Skocz do zawartości

III liga: dolnośląsko-lubuska


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda w tym momencie tabela w tej grupie: http://www.90minut.pl/liga/0/liga4556.html

 

Dyskusję rozpoczynamy od ustalenia reputacji poszczególnych klubów.

 

Zgodnie z przyjętymi widełkami reputacji 35-20 dla III ligi proponuję taki podział:

 

Walka o awans:

Górnik Wałbrzych 35

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie 33

Polonia/Sparta Świdnica 31

 

Środek tabeli:

Polonia Trzebnica 29

Chrobry Głogów 29

Pogoń Świebodzin 28

Celuloza Kostrzyn nad Odrą 27

Ilanka Rzepin 25

Pogoń Oleśnica 25

MKS Oława 25

 

Walka o utrzymanie:

Orzeł Ząbkowice Śląskie 24

Vitrosilicon Iłowa 22

Arka Nowa Sól 22

Łucznik Strzelce Krajeńskie 20

Promień Żary 20

Tęcza Krosno Odrzańskie 20

Odnośnik do komentarza

MKS Oława przed sezonem mial walczyc o awans, ale zanotowali falstart...

4 porazki z rzedu ze slabeuszami, nastepnie 3 remisy (po zwolnieniu Wojno)[m.in z Motobi i w Trzebnicy] i seria kilku zwyciestw [2-0 w Walbrzychu]...

wnioskowalbym o +/- 30, gdyby nie wpadka w Strzelcach Krajenskich, niemniej jest to specyficzny przypadek w tej lidze ;)

 

z opracowaniem nie byloby problemu...

Odnośnik do komentarza

MKS Oława - solidny średniak od lat - no właśnie.

Gdyby nie fuzja z Wulkanem to z hukiem byście spadli z ligi.

Reputacja nie może przekroczyć 26-27, bez jaj.

 

Motobi odjąłbym jedno oczko - to typowy zespół własnego, fatalnego boiska, na którym tylko oni potrafią się kopać.

Polonia/Sparta Świdnica to drużyna, w której gram więc głupio mi się wypowiadać, ale:

-Górnik Wałbrzych to beniaminek. Jest na fali, gra fajną piłkę... Ale różnica 4 oczek między Wałbrzychem a Świdnicą jest za duża.

-Polonia/Sparta drugi rok z rzędu gra baraże o II ligę. W tym roku była o włos pokonania Zagłębia Sosnowiec, które dzielnie poczyna sobie w II lidze oraz Pucharze Polski. Każdy inny możliwy przeciwnik, które były wówczas do wylosowania, zostałby pokonany. Sosnowiec grał w barażach tylko przez minusowe punkty - w innym wypadku utrzymałby się bez problemu. Trafiliśmy po prostu fatalnie. Dwa lata temu - Czarni Żagań, teraz czołówka II-ligi.

Do trzech razy sztuka, w tym roku awans być musi.

 

Chrobry Głogów to bardzo cieniony zespół. Z tradycjami, dobrym składem i aspiracjami na II ligą. +1 w górę moim zdaniem.

Celulozie bym odjął 1 bądź dwa oczka - beniaminek, idą na fali.

Orzeł +1. Solidny zespół, wcale nie dużo słabszy od Oławy.

Odnośnik do komentarza

Trzebnicka Polonia może nieco namieszać. Irek Mamrot, choć niespełna 40-letni, to uchodzi za niezłego trenera i był latem przymierzany m.in. do Świdnicy (wcześniej trenował III-ligowy Wulkan). Zebrał grupę niezłych młodych graczy, ma kilku doświadczonych na dokładkę (z Markiem Siemiątkowskim w bramce na czele) i na razie sobie radzą bardzo dobrze.

 

Motobi ma ciekawy skład - kilku graczy z przeszłością w seniorskim Śląsku (Jawny, Samiec, Kowalczyk), kilku wychowanków WKS-u (Rajter, Gawron), gracze mający za sobą epizody w Zagłębiu (Rosiecki) i Polarze (Foltyn). Do tego ciekawy trener - Mirek Drączkowski i dość kasiasty prezes w osobie Józefa Białka. Apetyty w Kątach są wielkie, ale na razie drużyna traci głównie na wyjazdach.

 

Obie ekipy obiecałem Brudiemu opracować i Polonia już jest gotowa, a dzisiaj biorę się za Motobi.

Odnośnik do komentarza

Co do Oławy, to najwiekszym minusem jest presez i brak stabilizacji, w kadrze sporo ciekawych graczy i nie pisze jedynie o tych co wczesniej grali w Wulkanie[Ochmanski, Sikorski, mlodsze Gancarczyki]... potencjal lepszy od osiaganych wynikow, ale z 2 strony potrafia wygrac z czubem tabeli, by przegrac z outsaiderem...

 

Zastanawia mnie jeszcze Pogon Olesnica, z reguly z roku na rok gorna polowka tabeli... (+1), podobnie Orzel...

Odnośnik do komentarza

W tym momencie pomoc przy opracowaniu zespołów zadeklarowało kilka osób. Poniżej lista klubów, które mają już opiekuna i tych, które nadal czekają na swojego researchera:

 

Górnik Wałbrzych

Motobi – Kamtek

Polonia/Sparta Świdnica

Polonia Trzebnica - Kamtek

Chrobry Głogów - bdtm

Pogoń Świebodzin

Celuloza Kostrzyn

MKS Oława - Gietz

Ilanka Rzepin - Krzysztof i Wojciech Zakrzewscy

Pogoń Oleśnica

Orzeł Ząbkowice - valvii

Vitrosilicon

Arka Nowa Sól

Łucznik Strzelce

Promień Żary

Tęcza Krosno

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj w nocy biorę się za opracowanie Górnika Wałbrzych, o ile nikt sobie jeszcze nie zaklepał.

 

Podajemy te których opracowania już dostaliśmy. Gdybym miał wpisywać każdą drużynę, którą sobie ktoś zaklepał, to byłyby zajęte wszystkie do C klasy. A następnie tych opracowań doszłoby 20%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli do końca weekendu nie znajdzie się nikt chętny, to biorę na siebie jeszcze oleśnicką Pogoń.

 

Nikt się nie znalazł a jak na razie Twoje opracowania były najlepsze, jak dasz radę to byłoby dobrze.

 

Ja mogę pomóc przy Świdnicy.

 

Do Świdnicy też nikogo dotychczas nie było więc jak najbardziej :)

 

I pytanie do osób obserwujących tą ligę - z czego wynika niskie miejsce Promienia Żary i Celulozy, z braków umiejętności ich piłkarzy czy to pech/kontuzje/trener/cokolwiek innego? Drugie pytanie - czy ktoś widział w akcji Ihora Bykanova z Chrobrego Głogów? Zawodnik z najbogatszym CV w całej lidze, wspaniałe warunki fizyczne, czy wyróżnia się w rozgrywkach?

Odnośnik do komentarza

Ja mogę wam podać trochę informacji o Arce Nowa Sól (bo się tam urodziłem i wiem o nich co nieco) :D

 

Dzisiaj w nocy biorę się za opracowanie Górnika Wałbrzych, o ile nikt sobie jeszcze nie zaklepał.

 

Na razie Arkę zrobiłem wg 90minut.pl a Górnika nie zacząłem, przydadzą się informacje

 

Tak sobie właśnie wyobrażałem Bykanova, do tego świetnie grającego głową. W meczu z wami zagrał w pomocy czy ataku? Belgowie (ponoć) wystawiali go na szpicy a na Ukrainie grał w pomocy, nie wiem co robi w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza

Ihor to utalentowany zawodnik jest wysoki i silny grał we francji i belgi w mocnych klubach jednak złapał kontuzję i wrocil do ukrainy potem grał chyba we flocie a teraz jest u nas w Głogowie, dotejpory w 12 wystepach strzelił 3 bramki, a mógł jakies 8-9 trafien mieć spokojnie, najskuteczniejszy jest Węglarz ma 8 trafien.

 

Arka ma mocny sklad druciak i rosmiarek w ataku na obronie kaczmar smolin i pojnar to doś dobrzy zawodnicy zwlaszcza dwóch ostatnioch grali kiedys w chrobrym i byli filarami. Promien zary to niespodzianka nie wiadomo czy wygraja czy przegrają mecz, potrafia wygrac z dobry przegrac ze slabym :)

 

 

Przy okazji podeslalem coś o bazie treningowej infrastrukturze oraz mlodiezy w chrobrym glogow. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Gietz - informacje od Bataty, kibica Chrobrego na temat Ihora Bykanowa:

 

Ogólnie transfer jak najbardziej na plus, mimo wysokiego wzrostu bardzo dobrze panuje nad piłką, jest nieźle wyszkolony technicznie, waleczny, ogólnie został sprowadzony z myślą, żeby był takim Odgrywającym dla naszego szybkiego Węglarza i spisuje się całkiem przyzwoicie. Raz lub dwa próbowano go na prawym skrzydle, jednak najlepiej radzi sobie w ataku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...