Skocz do zawartości

Kącik gospodarczo-ekonomiczny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A co według tej teorii zrobił Lincoln, że został zastrzelony?

 

 

Chcial sie uniezaleznic od miedzynarodowych bankierow (pochodzenia zydowskiego) i zalozyl bank panstwowy. Rothschild wiedzial, ze polityki Lincolna nie bedzie mial kto kontynuowac i go sprzatneli.

 

FED jest instytucja nalezaca do kilkunastu bankow (z kapitalem zydowskim w wiekszosci kontrolowanych bezposrednio lub posrednio przez rodzine Rothschildow).

Odnośnik do komentarza

Witam:)

Moje rady dla polskiego rządu: zachować złotego i oszczędzać - ciąć wydatki, np. wycofać się z organizowania Euro 2012 i wielkiego planu budowy autostrad, co jest sztandarowym pomysłem keynesizmu, który ideologicznie właśnie zbankrutował. Nadal będziemy jednak funkcjonowali zgodnie z jego regułami. Budowanie infrastruktury pod presją Euro 2012 to wyrzucanie ponad połowy pieniędzy w błoto. Zamiast autostrad potrzebujemy JUŻ automatycznie ściąganego myta, które dostosuje gęstość ruchu do istniejącej infrastruktury, poszerzenia istniejących dróg do dwupasmówek (nie trzeba wykupywać gruntów i tracić czas na administracyjne przepychanki), obwodnic. Małymi odcinkami, za to w wielu miejscach na raz. Konkurencja to jest najlepsza rzecz, trzeba jej tylko dać szanse zadziałać.

Od kilkunastu lat Szwajcarzy i Austriacy przewożą TIRy pociągami. My mamy trzecią co do wielkości sieć kolejową w Europie (w stanie lkwidacji), fabryki taboru, oryginalne patenty i technologie - i korki, rozjeżdżane miasta, wciąż wysokie bezrobocie i kapitał, którego poza obligacjami nie ma w co lokować.

Ostrożnie zatem z wyrzucaniem keynesizmu na śmietnik historii - to byłoby wylewnie dziecka z kąpielą…

Trzeba stworzyć plan rozwoju małych i średnich miast, odrolnić grunty wokół nich jedną ustawą, opracować technologię tanich, energooszczędnych domów do składania na miejscu - nie żadnych pałaców tylko czegoś na kształt małych domków fińskich które od 1946 do tej pory stoją na tyłach Sejmu.

Jeśli kredyt hipoteczny będzie opiewał na mniej niż 200-300 tys. zł, i za taką kwotę przeciętnie zarabiająca polska rodzina będzie mogła godziwie mieszkać, unikniemy problemów złych kredytów, i "zassiemy" krajowy kapitał (np. funduszy emerytalnych) bezpiecznie go lokując.

To nie są rzeczy nowe. Zaraz po wojnie USA podobnie rozwiązywały swoje problemy gospodarcze i społeczne, budując przyszłą potęgę. Potem im odbiło, i uznali że Wall Street jest równie dobrym zródłem bogactwa jak przemysł i handel, a może nawet lepszym.

Zamiast zatem wsadzać do naszej syrenki silnik turbokapitalizmu albo dla odmiany doczepiac dyszel dla socjalistycznej kobyły, można z zachowaniem zdrowego rozsądku i tradycyjnych, sprawdzonych metod całkiem daleko zajechać. Nawet, jeśli nie będziemy mieć autostrady, do celu można dotrzeć wieloma drogami…

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.forbes.com/global/2009/0413/034...form-index.html

 

Nowy TMI :) Polecam zobaczyć jak finansowo uciskają obywateli kraje Unii Europejskiej. Ogromnym zaskoczeniem jest dla mnie tak przyjazna pozycja Gruzji. Brak obowiązkowego ubezpieczenia pracodawcy i pracownika, 15% CIT i 19% PIT [podają najwyższe możliwe stopy, nie średnie] :) Jak widać, Polska stwarza gorsze warunki dla przedsiębiorców niż Ukraina, Rumunia, Azerbejdżan, Uzbekistan, Wietnam, itd...

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Niech ktoś zaraportuje beboka za spam/post nie wnoszący nic do dyskusji w kąciku ekonomicznym. ;)

Ja bym to chętnie zrobił, ale mój telefon ma zablokowany 997 nie mogę się splamić raportem.

Nie wiem, za co Ar cośtam ma go przepraszać. Jeżeli za brak komentarza do linków to trochę retardiada, biorąc pod uwagę, że parę godzin wcześniej to samo napisał Tio, a jeśli poczuł się urażony jako "kombinator i cwaniaczek" to dużo gorzej...

No i ten zalatujący żenadą tekst: 'przeprosiny albo raport'... omujborze :|

Nie kumasz, wiec moglbym napisac litosci, albo cos innego, moze w stylu blyskotliwego PDK :roll: Postanowie Ci jednak wyjasnic.

 

Nie poczulem sie urazony jako kombinator i cwaniaczek, bo ktos operujacy tak zenujacymi sciezkami myslowymi ma niewielkie predyspozycje, zeby chociaz zblizyc sie do poziomu czlowieka zdolnego do obrazenia mnie.

 

Chodzi tu o to, ze ludzie, takze na forum, powinni wazyc slowa. Poza tym chodzi tu takze o elementarna swiadomosc spoleczna. Moze ja przyjde do Ciebie do domu i nazwe twojego ojca alkoholikiem a matke wariatka to co? Przyklasniesz mi i powiesz, choc ziom na piwo? Czy sie zdenerwujesz?

 

Chodzi tu o to, ze nalezy niwelowac przypadki takich bezczelnych uogolnien na forum. Ja tez napisze, ze wszyscy artysci to prostytutki i co? W porzadku to jest? Na poziomie? No chyba nie bardzo.

 

A elementarna swiadomosc spoleczna wskazuje miec na uwadze fakt, ze Ci rzekomi kombinatorzy i cwaniaczki w duzej mierze utrzymuja ten kraj. Nikt nie kaze bic im poklonow, przedsiebiorcy tego nie chca. Chca miec spokoj i moc normalnie zapierdalac, bo znakomita wiekszosc z nich nie tyle pracuje, ile zapierdala.

 

I idac tym tropem, nawet posrednie sugerowanie, ze moj ojciec, ktory na swoja glodowa emeryture, od 23 lat pracuje praktycznie ciagle 6-6,5 dnia w tygodniu, po 10-14 h, bez dnia chorobowego jest zwykla bezczelnoscia, zeby nie powiedziec, ze sksynstwem.

 

PS. PDK

 

Prosszz.

Odnośnik do komentarza

Zabawne, że to mi zarzucasz demagogię.

Polecam Ci stronę orzeczenia.nsa.gov.pl - znajdziesz tam masę orzeczeń sądów administracyjnych, które wydane zostały na szkodę przedsiębiorców. Będziesz móg do woli epatować "walką z kułactwem i prywaciarzami'. Na koniec zapisz się do PiS - oni też lubią podważać wyroki sądów nie mając bladego pojęcia o sprawie.

Odnośnik do komentarza

Ktos moze hmm zna sprawe, ze tak powiem szerzej ? Nigdy sie nie interesowalem tym, a teraz znalezc w internecie jakies hmm rzetelne zrodlo to bywa z tym ciezko. A moze ktos poda ? :)

Ja polecam przede wszystkim naukę angielskiego do poziomu swobodnego tłumaczenia tekstów. Na rodzimych stronach www jest bardzo mało informacji dlatego trzeba szukać na anglojęzycznych. W sieci jest masa chłamu, niejednokrotnie celowo tam umieszczanego w celu dezinformacji. Sprawa wspomnianych przez Ciebie zabójstw to kropla w morzu.

Odnośnik do komentarza

Zabawne, że to mi zarzucasz demagogię.

Polecam Ci stronę orzeczenia.nsa.gov.pl - znajdziesz tam masę orzeczeń sądów administracyjnych, które wydane zostały na szkodę przedsiębiorców. Będziesz móg do woli epatować "walką z kułactwem i prywaciarzami'. Na koniec zapisz się do PiS - oni też lubią podważać wyroki sądów nie mając bladego pojęcia o sprawie.

 

Powszechnie wiadomo, że dobrobyt buduje się podwyższaniem podatków, mnożeniem barier biurokratycznych, obsadzaniem setek tysięcy stołków kolegami i rodziną, jak również emisją długu, sprzedażą obligacji państwowych i rzecz jasna okradaniem społeczeństwa inflacją. Buduje się go również premiując zagraniczny kapitał, przy okazji uwalając na wszelkie możliwe sposoby rodzimą przedsiębiorczość. Jest też faktem niezbitym, że dobrobyt najłatwiej zbudować, zabierając ludziom prawie całość zarobionych pieniędzy w podatkach, nie oferując nic w zamian.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...