Jump to content
Sign in to follow this  
kleyo

Postępy prac

Recommended Posts

Prace nad wspólnym dodatkiem trwają już ok. 1,5 tygodnia więc czas na pokazanie pierwszych postępów.

Jak na razie mamy grywalne 5 poziomów ligowych(IV liga wyszła nam trochę przypadkiem:P). Obecnie uzupełniamy składy drużyn trzecioligowych, a także dodajemy zespoły do już stworzonych klas okręgowych.

 

Struktura ligowa będzie wyglądać następująco:

Ekstraklasa

I Liga

II Liga (2 grupy)

III Liga (8 grup)

IV Liga (16 grup - z tych województw gdzie są 2 grupy zespoły od miejsc 9-16 trafiły do Klas okręgowych)

Klasa Okręgowa (64 grupy, na co składają się 3 grupy stworzone z zespołów IV Ligi, 4 grupy V ligi, 56 klas okręgowych i 1 A-klasa)

A Klasa (128 grup - 120 A klas plus 8 B klas)

B Klasa (128 grup - powstałe z połączenia niektórych B klas w jedną (tych gdzie gra np. 5 zespołów itp.) oraz C Klas)

 

Taki podział umożliwia nam w miarę dokładne odwzorowanie spadków i awansów.

Kilka screenów:

Tabela

BKS Bielsko

Chemik Police

Piłkarz 1

Piłkarz 2

Wybór klubu

 

Jak na razie największym problemem jest brak danych o wielu zespołach. Grupy opolsko-śląską, dolnośląsko-lubuską, łódzko-mazowiecką i pomorsko-zachodniopomorską mamy całkiem nieźle opracowaną, dużo gorzej z pozostałymi. Liczba przysyłanych raportów także spadła, a mniej więcej połowa z nich niestety na nic się nie nadaje więc jest trochę kiepsko.

Dlatego prosimy o nadsyłanie informacji o zespołach, głównie z 3. Ligi. W najbliższym czasie ukażą się listy zespołów, o których nie ma informacji i bylibyśmy zobowiązani, gdyby ktoś jednak zebrał te informacje, wprowadził je do nowego formularza i przysłał.

 

Mam nadzieję, że ten post znowu rozbudzi dyskusję, bo powoli aktywność i zainteresowanie projektem spada.

Share this post


Link to post

Grupa lubelsko-podkarpacka oraz IV liga lubelska będą przesłane po otrzymaniu wszystkich drużyn i skoordynowaniu otrzymanych danych.

Share this post


Link to post

Tylko poślij III Ligę jak będziesz miał bez czekania na IV, bo IV i tak teraz nie będziemy dodawać, wpierw wydamy pierwszą wersję.

Share this post


Link to post

Chukwuma szybkość=15, przyspieszenie=16 i błyskotliwość=18 :szok:

Nie widziałem go na żywo nigdy...ale trochę dużo. Wojtkow też dobry, wykańczanie, technika i gra z pierwszej piłki po 13. Gdzieś czytałem, że 15 to maksymalny poziom atrybutów dla Ekstraklasy. Zobaczymy

Share this post


Link to post

Tak akurat przypadkowo wybrane screeny, ogólnie zawodnicy nie są przepakowani z tego co widziałem, a już w dolnośląsko - lubuskiej na pewno :) Gra dużo losuje i ew. dziwne atrybuty zrzucałbym na silnik gry.

 

PS: Gdyby Chukwuma miał do tego Stabilność formy < 5 to byłoby ok, bo trafiają mu się mecze perfekcyjne, z hattrickami, w grze nie będzie wymiatał prze Opanowanie, Grę bez piłki i Współpracę, teraz to b. szybki jeździec bez głowy z dwoma genialnymi pomysłami na mecz i tyle ;)

Share this post


Link to post

czy myslisz że piłkarze np. z 3 czy 4 ligi nie moga tak szybko biegać jak piłkarze ekstraklasy? :P

Share this post


Link to post

@Gietz, dlatego napisałem, że zobaczymy :P

@jarekstaw, uważam, że mogą tak szybko biegać :P a co z technicznymi atrybutami?

Jestem ufny w wasze zapewnienia więc już nic nie mówię :witaj:

Share this post


Link to post

techniczne tez mogą mieć niektóre na poziomie "ekstraklasy"... a i tak nie będą tacy dobrzy bo ogranicza ich przeciez CA i PA... tak ze jak jakis piłkarz z niższej ligi ma kilka atrybutów "na ekstraklasę" to nie robiłbym z tego takiej sensacji :P

Share this post


Link to post

Logosy dla 3 ligi są w trakcie tworzenia :D ja zrobiłem 4 grupy i Wilu88 zrobił 1 grupę :)

Share this post


Link to post

Chciałbym skontaktować się z osobą która tworzyła Chemik Police. Dzięki powyższemu screenowi dopatrzyłem się kilku błędów i chciałbym je skorygować.

Share this post


Link to post

Naprawdę nie wiemy. Tego nie da się tak łatwo określić. Gdyby była odpowiednia liczba raportów i byłyby one dobrej jakości, to już zbliżalibyśmy się do końca prac nad 3. Ligą. Niestety tak nie jest do końca. Dlatego ustalamy termin do przyszłej środy, na nadsyłanie raportów o klubach, lista pojawi się wkrótce. Po tym terminie zaczniemy dodawać graczy wg. danych z 90minut.

Inna sprawa nie wiem ile będziemy mieć czasu w kolejnym tygodniu, więc nie znam tempa prac.

Share this post


Link to post

Niestety nie mogę napisać PW do Kleya, więc piszę tu.

 

Do kiedy mniej więcej mam czas na opracowanie klubu z V ligi okręg lubelski? Pytam, bo chciałbym to zrobić dobrze, a nie byle jak, a na to potrzebuję czasu (muszę się spotkać z kilkoma osobami, pójść na kilka treningów itp).

 

Czy ten dodatek wyjdzie po opracowaniu wszystkich szczebli rozgrywek, czy po zrobieniu II od razu, a potem systematycznie z niższymi ligami?

PZDR

Share this post


Link to post

Czemu nie możesz mi PW wysłać?

 

Po zrobieniu 3, bo uruchomienie 2 jest zbyt banalne na robienie dodatku :P A potem systematycznie. Z okręgówkami (chyba o to chodziło z V ligą) masz jeszcze dużo czasu, nawet najstarsi Indianie nie wiedzą kiedy to będzie.

Share this post


Link to post

A ja troche nie na temat: czy reflektowalby ktos na rozgrywki od Ekstraklasy az po Klase C? Oczywiscie bez kompletnych danych, ale każda druzyna ma swoje stroje, szerokosci geograficzne stadiony i miasto. W rozgrywkach wystepuje: do IV ligi oryginalnie, a potem 37 Okregowek, 24 Klas A, 29 Klas B i 15 Klas C. Wlasnie koncze prace nad swoim prywatnym dodatkiem. Nigdy nie interesowaly mnie szczegoly w tak niskich klasach rozgrywkowych, wiec nie chce mi sie czekac na ten projekt TUTAJ.

Share this post


Link to post

W rozgrywkach wystepuje: do IV ligi oryginalnie, a potem 37 Okregowek, 24 Klas A, 29 Klas B i 15 Klas C.

Skąd masz takie liczby jak 37 okręgówek itp.? Przecież to jest całkiem z kosmosu wzięte. Druga sprawa działają Ci opcje regionalne odpowiednio? I nie żebym coś mówił, ale taka postawa jest trochę nie fair, a nawet więcej niż trochę.

Share this post


Link to post

(Z gory przepraszam za Polski/bledy itd, od 15 lat mieszkam za granica a w Polsce chodzilem do szkoly 4 lata). Mi nie chodzi o odciagniecie od waszego projektu polowy ludzi czy takie tam, ja po prostu chce pobawic sie moja dawna B-Klasowa druzyna. Te liczby sa moze i z kosmosu, ale powinno zadzialac. Jak to czasami okreslacie: to jest byle co, przyznaje sie z goryy, bo niby jak w pojedynke mam zrobic w tak krotkim czasie taka baze. Czapki z glowy dla was za wasze poswiecenie, ale zrozumcie ze jak mam czekac na PELNA wasza B-Klase, to bedziemy juz grali w FM 20011/12.

Share this post


Link to post

Tylko z których okręgówek, z których A- klas itd zrezygnujesz? W sumie Twoja sprawa czy coś wydajesz samemu podczas gdy wszyscy pozostali pracują wspólnie. Już z Brudim doszliśmy ostatnio do wniosku, że jakby każdy z nas robił to osobno, bez tych całych raportów itp. to dawno by ta 3 liga już była, ale cóż bywa.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...