Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Leki jakie przyjmuję na stałe: Calperos, Tardyferon, Ortanol, Asamax, Heviran, Flukonazol, Metypred, Wit D, Wit C + średnio raz na miesiąc Ciprinol/Duomox/Augumentin.

 

Mam też lekko podwyższone wyniki wątrobowe - ALT 64, granica do 41 jest. Niby lekarka mówiła, że to przez leki, ale nie zaszkodzi mniej smażyć. Z tłuszczów oprócz naturalnych z mięsa to używam oleju kokosowego do smażenia obiadów i masła klarowanego do jajecznicy (lub bez tłuszczu jem jajecznicę).

 

Moje posiłki to mniej więcej: śniadanie jajecznica 5-6 jajek, ewentualnie ze szczypiorkiem lub szynką, najczęściej bez niczego. Albo na łyżce masła klarowanego albo bez niczego.

Drugie śniadanie to koktajl, którego bazą są 2-3 banany + jogurt naturalny + dodatki typu; wiórki kokosowe, kakao, czasem inny owoc, płatki jaglane, orzechy nerkowca, awokado, sok z cytryny różnie ich używam i dodaję.

Na obiad ryż lub ziemniaki, makaron rzadko, bo ten gluten... a kupiłem makaron "specjalny" bezglutenowy i nie dość, że drogi to gówniany smak i rozpadał się. Jedynie siostra z Anglii mi przywiozła jakiś organiczny makaron też gluten free to był okej. Do tego jakieś mięso, najczęściej wieprzowe, kurczak, czasem wołowina. Smażę, a potem duszę, dolewając wody i mąki kukurydzianej i wychodzi sos własny. Plus surówka albo jakieś warzywa, ale tego nawet nie wliczałem w kcal dzienne.

 

Na podwieczorek właśnie zawsze najgorzej coś dorwać, ale jadałem lody, owoce, jakieś ciasta, bigos, sałatki, gołąbki, nooo strasznie różnie.

Kolacja to wafle ryżowe + posmarowane jakimś almette lub twarogiem + wędlina + ser + pomidor.

 

Do picia herbaty zielone, ale liście, a nie torebki + soki albo sam wyciskałem albo kupowałem 100% i rozcieńczałem z wodą.

 

Nie wiem czy jakiś wpływ na to mają płytki krwi, bo "walczyłem" ;) o nie z lekarzami, w końcu mi wrosły, ale to raczej samoistnie z powodu całkowitego niemal zmniejszenia się śledziony. Nie mam biegunek, załatwiam się zazwyczaj raz dziennie, nie powiem, że jest OKEJ, ale przynajmniej raz na jakiś czas jest no i raz dziennie, a nie piętnaście.

Odnośnik do komentarza

Sam widzisz, że masz za małe spożycie białka i węglowodanów.

 

Tam są jakieś przykładowe rozłożenie, nie edytowałem tego. Bliżej mi sympatią do diety typu Mauricz czy Ajwen czyli więcej białka i tłuszczy niż węgli, ale nie potrafię tego jeszcze tak wdrożyć w życie. Bardziej skupiałem się po prostu na ilości kcal ogółem niż ich rozłożeniem. Może tu był błąd? Myślałem, że przy takiej wadze akurat nie ma to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Ma znaczenie, bo białko jest głównym budulcem tkanki mięśniowej, natomiast węglowodany (przede wszystkim złożone) potrzebne są do transportu tych białek. Stosunek wymaganego spożycia białka, to z reguły 1-2 gramy na każdy kilogram ciała, natomiast węglowodanów 3-5 grama.

Odnośnik do komentarza

Przy 2g na kg wychodzi mi 124g białka dziennie, tutaj mam 114, inne dni: 198, 145, 125, 136, 194, 123...

Wychodzi na to, że problem jest... w węglach? Oprócz ryżu i bananów co można jeszcze zdrowego wszamać dla węgli?

Odnośnik do komentarza

Dzięki, szkoda że tabelki nie da się sortować według kcal ;).

 

Właśnie jeszcze obliczyłem według tego wzoru:

 

66,47 + 13,7 x waga w kilogramach + 5,0 x wzrost w centymetrach – 6,76 x wiek

 

Że przy obecnej wadze powinienem jeść 1600-1700 kcal, aby utrzymać obecną wagę. Więc 2500 to mało do przytycia? Czy za mało w niej po prostu węgli?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...