Skocz do zawartości

The sixth day is for football


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Prof i jak oceniasz FM10 :D hehe

 

Bardzo dobra gra, a co?

 

Zdecydowałem się póki co niczego nie zmieniać w sztabie szkoleniowym — ci ludzie pracowali w klubie od lat i byłbym głupi, gdybym nie skorzystał z ich wiedzy. Moim asystentem był Anglik Andy Morrison (39; Anglia), z wyglądu facet od mokrej roboty, u którego nie powinno być problemów z dyscypliną w zespole. Za trening ogólny odpowiadał Colin Lowe (32; Anglia), zaś przygotowaniem fizycznym zajmował się Richard Whall (32; Anglia) i do kwalifikacji obu panów nie miałem większych zastrzeżeń. Fizjoterapeuta Gary Thompson (45; Anglia) jak na szóstą ligę prezentował adekwatne umiejętności, i jedynie scout Luke Fogg (35; Anglia) nie zachwycił mnie swoim podejściem, co oznaczało, że zapewne wkrótce mieliśmy się rozstać.

Odnośnik do komentarza

Prof i jak oceniasz FM10 :D hehe

Bardzo dobra gra, a co?

no to chyba wreszcie płytka od 2006 sobie troszkę odpocznie :P mam 2015 rok i z moim Aldershot zajęliśmy właśnie 15 miejsce w League 2. Ciekawe kto pierwszy dotrze do Premiership :P :P :P

Odnośnik do komentarza

Prof i jak oceniasz FM10 :D hehe

Bardzo dobra gra, a co?

no to chyba wreszcie płytka od 2006 sobie troszkę odpocznie :P mam 2015 rok i z moim Aldershot zajęliśmy właśnie 15 miejsce w League 2. Ciekawe kto pierwszy dotrze do Premiership :P :P :P

 

Odpocznie, zapewne dlatego, że mu na 7 nie działa :>. Powodzenia na nowej futbolowej drodze życia :kutgw:.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsi oczywiście byli zawodnicy. Zdaniem mojego nowego asystenta z obecnym składem bez trudu powinniśmy zajmować miejsce w górnej połowie tabeli, choć więc nie spodziewałem się cudów, miałem nadzieję na znalezienie w zespole kilku ciekawych piłkarzy. Zacząłem od spotkania z pierwszym zespołem.

 

Na bramce numerem jeden w kończącym się sezonie był wychowanek Stockport James Spencer (25, GK; Anglia). Sekundowali mu Curtis Aspden (22, GK; Anglia) oraz Kyle Clancy (22, GK; Anglia), wyraźnie od niego słabsi, w związku z czym jeden z nich latem miał odejść z klubu, by ratować klubowe finanse; wszystko wskazywało na to, że będzie to Clancy. W rezerwach tkwił ponadto Jasiu Wędrowniczek z Walii, James Coates (25, GK; Walia), dla którego Northwich było ósmym klubem w karierze, zaś w drużynie U-18 terminowali jeszcze Ben Skinner (17, GK; Anglia) i drugi James Spencer (16, GK; Anglia); cała trójka prezentowała się bardzo przeciętnie i zapewne również miała rozstać się z zespołem.

 

Podstawowym lewym obrońcą Northwich był Ryan Brown (25, D/WBL; Anglia), będący nieco lepszym od swego zmiennika, Juniora Browna (21, D/WB/AML; Anglia), mogącego grać również na lewej pomocy. Po moim poprzedniku odziedziczyłem również nowego zawodnika na tej pozycji, ściągniętego z Alloa Seana Taylora (24, DL; Anglia), który miał potencjał, by z marszu wskoczyć do wyjściowego składu. W rezerwach miałem jeszcze w odwodzie doświadczonego Simona Radcliffe'a (29, DL; Anglia), a w młodzieżówce Joe Crossa (17, DL; Anglia) i Douga Tidswella (16, DLC; Anglia); ten ostatni zapowiadał się na solidnego środkowego defensora i uważany był za największy młody talent obecnego pokolenia w Northwich. Cross był nieuniknienie na wylocie, zaś los Radcliffe'a zależał od tego, na jaką taktykę ostatecznie się zdecyduję.

 

Na prawej obronie miałem jednego z lepszych graczy Northwich, Michaela Aspina (20, DR; Anglia), który wrócił do klubu po rocznym pobycie w Tajlandii, a także wszechstronnych Marka Rooney'a (32, DR/MC; Anglia) i Jorge Zoco (34, D/MRC; Hiszpania); Hiszpan był już zdecydowanie za słaby jak na moje oczekiwania, więc jako jeden z pierwszych znalazł się na liście do odstrzału. W rezerwie na swoją szansę czekali młody Nic Ignatiou (18, D/WBR; Anglia) oraz niezwykle przeciętny Mario Bryan (21, D/WB/MR; Anglia), który także miał odejść latem z klubu. W drużynie U-18 nie było utalentowanych prawych obrońców — Dominic Coleman (18, DR; Anglia) aż prosił się o listę transferową, a i Craig Moore (16, DRC; Anglia) miał niewielkie szanse na zawodowy kontrakt.

 

Gdzie jak gdzie, ale w Anglii środek obrony zawsze odgrywał szczególną rolę w każdej taktyce, miałem więc prawo się martwić brakami na tej pozycji. Doświadczony Ludovic Djé (32, DC; Francja) poza doświadczeniem niewiele wnosił do gry zespołu, a zarabiał sporo, więc poważnie zastanawiałem się na pozbyciem się go z klubu. W tej sytuacji jedynym środkowym obrońcą, który zasługiwał na to miano, był Simon Grand (26, DC; Anglia), absolutna gwiazda zespołu i jeden z jego filarów. Jego partnerem mógł teoretycznie być zesłany do rezerw Danny Meadowcroft (25, DC; Anglia), ale jedynie pod warunkiem wyrażenia przez niego zgody na znaczną obniżkę zarobków. Juniorzy, Brendan Armstrong (16, DC; Anglia) i Andrew Fox (18, DC; Anglia), nic nie byli warci i na tej pozycji konieczne były znaczące wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza

Crappy research raczej, pewnie oparty na danych z netu.

 

Na lewej pomocy dysponowałem jedynie młodziutkim Glennem Stowellem (17, MLC; Anglia), co znacznie podnosiło szanse Browna na pozostanie w klubie. Poza nim miałem w klubie jedynie zawodnika młodzieżówki, Jasona Smitha (17, AML; Anglia), to zaś oznaczało, że albo wykombinuję taktykę bez lewego pomocnika, albo latem znajdę takowego na rynku transferowym.

 

Prawe skrzydło dla odmiany wyglądało o wiele lepiej. W pierwszym zespole trenowali Michael Connor (20, MRC; Anglia), Danny Williams (29, MR; Anglia) i najsłabszy spośród nich Luke Horrocks (22, AMR; Anglia), który najbliżej był rozstania z klubem. Do tego dochodziło paru wszechstronnych zawodników pierwszego składu, a także trójka juniorów, pozbawieni większego talentu Kieran Byrne (17, MR; Anglia), Jimmy Nutter (16, MRC; Anglia) oraz całkiem zdolny Chris Wells (17, AMR; Anglia), drugi oprócz Tidswella wychowanek, którego nie zamierzałem spuszczać z oczu.

 

Na środku pomocy dysponowałem dwoma doświadczonymi, defensywnie usposobionymi piłkarzami. Ian Herring (26, DM/MC; Anglia) był wychowankiem Swindon, a Marco Maisano (29, DM/MC; Australia) kilka sezonów spędził w Szkocji; jedynym moim zmartwieniem była wysokość ich pensji, ale zamierzałem stanąć na głowie, by obu zatrzymać w Northwich. Jako ich nieco bardziej ofensywnie usposobiony partner grać mógł młody Mark Cadwallader (21, MC; Anglia), ale sporo mu brakowało do klasy kolegów. Do dyspozycji miałem też aż czterech zawodników z drużyny rezerw, Rossa Farana (21, MC; Anglia), Phila Parkinsona (30, MC; Anglia), Wayne'a Riley'a (20, MC; Anglia) oraz Harry'ego Wintera (21, MC; Anglia) — Riley i Faran najprawdopodobniej mieli rozstać się z zespołem, gdyż zarabiali stanowczo za dużo jak na swoje umiejętności. W zespole juniorów miałem jedynie Jamiego Palmera (17, AMC; Anglia), ale nikt w klubie nie wiązał z nim większych nadziei.

 

I wreszcie formacja ataku, po której oczekiwałem tego, czego na próżno wypatrywałem w RPA, a mianowicie zdobywania goli. Wyjściową parę napastników w kończącym się sezonie tworzyli młodziutki, lecz bardzo zdolny Dale Hilson (17, AMR/ST; Szkocja), który pierwsze kroki stawiał w Dundee Utd, oraz klubowa legenda Jonny Allan (27, ST; Anglia), który w lidze zdobył już 67 bramek dla Northwich. Pełnoprawnym zmiennikiem dla nich był Matt Bailey (24, DC/ST; Anglia), lecz nad nim musiałem trochę popracować w kwestii wysokości kontraktu. Aaron Burns (22, ST; Anglia) ze szkółki młodzieżowej Man Utd wyraźnie od nich odstawał, a ponadto w pojedynkę odpowiadał za 25% klubowego deficytu w budżecie płac, więc jego odejście było już przesądzone. Z kolei Mark Danks (26, ST; Anglia) był po prostu za słaby jak na moje wymagania. Kolejnych trzech napastników grało w rezerwach, a powód tego był bardzo prosty: Kwame Barnett (22, ST; Anglia), Cayne Hanley (22, ST; Anglia) i doświadczony Jon Newby (31, ST; Anglia) byli kiepskimi piłkarzami i nie zamierzałem zatrzymywać ich w klubie. Trójka juniorów, Aaron Hood (17, ST; Anglia), Colin Perman (17, ST; Anglia) i Phil Smith (17, ST; Anglia) także nie rokowała najlepiej na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie zdążyłem się rozpakować — wypełniony papierzyskami karton po bananach wzbudził w klubie powszechną sensację —, a już dopadła mnie klubowa sekretarka, wymachując dokumentami, na których wymagany był mój podpis, tak by nasze rezerwy i drużyna U-18 mogły wziąć udział w rozgrywkach ligowych. Ech, cudnie było pracować w kraju, w którym futbol sączył się z każdego kąta, z każdej pękniętej rury i z każdego kija w lokalnym pubie. Byłem w tak dobrym nastroju, że bolesne decyzje kadrowe zostawiłem sobie na następny dzień.

Odnośnik do komentarza

Taaa, zaraz zobaczysz...

 

A następny poranek powitał mnie natłokiem obowiązków. Spotkanie z zarządem zakończyło się wyznaczeniem celu, o który miałem walczyć w sezonie 2010/2011. Nie zamierzałem porywać się na niemożliwe i pierwszy rok w nowym klubie spędzić na budowie mocnego zespołu, dlatego też ustaliliśmy, że Northwich ma zająć miejsce w górnej połowie tabeli. Tak jak mnie uprzedzano, funduszy transferowych w klubie nie było, a na pensje udostępniono mi zaledwie 5.500€ tygodniowo, co oznaczało, że musiałem dokonać oszczędności rzędu 2.500€-3.000€.

 

Przedstawiono mi też grupę nowych juniorów, którzy w tym sezonie dołączyli do drużyny U-18; byli to Nigel Proctor (16, ST; Anglia), Geoff Hussey (16, AMRL/ST; Anglia), Daniel Wickham (16, AML; Anglia), Ross Woods (16, AMR; Anglia), Chris Berry (16, AMLC; Anglia), Kenny Redshaw (16, ST; Anglia), Lee Eckersley (16, DC; Anglia), Sam Lowry (16, D/WBR; Anglia), Mohamed Afriyie (16, MC; Anglia) oraz Joe Walsh (16, DC; Anglia). Było wśród nich paru naprawdę ciekawych piłkarzy, Berry zapowiadał się na niezłego zawodnika, Woods jedynie trochę mu ustępował, a karierę w futbolu mogli też zrobić Proctor, Afriyie i Walsh.

 

Po tym spotkaniu rozpocząłem indywidualne rozmowy z zawodnikami — jednych zamierzałem poinformować, że nie ma już dla nich miejsca w klubie, drugim zaproponować nowe kontrakty. Zaraz też pojawił się pierwszy problem; zarząd nie zamierzał umożliwić mi składania wystarczająco atrakcyjnych ofert piłkarzom, których pragnąłem zatrzymać w klubie, a których kontrakty wygasały za parę dni.

 

Na liście transferowej zgodnie z planem znaleźli się Kyle Clancy, Jorge Zoco, Mario Bryan, Ludovic Djé, Ross Faran, Wayne Riley, Mark Danks, Kwame Barnett, Cayne Hanley i Jon Newby. Natomiast piłkarzami, na których bardzo mi zależało, ale których nie byłem teraz w stanie przekonać odpowiednio skonstruowanym kontraktem, byli Curtis Aspden, James Coates, Ryan Brown, Junior Brown, Simon Radcliffe, Michael Aspin, Danny Meadowcroft, Michael Connor, Ian Herring, Mark Cadwallader, Phil Parkinson, Harry Winter, Matt Bailey i Aaron Burns. Jeżeli nie wydarzyłby się cud, 1 lipca miał zastać mnie jedynie z garstką zawodników i juniorami.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2009/2010 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Liverpool, 2. Arsenal, 3. Tottenham

Spadek z Premiership: 18. Burnley, 19. Wigan, 20. Stoke

Awans do Premiership: 1. Middlesbrough, 2. Nottm Forest, 6. Ipswich

Puchar Anglii: Man Utd (3:1 z Evertonem)

Najlepszy piłkarz: Steven Gerrard (30, AMRC; Anglia: 75/15) — 7.89 (Liverpool)

Król strzelców: Eduardo (27, ST; Chorwacja: 28/18 — 21 (Arsenal)

 

Argentyna:

Czołówka CableVisión Primera: 1. San Lorenzo, 2. Boca, 3. Estudiantes (LP)

Spadek z CableVisión Primera: 18. Atl. Tucúman, 20. Godoy Cruz

Awans do CableVisión Primera: 1. Rafaela, 2. San Martín (T)

Najlepszy piłkarz: Federico Insúa (30, AMC; Argentyna: 10/0) — 7.90 (Boca)

Król strzelców: Santiago Salcedo (28, FC; Paragwaj: 6/0) — 24 (Lanús)

 

Belgia:

Czołówka Jupiler Pro League: 1. Club Brugge, 2. Anderlecht, 3. Genk

Spadek z Jupiler Pro League: 15. Zulte Waregem, 16. KV Kortrijk

Awans do Jupiler Pro League: 1. Lierse, 4. Antwerp

Cofidis Cup: Genk (1:0 ze Standardem)

Najlepszy piłkarz: Anthony Van Loo (21, DR; Belgia U21: 8/2) — 7.76 (Roeselare)

Król strzelców: Ibrahima Sidibé (29, ST; Senegal: 2/0) — 21 (Sint-Truiden)

 

Brazylia:

Czołówka Brasileirão: 1. Internacional, 2. Santos, 3. Palmeiras

Spadek z Brasileirão: 17. Sport Recife, 18. Vitória, 19. Avaí, 20. Barueiri

Awans do Brasileirão: 1. Vasco, 2. Juventude, 3. Bragantino, 4. Ceará

Copa do Brasil: —

Najlepszy piłkarz: Kléber (25, ST; Brazylia) — 7.44 (Cruzeiro)

Król strzelców: Vagner Love (25, FC; Brazylia: 20/4) — 21 (Palmeiras)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Girondins Bordeaux, 2. Toulouse FC, 3. OM

Spadek z Ligue 1: 18. Le Mans UC 72, 19. Valenciennes FC, 20. OGC Nice

Awans do Ligue 1: 1. FC Nantes, 2. Havre AC, 3. RC Strasbourg

Coupe de France: AS Saint-Etienne (2:1 z FC Lorient)

Najlepszy piłkarz: Lucho González (29, MC; Argentyna: 48/8) — 7.75 (OM)

Król strzelców: Guillaume Hoarau (26, ST; Francja) — 27 (Paris Saint-Germain)

 

Hiszpania:

Czołówka La Ligi: 1. Real Madryt, 2. Barcelona, 3. Getafe

Spadek z La Ligi: 18. Sporting, 19. Málaga, 20. Tenerife

Awans do La Ligi: 1. R. Sociedad, 2. Levante, 3. Gimnàstic

Copa del Rey: Barcelona (3:1 z Mallorką)

Najlepszy piłkarz: Raúl (32, AM/FC; Hiszpania: 106/45) — 8.02 (Real Madryt)

Król strzelców: Roberto Soldado (25, ST; Hiszpania: 2/0) — 21 (Getafe)

 

Holandia:

Czołówka Eredivisie: 1. Ajax, 2. AZ, 3. PSV

Spadek z Eredivisie: 16. RKC, 18. NAC Breda

Awans do Eredivisie: 1. SC Cambuur, 4. RBC

KNVB-Beker: Ajax 2 (3:0 z FC Utrecht)

Najlepszy piłkarz: Gabri (31, DM/MRC; Hiszpania: 3/0) — 7.61 (Ajax)

Król strzelców: Santi Kolk (28, AM/FC; Holandia) — 18 (Vitesse)

 

Niemcy:

Czołówka Bundesligi: 1. FC Bayern, 2. Werder Brema, 3. Leverkusen

Spadek z Bundesligi: 16. Gladbach, 17. Nürnberg, 18. Freiburg

Awans do Bundesligi: 1. Bielefeld, 2. Duisburg, 3. Aachen

DFB-Pokal: Köln (2:1 z FC Bayern)

Najlepszy piłkarz: Zé Roberto (35, AMLC; Brazylia: 84/6) — 8.00 (HSV)

Król strzelców: Claudio Pizarro (31, ST; Peru: 60/19) — 25 (Werder Brema)

 

Polska:

Czołówka Ekstraklasy: 1. Legia, 2. Lech, 3. Śląsk

Spadek z Ekstraklasy: 15. Ruch Chorzów, 16. Polonia Bytom

Awans do Ekstraklasy: 1. Górnik Zabrze, 2. Sandecja

Puchar Polski: Polonia Warszawa (2:0 z Zagłębiem Lubin)

Najlepszy piłkarz: Jakub Rzeźniczak (23, DRC; Polska: 3/0) — 7.40 (Legia)

Król strzelców: Robert Lewandowski (21, FC; Polska: 9/3) — 18 (Lech)

 

Portugalia:

Czołówka Ligi Sagres: 1. Porto, 2. Benfica, 3. Sporting CP

Spadek z Ligi Sagres: 15. Rio Ave, 16. Vit. Setúbal

Awans do Ligi Sagres: 1. Estoril, 2. Chaves

Taça de Portugal: Benfica (3:2 z Nacionalem de Madeira)

Najlepszy piłkarz: Álvaro Pereira (25, D/WB/ML; Urugwaj: 12/1) — 7.87 (Porto)

Król strzelców: Keirrison (21, FC; Brazylia U21: 1/0) — 16 (Benfica)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Rubin, 3. Zenit

Spadek z Premier Ligi: 15. Rostów, 16. Chimki

Awans do Premier Ligi: 1. Ural, 2. KamAZ

Kubok Rassii: Rostów (2:1 z Saturnem)

Najlepszy piłkarz: Alejandro Dominguez (28, ST; Argentyna) — 7.28 (Rubin)

Król strzelców: Guilherme (21, ST; Brazylia) — 19 (CSKA Moskwa)

 

RPA:

Czołówka ABSA Premiership: 1. Kaizer Chiefs, 2. SuperSport Utd, 3. Swallows

Spadek z ABSA Premiership: 15. Maritzburg Utd, 16. MP Black Aces

Awans do ABSA Premiership: 1. United FC, 2. Black Leopards

Nedbank Cup: Kaizer Chiefs (4:0 z Bidvest Wits)

Najlepszy piłkarz: Ricardo Katza (32, DRC; RPA: 2/0) — 7.53 (SuperSport Utd)

Król strzelców: Sandile Ndlovu (29, ST; RPA: 3/0) — 20 (Bloem Celtic)

 

Szkocja:

Czołówka SPL: 1. Celtic, 2. Rangers, 3. Dundee Utd

Spadek z SPL: 12. Motherwell

Awans do SPL: 1. Dundee

Puchar Szkocji: Rangers (1:0 z Raith)

Najlepszy piłkarz: Danny Fox (24, D/WBL; Szkocja: 5/0) — 7.71 (Celtic)

Król strzelców: David Goodwillie (21, ST; Szkocja U21: 9/4) — 15 (Dundee Utd)

 

Ukraina:

Czołówka Premier-Lihi: 1. Szachtar, 2. Dynamo Kijów, 3. Metalist

Spadek z Premier-Lihi: 15. Iliczywiec, 16. Krywbas

Awans do Premier-Lihi: 2. Lwów, 3. Krymtepłycia

Kubok Ukrainy: Szachtar (3:1 z Metalurhiem Donieck)

Najlepszy piłkarz: Vasile Caraus (21, D/WB/ML; Mołdawia: 4/0) — 7.80 (Metalurh Zaporoże)

Król strzelców: Artiom Milewski (25, FC; Ukraina: 20/2) — 16 (Dynamo Kijów)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Juventus, 2. Inter, 3. Sampdoria

Spadek z Serie A: 18. Cagliari, 19. Parma, 20. Bari

Awans do Serie A: 1. Torino, 2. Reggina, 6. Mantova

TIM Cup: Inter (1:1k z Milanem)

Najlepszy piłkarz: Antonio Cassano (27, AMLC/FC; Włochy: 16/3) — 7.83 (Sampdoria)

Król strzelców: Ezequiel Lavezzi (25, FC; Argentyna: 2/0) — 23 (Napoli)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Klubowe mistrzostwa świata: Estudiantes (LP) (0:0k z Barceloną)

Liga Mistrzów UEFA: Man Utd (3:0 z Realem Madryt)

Liga Europy: Fiorentina (4:0 z Romą)

Liga Mistrzów CAF: Al-Ahly (2:1, 1:1 z SuperSport Utd)

Puchar Konfederacji (Afryka): Kaizer Chiefs (3:1, 2:2 z TP Mazembe)

Copa Libertadores: Estudiantes LP

Copa Sudamericana: Fluminense (4:0, 1:2 z San Lorenzo)

Liga Mistrzów CONCACAF: Toluca (2:2, 2:1 z Pumas)

SuperLiga: Morelia (2:2k z Santosem Laguna)

Puchar Narodów Afryki: Nigeria (3:1 z Ghaną)

Puchar Narodów Oceanii: Tonga (3:0, 0:1 z Nową Zelandią)

Mistrzostwa Świata U-20: Włochy (3:2 z Brazylią)

 

Polskie drużyny w rozgrywkach międzynarodowych

 

Reprezentacja:

EME (3. miejsce w grupie)

Szwajcaria (TOW) 1:1; Irlandia Północna (EMŚ) 2:0; Słowenia (EMŚ) 3:3; Czechy (EMŚ) 0:3; Słowacja (EMŚ) 0:2; Izrael (TOW) 1:2; Izrael (TOW) 2:3; Kanada (TOW) 1:3

 

Reprezentacja U-21:

Szwajcaria (TOW) 1:1; Kazachstan (EME) 3:0; Węgry (EME) 3:0; Irlandia Północna (EME) 2:1; Anglia (EME) 1:4; Węgry (EME) 1:2

 

Reprezentacja U-19:

EME: awans do turnieju finałowego

Irlandia Północna (TOW) 0:2; Słowenia (TOW) 0:1; Bułgaria (EME) 2:0; Estonia (EME) 4:0; Armenia (EME) 7:1; Izrael (TOW) 2:1; Chorwacia (EME) 2:1; Albania (EME) 3:0; Austria (EME) 3:0

 

Liga Mistrzów:

Wisła: 4. miejsce w fazie grupowej (3:0, 5:0 z Lewadią; 0:1, 2:0 z Kalmar FF; 1:0, 0:1 z Besiktasem; 1:2, 0:4 z Arsenalem; 1:2, 1:2 z AZ)

 

Liga Europy:

Polonia Warszawa: 3. runda kwalifikacyjna (2:1, 0:0 z Buducnost; 3:1, 2:0 z Honka; 1:0, 0:2 z Metalistem)

Legia: 3. runda kwalifikacyjna (2:1, 1:1 z Keflavíkiem; 1:2, 0:2 z LOSC Lille Métropole)

Lech: 3. miejsce w fazie grupowej (3:0, 1:1 z St. Pat's Athletic; 2:0, 0:1 z Ajaxem; 2:3, 0:3 z Evertonem; 2:0, 0:2 z Fenerbahçe; 1:1, 1:1 z Metalistem)

 

Nagrody indywidualne

 

Złoty But:

1. Guillaume Hoarau (26, ST; Francja) — 54 pkt (27) — Paris Saint-Germain

2. André-Pierre Gignac (25, ST; Francja: 3/0) — 52 pkt (26) — Toulouse FC

3. Claudio Pizarro (31, ST; Peru: 60/19) — 50 pkt (25) — Werder Brema

 

Zawodnik roku (świat):

1. Cristiano Ronaldo (24, AMRL; Portugalia: 68/23) — Real Madryt

2. Frank Lampard (31, AMC; Anglia: 75/18) — Chelsea

3. Andrés Iniesta (25, AMLC; Hiszpania: 38/6) — Barcelona

 

Piłkarz roku (świat):

1. Cristiano Ronaldo (24, AMRL; Portugalia: 68/23) — Real Madryt

2. Kaká (27, AMC; Brazylia: 69/25) — Real Madryt

3. Steven Gerrard (29, AMRC; Anglia: 75/15) — Liverpool

 

Piłkarz roku (Afryka):

1. Chinedu Obasi (23, AMR/FC; Nigeria: 7/0) — Manchester City

2. Samuel Eto'o (28, ST; Kamerun: 84/42) — Inter

3. Seydou Keita (29, DM/MLC; Mali: 53/13) — Barcelona

 

Piłkarz roku (Ameryka Południowa):

1. Juan Román Riquelme (31, MC; Argentyna: 51/17) — Boca

2. Federico Insúa (30, AMC; Argentyna: 10/0) — Boca

3. Kléber (25, ST; Brazylia) — Cruzeiro

 

Piłkarz roku (Europa):

1. Cristiano Ronaldo (24, AMRL; Portugalia: 68/23) — Real Madryt

2. Frank Lampard (31, AMC; Anglia: 75/18) — Chelsea

3. Andrés Iniesta (25, AMLC; Hiszpania: 38/6) — Barcelona

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2010

 

Bilans (Northwich Victoria): —

Blue Square North: —

Finanse: -476.190€ (w ostatnim miesiącu -47.093€)

Budżet transferowy: 0€ (0% z transferów)

Budżet płac: 535€ (w tym 27€ grantu) — wykorzystane 646€

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Piotr Robakowski (20, SW/DC; Polska) z Arki do Toulouse FC za 625.000€

2. Paweł Hajduczek (28, DC/DM; Polska) z Tawrii do Krymtepłyci za 16.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Gary Cahill (24, DC; Anglia: 5/1) z Man Utd do Szachtara za 15.750.000€

2. Emiliano Papa (28, D/WB/ML; Argentyna: 4/0) z Vélez do FC RB Salzburg za 10.250.000€

3. Aleksandr Kierżakow (27, ST; Rosja: 46/15) z Dynama Moskwa do Ajaxu za 9.750.00€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Argentyna: —

Belgia: —

Brazylia: Palmeiras (Muricy Ramalho) [+4]

Francja: —

Hiszpania: Real Madryt (Manuel Pellegrini) [+6] => mistrz

Holandia: Ajax (Martin Jol) [+11] => mistrz

Niemcy: —

Polska: —

Portugalia: —

Rosja: Krylja Sowietow (Leonid Słucki) [+1]

RPA: Kaizer Chiefs (Vladimir Vermezović) [+1] => mistrz

Szkocja: —

Ukraina: —

Włochy: —

 

Lech Poznań: [—]; Ekstraklasa (Jacek Zieliński)

 

Ranking FIFA: 1. [—] Brazylia (1443; Dunga), 2. [—] Hiszpania (1361; Vicente Del Bosque), , 3. [—] Włochy (1274; Marcello Lippi), 32. [—] Polska (795; Stefan Majewski)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...