Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

To mam dla ciebie radę - jak będziesz instalował system, zrób sobie osobną partycję na system (/) i osobną na folder użytkownika (/home): dzięki temu bezboleśnie przejdziesz na inną wersję *buntu kiedy będziesz chciał (format i instalacja na / bez ruszania /home) i przetestujesz co dla ciebie wygodne

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy XFCE takie ubogie? W porównaniu do Unity to jest mega konfigurowalne ;)

 

Generalnie Unity jest jakie jest ;) Wiele opcji personalizacji i dostosowania pod siebie tam nie ma. Mnie akurat przypasowało to co jest pod względem użytkowania a i pod względem wyglądu jest bardzo ładnie.

Co do aplikacji to w zasadzie bez znaczenia, na każdym *buntu będzie wszystko działać tylko aplikacje GTK mogą trochę inaczej wyglądać pod QT i odwrotnie. No i kilka zależności więcej może się pociągnąć ale to bez znaczenia przy dzisiejszych pojemnościach dyskowych.

Odnośnik do komentarza

No a co można włączyć/zmienić tak naprawdę w XFCE? Theme z GTK 2.0? :keke: Transparency? W porównaniu do możliwości Compiza to kropla w morzu, ale z drugiej strony, komu tak naprawdę jest to potrzebne ;)

 

Oczywiście cały czas mówię o menedżerze okien, bo w sumie bebechy są takie same.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem Ubuntu 12.04 LTE i mam problem ze skonfigurowaniem internetu. Jak klikam na network to pokazuje mi, że kabel jest niepodłączony, a jak kilkam na opcje to nic się nie otwiera. Mam stałe łącze, a kabel jest podpięty do modemu.

 

Aha, kabel na pewno jest podłączony, bo nawet świeci się dioda przy karcie sieciowej. ;)

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem Ubuntu 12.04 LTE i mam problem ze skonfigurowaniem internetu. Jak klikam na network to pokazuje mi, że kabel jest niepodłączony, a jak kilkam na opcje to nic się nie otwiera. Mam stałe łącze, a kabel jest podpięty do modemu.

 

Aha, kabel na pewno jest podłączony, bo nawet świeci się dioda przy karcie sieciowej. ;)

 

Kliknij PPM na network manager i zobacz czy masz włączoną sieć (Enable Networking) :>

 

Daj zawartość /etc/network/interfaces

 

U mnie jest:

 

auto lo
iface lo inet loopback
Odnośnik do komentarza

jaką dystrybucję polecicie pod kompa 2x1.2Ghz i 2GB ramu + intel GMA950 ? ubu 12.04 działa... wooooolno

 

Xubuntu, Lubuntu. I raczej poczekać na 14.04, będzie za tydzień (nowe jądro, lepsze sterowniki itp).

Zainstalowałem Ubuntu 12.04 LTE i mam problem ze skonfigurowaniem internetu. Jak klikam na network to pokazuje mi, że kabel jest niepodłączony, a jak kilkam na opcje to nic się nie otwiera. Mam stałe łącze, a kabel jest podpięty do modemu.

 

Aha, kabel na pewno jest podłączony, bo nawet świeci się dioda przy karcie sieciowej. ;)

Nie LTE a LTS (Long Term Support) ;)

 

Dziwne, kablowo to powinno automatycznie załapać. Wygląda na problem ze sterownikiem karty sieciowej. Komputer jakiś nowy?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak w DOSie ;) Konsola wbrew pozorom jest dość prosta i często łatwiej niektóre rzeczy tam zrobić ;)

 

Generalnie podobna rada jak dla Smęcia. Poczekać ten tydzień na nowego LTS 14.04. Nowszy kernel więc sterowniki już w nim powinny być i powinno działać out of box.

Jednak stara zasada "dobieraj sprzęt pod system" dalej jest niestety aktualna :/

Odnośnik do komentarza

 

jaką dystrybucję polecicie pod kompa 2x1.2Ghz i 2GB ramu + intel GMA950 ? ubu 12.04 działa... wooooolno

Xubuntu, Lubuntu. I raczej poczekać na 14.04, będzie za tydzień (nowe jądro, lepsze sterowniki itp).

 

spoko, nie spieszy mi się, obczaje ten temat

 

 

 

Właśnie nowy, na dodatek płyta Asrock (H81M), a z nimi chyba są problemy. Znalazłem gdzieś coś o alx, ale nie umiem tych sterowników (?) zainstalować: http://www.linuxfoundation.org/collaborate/workgroups/networking/alx

ups ;) zapomniałem Cię o to zapytać ;) H81 ma z tym problemy, potwierdzam...
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...