Skocz do zawartości

Car Audio


Greg

Rekomendowane odpowiedzi

3. Alpine - jak szukałem radia do swojego autka, to brałem tą markę też pod uwagę, bo robią bardzo dobry sprzęt. Niestety wtedy cenowo stał za wysoko i został odrzucony, ale z tego co czytałem na różnych portalach, to był bardzo chwalony.

to jest sprzęt dla tych, co lubią lans :)

moim zdaniem szkoda jednak wydawać kupe kasy, żeby się polansować autem z alpine'owskim systemem nagłośnienia, ja zauważyłem, że połączenie mojego Kenwooda (lynk dalem pare postów wcześniej) ze standardowym wyposażeniem głośnikowym daje bardzo przyjemny efekt, a że nie jestem muzycznym koneserem więc uważam, że to mi w zupełności wystarcza

zwłąszcza, że autem jeżdżą też rodzice, dla których najważniejsze są raczej tylko cogodzinne wiadomości :]

 

 

Może i tak, może i nie. Wiem, że nie byłem w stanie podołać finansowo wymogom Alpine.

 

Icon, powiem Ci tylko jedno, bo już nie chce mi się nawet udowadniać Ci, że jak zwykle starasz się pokazać, że ja nic nie wiem, a Ty wiesz wszystko. Więc wszystko wiedzący Korzeniu: talk to my hand cuz' you know shit :-)

 

:doh!: zapomniałem, że się nie mylisz. Dobrze, że mi Kamtek przypomniał.

Odnośnik do komentarza

Na dzien dzisiejszy prawie na pewno kupie jakiegos Kenwood'a z tych na 2007 rok, albo uzywany dosc wysoki model Pioneer od znajomego po bardzo ladnej cenie z pilotem (na tym w sumie mi zalezalo) - choc jak na niego patrze to mam glupie, dresiarskie odczucie (wyprowadzcie mnie z bledu, ze Pioneer to nie jest glownie marka dresiarzy ;d ).

 

Ogolnie to raczej chodzilo mi o typowe odczucia dotyczace odtwarzaczy mp3 (czy mozna jakos "lazic" po utworach, katalogach, czy moze jakies wyszukiwania sa, czy w ogole drewno i po prostu wciska sie "play" i leci 800 godz muzyki ;d) bo odnosnie dzwieku samego w sobie to wiem co nieco (choc, fakt, ze raczej sprzet studyjny, a nie car-audio). Ale mimo wszystko, dzieki za pomoc bo dyskusja sklonila mnie do zglebienia tematu :).

Odnośnik do komentarza
Nie spotkałem się jeszcze z dobrym sprzętem muzycznym firmy Sony - płacisz za nazwę a nie za jakość sprzętu - taka jest prawda o Sony.

A ja się spotkałem. Stoi u mnie w domu i brzmi naprawdę nieźle.

Nie obraź się ale dla każdego, kto kupuje sprzęt tylko po to żeby mu grał wszystko brzmi nieźle. Tu chodzi o czystość dźwięku, obsługę oraz awaryjność.

Kaseciak Sony, wysoki model (RDS, Full Logic, AMS, Dolby B, Sterowanie zmieniarka, Joystick), kupiony w 1998 roku. Do lipca 2006 jezdzil w dostawczaku narazony na pyl, piach, wstrzasy (nie byl dobrze zamocowany) i wilgoc. Od lipca jezdzi w mentosie. Efekt? Dziala bez zarzutow, deck i cala reszta.

 

Udowodnij albo przepros :keke:

 

Nie jestem audiofilem wiec kwestie pasm przenoszenia mam w dupie ale z zalet moge wymienic czytelny wyswietlacz, swietna ergonomie i mase ciekawych funkcji.

 

Icon i skoro jestes taki mastah to czemu nie napisales nic o Bose czy Beckerze?? Ja mam na aucie naklejke Beckera wiec jestem mistrz :matrix:

Odnośnik do komentarza
Icon i skoro jestes taki mastah to czemu nie napisales nic o Bose czy Beckerze??

Bo są w ku**y drogie i Greg tyle kasy nie chciał przeznaczyć? :-k

Udowodnij albo przepros

Poczytaj sobie wyżej - ja mam gdzieś jeszcze 15 letni magnetofon "Harmonia", który się nie zepsuł ani razu. Wychodzi na to, że ta firma produkuje wypasiony sprzęt :-k

Odnośnik do komentarza
Poczytaj sobie wyżej - ja mam gdzieś jeszcze 15 letni magnetofon "Harmonia", który się nie zepsuł ani razu. Wychodzi na to, że ta firma produkuje wypasiony sprzęt :-k

Przepraszam, a nie produkuje?

 

"Wilga" Unitry wyprodukowana przed 50laty do dzis mi sluzy i gra bez zarzutu. Biorac poprawke na to, ze glosniczki sa jakie sa i jakosc dzwieku nie jest audiofilska (ale jest taka, ze kaset slucha sie z przyjemnoscia i bez nerwicy) to jest ona dla mnie sprzetem lepszym niz pare odtwarzaczy (firmy nie pomne), ktore kupilem dwa, trzy lata temu i ktore to przestaly mi dzialac po tygodniu choc nie byly eksploatowane nawet w 10% tak, jak ten magnetofon Unitry.

 

Rozumiem, ze bezawaryjnosc nie jest zadnym wynacznikiem jakosci? Dzwiek jest jaki jest - taki, jak w tamtym czasach mogl wydobywac sie z takiego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Przepraszam, a nie produkuje?

 

"Wilga" Unitry wyprodukowana przed 50laty do dzis mi sluzy i gra bez zarzutu. Biorac poprawke na to, ze glosniczki sa jakie sa i jakosc dzwieku nie jest audiofilska (ale jest taka, ze kaset slucha sie z przyjemnoscia i bez nerwicy) to jest ona dla mnie sprzetem lepszym niz pare odtwarzaczy (firmy nie pomne), ktore kupilem dwa, trzy lata temu i ktore to przestaly mi dzialac po tygodniu choc nie byly eksploatowane nawet w 10% tak, jak ten magnetofon Unitry.

Nie wiem czy jeszcze są produkowane ;) a o starym sprzęcie mi nie musisz pisać bo kiedyś robiono rzeczywiście solidny sprzęt, który służył ludziom przez lata. I nie tyczy się to tylko sprzętu RTV ale ogólnie wszystkiego. Dziś kładzie się nacisk na ilość a firmy kładące na jakość mają tak kosmicznie drogi sprzęt, że zwykłego śmiertelnika najnormalniej na niego nie stać.

 

Sony to nie marka dobrego jakościowo sprzętu a masówki. Nie chciałbym popełnić gafy i nie napiszę która z solidnych firm tworzy dla Sony sprzęt audio wysokiej jakości. Mogę to odnieść za to do firmy Philips, która podobnie jak Sony tworzy dla mas a dla koneserów sprzęt tworzy dla niej Pioneer. Kupując Pioneera kupujesz Philipsa najlepszej klasy (idąc najprostszą drogą rozumowania). Zupełnie tak samo jest w innych branżach - Ferrari jest przecież własnością Fiata. Czemu nie nazywa się Fiat? Bo to marka tworząca dla pewnej grupy osób. Jak znajdę chwilę czasu to przeszukam katalogi i specjalistyczne pisma i postaram się napisać, która firma produkuje specjalistyczny sprzęt dla Sony.

Rozumiem, ze bezawaryjnosc nie jest zadnym wynacznikiem jakosci? Dzwiek jest jaki jest - taki, jak w tamtym czasach mogl wydobywac sie z takiego sprzetu.

Nie do końca. Pamiętaj o tym, że w tamtych czasach technologia nie była aż tak zaawansowana a postęp blokował ustrój. Bezawaryjność jest wyznacznikiem jakości - wyobrażasz sobie rozgłośnie radiowe czy dyskoteki z psującym się co chwila sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy jeszcze są produkowane ;) a o starym sprzęcie mi nie musisz pisać bo kiedyś robiono rzeczywiście solidny sprzęt, który służył ludziom przez lata. I nie tyczy się to tylko sprzętu RTV ale ogólnie wszystkiego. Dziś kładzie się nacisk na ilość a firmy kładące na jakość mają tak kosmicznie drogi sprzęt, że zwykłego śmiertelnika najnormalniej na niego nie stać.

Widzisz i stad wlasnie bierze sie takie, a nie inne postrzeganie starego sprzetu. Generalnie to wszystkie lowend'owe sprzety sa produkowane ze slabszych materialow i bez takiej prezycji, jak ich odpowiedinki z wyzszej polki.

 

Tak wiec albo wylozysz duzo kasy na sprzet firmy, ktora nie zawraca sobie glowy odbiorcami, ktorzy szukaja czegos co jest mozliwie najtansze albo kupujesz cos z wyzszej polki albo w mojej opini prawdopodobienstwo tego, ze taki tani sprzet Ci sie zepsuje jest w miare rowno rozlozone na wszystkie marki. Wiadomo sa jakies cudaczne ustrojstwa firmy Panasonix czy Matsui, ale jesli chodzi o znane marki to sa one w miare tak samo podatne na zepsucie.

 

Nie do końca. Pamiętaj o tym, że w tamtych czasach technologia nie była aż tak zaawansowana a postęp blokował ustrój. Bezawaryjność jest wyznacznikiem jakości - wyobrażasz sobie rozgłośnie radiowe czy dyskoteki z psującym się co chwila sprzętem?

Znam, ale to juz bardziej temat na anegdote, jak to w jednej stacji radiowej przez rok nie mial kto naprawic zrypanego odtwarzacza CD i radzili sobie, jak mogli z jednym + stacja minidyskow i mp3 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Ogolnie rozwazalbym Pioneer albo Sony.

Nie polecam sprzętu Sony. A już pod żadnym pozorem nie kupuj żadnych LG czy innym Thompsonów. Pioneer owszem, to moim zdaniem najlepsza marka.

Musze zgodzić sie z tym, wg mnie Sony nie ma za dobrego sprzętu do auta, kumpel ma Pioneera i działa bez problemu więc polecam, ja niestety kupiłem sobie JVC 2 lata temu z promocji i narzekam na laser, płyta przeskakuje czasem ale mam gwarancje na 3 lata :keke: więc mam zamiar go oddać do naprawy na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Co do RO z mp3, tez chcialem sobie taki sprawic ale wybralem inne rozwiazanie. Kupilem uzywany kaseciak blaupunkta (Dublin C30, 4x40W, RDS) z wyjsciem aux z tylu (110 z przesylka), kabel przejsciowke (25), kabel cinch (9,99) - mini jack i do tego zestawu podpinam 2GB muzy z odtwarzacza przenosnego. W ten sposob mam system audio wygoda obslugi i mozliwosciami przewyzszajacy odtwarzacze na plyty. Do tego jest to kaseciak wiec raczej watpliwe ze ktos sie na niego połasi.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
W swojej astrze mam radioodtwarzacz kasetowy Philips ze sterowaniem w kierownicy. Chce sobie sprawic radyjko mp3. Czy jak kupie takie to bedzie mi dzialac sterowanie z kierownicy?

 

Nie będzie. W Astrze sterowanie z kierownicy działa tylko z firmowymi "radyjkami".

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Mam zamiar sobie kupić jakieś radyjko i głośniki do samochodu. Radio powinno mieć możliwość odtwarzania mp3 z płyt i podłączenie własnej mp3. Cena mniej więcej 300zł. Do tego głośniki na tył do 200zł. Tak, żeby za radio i głośniki zamknąć się w 500zł. Co możecie polecić? Pełno tego na allegro ale nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie wcześniej żarłem się z T-mem na temat radyjek Sony ale teraz muszę zmienić swoją opinię bo od pewnego czasu ta firma znacznie poprawiła jakość swoich produktów i trudno się przyczepić jakości i wykonania. W tej cenie polecam ten model. Jak dobrze się rozejrzysz trafisz na niższe ceny. Standardowo w sklepach to radio chodzi po 320-360 złotych. USB, bardzo dobra jakość odtwarzanej muzyki, wzmacniacz 4x45, sterowanie suba, znakomity system antywstrząsowy CD, mp3, aac. Jaki rozmiar głośników? Głośniki spokojnie kupisz w cenie 60-80 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Wprawdzie wcześniej żarłem się z T-mem na temat radyjek Sony ale teraz muszę zmienić swoją opinię bo od pewnego czasu ta firma znacznie poprawiła jakość swoich produktów i trudno się przyczepić jakości i wykonania. W tej cenie polecam ten model. Jak dobrze się rozejrzysz trafisz na niższe ceny. Standardowo w sklepach to radio chodzi po 320-360 złotych. USB, bardzo dobra jakość odtwarzanej muzyki, wzmacniacz 4x45, sterowanie suba, znakomity system antywstrząsowy CD, mp3, aac. Jaki rozmiar głośników? Głośniki spokojnie kupisz w cenie 60-80 za sztukę.

Moj brat ma pochodny tego modelu (starsza wersja bez USB) w mentosie i przyznam ze jak na podstawowe potrzeby radio jest swietne. Jak Korzen napisal - swietny antishock, nie zdarzylo mi sie ani razu zeby zgubil sciezke, dobry szybki RDS, niezla ergonomia, aux in z przodu w panelu, dwa kolory iluminacji (czerwony, zielony). Dodatkowo chyba wystepuje w wersji z pilotem zdalnego sterowania.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam zamiar kupić nowe radio do mojego auta. Obecnie mam typowego NoName (Dalco). Wytrzymało on całkiem sporo bo dwa lata, lecz teraz zaczyna świrować, samo się przełączać czy samo się resetuje. Mam zamiar kupić coś taniego (max.320 zł) ale jakąś firmówkę. Chodzi głównie aby radio miało wejście USB.

Wybrałem na chwilę obecną:

LG LAC 4810R

LG LAC 5800R

JVC KD-R402

 

Jakieś sugestie, podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...