Skocz do zawartości

III liga: pomorsko-zachodniopomorska


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda w tym momencie tabela w tej grupie: http://www.90minut.pl/liga/0/liga4506.html

 

Dyskusję rozpoczynamy od ustalenia reputacji poszczególnych klubów.

 

Zgodnie z przyjętymi widełkami reputacji 35-20 dla III ligi proponuję taki podział:

 

Walka o awans:

Chojniczanka Chojnice 35

Cartusia Kartuzy 35

Rega Trzebiatów 35

Orkan Rumia 30

 

Środek tabeli:

Gryf 95 Słupsk 28

Dąb Dębno 27

Kotwica Kołobrzeg 27

Energetyk Gryfino 25

Gryf Wejherowo 25

Kaszubia Kościerzyna 25

Chemik Police 25

 

Walka o utrzymanie:

Darzbór Szczecinek 20

Piast Choszczno 20

Bytovia Bytów 20

Błękitni Stargard Szczeciński 20

Astra Ustronie Morskie 20

Odnośnik do komentarza

Ofkorz.

Gryf Słupsk na wiosnę najprawdopodobniej będzie walczył o utrzymanie, ponieważ z dniem 1 listopada, wszystkie kontrakty rozwiązano. Powód - brak pieniędzy

Kotwica ma natomiast lepszy skład niż wyniki, nieoczekiwanie zawodzi, choć ostatnio trochę ruszyli do przodu.

Chemik Police opiera się w większości na wychowankach i nie jestem pewien, czy utrzymają obecną pozycję.

Błękitni to niespodzianka in minus, w poprzednim sezonie walczyli w barażach o awans do II ligi, w tym słabo, ale zawsze maja lepszą wiosnę, więc powinni się utrzymać.

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest ok , tylko może trochę wyżej Kotwica ;) Pamiętajcie że walczyła w tamtym sezonie o awans na zaplecze.

 

O nic nie walczyła odkąd zapadła ostateczna decyzja o budowie nowego stadionu przez miasto. I w tym sezonie z tego samego względu walki o awans z powrotem do II ligi nie ma, bo wg planu stadion w 2011 oidp ma być gotowy. Dlatego nie ma sensu zmieniać tu reputacji, teraz to jest III ligowy średniak (po wymianie kadry przed sezonem). Natomiast warto uwzględnić zmiany związane ze stadionem.

Odnośnik do komentarza

Znam się na tym województwie i uważam, że Kaszubia ma takie same szanse jak Cartusia. Kaszubia 30 lub 35 zdecydowanie, oni się ostro zbroją!

 

Potwierdzam. Kaszubia Kościerzyna powinna mieć 30. Od kiedy zespół przejął Paweł Budziwojski Kaszubia gra lepiej. W zeszłymn sezonie powalczył z nią o awans, mimo iż zespół po rundzie jesiennej (wtedy Kaszubie objął Budziwojski) miała 11 miejsce to dzięki niemu zajęli 4 pozycję ze stratą 5pkt do 2 miejsca. Teraz słaby początek sezonu, były ze 3 wpadki i dlatego Kaszubia jest tak nisko. Ale sądze, że na koniec sezonu piłkarze z Kościerzyny zajmą miejsce w pierwszej 4 tak jak przez ostatnie 4 lata.

Odnośnik do komentarza

To były rezerwy Bytovii ;)

 

Ja bym dał te kilka punktów wyżej Błękitnym, bo to dość znany klub, nie sezonowy, bo miał swoje sukcesy jak gra w II lidze (jaka to nie powiem ;) ) i nie jest to zespół anonimowy, istnieje już bardzo długo, bo jakoś od lat 40. Czemu w tym sezonie gra tak słabo to nie wiem, ale to chyba wpadka przy pracy i rundę wiosenną będą mieli bardzo dobrą.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję informacji o strojach następujących zespołów:

- Chojniczanka Chojnice

- Orkan Rumia

- Dąb Dębno

- Gryf 95 Słupsk

- Astra Ustronie Morskie (wyjazdowe)

- Energetyk Gryfino

- Bytovia Bytów

- Piast Choszczno

- Darzbór Szczecinek

 

Najlepiej w formie linków z dopiskiem domowe, wyjazdowe. Szukanie w internecie stwarza nam często problemy z oceną, które stroje są domowymi, a wyjazdowymi dlatego proszę o pomoc kogoś znającego realia.

Odnośnik do komentarza

jestem z Chojnic, więc tak, te żółto-czerwone pasiaki to są stroje domowe, biało-niebieskie wyjazd, a te z długimi rękawami to są z zeszłego sezonu chyba, tylko było trochę zimno to ubrali te, jeżeli masz jakieś pytania odnośnie Chojniczanki jestem w stanie pomóc

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...