Skocz do zawartości

[FM 2010] DuoTaxPack


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym wam pokrótce zaprezentować moje pierwsze wypociny taktyczne w FM2k10. Na starcie zastrzegam, ze jest to wersja beta. Nie twierdze tez, ze jest to jakis killer - choc moim zdaniem taktyki spisuja sie poprawnie. Praca nad ich dopieszczaniem bedzie wciaz trwala. Chciabym wiec proscic o jak najwiecej konsktruktywnych uwag.

A wiec czas zaprezentowac mój DuoTaxPack - screen

 

Jest to zestaw dwoch taktyk - domowej i wyjazdowej. Taktyki testowane byly na Lechu i FC Koln. Nie wygrywalem na nich wszystkich meczów jak popadnie, aczkolwiek wyniki byly zadowalajace. Sa to taktyki z kreatora z lekko pozmienianymi ustawieniami.

 

DuoTaxPack - v. H to taktyka do gry u siebie. Jest to klasyczne 4-4-2. Gra opiera sie na wspolpracy skrzydlowych z napastnikami, wspieranymymi przez strzelajacych z dystansu srodkowych pomocnikow.

Wymagan szczegolnych co do zawodnikow nie ma - po prostu maja byc najlepsi, jakich tylko da sie sciagnac na dana pozycje (FM sam pokaze, jakie atrybuty dla danej pozycji sa kluczowe). Aczkolwiek dobrze by bylo, zeby zawodnicy byli dosc szybcy.

Rzecz jasna w zaleznosci od przebiegu meczu mozna (a wrecz nalezy!!) zmieniac strategie wyjsciowa na ofensywe lub kontrataki. Mozna tez PP i PL przesunac na OPP i OPL.

 

DuoTaxPack - v. A to taxa idealna na wyjazdy. Taktyka opiera sie na dosc duzym rygorze taktycznym w tyłach. W zasadzie 4 obroncow + 2 DP stanowi taki defensywny rygiel, ktory powinien powstrzymywac ataki przeciwnikow. Ich celem jest przechwycenie pilki i odegranie jej (najczesciej poprzez dlugie podanie) do ktoregos z zawodnikow odpowiadajacych za ofensywe. Gra opiera sie na szybkich kontratakach i zagraniach "w ukiczke" na odgrywajacego (powinien on dysponowowac jak najwieksza szybkoscia i przyspieszeniem). Boczni skrzydlowi maja za zadanie scinac do srodka i wspomagac odgrywajacego, samemu tez czesto wychodzac do pilek zagrywanych na wolne pole. W tej taktyce takze kluczowa jest szybkosc zawodnikow grajacych w ofensywie i umiejetnosc strzalu z dystansu srodkowego pomocnika.

 

Na razie w kazdej z tych taktyk ustawienie SFG jest defaultowe. Ale na pewno trzeba tu troche pogrzebac, bo po rz. roznym strzelilem tylko jednego gola.

 

Zapraszam Was do testowania i uwagowania. Moze wspolnymi silami stworzymy jakiegos killerka ;)

 

Taxa do zassania - klik

 

UWAGA - update taxy!! - klik

Odnośnik do komentarza

Nie moge, bo gram na multi i to nie ja hostuje :) Poza tym nie gram u siebie w domu, bo moj komp uciagnie tylko mala baze i to ledwo ledwo :) Z ciekawszych wynikow - remisy w Dortmundzie i Wolfsburgu oraz pewna wygrana w Berlinie. W domu remis z Schalke, wygrane z Gladbach, Freiburgiem, Werderem i jeszcze z kims.

Co do indywidualnych - tak spisuja sie nienajgorzej, aczkolwiek nie wadzi to lekko zmodyfikowac, jesli nie masz gracza o dobrym strzale z dystansu lub takiego posiadasz. To sa ustawienia uniwersalne, ktore mozna modyfikowac pod konkretnych graczy. Albo w koncowce maczu dac - "strzelajcie z kazdej pozycji". Jak mowilem tak taxa jest w fazie testow, rozbudowy, modyfikacji i dlatego napisalem, ze jest to wersja beta ;)

Odnośnik do komentarza

Dorzucę pomysł na rożne, może jak na razie nie rewelacja, ale 15 goli w 38 meczach to na początek przyzwoity wynik.

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=10049

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=10051

 

Edyta:

Wrzutki na długi słupek, cholerna skleroza :)

 

jasonx, a możesz wrzucić taksy na inny serwer bo z tego coś mi nie chce ściągnąć?

Odnośnik do komentarza

Właśnie rozegrałem Twoimi taktykami 5 meczy :) i wszystkie były wygrane

 

Manchester City-Manchester United 2:0

Manchester City-West Ham United 2:0

Manchester City-Tranmere Rovers 2:0

Wolverhampton-Manchester City 0:2

Manchester City-Hull City 2:1

 

Rywale może prócz United nie byli zbyt wymagający ale 5 wygranych bez jakis tam nerwów to dobrze świadczy o taktyce:)

 

Dobra robota

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Właśnie rozegrałem Twoimi taktykami 5 meczy :) i wszystkie były wygrane

Zmieniales cos, czy stosowales taxy jak wrzucilem?

 

Wolverhampton-Manchester City 2:0

to nie wyglada jak wygrany mecz, chyba ze grales Wilkami :D

 

mozesz wrzucic na inny serwer bo nei moge zassac

Czemu nie mozesz zassac? Masz blocka na ten serwis?

Ale jesli bardzo sie upierasz - http://www.speedyshare.com/862376277.html

Odnośnik do komentarza

Przy Wilkach pomyłka, miało być 2:0 dla City :P sorry ;d nic nie zmienialem, gralem tak jak Ty wymyśliłes :)

 

Mam jeszcze prośbę Twoja taktyka Rojiblanco (sorry jesli źle napisalem ) jest do FM 2006 czy 2007 ? Jeśli do 2007 to mogę prosić o jakis link i ewentualnie opis ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja gram Bristol Rover i taktyka się wogóle nie sprawdza - może dlatego że w Fm-a gram niecały tydzień i nie umiem jeszcze zbyt dobrze wszystkiego "poukładać" :)

A moze dlatego, ze np. nie masz odpowiednio szybkich graczy w ofensywie? Albo Twoi PS nie potrafia uderzyc z dystansu :-k Albo najbanalniej - masz niezpaczowana wersje np. :>

 

Mam jeszcze prośbę Twoja taktyka Rojiblanco (sorry jesli źle napisalem ) jest do FM 2006 czy 2007 ? Jeśli do 2007 to mogę prosić o jakis link i ewentualnie opis ? :)

Do 2k6 :)

Odnośnik do komentarza

Ja gram Bristol Rover i taktyka się wogóle nie sprawdza - może dlatego że w Fm-a gram niecały tydzień i nie umiem jeszcze zbyt dobrze wszystkiego "poukładać" :)

A moze dlatego, ze np. nie masz odpowiednio szybkich graczy w ofensywie? Albo Twoi PS nie potrafia uderzyc z dystansu :-k Albo najbanalniej - masz niezpaczowana wersje np. :>

 

niezpaczowana znaczy wersja 10.1.0 bo po zainstalowaniu nic nowego nie wgrywałem :) Pozdrawiam:) ?

Odnośnik do komentarza

Gram 3 sezon Wisła testuje rozne taktyki, 2 sezony 2xmistrz2xPuchar polski2x SP ale zawsze w LM byla "padaka"3m i 4te. Zaczołem testować twojego duotax w Lm idzie rewelacyjnie wygrana z zenitem 6-3 2-0 porazka na wyjezdzie z bayernem 2-1 po wyrownanej grze,wygrana 4-0 z dunczykami.duotax away swietnie sie spisuje przeciw mocnym druzyna w LM zas home ku memu zdziwieniu "zdemolowal" zenit na wlasnym boisku 34akcje do 4. W lidze Polskiej jak narazie jest kilka wpadek mam duza przewage lecz remisuje badz czasem przegrywam (narazie 2 miejsce bilans 7-3-3)w skladzie (GK)Lambo-(LB)CarlosAlvarez-Marcelo-Rafael-(RB)Mohammady-(LW)Krivets-Gomez-Diaz-(RW)Salvio-Smolarek-Brozek.

Odnośnik do komentarza

Nie, po prostu ustawiam krycie 1 na 1 w ustawieniach druzynowych :)

Jeszcze jedna rzecz dzis wyprobowalem - ustawilem w taxie wyjazdowym srodkowemu napastnikowi "szukanie gry", rajdy z pilka na środkowe i druzynie w poleceniach z ławki "zagrania na wolne pole". Poskutkowalo to wygrana z Werderem Brema 2-1 na wyjezdzie (k'woli wyjasnienia, mecz ten musialem powtarzac przez crash dumpa :/ Bez tych ustawien przegralem 2-0 wczesniej)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...