Skocz do zawartości

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie


Keith Flint

Klasyfikacja medalowa XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich  

97 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Już 12 lutego rozpoczynają się XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Osobiście nie mogę się doczekać turnieju Hokeja, gdzie jak co 4 lata, będę kibicował Finlandii. Ciekawym wg. mnie turniejem będzie także turniej w Curlingu, gdzie faworyta swojego nie posiadam, ale będę kibicował raczej wszystkim drużynom grającym przeciw Szwedom i Niemcom. Jak co 4 lata pewnie będziemy świadkami wałków podczas konkursów łyżwiarstwa figurowego (tak, wiem jest nowy system, który daje mniejsze możliwości sędziom, ale i tak jest ciągle możliwe kogoś przekręcić).

Jeżeli chodzi o Polaków, to z całego serca będę ściskał kciuki za Małysza i Kowalczyk. Do walki też może się włączyć Tomek Sikora.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

k***a, jak on mnie denerwuje, znowu okradł Małysza :x

Pozwoliłem sobie wyciąć z livescore. W 2002 roku Ammann miał bolesny upadek i długo nie trenował, a zajęcia rozpoczął tuż przed Olimpiadą. Niestety, przerwa mu dobrze zrobiła, gdyż dzięki temu skakał na świeżości i spokojnie wypunktował wszystkich rywali. Można powiedzieć, że Małysz miał pecha, to był przecież jego sezon i to on był faworytem Igrzysk. Nikt nie wyobrażał sobie, że jakiś Ammann może mu podskoczyć. Co by było, gdyby Ammann nie miał upadku i trenowałby normalnym cyklem przygotowywawczym? Przecież w trakcie sezonu nie zachwycał formą? Ano, tego już się nie dowiemy...

 

Tym razem Ammann ugruntował jedynie swoją pozycję i pokazał, że tamten wyskok nie był dziełem przypadku. Chłopak jest pozbawiony jakiejkolwiek tremy, a to podczas największych imprez jest chyba najważniejsze. Trzeba podziwiać Małysza za to, że powrócił w stylu prawdziwego mistrza. I żałować, że w najważniejszych zawodach trafia właśnie na Ammanna.

Odnośnik do komentarza

A ja po raz wtóry musze tłumaczyc, że chodzi mi wyłącznie o to, że to ponownie on "pozbawił" (NIE DOSŁOWNIE) Małysza złotego medalu, co wydawało mi się wystarczając zaznaczyłem biorąc "okradł" w kursywę. Widać trzeba zaznaczać wyraźniej.

Nie ma to żadnego pejoratywnego wydźwięku w stosunku do sukcesu Ammanna, może chwilowa złość, że "przez niego" (łapiemy już o co chodzi?) Małysz nie został Mistrzem Olimpijskim i została mu tylko jeszcze jedna, jedyna szansa w życiu.

Odnośnik do komentarza

A ja po raz wtóry musze tłumaczyc, że chodzi mi wyłącznie o to, że to ponownie on "pozbawił" (NIE DOSŁOWNIE) Małysza złotego medalu...

A z której części mojej wypowiedzi wynika, że tego nie zrozumiałem? Podparłem się Twoją wypowiedzią, ponieważ pasowała mi do mojej wypowiedzi o Ammannie, który zawsze zabiera złoty medal Adamowi :>

Odnośnik do komentarza

Pierwszy dzień za nami Igrzysk za nami :) Medal Adama to wielki sukces :) Oczywiście złoto byłoby lepszym rezultatem, ale srebro to i tak wielki wynik. Szczególnie ze względu na to, że obecnie w skokach rządzą przede wszystkim dwaj zawodnicy, Simi i Schliri, a Adam przegrał tylko ze Szwajcarem, który jest w Vancouver w wielkiej formie. Sensacją jest na pewno zwycięstwo w biegu sprinterskim kobiet Anastazji Kuzminy, która wyprzedziła Madzię Neuner o 1.5 sekundy. Jest to sensacja szczególnie, dlatego że obie zaliczyły po jednym pudle, a zwycięstwo w biegu z Neuner to duży sukces. Sensacją jest też piąte miejsce reprezentantki Kazachstanu Jeleny Chrustaliewej. Negatywnie zaskoczyły Niemki, bo w czołówce tylko Neuner. Mam nadzieję, że bieg pościgowy wygra właśnie Madzia :)

Odnośnik do komentarza

Niestety Tomkowi się nie udało :/ Po pierwszym strzelaniu wszystko wyglądało bardzo dobrze, bo Tomek zaczął świetnie 5/5 w pozycji leżącej i naprawdę dobry bieg. Wtedy Tomek był szósty i do prowadzącego reprezentanta gospodarzy Leguelleca tracił zaledwie 7 sekund. Przed wbiegnięciem po raz drugi na strzelnice było już gorzej, bo prowadzący Bauer wyprzedzał Polaka o 17 sekund, ale wszystko rozegrało się na strzelnicy i niestety Wodzisławianin znowu miał problemy ze strzelaniem :/ Tomek spudłował dwa razy i spadł na dalszą pozycję. Bardzo znaczącą rolę odegrały warunki pogodowe, bo czołowe miejsca zajęli zawodnicy z niskimi numerami, a nawet Ci, którzy później strzelali bezbłędnie zajmowali dalsze lokaty np. Eder czy Ferry, którzy nie biegali żadnej karnej rundy, a zajęli odpowiednio 8 i 11 miejsce. Obaj są naprawdę dobrymi biegaczami i zawodnikami z czołówki. Sensacyjnym zwycięzcą został Vincent Jay. Francuz strzelał bezbłędnie i dobrze pobiegł. Drugie miejsce zajął Emil Hegle Svendsen, który jest jedynym faworytem, który nie zawiódł, a raczej jedynym z niskim numerem i dobrymi warunkami pogodowymi. Trzecią pozycję zajął Chorwat Fak. W czołowej dziesiątce tylko Ferry ma trochę dalszy numer, a aż 7 zawodników z czołówki miało numer dziesiąty lub niższy. Moim faworytem biegu pościgowego jest Svendsen, bo Jay i Fak powinni nie wytrzymać presji. Sensacją jest na pewno odległa pozycja Ole, który zajął dopiero 17 lokatę. Norweg zaliczył 4 pudła i stracił do Jaya minutę i 40 sekund.

 

W Vancouver Polska wywalczyła już 1.5 medalu ;)

Odnośnik do komentarza
Rosyjska hokeistka Swietłana Terentiewa została przyłapana na stosowaniu niedozwolonych środków wspomagających. To pierwszy taki przypadek na zimowych igrzyskach w Vancouver. Zawodniczka nie została wykluczona z udziału w zawodach, ale otrzymała upomnienie.

 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że test przeprowadzony w ostatnią sobotę wykazał obecność w organizmie Terentiewej ”lekkiego stymulantu”. Wykryta substancja (znajdowała się w inhalatorze i sprayu do nosa) jest na liście zakazanych podczas imprez sportowych, ale ten zakaz nie dotyczy np. treningów.

 

26-letnia Terentiewa, czterokrotna uczestniczka mistrzostw świata, przyznała, że jeszcze w Rosji stosowała lek, w którym - jak się okazało - znajdował się zabroniony środek. Przestała go przyjmować 3 lutego, czyli po przylocie do Kanady.

 

W czwartek Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) poinformowała, że ponad 30 sportowców, którzy złamali przepisy antydopingowe, nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Terentiewa będzie mogła zagrać w rosyjskiej kadrze - pierwszy mecz w niedzielę.

 

sport.tvp.pl

 

Rosjanie czitują, jakaż to sensacja :-k.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do osób rozeznanych w skokach narciarskich, bo nie ukrywam, że moje zainteresowanie tym sportem zgasło po zakończeniu karier przez takich zawodników jak Widholzl czy Peterka (nie wiem czy on jeszcze skacze czy nie). Jak stoją szanse Adama na dużej skoczni? Zawsze miałem takie wrażenie, że mimo wszystko na tej mniejszej skacze mu się lepiej, ale spotkałem się z opiniami, że jednak na 120-stce jest lepszy. Mógłby ktoś zorientowany napisać jakie szanse ma nasz Orzeł na medal?

Odnośnik do komentarza

Z dzisiejszego dnia IO nr 1 w głupich przegranych jest Mika Poutala, fiński panczenista. Prowadził po pierwszym wyścigu w sprincie na 500 m, potem zaczął kozaczyć, siadał na bandach, machał rękoma, jakieś cwaniackie gesty, pełna nonszalancja - i w drugim przejeździe robił błąd na błędzie. Dobrze, że to nie nasz rodak, bo by miał u nas przerabane ;)

 

Dziwnie wygląda konkurs saneczkarstwa kobiet, które startują z juniorskiego punktu i własciwe zanim się rozpędza to jest koniec. Klęska Austriaków w zjeździe, gdzie sa bez medalu, a wielki dzień Szwajcarii, która zdobyła dwa złota - we wspomnianym zjeździe i w biegu mężczyzn na 15 km w stylu dowolnym. Tym samym Helweci objęli prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Odnośnik do komentarza

Ammann IMO nie do przeskoczenia. Jesli Adam skoczy tak jak na normalnej to o TOP3 jestem spokojny. Srebro na normalnej bylo w duzej mierze tez dzieki temu, ze Austriaka zjadla trema i pierwszy skok po prostu spoznil..

No to go drugi raz z rzędu zjadła trema, bo w Klingenthal też przegrał z Małyszem :doh!:

Beznadziejna teza. Patrząc na poprzednie lata, to faktycznie, Adam mocniejszy bywał na skoczni normalnej. Faktem jest też jednak, że: 1) Kiedy jest w wielkiej formie(a jest), to wielkość skoczni nie odgrywa znaczenia - vide Planica; 2) Lata robią swoje, więc mocy takiej jak jeszcze 6-7 lat temu mieć nie może. Musi nadrabiać techniką, a przecież to właśnie technika odgrywa kluczową rolę na skoczni dużej.

Ammann jest w genialnej dyspozycji i to widać. Ale Szwajcar dobrze skacze od początku sezonu, a u Adama dopiero najwyższa dyspozycja się pojawia, więc jeśli Lepistoe nie będzie go przesadnie eksploatował przed konkursem, to wcale nie jest powiedziane że i ze Szwajcarem może nie wygrać. Mocny będzie Szliri, on tą skocznie lubi. Z innych zawodników bardzo groźny powinien być Kranjec, bo lubi takie skocznie, gdzie leci się dość płasko i nisko nad zeskokiem. A i skoczyć można nawet pod 150 metrów. Nie należy lekceważyć Ito i Kasai, którzy mają podobny styl do Słoweńca i przy przednich wiatrach będą na pewno się liczyli. Z czołówki raczej szans nie będą mieć Loitzl, czy Morgenstern, bo oni lepiej się czują właśnie na skoczniach średnich.

Jedynym problemem, którzy może uniemożliwić Adamowi walkę o podium może być wiatr. Przy takiej konstrukcji skoczni nawet delikatnie mocniejszy podmuch może zrobić wielką różnicę. Jeśli zaś warunki będą ok, to na medal szanse są duże :)

Odnośnik do komentarza

Justyna dzisiaj zdobyła srebrny medal :) Widać, że jest w formie, ale w finale Bjoergen była po prostu szybsza :] Pod górę nikt nie miał z Justyną żadnych szans. Najważniejszy jest medal, a na złoto moim zdaniem jeszcze przyjdzie czas, bo Kowalczyk jest w świetnej formie :) Wczoraj odbyły się pościgowe biegi w biathlonie. Cieszy mnie bardzo zwycięstwo Madzi Neuner w biegu pań :jupi: Bieg mężczyzn niespodziewanie wygrał Ferry, który świetnie biegał i strzelał :] Tomek przesunął się w górę w porównaniu do sprintu i zajął 18 miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Widać, że jest w formie, ale w finale Bjoergen była po prostu szybsza

 

Co nie zmienia faktu, że jest niedosyt. Szczególnie, że Kowalczyk narobiła nam sporo apetytu na złoto swoim czasem w półfinale. Cóż, urok sportu. Patrząc jednak na historię naszych występów na ZIO ten już jest jednym z najlepszych w historii, a szanse medalowe nadal mamy :polska:.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...