Skocz do zawartości

CB Radio


Gość MitnickMike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Szukałem podobnego tematu jednak nie znalazłem. Mam pytanie do osób bardziej siedzących w temacie. Potrzebuje zestawu do 300-350zł antena+radio. Co można zakupić a czego raczej unikać?

Odnośnik do komentarza

Unikac Cobry i sprzetu niewyposazonego w RF Gain. W proponowanej cenie wybralbym TTI TCB-770 (250 zl) z antena Sirio ML-145 (115 zl) lub Sirio AS-100 (tez 115 zl, tylko krotsza), ewentualnie nieco slabszego, ale tanszego Hustlera IC-100 (50 zl).

Odnośnik do komentarza

Michnik, a jak długą chcesz mieć antenę? Bo to już zależy od preferencji. Ja nie przepadam za dwumetrowymi biczami i zawsze jeździłem z 30 centymetrowym Presidentem, który absolutnie wystarczał do zebrania potrzebnych informacji. SZk widział i wie o czym mówię ;) Tyle, że ogólnie anteny President nie należą do najtańszych.

 

Co do radyjek to wystrzegaj się Inteków.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Pamiętasz jak kiedyś tam gadaliśmy i właśnie odradzałeś mi długie baty. W sumie to i racja, bo potrzebne mi są informacje 5-10km do przodu, bez szaleństw. Nawet nie chodzi tutaj o typowe "mobilki mobilki czy suszą" ale już nie raz kląłem kiedy wpieprzyłem się w korek który mogłem spokojnie objechać 10km wcześniej i zdążyć na czas do celu.

 

Radio które mi SZk podsunął jest oki cenowo, pytanie czy dobrą antenę Presidenta (nawet i taką do 50cm) uda się dokupić za te 100-150zł...

 

Icon takie dwa modele namierzyłem

 

1 -> http://allegro.pl/item956260640_cb_antena_president_florida_f_vat_kielce.html

2 -> http://allegro.pl/item956260695_cb_antena_president_alaska_f_vat_kielce.html

Odnośnik do komentarza

1. Miałem podobny albo nawet ten sam model. Sprawdzał się nienagannie.

2. Niby jest 6 razy mocniejsza i cenowo zbliżona, ale będziesz z niej odbierał całą okolicę w promieniu 20-30 km. Na dalsze trasy to nieporozumienie.

 

Radio które mi SZk podsunął jest oki cenowo, pytanie czy dobrą antenę Presidenta (nawet i taką do 50cm) uda się dokupić za te 100-150zł...

Ale w czym masz problem? Przejściówki kupisz w każdym sklepie z takim sprzętem, więc problemów z instalacją nie powinno być żadnych. A nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby jakaś antena odmówiła współpracy z jakimś radiem.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Po rozmowie ze znajomym który siedzi w temacie dosyć długo opcja z TTI padła. Radio podobno szumi i nijak się ma jego jakość do ceny. Tańszy i lepszy byłby podobno Midland 5001z ale odstrasza mnie trochę wielkość tego radyjka no i jego dostępność też pozostawia wiele do życzenia. Co do anteny to stanie najprawdopodobniej na opcji SZk czyli Sirio ML-145.

 

Co do radia w grę weszły jeszcze kolejne dwa modele

 

1 -> http://strefakierowcy.pl/product/id/593,cb-radio-omega-iii-wtyczka-gratis OMEGA III

2 -> http://allegro.pl/item955935404_nowosc_yosan_pro_120_super_jakosc_gratis.html Yosan pro-120

 

No i w takim rozwiązaniu mieszczę się w swoich ramach cenowych, antena 110-120zł, radio 260zł. Prawie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Po dzisiejszych testach kilku anten i 2 w/w radyjek mój ostatecznie zakupiony zestaw wygląda następująco:

 

antena Sirio ML 145 (1,42m) - suma sumarum z utargowaniem poszła za 137 zł z większym magnesem (na oko z 14cm ma, jutro zmierzę dokładnie), ciężko oderwać od dachu, przy strojeniu u kumpla wskazówka SWR ledwo się podniosła także jest wszystko oki

 

radio Yosan pro 120 - 245zł, wizualnie radyjko nie powala ale posiada wszystkie potrzebne dla mnie funkcje, ANL/NB, RF Gain, w przedziale cenowym do 250zł była jeszcze w/w Omega III ale wybrałem Yosana z racji gabarytów (radyjko jest malutkie) i prostoty wykonania, filtry działają genialnie i jestem pod sporym wrażeniem (w porównaniu do paru radyjek którym miałem się okazję przyjrzeć w ostatnim czasie),

 

Z pierwszych testów wyszło mi, że jestem dobrze słyszalny 15-20km do przodu co było sporym osiągnięciem. Z kumplem który kupił praktycznie identyczny zestaw (zamiast Yosana wziął Omegę) swobodnie rozmawialiśmy w drodze powrotnej na dystansie 20km. Z tego co wypadło podczas testów to największym zaskoczeniem dla mnie była porażka anteny Super Floridy Presidenta z Sunkerem (modelu nie pamiętam). Zobaczymy jak zestaw będzie się sprawował po opadnięciu pierwszych ochów i achów ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...