Skocz do zawartości

Puchar Narodów Afryki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zacznę :)

 

Grupa A: Awansować z pierwszego miejsca powinna Algieria, a o drugie miejsce walczyć Mali z Angolą. Mali ma teoretycznie lepszych piłkarzy, lecz Angola to gospodarze, i właśnie dlatego sądzę iż to oni zajmą drugie miejsce w tej grupie. Malawi powinno tylko statystować.

 

Grupa B: WKS i Ghana, innej opcji nie ma :) Odpadnięcie którejś reprezentacji byłoby ogromną sensacją, mimo iż Burkina Faso oraz Togo nie są takie słabe. Poza tym te dwie drużyny grają wg mnie najlepszą piłkę w Afryce, sam kibicuję WKS.

 

Grupa C: Awansować powinny Egipt i Nigeria, lecz Benin może zagrozić dwóm faworytom, zwłaszcza jeśli w formie będzie Stephane Sessegnon.

 

Grupa D: Kamerun jest faworytem tej grupy, lecz tu wiele może się zdarzyć - Gabon przez długi czas był faworytem do awansu do MŚ (ostatecznie przegrali właśnie z Kamerunem), a Tunezja jest również groźną reprezentacją, która minimalnie poległa w eliminacjach mundialu.

 

Dziwić może brak RPA w tym turnieju, lecz gospodarze MŚ nie zachwycali formą w ostatnim czasie, mimo paru dobrych zawodników jakich posiadają w swoim składzie. Wydawać by się mogło iż spokojnie pokonaliby Malawi czy też Mozambik.

 

Dla mnie faworytami są drużyny z grupy B - Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Ghana, które od dawna imponują mi swoją grą, lecz nie można zapominać o Egipcie, który PNA ma chyba we krwi (wygrali dwie ostatnie edycje), zawsze groźnej Nigerii, czy też Kamerunie, który ostatni tytuł zdobył w 2002 roku, a ich skład pozwala na marzenia o końcowym sukcesie.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie grupa B jest grupą "śmierci", każda z znajdujących się w niej drużyn w innej grupie walczyla by o awans. Jestem bardzo ciekaw, kto wygra te mistrzostwa. Mimo kilku pewniaków do walki o prymat w Afryce na każdym turnieju mają miejsce niespodzianki. Zobaczymy jak będzie tym razem. :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Według BBC najprawdopodobniej Togo wycofa się z turnieju:

Midfielder Alaixys Romao told RMC Togo were now likely to pull out of the 16-nation tournament.

 

"No-one wants to play," he said. "We're not capable of it.

 

"We're thinking first of all about the health of our injured because there was a lot of blood on the ground."

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/8449319.stm

 

Swoją drogą, w RPA może być podobnie.

 

Do ataku przyznało się FLEC, zapowiadając kolejne:

 

http://www.rmc.fr/edito/sport/99336/les-flec-pm-revendiquent-l-attentat-contre-le-togo/

 

"Cette opération commando n’est que le début d’une série d’actions ciblées qui va se poursuivre sans arrêt sur l’ensemble du territoire du Cabinda."
Odnośnik do komentarza

I Togo wycofało się z turnieju.

 

Reprezentacja Togo w piłce nożnej wycofała się z Pucharu Narodów Afryki w Angoli i postanowiła wrócić do domu - podało radio RMC.

 

W piątek autobus zespołu Togo został zaatakowany przez rebeliantów w prowincji Cabinda. Zmarł kierowca, kilku piłkarzy zostało rannych.

 

Po tym jak Afrykańska Federacja Piłkarska podjęła decyzję o rozegraniu turnieju, zawodnicy Togo postanowili się z niego wycofać. Udali się na lotnisko w celu powrotu do Lome, stolicy Togo.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,87772,7435947,Puchar_Narodow_Afryki__Togo_rezygnuje_z_udzialu.html

Odnośnik do komentarza

I jest to bardzo dobra decyzja. Po czymś takim wątpię, aby samym piłkarzom chciało się grać - oczywiście rozumiem rangę turnieju, ale przecież na pewno w głowach mieliby to, co wydarzyło się w trakcie podróży. Dalej sytuacja zapowiada się ciekawie, bo jeśli inne zespoły zdecydują się zbojkotować turniej, to na pewno będzie to szkoda ze względu na widowisko, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ciekaw jestem, jaka będzie decyzja pozostałych federacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...