Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

 

jaką dystrybucję polecicie pod kompa 2x1.2Ghz i 2GB ramu + intel GMA950 ? ubu 12.04 działa... wooooolno

Jeszcze mi się przypomniało elementaryOS. Bazuje na Ubuntu 12.04 a wygląda jak Mac i jest dość lekki podobno. Wg niektórych najładniejsza dystrybucja Linuxa ever ;)

 

korzystalem kiedys z macbuntu :D było nawet spoko,

 

to ma rozsadne wymagania 1Ghz + 1GB Ram, więc jak może niebawem wyjdzie wersja w oparciu o 14.04 to szarpnę

Odnośnik do komentarza

No i dzięki waszym poradom samodzielnie zainstalowałem Spotify. :) Niby wszystko jest tutaj wyjaśnione: https://www.spotify.com/pl/download/previews/, ale gdyby nie Gabe nie wiedziałbym, że w pierwszym punkcjie trzeba wpisać najpierw "sudo gedit". Jest gdzieś taki spis najważniejszych poleceń/podstawowych wiadomości, z których mógłbym skorzystać?

http://ubuntuone.com/4XQFFQuYv4GilPikkoiF07

 

Całkiem fajny przewodnik.

Odnośnik do komentarza

To nie Windows gdzie wszystko się robi na administratorze ;)

Konto root (administrator) jest domyślnie wyłączone i w codziennej pracy się nie wykorzystuje. W celu użycia uprawnień root dla konkretnej operacji używa się właśnie sudo.

 

EDYTA: przewodnik który wrzuciłem wcześniej powstaje również na potrzeby Ubuntu 14.04. Jak tylko będzie gotowy to podrzucę tutaj linka.

Odnośnik do komentarza

Wrzucilem plytke z tym Ubuntu, instalacja poszla, wyszedlem do kosciola, po powrocie sie zresetowal i mialem ekran logowania do Windowsa, po resecie nie mialem do wyboru systemu Linux/Windows, jakis blad instalacji? Instaluje od nowa. O)czywscie robie to na oddzielnych partycjach (win i lin).

Odnośnik do komentarza

Najpierw trzeba zainstalować linuxa z tego co pamiętam. Trzeba utworzyć specjalną partycję do bootowania, nie pamiętam jak ona się nazywa.

 

Generalnie to było coś powiązane z NTLDR (http://en.wikipedia.org/wiki/NTLDR) windows go tworzy automatycznie i jak to sformatujesz, to już nie uruchomisz systemu. Dlatego linux musi być pierwszy.

Odnośnik do komentarza

A to sorry, pomieszało mi się. :D Kiedyś tak się bawiłem, ale stwierdziłem, że to nie jest warte zachodu. Już samo ustawienie wszystkiego, tak jak pisał jmk, sprawiło mi dużo problemów.

No utworzylem / na Linux i partycje swap tez, mowisz, ze konieczne jest jeszcze /boot? Kiedys mialem Win 7 i doinstalowalem Backtracka i smigalo.

Ja bym spróbował uruchomić gparted i sprawdzić tam która partycja ma atrybut "boot", bo może mieć ta od Windowsa, to trzeba przestawić na swapa chyba.
Odnośnik do komentarza

Nie ma tematu, jak przy nim siedziałem to wszystko poszło okej :P

 

Niestety, ale najnowsze Ubuntu dalej nie ma sterowników dla mojego wewnętrzego modemu 3G :/ Ściągnąłem program Modem Manager GUI i nic nie widzi :/ Wcześniej zaktualizowałem Ubuntu oczywiście, szukam jakiegoś rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam, jestem na etapie testow Win 8, 7 i Ubuntu. Podstawa jest dzialanie tego wewnetrznego modemu 3G i FMa + gimp + notepad++. No i nigdzie modem nie dziala :P. Mialem zasyfialy win 7 32 bit, postawilem obok Ubuntu, potem za siodemke wgralem osemke, zniknelo ubuntu, osemka tez nie widzi modemu, wiec postawilem od nowa win 7 tym razem 64 bit, nie dziala... potem Ubuntu, modem nie dziala, ale mam nowy klopot, ze starego ubuntu zachowalo mi wszystkie ustawienia i pliki tylko niby mam zainstalowany steam a jednak nie. I z centrum programow nie mam ani opcji instalacji ani deinstalacji, wywala tylko blad przy "wiecej info" .

Moze da sie instalowac przez terminal z poleceniem apt-get?

Dysk z windowsem za kazdym razem formatowalem.

Odnośnik do komentarza

sudo apt-get purge program

sudo apt-get autoremove

 

Pierwszy usuwa pakiet, drugi czyści osierocone zależności. Ja mam też Ubuntu Tweak, które m.in. pozwalaja na łatwe usuniecie wszelakiego cache czy starych jąder systemu.

 

Zainstalowane programy masz w menu ;) ale też w US Center.

Oczywiście że da się instalować przez apt-get, to jeden z najwygodniejszych sposobów :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...