Jump to content
Sign in to follow this  
kleyo

Stadiony i baza treningowa

Recommended Posts

Proponuję, aby przy ustalaniu stanu bazy treningowej kierować się zasadami takimi jak polscy researcherzy, jedynie dodałem jeszcze wpływ własnej hali sportowej i ostatecznie jestem za tym, aby maksymalny poziom dla Polski podnieść do 10.

Oceniamy każdy element punktując odpowiednio, suma pkt oznacza liczbę wpisywaną w edytor.

Baza treningowa:

- Ilość i stan boisk treningowych 0-4

- Boisko ze sztuczną nawierzchnią 0-2

- Własna odnowa biologiczna 0-1

- Własna siłownia 0-1

- Własna hala sportowa i jej stan oraz wielkość 0-2

 

Co do stanu stadionu wymyśliłem sobie coś takiego:

Stadion:

- plastikowe krzesełka 0-3 (liczba i stan)

- kryta trybuna 0-2 (ile trybun jest krytych)

- oświetlenie 0-2 (moc i stan)

- szatnie 0-3

- elektroniczna tablica wyników 0-1

I liczba pkt odpowiadająca różnym stanom.

Bardzo dobry - 11

Dobry - 8-10

Przeciętny - 6-8

Kiepski - 3-5

Bardzo zły - 0-2

 

Chciałbym jeszcze zrobić jakieś podobne zasady dla jakości szkolenia juniorów, ale nie mam na to pomysłu. Proszę o komentowanie tych zasad i na razie wstrzymanie się od pisania co który klub posiada.

Share this post


Link to post

co do szkolenia młodzieży, mozna okreslac na podstawie ilości małych klubow dookola tego duzego, czy istnieje jakies liceum w ktorym jest klasa sportowa przeznaczona dla danego klubu, wyniki młodych drużyn, sukcesy, ilość wychowankow w skladzie no i reputacja.

Share this post


Link to post

Ja bym oparł obiekty młodzieżowe na ilości wychowanków w składzie i wyższych ligach, ten wskaźnik zastępuje cały system szkolenia więc nie może opierać się tylko na infrastrukturze.

Share this post


Link to post

szkolenie juniorów powinno zależeć od tego jak drużyny juniorskie spisują sie w ligach wojewódzkich... czy kiedys zdobyły mistrzostwo czy nie... czy w seniorskiej pilce jest duzo ich wychowanków i w jakiej klasie rozgrywkowej...

Share this post


Link to post

szkolenie juniorów powinno zależeć od tego jak drużyny juniorskie spisują sie w ligach wojewódzkich...

 

Z resztą postu zgoda, z tym nie - wiele drużyn szybko ogrywa juniorów w I składzie na czym cierpi sekcja juniorów ale to świadczy o szkoleniu dobrze a nie źle ;)

Share this post


Link to post

owszem, to prawda... nawet zespół z mojej miejscowości nie ma juz sekcji juniorów starszych gdyż wszyscy ci lepsi zawodnicy po ukończeniu wielu juniora młodszego wchodzą do 1 drużyny... ale w zespole seniorskim moze występować zawodnik który ukończył 16 rok życia... a jak dobrze wiemy szkolenie juniorów to nie tylko juniorzy starsi... to sa również juniorzy młodsi, trampkarze itd...

Share this post


Link to post

Ta metoda byłaby dobra, ale wiecie IMO sprawdzanie dla każdego klubu tych danych będzie bardzo czasochłonne. Wolałbym coś szybszego, w stylu większe miasta powinny mieć lepsze szkolenie, albo jak klub jest największy w okolicy to tez jakieś bonusowe punkty. Niech ktoś przedstawi jakąś fajną koncepcję jak to punktować czy coś. Bo na razie to jest dyskusja tak jakby na około.

Share this post


Link to post

to akurat nie jest dobry pomysł. lepsze szkolenie maja kluby mniejsze i małe. pokaz mi ilu jest dobrych zawodników wychowanych w dużych polskich klubach... wszystkie te "wielkie gwiazdy" polskiej piłki zaczynały w klubach mniejszych i malych, a dopiero jako juz wyszkoleni zawodnicy trafiali do klubów ekstraklasy. dlatego Twojej koncepcji ja mowie nie! a jakby kazdy kto przeprowadza research klubu sprawdził jak radzą sobie juniorzy?

Share this post


Link to post

wszystkie te "wielkie gwiazdy" polskiej piłki zaczynały w klubach mniejszych i malych, a dopiero jako juz wyszkoleni zawodnicy trafiali do klubów ekstraklasy.

Słowo kluczowe, w jakim wieku trafiali do tych klubów? Z tego co mi wiadomo to ok. 16-18 lat, prawda? A współczynnik Szkolenie juniorów odpowiada właśnie za samo szkolenie, ale także scouting i ściąganie tych utalentowanych. W moim pomyśle chodziło właśnie, że te największe kluby z okolicy ściągają właśnie takich 15-16 latków, najlepszych.

Przeprowadzenie przez każdego researchingu juniorów jest w teorii najlepsze, ale skoro mamy problemy ze zbieraniem danych o seniorach to co dopiero o seniorach. Może masz jakieś linki do opracować ilu zawodników z danego klubu gra na jakim szczeblu rozgrywek, wyniki MP juniorów?

Share this post


Link to post

niestety nie mam takich linkow :( to mozna tak zrobic, ale nie mozna tez zapomniec o tych mniejszych klubach, które słyną z dobrej pracy z młodzieżą, gdyż to tam pojawiają sie te perełki...

 

na lubelszczyźnie z pracy z młodzieżą słyną takie kluby jak: Górnik Łęczna, Podlasie (TOP54) Biała Podlaska, Start (Jedynka) Krasnystaw, Orlęta Łuków, Hetman Zamość, Tomasovia, Lublinianka... i te kluby powinny miec większy współczynnik szkolenia juniorów niz inne z tego województwa, gdyż drużyny juniorskie z tych miast są od lat w czołówce tabel lig wojewódzkich różnych kategorii juniorskich...

Share this post


Link to post

na lubelszczyźnie z pracy z młodzieżą słyną takie kluby jak: Górnik Łęczna, Podlasie (TOP54) Biała Podlaska, Start (Jedynka) Krasnystaw, Orlęta Łuków, Hetman Zamość, Tomasovia, Lublinianka... i te kluby powinny miec większy współczynnik szkolenia juniorów niz inne z tego województwa, gdyż drużyny juniorskie z tych miast są od lat w czołówce tabel lig wojewódzkich różnych kategorii juniorskich...

Pamiętajmy, że Podlasie =/= TOP54 i Start =/= Jedynka. Oczywiście, wielu zawodników po osiągnięciu wieku seniora trafia do tych drużyn, ale są to zupełnie inne twory.

Share this post


Link to post

Jedynka Krasnystaw = Start Krasnystaw. Wszyscy lepsi piłkarze Jedynki trafiają później do Startu. Ci troche słabsi grają w klubach okręgówki, gdyż w Starcie nie mieliby szansy sie przebić do składu... W Jedynce są trenowani przez starszych piłkarzy Startu. Nie wiem jak wygląda sytuacja w Białej ale w Krasnym jest tak.

Share this post


Link to post

Na moje oko to kluby filialne wyspecjalizowane w szkoleniu juniorów, tak?

Co do oceny tych obiektów to przyjrzałem się jak jest to ocenianie i znalazłem, że reputacja też na to wpływa, więc możemy ją wykluczyć z naszych rozważań, bo gra sama ją uwzględni.

Natomiast Jarek, wymieniłeś w większości kluby z największych miast w okolicy, czyli dokładnie tak jak przewidywał mój powyższy pomysł, który negowałeś. Nie zrozumiałeś go chyba do końca. Prosty przykład, gdy w jakimś wiejskim klubie gra ktoś dobrze, jakiś junior to jest ściągany gdzieś do miasta, do lepszego klubu czy szkółki i tam trenuje.

 

Zrobiłbym to mniej więcej tak:

- gdy klub prowadzi juniorów ma 1 pkt

- jeśli klub jest największy w okolicy, dostaje z miejsca plus 2 pkt (chyba że ma filialny nastawiony na szkolenie juniorów)

- wyniki z mistrzostw Polski dają do 5 pkt

- inne elementy dają do 3 pkt

Jest w miarę prosto i logicznie, maksimum to 10, zrobi się odpowiedni temat gdzie te inne elementy dla poszczególnych klubów będzie się omawiać i powinno być ok. Co myślicie? I zachęcam do większej aktywności w dyskusji innych użytkowników.

Share this post


Link to post

Sadze, ze to bardzo dobry pomysl. Bo tak jak mowisz - przeciez wiekszosc utalentowanych graczy, uznawanych za wychowankow wiekszych klubow, tak naprawde zaczynala w prowincjonalnych zespolach, lecz status wychowanka zostal im nadany w nowym klubie z zupelnie innych powodow. Dlatego tez zabieranie slabym zespolom mozliwosci tworzenia dobrych juniorow jest bez sensu. Mysle, ze system punktacji zaproponowany przez Kleyo jest do zaakceptowania.

Share this post


Link to post

No, Kleyo zawarł w swoim poście chyba wszystko. Moim zdaniem można jeszcze dodać parametr "kontakty z innymi klubami" lub coś w ten deseń. Chodzi mi tutaj o różnego rodzaju umowy między zespołami niższych klas rozgrywkowych, a dużymi klubami. Na przykład (po raz kolejny posłużę się przykładem Orląt) łukowskie Orlęta mają umowę z Akademią Piłkarską Legii Warszawa, w ramach której współpraca Orląt i AP Legii realizowana jest w zakresie:

- transferowania piłkarzy

- udzielania porad w sprawach sportowo-organizacyjnych

- odbywania szkoleń i staży trenerskich

- konsultacji ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu

- konsultacji lekarskich i rehabilitacyjnych

- rozgrywania wspólnych turniejów i meczów towarzyskich

Share this post


Link to post

źle zrozumiałem... :P mysle że to bardzo dobra propozycja :)

Share this post


Link to post

Chciałbym powiedziec że Czarni Olecko, powinni miec dobry stadion i baze treningowa ;] w tym momencie modernizowany jest stadion glowny a nie dawno do uzytku zostalo oddane pelnowymiarowe boisko z sztuczna nawierzchnią i oswietleniem :)

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...