Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz polecić jakiś inny monitor żeby nie był panoramiczny 20 albo 22 cale?

Trudno będzie Ci znaleźć przyzwoity monitor 20-22'' w formacie 4:3 lub 5:4.

Jeżeli koniecznie musi być to 4:3 to polecam LG L1960TR (jest to monitor 19'')

Jeśli chcesz większy to kup panoramę - w niczym ona w grach nie przeszkadza (na 22'' panoramie (LG 227WT-PF) na co dzień gram w eFeMa i w Wiedźmina).

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Noszę się zamiarem wymiany kompa razem z monitorem.

Co do monitora to chciałbym panoramiczne lub standardowe 4:3 19" rozdzielczość 1440x900 lub 1280x1024, czas reakcji minimum 5 ms. I dobrze żeby to był LG lub Samsung (najlepiej z białą obudową, a jeśli już czarną to w żadnym wypadku nie z błyszczącego tworzywa).

Zastosowanie:

głównie net i FM (czyli niezbyt wyszukane), żadnych filmów.

Chciałbym coś do 600 pln i znalazłem kilka monitorów nad którymi się zastanawiam.

http://www.ceneo.pl/1782078

http://www.ceneo.pl/1372334

http://www.ceneo.pl/712434

http://www.ceneo.pl/1472748

A może coś innego polecicie?

A tak w ogóle to wybierając monitor na co zwracać uwagę poza czasem reakcji i wielkością plamki oraz co jest najważniejsze. Sorry za laickie pytanie i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

po dlugich przemyslenia w kwestii kupna nowego monitora zostaly mi dwie pozycje... monitora glownie bede uzywal do:

 

gry, office, programowanie, przegladanie www, obrobka zdjec

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/297630

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/260826

 

warto wziąść większy monitor nie mając na uwadze ogladania filmow ?

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem kupić monitor LG L227WT-PF (ten amicusowy ;P). Jednak póki co, na około miesiąc, będę musiał go podłączyć do starego kompa. Ponieważ jestem w tych sprawach laikiem, proszę o odpowiedź czy będzie on w ogóle działał przy moim antyku. Czy wszystkie monitory mają takie same wejście i kabel? Chodzi chyba o wejście VGA. I czy będzie on działał pod kartą 64MB i badziewną płyta główną?

Odnośnik do komentarza
Postanowiłem kupić monitor LG L227WT-PF (ten amicusowy ;P). Jednak póki co, na około miesiąc, będę musiał go podłączyć do starego kompa. Ponieważ jestem w tych sprawach laikiem, proszę o odpowiedź czy będzie on w ogóle działał przy moim antyku. Czy wszystkie monitory mają takie same wejście i kabel? Chodzi chyba o wejście VGA. I czy będzie on działał pod kartą 64MB i badziewną płyta główną?

Będzie. Monitor ma wejście DVi i D-Sub. Możez mieć tylko problemy z rozdziałką bo nie wiem czy Twa karta obsłuży "domyślne" 1680x1050. W razie czego popracujesz na niższej :)

 

Noszę się zamiarem wymiany kompa razem z monitorem.

Co do monitora to chciałbym panoramiczne lub standardowe 4:3 19" rozdzielczość 1440x900 lub 1280x1024, czas reakcji minimum 5 ms. I dobrze żeby to był LG lub Samsung (najlepiej z białą obudową, a jeśli już czarną to w żadnym wypadku nie z błyszczącego tworzywa).

Zastosowanie:

głównie net i FM (czyli niezbyt wyszukane), żadnych filmów.

Chciałbym coś do 600 pln i znalazłem kilka monitorów nad którymi się zastanawiam.

Za 600 zł nie kupisz dobrego monitora. Szkoda oczu.

Lepiej kupić trochę słabszego kompa a monitor lepszy.

Odnośnik do komentarza
Postanowiłem kupić monitor LG L227WT-PF (ten amicusowy ;P). Jednak póki co, na około miesiąc, będę musiał go podłączyć do starego kompa. Ponieważ jestem w tych sprawach laikiem, proszę o odpowiedź czy będzie on w ogóle działał przy moim antyku. Czy wszystkie monitory mają takie same wejście i kabel? Chodzi chyba o wejście VGA. I czy będzie on działał pod kartą 64MB i badziewną płyta główną?

Będzie. Monitor ma wejście DVi i D-Sub. Możez mieć tylko problemy z rozdziałką bo nie wiem czy Twa karta obsłuży "domyślne" 1680x1050. W razie czego popracujesz na niższej :)

Moja grafika to NVIDIA GeForce4 MX 460 (64 MB). Znalezione w necie: maksymalna rozdzielczość 2048×1536 (4:3) przy 16.7M kolorów. Rozdzielczość nominalna monitora to 1680×1050 (16:10). Czy w takim razie moja karta to obsłuży?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, muszę żebrać o pomoc. Dostałem od rodziny używanego SyncMastera 720N Samsunga. Początkowo było ok, ale od jakiegoś tygodnia zaczął wariować - zdarza mu się tak, że parę razy na minutę włącza się okienko z ustawieniami monitora, które muszę wyłączać przyciskiem na jego obudowie. Czym może to być spowodowane i jak się tego pozbyć? :pray:

Odnośnik do komentarza

Mój laptop odmówił posłuszeństwa, a właściwie jego monitor. Otóż nagle zmieniła się rozdzielczość ekranu. Ale w jakiś dziwny sposób - pulpit zmniejsza się, nie zajmuje całego ekranu, ale się zmniejsza. A zajmuje cały ekran tylko przy maksymalnej rozdzielczości, przy 1024X768 zajmuje tylko środek ekranu... Czy ma ktoś pomysł co mogło spowodować ten problem? Dodam, że w moim laptopie nie mogę zlokalizować żadnych przycisków do manualnego zmieniania rozmiaru ekranu.

 

Laptop to Compaq EvoN610c

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

niestety na telewizorze dlugo sie nie da pracowac, za duza matryca.... ale duzy obszar roboczy...

 

rozwazam zakup LG227wt-pf/wtp-pf albo monitor 24" cale... jednak w tej polce szczerze powiedziawszy trafilem jedynie na Samsunga 2493hm, moze ktoś posluzyc opinia o dobrym monitorze 24 calowym? budzet powiedzmy do 1300-1500zl

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...