Skocz do zawartości

Sporty walki


M8_Pl

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdano coroczne nagrody MMA Awards. Bardzo dużo kategorii, więc skupię się na najciekawszych:

 

 

International Fighter of the Year

Michael Bisping

Alexander Gustafsson

Joachim Hansen

Alistair Overeem

Dennis Siver

Winner: Alistair Overeem

 

Trochę dziwne, że nie nominowali żadnego Brazylijczyka. A sama nagroda dla Aliego? W żadnym wypadku nie powinna do niego trafić. Choćby za jego beznadziejną walkę z Werdumem. Skandaliczna postawa.

 

Referee of the Year

Herb Dean

"Big" John McCarthy

Dan Miragliotta

Josh Rosenthal

Mario Yamasaki

Winner: Herb Dean

 

Najmniej pomyłek (o ile jakieś w tym roku w ogóle miał), pewny, w octagonie nie robi z siebie gwiazdora jak choćby Rosenthal. Profesjonalista w każdym calu.

 

Comeback of the Year

Marloes Coenen vs. Liz Carmouche (Strikeforce: Feijao vs. Henderson)

Cheick Kongo vs. Pat Barry (UFC Live 5)

Antonio Rodrigo Nogueira (career)

Tito Ortiz (career)

Joe Warren vs. Joe Soto (Bellator 27)

Winner: Cheick Kongo

 

To nie był comeback roku, a best comeback ever :) Dziwi nominacja dla Ortiza, który w tym roku zanotował rekord 1-2, a wygrał ze zdołowanym po porażce z Jonesem Baderem. No i obecność Big Noga na liście w kontekście ostatniej walki to :rotfl:

 

Promotion of the Year

BAMMA

Bellator Fighting Championships

DREAM

Strikeforce

UFC

Winner:UFC

 

Gdzie jest KSW? :D Na uwagę zasługuje miejsce BAMMA, jedynej europejskiej federacji w tym zestawie. IMO (i nie tylko IMO) zdecydowanie silniejszym fedem na Starym Kontynencie jest rosyjski M-1. Gdyby sezon kończył się w połowie roku bez wahania przyznałbym nagrodę Strikeforce za bardzo efektowne gale, zwłaszcza na początku roku.

 

Breakthrough Fighter of the Year

Donald Cerrone

Daniel Cormier

Phil Davis

Demetrious Johnson

Brian Stann

Winner: Donald Cerrone

 

Moim zdaniem łup powinien przypaść Cormierowi, bo prezentuje naprawdę nową jakość w pogrążonej w marazmie kategorii ciężkiej.

 

Submission of the Year

Chan Sung Jung vs. Leonard Garcia (UFC Fight Night 24)

Pable Garza vs. Yves Jabouin (UFC 129)

Richard Hale vs. Nik Fekete (Bellator 38)

Vinny Magalhaes vs. Viktor Nemkov (M-1 Challenge 25)

Tito Ortiz vs. Ryan Bader (UFC 132)

Winner: Chan Sung Jung

 

Zdecydowanie TAK!

 

KO of the Year

Patricky "Pitbull" Freire vs. Toby Imada (Bellator 39)

Cheick Kongo vs. Pat Barry (UFC Live 5)

John Makdessi vs. Kyle Watson (UFC 129)

Lyoto Machida vs. Randy Couture (UFC 129)

Anderson Silva vs. Vitor Belfort (UFC 126)

Winner: Anderson Silva

 

Tak, chociaż gdyby te latające kolano Pitbulla z Bellatora było kończące, to nie miałbym wątpliwości, które KO wybrać :)

 

Fight of the Year

Jose Aldo vs. Mark Hominick (UFC 129)

Dominick Cruz vs. Urijah Faber (UFC 132)

Frankie Edgar vs. Gray Maynard (UFC 125)

Nick Diaz vs. Paul Daley (Strikeforce: Diaz vs. Daley)

Diego Sanchez vs. Martin Kampmann (UFC Live 3)

Winner: Edgar vs. Maynard

 

Gdzie do cholery jest Hendo vs. Shogun?!!!

 

Fighter of the Year

Dominick Cruz

Nick Diaz

Dan Henderson

Jon Jones

Anderson Silva

Winner: Jon Jones

 

Tak, tak i jeszcze raz tak! Fajter na długie, długie lata.

Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć, że w roku 2011 zdecydowanie zapamiętamy Joe Jonesa, który nie dość, że stał się najmłodszym mistrzem w historii UFC, to jeszcze obecnie bardzo pewnie czyści swoją dywizję i, jeśli sprawdzą się plotki o możliwym przejściu do ciężkiej po pokonaniu Hendersona i Evansa, może dostaniemy kolejnego fightera, który będzie na szczycie w dwóch dywizjach.

 

Strasznie dziwny jest wynik na walkę roku, ale i tak sam termin przyznania nagród może wydawać się niewłaściwy - zwłaszcza, że przed nami jeszcze jeden event UFC i Strikeforce (chociaż i tak wiem, że walka Lesnar vs. Overeem nagrodzonej w MMA Awards nie zagrozi... no chyba, że Holender ładnie pośle Brocka na dechy ;)).

Odnośnik do komentarza

nagrody za rok 2011 sa przyznawane za okres grudzien 2010-listopad 2011.

nagrody za rok 2012 beda uwzglednia ufc 141 oraz wszystkie inne grudniowe walki - tutaj i hendo z shogunem.

 

co do nagrod, to kogos bys wybral sposrod nominowanych johniss na international fightera?

 

co do sedziego i comebacku zero zastrzezen

 

poddanie korean zombie nie zrobilo na mnie wrazenia

 

ko roku - sposrod nominowanych wybor trafny. co prawda zaromskis rozjebal system w tym roku :D

video: video

 

 

mam nadzieje ze Jon nie dostanie walki z hendo. rozumiem, ze starszy bardzo by tego chcial, ale on nie ma po prostu szans. tak jak lyoto moglby cos zrobic szybkoscia, rampage sila to u hendo nie widze zadnych atutow ;)

 

UFC przeszlo same siebie w tym roku, a jeszcze jedna gala :o

Odnośnik do komentarza

Fasol: a choćby i Shinyę Aokiego. Może nie miał wymagających rywali, walczy w kiepskiej obecnie federacji, ale... co w takim razie robi na tej liście Hansen? Ali w okresie branym pod uwagę przez organizatorów wygrał dwie walki, w tym jedną w fatalnym stylu, a drugą z nieliczącym się już fighterem.

 

Ja u Hendo widzę jeden bardzo istotny atut, wielkie serducho do walki :)

Odnośnik do komentarza

jak gala panowie? ogladalem tylko main card (5 walk), bo na wiecej nie mialem sily i czasu. bonusy przyznane tak jak myslalem. sporo zarabia Reem! :o

Cowboy z Diazem uratowali gale, KO Hendricksa masakra, ze swietnej strony pokazal sie Hettes. ciekawe kogo dostanie Gustaffsson w Szwecji. main event..., powiem krotko, ciezka znowu mnie zawiodla (po Cainie i JDS). nie mowie, ze spodziewalem sie innego wyniku, ale sama walka nieco mnie rozczarowala, spodziewalem sie czegos wiecej :)

 

Hettes dal rade :-k

Odnośnik do komentarza

Ja po ME spodziewałem się dokładnie tego, co zobaczyłem. Jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że będzie szybko po obejrzeniu konferencji prasowej i ważenia. Cały czas widziałem strach w oczach Lesnara. Do tego u Brocka dochodził powrót po operacji, a więc jego forma była absolutną zagadką. Dziwi mnie, że postanowił zakończyć karierę w MMA. Dużo zarabia, ma dobrą markę - jest jednym z bardziej rozpoznawalnych zawodników, a i w dywizji ciężkiej nie ma wcale tylu lepszych od niego fajterów. No bo kto? JdS, Cain, Ali, co do Werduma nie byłbym o tym przekonany (byłaby ciekawa walka w parterze) i wszystko. Widocznie Lesnar uznał, że bardziej opłaca mu się obijać dupę na ringach WWE.

 

Rywal dla Maulera? Ma być z górnej półki, dlatego logicznym przeciwnikiem byłby Lyoto Machida, który chyba spadł z pierwszej ligi półciężkich (a do niej na pewno jeszcze nie należy Szwed) po 3 porażkach w 4 ostatnich walkach.

 

A gala trzymająca poziom, ale dupy nie urywała.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Za nami pierwsze PPV od White'a w tym roku? Co zapamiętamy? Z pewnością niewiarygodny nokaut Edsona Barbozy, który z miejsca staje się mocnym kandydatem do KO roku - sytuacja podobna jak z frontalem Spidera też wykonanym na początku roku. Coś niesamowitego :)

Sto czterdziestka dwójka to też rekordowa nadwyżka, jaką wniósł na wagę Anthony Johnson. Prawie 5 kilo różnicy, a Rumble jeszcze rok temu walczył w półśredniej. Nie łatwo było się domyślić, że Johnson będzie tłem dla swojego rywala. Phenom zadusił Amerykanina pod koniec pierwszej rundy, a jednocześnie zakończył na jakiś czas jego karierę w UFC. I dobrze.

Z pomniejszych rzeczy zapamiętam jeszcze kolejnego znakomitego suba w wykonaniu Palharesa, który już na dobre został specjalistą od skręcania nóg (Drwal coś o tym wie ;)) oraz fatalną pomyłkę Mario Yamasakiego.

Odnośnik do komentarza

nie zdazylem na dwie pierwsze walki (ta z dykswalifikacja) no i nokaut Barbosy, ale to pozniej bylo pokazane, petarda

 

Aldo kapitalnie to sobie wymyslil, chyba instynktownie sie wyrwal i wystrzelil to kolano, ale wrazenie pozostawia niesamowite.

 

Rumbla juz Danka wyjebal z UFC, a w sumie zawiesil, bo powiedzial, ze jest szansa na powrot. Pulhares skubaniec mocny jest, te skretowki. z kim byscie go zestawili? :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...