Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

szukam drugiego monitora (względnie podstawowego). Nie mam jakiegoś dużego budżetu, ale...

 

Albo będzie to podstawowy monitor i mniejszą uwagę będę przywiązywał do odzwierciedlenia kolorów (kalibracji) i wtedy 25-27 cali,

albo będzie to monitor drugi, 23-25, ale wtedy już coś w klimatach EIZO, które można fajnie wykalibrować.

 

Budżet do 700 stów. Im mniej, tym lepiej ;)

 

P.S. preferowane alledrogo ;)

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci od wczoraj korzystam z: https://www.morele.net/monitor-lg-29um58-p-857295/

 

Powiem CI bajka jak na razie, matryca IPS 29' cali. Popracowałem na nim (jest na tyle szeroki, że doskonale ustawia się dwa okna obok siebie!), pograłem w fifę, też fajnie się gra na tak dużym monitorze. Oglądałem też film, jest też okej.

 

W porównaniu do mojego drugiego monitora, tutaj kolory są naprawdę żywe a duży ekran naprawdę daje ciekawe rozwiązania głównie przy pracy.

 

Jutro ma dojechać do mnie 24' EIZO, także zobaczymy jak będą obok siebie wyglądały. Powinna to być lepsza opcja od starego Samsunga, który de facto należy do dziewczyny :D

 

PS. Cena LG to 799 zł bo jest promo jeszcze na morelach:)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam,

Obecnie posiadam monitor DELL P2314H 16:9. Chcę się przesiąść na 16:10 i myślałem nad 30calowym monitorem, ale czy do FM-a nie będzie on za duży?? Coś mi się wydaje, że bardzo głowa może mi latać... Na kompie filmów nie oglądam, gram głównie w FM-a i Euro Truck Simulator 2 i wydaje mi się, że właśnie 16:10 lepiej się do tych gier sprawdzi, dobrze myślę?  Mega słaby wybór jest nie za drogich monitorów 30" z 16:10, tylko używki wchodzą w grę, dlatego może coś poniżej 30" ? EIZO EV2436W za 800zl ,  NEC EA244WMi za 440zł czy Dell U2415 za 1110zł byłby dobrym wyborem? Może jakiś inny?

 

I jeszcze jedno zapytanie. Czy ktoś z Was gra w FM-a na monitorze z zakrzywionym ekranem? Jak odczucia i czy jest sens zakupu takiego monitora? Wyczytałem, że znacznie lepsze dla oczu są takie ekrany, a nie ukrywam, że bardzo zależy mi właśnie na maksymalnym zabezpieczeniu wzroku z racji tego, że codziennie po kilka godzin siedzę przed kompem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...