Skocz do zawartości

Reputacje klubów


Rekomendowane odpowiedzi

O ile sprawa z opracowanymi klubami w bazie jest jasna i ich reputacje wyglądają następująco:

 

Ekstraklasa:

 

Wisla Krakow 120

Legia Warszawa 120

Lech Poznan 120

Polonia Warszawa 100

WKS Slask Wroclaw 93

GKS Belchatow 87

Jagiellonia Bialystok 87

Zaglebie Lubin 85

Cracovia Krakow 80

Odra Wodzislaw Slaski 80

Ruch Chorzow 80

Korona Kielce 77

Lechia Gdansk 75

Arka Gdynia 75

Piast Gliwice 75

Polonia Bytom 75

 

I Liga

 

Gornik Zabrze 90

Widzew Lodz 85

Gornik Leczna 60

Wisla Plock 60

Podbeskidzie Bielsko-Biala 60

Lodzki Klub Sportowy 50

Znicz Pruszkow 50

Pogon Szczecin 50

GKS Katowice 45

Warta Poznan 45

Stal Stalowa Wola 40

Flota Swinoujscie 40

KSZO Ostrowiec Sw. 35

GKP Gorzow Wielkopolski 35

Sandecja Nowy Sacz 35

MKS Kluczbork 35

Motor Lublin 35

Dolcan Zabki 35

 

 

Tak sytuacja w niższych ligach jest trochę bardziej zawiła. Uważam, że powinniśmy przyjąć, takie kryteria:

 

II liga: 50-30

 

III liga: 35-20

 

IV liga: 25-15

 

Okręgowa: 20-10

 

A: 15-7

 

B: 10-4

 

C 5-1

 

 

W tym temacie chciałbym aby skupić się tylko na tym przedziale. Nie będziemy omawiać poszczególnych klubów. Kiedy już się zdecydujemy na jasny podział reputacji stworzymy tematy dla każdej z lig, z zespołami w nich występującymi i proponowanymi reputacjami dla nich.

Odnośnik do komentarza

Proszę o uwzględnianie wyjątków, a nie sztywne przypisywanie reputacji klubom w zależności od poziomu rozgrywek. Takie Orlęta Łuków to klub z małymi, aczkolwiek tradycjami (baraż o II ligę, 1/32 PP, solidny IV-ligowiec). Nie tutaj chcę faworyzować klubów ze swojego regionu, bo wiele takich przypadków można znaleźć w całej Polsce, ale chodzi mi o to, aby nie takie kluby miały troszeczkę wyższą reputację niż reszta klubów z tej samej ligi. Znajduje to potwierdzenie w rzeczywistości - kluby takie ściągają lepszych jak na ligę zawodników, mają sieć scoutingu poza granicami Polski oraz współpracują z wieloma klubami z wyższych lig itd.

Odnośnik do komentarza

@TEXAS: Tak, jedna osoba oraz były zawodnik klubu (Białorusin) pojawiają się na meczach w niższych ligach białoruskich oraz ukraińskich, a dodatkowo wspiera nas manager Cezary Kucharski, który także ma pod swoją opieką wielu zawodników ze wschodu.

Odnośnik do komentarza

halo, reputacja to nie jest rozpoznawalność klubu!!!

na podstawie reputacji jest określane przypuszczalne pozycja końcowa w tabeli

Mylisz się:

Reputation is an attribute of players, staff and clubs in Football Manager and Championship Manager. It basically states how famous or well known a person or club is.

 

A player or staff member with a high reputation is likely to have a high value and be wanted by big clubs. A club with a high reputation will be able to attract higher quality players than a club with a low reputation.

 

The reputation attribute can be any number from 0 to 10000. In FM 09, a player will attain continental status with a reputation attribute above 5250 and worldwide status with a reputation attribute above 7500.

 

http://footballmanager.wikia.com/wiki/Reputation

Odnośnik do komentarza

pomnóżcie sobie przez 50 i macie tak jak w edytorze

IMHO 50 to za dużo na II ligę, jakieś 38 max

Dlaczego? Zobacz jakie zespoły grają w II lidze m.in. Zagłebie Sosnowiec, GKS Tychy czy Stal Rzeszów. Przecież to nie są na pewno anonimowe drużyny.

 

Tak, ale nie sądzę że są bardziej atrakcyjne niż np. Flota Świnoujście i Warta Poznań, nad tym można by się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
@TEXAS: Tak, jedna osoba oraz były zawodnik klubu (Białorusin) pojawiają się na meczach w niższych ligach białoruskich oraz ukraińskich, a dodatkowo wspiera nas manager Cezary Kucharski, który także ma pod swoją opieką wielu zawodników ze wschodu.

 

OK, zwracam honor. Po prostu byłem ciekaw.

Odnośnik do komentarza

Jestem zdania, że nie powinniście tykać klubów opracowanych przez researcherów. To są osoby, które chodzą na mecze własnych drużyn i naprawdę znają je lepiej - zadaniem tego dodatku jest po prostu umożliwienie gry w niższych ligach przy komforcie zbliżonych do lig domyślnie dostępnych w grze, a nie update bazy.

Odnośnik do komentarza

Doki ale researcherzy też robią błędy. Ja sam musiałem kilka szczegółów po swojej robocie zmienić bo jednak od czasu kiedy oddawaliśmy pliki sporo się w klubach pozmieniało. Taki Mateusz Możdżeń...kto się mógł spodziewać że tak śmiało będzie sobie poczynał w Ekstraklasie. Dalej mamy go zostawić z wartością 60, czyli w sam raz na 3 ligę?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...