od pierwszego gwizdka. Nie przebierali w środkach i już w 3 minucie odesłali do szpitala Johancsika. Grać w piłkę też potrafią i gdyby nie dzień konia Jenco mecz rozstrzygnął by się już w 1 połowie. Gospodarze przełamali naszą obronę w 54 minucie za sprawą Kobylika który z łatwością ograł Hoska i nie dał szans Jenco. Jeden z pierwszych strzałów Artmedii mógł przynieść bramkę, Kiss świetnie poradził sobie z dwoma rywalami, ale bramkarz wyczuł jego zamiary. W samej końcówce Sedivy po dobrym dośrodkowaniu z narożnika boiska wyskoczył najwyżej, lecz piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ku mojemu niedowierzaniu wyszła w pole.

 

 

9.8.2009, Pod Dubnom, Żylina
Corgon Liga [5/33]
Widzów: 5991

[2] Żylina– Artmedia [7]  1:0 (0:0)

54’ D. Kobylik [Z] 1:0

MoM: R. Jez [Z] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Hosek, Sedivy, Cikos(46’ Coulibaly) – Kuran, Kiss(72’ Dovicovic), Hilek, Burza – Durica – Johancsik (3’Semenik)

Odnośnik do komentarza

Jakby mało było nieszczęść Johancsik wykluczył się z gry na najbliższe 3 miesiące. Do treningów wraca natomiast kapitan drużyny - Branislav Fodrek, liczę że szybko odzyska optymalną formę.

 

Naszym klubem filialnym została drugoligowa drużyna Duslo Sala. Natychmiast wypożyczyłem do tego klubu Juraja Cobeja, który jest jedną z legend Artmedii, lecz obecnie ten 38-latek nie ma szans na regularną grę.

 

Na zespół Nitry przygotowałem kilka drobnych niespodzianek taktycznych. Zaskoczeni goście dali się zepchnąć do obrony na co tylko czekaliśmy, po jednej z kontr Fodrek precyzyjnie obsłużył Duricę , który mocnym, odbitym od poprzeczki strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Tuż po przerwie zdobyliśmy drugą bramkę, lecz liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. W 77 minucie nie było już wątpliwości i Kiss mocną główką wykończył perfekcyjne dośrodkowanie Marosiego ustalając wynik tego jednostronnego meczu.

 

 
16.8.2009, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [6/33]
Widzów: 2225

[7] Artmedia - Nitra [6]  2:0 (1:0)

24’ P. Durica [A] 1:0
77’ F. Kiss [A] 2:0

MoM: F. Kiss [A] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Moravcik, Sedivy, Cikos– Kuran (61’ Dovicovic) , Kiss, Hilek, Burza – Fodrek (46’ Semenik)– Durica(68’ Marosi)

 

@ Keith a.k.a Rafee

 

Działa! :keke:

Odnośnik do komentarza

Sedivy został wybrany do Jedenastki Kolejki.

 

O dziwo ten tydzień nie przyniósł następnych kontuzji, natomiast powoli do treningów powracają Hantak z Sedlakiem.

 

Zmotywowani zwycięstwem nad Nitrą także i w tym meczu staraliśmy się narzucić swoje tempo gry. To my częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, lecz groźniejsze ataki wyprowadzał Rużomberok. Niebezpiecznie uderzali Dubek, a także Matic. Pierwszy trafił w poprzeczkę, drugi w zewnętrzną stronę słupka. Do siatki drogę znaleźli 3 minuty po przerwie. Reznicek znalazł trochę wolnego miejsca i uderzył z dystansu przełamując rękawice Jenco. Gospodarze mądrze grali piłką i nie dopuszczali nas do zbyt wielu sytuacji pod własną bramką. Dopiero tuż przed gwizdkiem Burza groźnie uderzył, lecz czujny był Penksa.

 

 
22.8.2009, Pod Zebratom, Rużomberok
Corgon Liga [7/33]
Widzów: 4211

[8] Rużomberok - Artmedia [5]  1:0 (0:0)

48’ J. Reznicek [R] 1:0

MoM: J. Reznicek [R] (7)

[b]Artmedia[/b]: Jenco – Stranianek(64’ Klenovsky), Moravcik, Sedivy, Cikos– Kuran (48’Marosi), Kiss(64’ Dovicovic), Hilek, Burza – Fodrek - Durica

Odnośnik do komentarza

Kolejnym graczem, który na zasadzie wypożyczenia przeszedł do Duslo Sala to Martin Marosi, konkurencja na tej pozycji jest zbyt silna by mógł chociażby regularnie wchodzić z ławki rezerwowych (choć w ostatnich dwóch spotkaniach dawał dobre zmiany), ten sam kierunek obrał lewy obrońca Matej Klenovsky.

 

Pierwszy kwadrans spotkania to przewaga Bańskiej Bystrzycy, stworzyli kilka groźnych ataków wykorzystując niefrasobliwość obrońców i tylko ich braku skuteczności zawdzięczamy utrzymujący się remis. Niechcący sami pozbawili się swojego żądła którym był pochodzący z Senegalu (zadeklarował jednak chęć gry w słowackich barwach) Seye. Po zderzeniu z kolegą z drużyny musiał opuścić boisko. Wcześniej dwukrotnie postraszył linię defensywną swoimi rajdami. Od tego czasu przejęliśmy inicjatywę i gdyby uderzenie lobem Burzy było bardziej precyzyjne to Artmedia cieszyła by się z prowadzenia. Coraz goście przypominali sobie o ofensywie i prawdopodobnie każdy z pozostałych 21 graczy (myślę że sędziowie również) wykorzystałby okazję którą miał Gasparik, mimo iż zdołał już minąć bramkarza zaczął chyba niepotrzebnie zwlekać i Jenco wybił mu piłkę z pod nóg. W samej końcówce meczu kiedy wydawało się, że wynik jest ustalony Kosmel ubiegł zmęczonego Semenika i bez problemu pokonał bramkarza odbierając nam punkt.

 

 
22.8.2009, Pasenky, Bratysława
Corgon Liga [8/33]
Widzów: 1583

[7] Artmedia – Bańska Bystrzyca [9]  0:1 (0:0)

90’ D. Kosmel  [b] 0:1

MoM: J. Adamik [b] (8)

Artmedia: Jenco – Hantak(58’Stranianek), Semenik, Sedivy, Cikos– Sedlak , Kiss, Hilek(66’Dovicovic), Burza – Fodrek(46’ Kuran) - Durica

Odnośnik do komentarza

Przygoda słowackich klubów w europejskich rozgrywkach zakończyła się na etapie eliminacji. Slovan został wyeliminowany z Ligi Mistrzów przez Slavię Praga, w awansie do fazy grupowej Ligi Europy przeszkodziła im natomiast drużyna Zenitu. Pozostałe zespoły pożegnały się z LE rundę wcześniej. Trnava uznała wyższość Austrii Wiedeń, a Zylina nie sprostała Lille.

 

Pucharowa rywalizacja przeciwko ekipie Jednota Banova przebiegła bez niespodzianek. Zdobyta w 30 minucie bramka zdobyta po centrze z kornera ustawiła spotkanie, gracze z Żyliny nawet nie próbowali stawiać oporu i mimo iż ostatnie 25 minut graliśmy z obrońcą na szpicy (aby odciążyć innych zawodników) ciągle atakowaliśmy.

 

 
1.9.2009 Stadion Banova, Żylina
Puchar Słowacji 2. runda
Widzów: 143


Banova – Artmedia 0:1 (0:1) 

20’ P.Sedivy [A] 0:1 

MoM: P. Sedivy [A] (9) 

Artmedia: Kiss – Stranianek, Hosek, Sedivy, Coulibaly– Kuran , Kiss, Dovicovic, Burza (46’ Fieber) – Sedlak(62’ Kiss) – Durica(67’Moravcik)

 

 

 

W pozostałych spotkaniach też bez niespodzianek, jedynie Slovan potrzebował serii rzutów karnych by uporać się z Iskrą Petrzalką.

Odnośnik do komentarza

Filip Kiss, Erik Cikos i Tomas Jenco zostali powołani na zgrupowanie kadry U-21. Igor Paldan natomiast został członkiem narodowego zespołu U-19. Przeciwko młodzieżowej reprezentacji Andory wystąpił tylko ten pierwszy. Zaliczył asystę, a mecz skończył się rezultatem 4:1 dla Słowaków.

 

W losowaniu trzeciej rundy Pucharu znów poszczęściło nam się i ominęliśmy drużynę z Ekstraklasy. Naszym rywalem będzie Humenne.

 

Trzeba przyznać, że to spotkanie z Dubnicą było niezwykle wyrównane. Kibice nie mieli powodów do narzekań, gdyż obie ekipy niemal non stop atakowały. W 18 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończył bramką Kiss. Należy docenić rolę Sedivego, który odciągnął uwagę obrońców. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej części sędzia podyktował jedenastkę dla Dubnicy, znany ze swojej porywczości omal nie przewróciłem sędziego technicznego. Lazur uderzył precyzyjnie tuż przy lewym słupku i doprowadził do wyrównania. W drugiej części meczu tempo ani na moment nie spadło, dość powiedzieć, że w przeciągu jednej minuty mieliśmy po jednym strzale w poprzeczkę z obu stron. W 84 minucie Dubnica ponownie przekonała się o sile naszych stałych fragmentów. Wrzutkę Sedlaka z narożnika boiska idealnie wykończył Sedivy. Na wyrównanie nie starczyło gościom już sił (obie drużyny kończyły mecz skrajnie wyczerpane).

 

12.9.2009, Pasenky, Bratysława
Corgon Liga [9/33]
Widzów: 1485

[8] Artmedia – Dubnica [2]  2:1 (1:1)

18’ F. Kiss [A] 1:0
44’ R. Lazur [D] 1:1
84’ P. Sedivy [A] 2:1

MoM: P. Sedlak [A] (9)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Semenik, Sedivy, Cikos(59’Coulibaly)– Sedlak , Kiss, Hilek(63’ Dovicovic), Burza(’71 Fieber) – Fodrek -  Durica

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...