Skocz do zawartości

Postępy prac


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko z których okręgówek, z których A- klas itd zrezygnujesz? W sumie Twoja sprawa czy coś wydajesz samemu podczas gdy wszyscy pozostali pracują wspólnie. Już z Brudim doszliśmy ostatnio do wniosku, że jakby każdy z nas robił to osobno, bez tych całych raportów itp. to dawno by ta 3 liga już była, ale cóż bywa.

Nie chcę się kłócić, ale nie powątpiewaj w zapał i chęci użytkowników tego forum i fanów FM-a. Już nieraz potrafili oni zebrać się i stworzyć coś porządnego dla całej społeczności, vide: tłumaczenie CM-a, pomoc przy bazie danych nadchodzących wersji FM-a, zgłaszanie błędów językowych, czy taka pierdoła jak Plaszkowy, czy Darowy (?) update scenowy.

 

Ja ze swojej strony powiem jak wygląda przygotowanie III ligi w Lubelskiem - wraz z Voyazzem staramy się kontaktować z redaktorami poszczególnych stron o klubach, a nawet z samymi zawodnikami, ale co z tego jak jeden redaktor zarzekający się, że prześle dane na konkretny dzień blokuje mnie na gg :). Do tego masa monitów o poprawienie jakiejś pierdoły itp itd...

Odnośnik do komentarza

Żeby była jasność, nie wątpię w ten projekt. Tylko trochę mnie wkurza teraz wychodzenie kogoś przed szereg podczas gdy zarówno FM Zone jak i cmrev porzuciły swoje autorskie projekty, żeby zrobić to razem i lepiej. I po prostu ostatnio mam tyle stresów, ze strasznie łatwo się wkurwiam, więc wybaczcie jeszcze raz jak kogoś uraziłem.

Odnośnik do komentarza

(Z gory przepraszam za Polski/bledy itd, od 15 lat mieszkam za granica a w Polsce chodzilem do szkoly 4 lata). Mi nie chodzi o odciagniecie od waszego projektu polowy ludzi czy takie tam, ja po prostu chce pobawic sie moja dawna B-Klasowa druzyna. Te liczby sa moze i z kosmosu, ale powinno zadzialac. Jak to czasami okreslacie: to jest byle co, przyznaje sie z goryy, bo niby jak w pojedynke mam zrobic w tak krotkim czasie taka baze. Czapki z glowy dla was za wasze poswiecenie, ale zrozumcie ze jak mam czekac na PELNA wasza B-Klase, to bedziemy juz grali w FM 20011/12.

 

Z całym szacunkiem ale tworzenie całej ligi i to jeszcze tak sporej jak B klasa a skupianie się na ulubionej drużynie mija się z celem, poza tym nie zapominaj o tym żeby grac w B- klasie wypadało by aby III, IV liga, ligi okręgowe, i klasa A były zrobione, chyba że chcesz grać ciągle w B klasie bez możliwości awansu :D

Odnośnik do komentarza

(Z gory przepraszam za Polski/bledy itd, od 15 lat mieszkam za granica a w Polsce chodzilem do szkoly 4 lata). Mi nie chodzi o odciagniecie od waszego projektu polowy ludzi czy takie tam, ja po prostu chce pobawic sie moja dawna B-Klasowa druzyna. Te liczby sa moze i z kosmosu, ale powinno zadzialac. Jak to czasami okreslacie: to jest byle co, przyznaje sie z goryy, bo niby jak w pojedynke mam zrobic w tak krotkim czasie taka baze. Czapki z glowy dla was za wasze poswiecenie, ale zrozumcie ze jak mam czekac na PELNA wasza B-Klase, to bedziemy juz grali w FM 20011/12.

 

Z całym szacunkiem ale tworzenie całej ligi i to jeszcze tak sporej jak B klasa a skupianie się na ulubionej drużynie mija się z celem, poza tym nie zapominaj o tym żeby grac w B- klasie wypadało by aby III, IV liga, ligi okręgowe, i klasa A były zrobione, chyba że chcesz grać ciągle w B klasie bez możliwości awansu :D

 

 

Chyba sie nie zrozumielismy. Przecierz bedzie tam wszystko od Ekstraklasy do Klasy C. Czy to sie mija z celem? To zalerzy od tego jaki masz cel.

 

Do KLEYO: Powtarzam jeszcze raz, czapki z glow za wasz projekt, sam zagralem przez ciebie stworzonym dodatkiem z 3 liga, uruchomilem do tego 4 lige i gralo sie bardzo przyjemnie z Oderka Opole. Ale ja chce wiecej i szybciej. Wiem ze tak szybko niedoczekam sie waszego naprawde dopracowanego dodatku, dlatego postanowilem sobie na szybko zrobic to czego pragne.

Odnośnik do komentarza

 

Z całym szacunkiem ale tworzenie całej ligi i to jeszcze tak sporej jak B klasa a skupianie się na ulubionej drużynie mija się z celem (...)

 

Może dla Ciebie. Natomiast każdy użytkownik tej gry sam sobie określa na czym mu zależy i co mu w tej grze odpowiada czy też nie.

Sam też czekam na Scenowy Uptade żeby zobaczyć jak się te Dzieło sprawuje ale ligi kolejne (IV, Okręgówka, klasy A, B, C w tym zespół, którym będę grał)

będę już robił sam i będą one całkowicie odbiegały od rzeczywistości bo MI to nie przeszkadza.

 

Nikt Scenowego Dzieła nie krytykuje, nie umniejsza zasług ludzi poświęcających swój czas żeby Uptade był jak najbardziej idealny

ale to nie znaczy, że inni użytkownicy gry nie mogą robić swoich (albo modyfikować istniejących) wedle własnych potrzeb i uznania.

 

IMHO nie Tobie oceniać jak ktoś inny ma grać w FM :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Może dla Ciebie. Natomiast każdy użytkownik tej gry sam sobie określa na czym mu zależy i co mu w tej grze odpowiada czy też nie.

Sam też czekam na Scenowy Uptade żeby zobaczyć jak się te Dzieło sprawuje ale ligi kolejne (IV, Okręgówka, klasy A, B, C w tym zespół, którym będę grał)

będę już robił sam i będą one całkowicie odbiegały od rzeczywistości bo MI to nie przeszkadza.

 

Nikt Scenowego Dzieła nie krytykuje, nie umniejsza zasług ludzi poświęcających swój czas żeby Uptade był jak najbardziej idealny

ale to nie znaczy, że inni użytkownicy gry nie mogą robić swoich (albo modyfikować istniejących) wedle własnych potrzeb i uznania.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli tylko Twój klub będzie miał pełną kadrę i będzie nawet w C-klasie, ale kolejne drużyny z pełnymi składami będą w 3. lidze to przejedziesz wszystkich od C-klasy do 4. Ligi wygrywając każdy mecz tak na oko z 6:0? Druga sprawa gdy będziesz miał tylko kilka lig to dość mocno będą się mieszać regiony.

A nasz dodatek owszem możesz modyfikować, ale już upublicznianie go będzie trochę nie fair i niezbyt honorowe.

 

Inna sprawa, nie wiem ile chcesz sobie tych lig zrobić, o mnie za mnie rób, ale jestem skłonny się założyć, że nie skończysz tego przed nami :P I to nie dlatego, że nie wierzę w Ciebie, ale znam siebie i wiem że jestem w stanie pracować przez tydzień po 15 godzin nad projektem, gdy będzie taka potrzeba.

 

I pragnę przypomnieć tę dyskusję z końcówki października, gdy wszyscy wieszali psy na mnie i na ekipie cmrev, dlaczego nie robimy tego razem, a teraz co chwile ktoś wyskakuje że sam to będzie robił. Panowie bądźmy poważni.

Odnośnik do komentarza

1. Przede wszystkim - absolutnie nie mam zamiaru nikomu "mojego" Uptade'u upubliczniać - szanuję Waszą pracę a moje przeróbki Waszej pracy i moje dodatki będą dla mojego użytku :). I TO MOGĘ OBIECAĆ.

2. Kwestia mojej drużyny - fakt faktem, że nie chce mi się robić składów wszystkich innych drużyn :) - jeżeli faktycznie gra będzie polegała na kolejnych zwycięstwach jak mówisz 6:0 to grę skasuję, wytnę cały skład z mojej drużyny i zacznę grać od nowa, sam będę musiał zadbać o początkowe transfery, będzie sprawiedliwie :) - i od razu uprzedzę - mi taka gra przeszkadzać nie będzie :).

3. Co do tego kto będzie pierwszy :) - życzę Wam i sobie żebyście Wy pierwsi skończyli, szybciej będę mógł zacząć grać na bardziej dopracowanych rozgrywkach :).

Podziwiam Cię za Twój wkład, za Twój upór i możliwości czasowe :). Pracuję, mam żonę, małe dziecko a jeszcze chciałbym sobie pograć :) tak więc ja mam wolnego na dzień góra 2-3 godziny :). Dlatego też dorobię sobie tylko to co mi niezbędne do fajnej i przyjemnej gry :).

4. Mieszanie regionów mi absolutnie nie przeszkadza - tak jak wspomniałem wcześniej - moje rozgrywki i tak będą całkowicie odbiegały od rzeczywistości :).

Nie jestem po prostu jakimś wielkim fanem FM, który musi mieć wszystko jak w realu itp itd. Ja tą grą chce się po prostu nacieszyć w taki sposób jaki mi się podoba :).

Wy macie inne podejście, szanuję Was za nie, ale każdy wybiera swoją własną drogę :).

 

W każdym bądź razie życzę powodzenia i dalej (nie)cierpliwie czekam :).

Odnośnik do komentarza

Kleyo to się poprostu nazywa niecierpliwość :D Najpierw wiara chciała żeby wszyscy ze sceny FM połączyli siły a teraz gdy jest w trakcie produkcji ten dodatek to sami chcą robić bo nie chce im się czekać

 

Na pewno coś w tym jest ;)

 

To tak jakby ktoś powiedział, że następny FM będzie w 2012 roku - niektórzy by nie wytrzymali i wzięli sprawy w swoje ręce :).

Odnośnik do komentarza

Kleyo to się poprostu nazywa niecierpliwość :D Najpierw wiara chciała żeby wszyscy ze sceny FM połączyli siły a teraz gdy jest w trakcie produkcji ten dodatek to sami chcą robić bo nie chce im się czekać

Gdyby ta sama "wiara" zechciała coś od siebie do tej produkcji dodać, przypuszczam, że projekt szybciej ujrzałby światło dzienne. A tak - jest, jak jest.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem tempo wcale nie jest tragiczne - najtrudniejszy etap to wpisywanie danych ,,z regionu'' od ludzi którzy zespoł oglądają itp. i to już się powoli kończy, a gdy zaczniemy wpisywać dane z 90minut.pl to pójdzie już dużo szybciej, oczywiście namnożą się atrybuty losowe ale to nieuniknione i wcale nie złe w tej sytuacji, przecież nie będziemy wpisywać każdego atrybutu, dla każdego gracza, od III ligi do A klasy! Z tym tempem nie jest naprawdę źle.

 

Co do innych ,,projektów'' - to nawet nie polemika ale chciałem uświadomić że składy wszystkich drużyn, od III ligi w dół to będą juniorzy z umiejętnościami w okolicach ,,5'' do ,,10'' i nikt więcej - to nawet nie będzie rozgrywka ani rozrywka, to stracony czas przy edytorze.

Odnośnik do komentarza

Co do innych ,,projektów'' - to nawet nie polemika ale chciałem uświadomić że składy wszystkich drużyn, od III ligi w dół to będą juniorzy z umiejętnościami w okolicach ,,5'' do ,,10'' i nikt więcej - to nawet nie będzie rozgrywka ani rozrywka, to stracony czas przy edytorze.

 

Ale na szczęście każdy decyduje za siebie :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Oczywiście tak jak mówię masz prawo sobie zrobić swój dodatek i grać, jasne. Tylko zrozum mnie też trochę, że mam prawo się zdenerwować trochę, jak co chwile słyszę bez sensowne pytania, do tego strasznie stresująca jest ta robota. Wykrywamy błąd jakiś powstały być może z naszej winy, a być może z winy któregoś z "wklepywaczy". I potem siedzimy od 22 do 2 i szukamy w wszystkich linijkach kodu, gdzie jest błąd.

Zgadzam się z Gietzem, że najtrudniejsze się skończyło. Mamy kilka raportów jeszcze do wklepania(i czekamy na Sk8tera z ekipą:P) i bierzemy się za robotę. Będziemy też zbierać dane o klubach z 4 ligi, część już mamy, ale teraz będą dokładne jasne zasady raportów i nie będzie takiej samowolki jak teraz. Bo co mi z raportu gdzie mam wiele danych, ale brakuje czegokolwiek do określenia ile ten gracz grał w tym sezonie i ustalenia mu CA. Większość danych właśnie tego nie miała, więc w końcu i tak musieliśmy używać 90minut.

Odnośnik do komentarza

Podjęliście się czegoś wielkiego, bo inaczej tego nazwać nie można i na pewno jakaś presja na Was ciąży ze strony "wiary".

Przynajmniej będziecie mieć wielkie powody do dumy jak projekt skończycie.

Ale zrozumcie też zwykłych graczy, bo czytając wypowiedzi niektórych osób można to odebrać tak, jakby ten Scenowy projekt

był tym jedynym, właściwym, jakby nikt inny nie miał prawa robić coś po swojemu.

Nikt Wam Waszych zasług zabierać nie będzie ale krytyka wobec innych osób, które robią coś swojego jest dla mnie niezrozumiała bo nie sądzę, żeby jakikolwiek projekt choć w 10% dorównał Waszemu.

 

Ale nawet jakbym ja sobie zrobił po jednej grupie w IV i niższych ligach to co? To ja będę na tym grał i nikogo nie powinno to interesować, prawda? :) To gra ma mnie bawić i tyle a na czyich dodatkach to inna sprawa.

 

Niektórzy z Was piszą, że jakby niektórzy zamiast tworzyć coś własnego dołączyli do Was to byście już skończyli.

Zapewne tak ale być może niektórzy (a na pewno ja) nie byliby nawet w stanie pomóc.

Na moim przykładzie - uwielbiam na FMach grać w polskiej lidze ale jako tako w realu jej nie cierpię :).

Mój kontakt z polską piłką sprowadza się do cotygodniowego zajrzenia na telegazetą TVP1 żeby zajrzeć jak tabela wygląda.

Dlatego nie byłbym w stanie pomóc w "rozkładaniu klubów i piłkarzy na czynniki pierwsze".

Mnie interesuje struktura rozgrywek i jeden klub i mogę grać. A ta struktura w moim przypadku nie musi odzwierciedlać rzeczywistości.

 

Przepraszam, że się tak rozpisuję ale zrozumcie, że każdy medal ma dwie strony i każda ze stron ma prawo do swojego zdania.

Powtórzę - nikt nie kwestionuje Waszego wkładu i ciężkiej pracy dla dobra wszystkich graczy ale pojedynczy gracze, którzy robią coś swojego oddzielnie nie powinni być traktowani jak intruzi.

 

Pracujcie w spokoju :).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Ja propnuje jeżeli będę robione pachę wszystkich Klas Okręgowych , A-klas, B-klas jeżeli dojdzie do tegoto zrobić np w jednym pachu Marko regionami np Klasa Okręgowa Wrocławska A-klasy Wrocławskie B-Klasy Wrocławskie to jest tylko przykład, Ja niestety nie umie tworzyć tych lig ale m0ge pomóc ze składami drużyn z dolnego-śląska

Odnośnik do komentarza

 

Ale nawet jakbym ja sobie zrobił po jednej grupie w IV i niższych ligach to co? To ja będę na tym grał i nikogo nie powinno to interesować, prawda? :) To gra ma mnie bawić i tyle a na czyich dodatkach to inna sprawa.

 

 

No to skoro ty będziesz w to grał i nikogo nie powinno to interesować, to czemu piszesz o tym projekcie na forum?? Chcesz się pochwalić czy co? Skoro robisz dodatek dla Siebie to rób i tyle.

Odnośnik do komentarza

 

No to skoro ty będziesz w to grał i nikogo nie powinno to interesować, to czemu piszesz o tym projekcie na forum?? Chcesz się pochwalić czy co? Skoro robisz dodatek dla Siebie to rób i tyle.

 

Bo denerwuje mnie podejście niektórych, z którego wynika, że Scena ma wyłączność na Update ligi polskiej :).

A jakbyś czytał moje posty to byś wiedział, że daleko mi mojemu "projektowi" do Scenowego także w sumie chwalić się nie ma czym ;).

Kwestia po prostu zrozumienia, tolerancji, szacunku. Kwestia, że w każdej sytuacji ktoś od kogoś może się czegoś nauczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...