Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś sprawdzone ćwiczenie na przyrost masy mięśniowej w łydkach? Wystarczy samo wzięcie ciężaru np talerza w ręce, stania palcami na drugim i unoszenie się na palcach?

Możesz ze sztanga na plecach albo hantlami na kolanach.

No i oczywiście suwnica pracując samymi czubkami palców.

 

P.S. Trzeba pytać Shaquiri'ego co robić na łydki :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Mam problem ;).

 

Od jakiegoś czasu monitorowałem swoją michę, jadłem dziennie 2500-2600 kcal, zdarzało się czasem więcej, rzadko mniej (głównie po nocce, kiedy brakowało dnia, żeby jeść, ale rozrachunku 48h wychodziło 5k kcal). W teorii tyle powinienem jeść, aby normalnie tyć (zdrowo, bez przesady, naturalnie). Jedzenie nie było śmieciowe. Na siłownię chodziłem 2 razy w tygodniu, poza tym siedząca praca i brak innych aktywności. Złapałem mocna kontuzję mięśnia w klatce piersiowej, nawet ręką ruszać nie mogłem, bolało jak kaszlałem, miałem przerwę 2 czy 3 tygodnie. Jadłem tak samo, zero aktywności fizycznej. Efekty? Co trzy tygodnie spadam z wagą o kilogram...

 

Moja lekarka z hematologii teraz też się głowi czy to nie jest spowodowane jakimś problemem z jakąś (nową) chorobą czy coś, ale chyba nie, więc muszę sam jakoś o to zadbać.

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to, że 2500 kcal to dla Ciebie zbyt mało. Aby schudnąć 1 kg organizm musi spalić 7000 kcal. Jeśli u Ciebie taka strata pojawia się co, ok. 20 dni, możesz sobie wyszacować, że utrzymanie Twojej wagi wymaga dodatkowych 350 kcal, natomiast stopniowe zwiększanie wagi ponad 2850 kcal.

Odnośnik do komentarza

U mnie to wyglądało tak, że jak jadłem teoretycznie to co ponad zapotrzebowanie to nie tyłem, waga po prostu stała w miejscu, musiałem jeść nawet 500kcal więcej by powolutku waga ruszyła w górę (3200kcal, 185cm/wtedy około 78kg). Zasadniczo to cudów nie ma, nie wysrasz wszystkiego co zjesz choćby nie wiem co i jedyną receptą jest jeść jeszcze więcej. Jak nie możesz przejeść to triczkuj, smaż na większej ilości tłuszczu, zamiast chudego kurczaka jest tłustsze mięsa, zamiast kanapek zjedz, wlej sobie do owsianki soku zagęszczonego... Możliwe, że z tą kontuzją to tylko zbieg okoliczności i w te czy wewte musiałbyś zacząć dokładać jedzenia, na pewno nie martwiłbym się dopóki nie spróbujesz po prostu jeść jeszcze więcej (choć wiem, że to często trudne).


Wychodzi na to, że 2500 kcal to dla Ciebie zbyt mało. Aby schudnąć 1 kg organizm musi spalić 7000 kcal. Jeśli u Ciebie taka strata pojawia się co, ok. 20 dni, możesz sobie wyszacować, że utrzymanie Twojej wagi wymaga dodatkowych 350 kcal, natomiast stopniowe zwiększanie wagi ponad 2850 kcal.

Organizm to nie piec hutniczy, to nie działa w ten sposób, że wrzuca 7000kcal węgla i jest kilogram cięższy.

Odnośnik do komentarza

Tylko obecnie ważę 62kg, przy 178 cm wzrostu.

Może zacznij delikatnie stosować jakieś suplementy, a może lepiej zbilansuj ilość białka i węglowodanów? Jeżeli ilość węglowodanów jest zbyt wysoka w stosunku do białka, przyrost kg będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza

@Morpheus przeczytałem ze zrozumieniem i dalej jest to raczej bzdura i w najlepszym razie ciekawostka, ale nic ponadto, czego to kilogram? Wody+glikogenu? Tłuszczu? Mieszanki? Co determinuje, że akurat tego a nie tego, że akurat w tych proporcjach a nie innych, dlaczego nie jest to tożsame z zjedzeniem średnio 7000kcal=1kg. Np. robiąc HIITy możesz spalić mniej kalorii a efekt w postaci redukcji tkanki tłuszczowej będzie większy niż trening, który spali mniej kalorii a będzie odbywał się w innym tempie.


 

Tylko obecnie ważę 62kg, przy 178 cm wzrostu.

Może zacznij delikatnie stosować jakieś suplementy, a może lepiej zbilansuj ilość białka i węglowodanów? Jeżeli ilość węglowodanów jest zbyt wysoka w stosunku do białka, przyrost kg będzie mniejszy.

 

Eee nie :D jest dokładnie odwrotnie (efekt termogeniczny to protip, plus nadwyżki białka są usuwane z organizmu a nadwyżki węgli nie).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...