Skocz do zawartości

Widełki dla poszczególnych lig


Rekomendowane odpowiedzi

Blaszczykowski? Idealnie pasuje do powiedzenia: wyjatek potwierdza regule... Przeciez zeby dzis trafic z trzeciej ligi do pierwszej, to trzeba byc naprawde znanym (vide Mikolajczak, o ktorym glosno bylo juz duzo wczesniej), a takich na pewno tworcy update uwzglednia. Jak niby inaczej ma to sie odbywac? Przydzielane -8 na slepo, zeby byly gwiazdy? No bez jaj.

Proszę, to hasło jest naprawdę nudne, rozpowszechnione przez komunistów w Polsce, odpuść sobie.

Dalej - rozumiem Twoją argumentację, ale przecież chodzi o tych najzdolniejszych. Dlaczego mają być ograniczeni potencjałem -6, o którym pisał Icon. Piłkarze tacy, o jakich wspominałem wcześniej powinni spokojnie mieć ustawiony potencjał -7. Rzeczywiście -8 jestem już przeciwny, bo to musiałby być piłkarz naprawdę znany, a takich nie ma w niższych ligach polskich. Choć może taki Kucharczyk? Nie wiem, gdybam.

W każdym razie MVP Mistrzostw Polski Juniorów, powoływanie od czasu do czasu na reprezentację, czy rzeczywista oferta z I ligi w połączeniu z faktem, że chłopak ma naprawdę zdrowe podejście do sportu, rezygnuje dla piłki z wielu przyjemności, są podstawami do potencjału -7. Tym bardziej, że poziomem naprawdę przewyższa III ligę. Nie rezygnujmy z dawania talentom niezłych potencjałów, bo kilku z nich na pewno osiągnie niezły poziom, a lepiej jest się pochwalić trafieniem z talentami, zanim wypłynęli na szerokie wody, choćby był to 1 na 4 przypadki, niż nie znaleźć żadnego takiego.

Moim zdaniem.

Kleyo - skoro -6 oznacza potencjał 90-120, to średnią wartością jest 105. Taka wartość jest raczej bliższa poziomowi rezerwowego Ekstraklasy i podstawowego zawodnika I ligi. -7, daje z kolei średnią wartość 125, a to jest poziom już dla podstawowego/lepszego zawodnika Ekstraklasy. Myślę, że w niższych ligach takich zawodników może być ok. 10, maks. 15.

Odnośnik do komentarza

Kleyo - skoro -6 oznacza potencjał 90-120, to średnią wartością jest 105. Taka wartość jest raczej bliższa poziomowi rezerwowego Ekstraklasy i podstawowego zawodnika I ligi. -7, daje z kolei średnią wartość 125, a to jest poziom już dla podstawowego/lepszego zawodnika Ekstraklasy. Myślę, że w niższych ligach takich zawodników może być ok. 10, maks. 15.

Sam sobie odpowiedziałeś, skoro tylko nieliczny mają mieć potencjał ok. 120 to należy ustawiać większości -6. Bo jak ustawimy -7 to połowa będzie mieć to 120, a nieliczni 140, co jest przegięciem.

 

Dlatego moim zdaniem w niższych ligach tacy naprawdę dobrze rokujący juniorzy -6, reszta mniej.

Odnośnik do komentarza

Skąd Ty wymyśliłeś, że połowa będzie miała 120, a niektórzy 140? Nie, niektórzy będą mieli 110, niektórzy 120, a niektórzy 140. Statystycznie powinno ich być mniej więcej tyle samo.

Profesor - tylko, że mówimy tu o utalentowanych, młodych zawodnikach. Nie przypinaj komuś łatki "trzecioligowca" tylko dlatego, że jest wychowankiem klubu z niższej ligi, niż Ekstraklasa. Oni mają czas się wypromować.

Odnośnik do komentarza

Chyba się dość mocno nie zrozumieliśmy. Jestem zwolennikiem dawana lekko na wyrost tego PA, ale powtórzę lekko. Najlepiej jest ustawić też jakieś wartości PA dla graczy z poszczególnych lig, ale oczywiście z uwzględnieniem wyjątków. Trzeba brać też pod uwagę, że młodsi gracze powinni mieć większą lukę miedzy CA i PA. Moja propozycja:

2. Liga - Młodzi niech mają z -5, bo jeśli taki młody gracz już teraz gra w 2. lidze, to coś z niego będzie, reszta niech ma PA większe od CA maksymalnie o 30, przy założeniu, że im starszy tym mniejsza luka między tymi wartościami

3. Liga - tutaj też dla młodych powinno podstawą być -5, ale już więcej -4, a dla starszych ponownie luka ok. 30 malejąca z wiekiem.

4. Liga - Podstawą powinno być -4, a luka dla starszych chyba też 30.

Dalej teraz nie chce tego rozpisywać. Wyjaśnię o co chodzi z tą luką. Musimy ustalić do ilu lat gracz może mieć ujemne PA, dajmy np. że do 21, i wtedy gracz mający 22 lata i CA 80 PA powinien dostać 110, gracz 22 letni z CA 50 dostaje PA 80, gracz 23 letni o CA 80 otrzyma PA ok. 105, a gracz 28 letni o CA 50 otrzymałby PA 62. Myślę, że jest to dobry pomysł jakoś tak to podzielić, ale trzeba doszlifować te wartości o ile dźwigać PA wzlędem CA i o ile zmniejszać lukę PA w zależności od wieku. Czekam na dyskusję.

Odnośnik do komentarza

Twój pomysł jest dobry, z tym że oczywiście jeżeli zawodnik x lat grał w 1 lidze to już ustalamy indywidualnie bez widełek. Ja bym jednak tym młodym zawodnikom do tego 21 roku życia, którzy już bardzo często grają w swoich drużynach dawać jednak -6, przynajmniej tym czołowym. Zaś w takiej 3 lidze zawodnikom, którzy są w kadrze ale są tam tylko figurantami, bo często grają tylko w juniorach swoich zespołach w kadrach są bo są to dawać takim zawodnikom -3.

 

Moja propozycja:

 

2 liga.

Najlepsi do 21 lat -6

Średniacy do 21 lat -5

Tylko obecni w kadrze do 21 lat -4

 

3 liga.

Najlepsi do 21 lat -5

Średniacy do 21 lat -4

Tylko obecni w kadrze do 21 lat -3

 

Itd. z tym, że może 4 ligę zrobimy na tych samych wartościach PA jak 3 ligę? Ponieważ tutaj aż takiej różnicy poziomów nie ma?

No i oczywiście reprezentanci na starcie mają -6.

 

Co do PA dla starszych zawodników to Twoja propozycja będzie dobra;)

22-23l. PA większe od CA o 30

24-25l. PA 25

26-27l. PA 20

28-29l. PA 15

30-31l. PA 10

31-... PA 5

 

Co myślicie o takim podziale?

 

Z tym, że to byłoby zastosowanie dla grających. Bo zawodnicy tylko z szerokiej kadry, czy grający ogony powinni mieć na tej samej zasadzie z tym że przynajmniej o 5 mniejsze.

 

 

Edit: Panowie musimy szybciej podejmować te decyzje odnośnie CA, PA i reputacji ponieważ prace nad bazą są w toku:)

Odnośnik do komentarza

Jaka jest różnica między najlepszymi U-21 z II ligi, a najlepszymi U-21 z III ligi? Bo moim zdaniem praktycznie żadna, jedynie fakt, że jest się wychowankiem klubu grającego w niższej klasie rozgrywkowej, bo to najczęściej są wychowankowie. A co do reprezentantów, to powinno się ich utożsamić z najlepszymi U-21.

Różnica pojawia się między średniakami U-21 z II ligi i średniakami U-21 z III ligi, bo różnica poziomów robi swoje. Natomiast najlepsi najczęściej po porostu jeszcze nie dostali szansy grać na wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Podane przeze mnie wartości, właśnie były do takich średniaków, a lepszych po prostu nie ujmowałem w zestawieniu. Twój pomysł jest dobrym dopracowaniem mojego, tylko nie podobają mi się 2 sprawy:

1. Moim zdaniem niepotrzebne rozróżnienie graczy młodych, którzy są "średniakami" a tylko są w składzie. Moim zdaniem, jeżeli informacje będą dobrze zbierane i nie będziemy dodawać tysiąca 18 latków, to w grze nie znajdą się żadni tacy juniorzy, co nic nie rokują, a właśnie najsłabsi będą tacy średniacy.

2. Niepotrzebne IMO zmniejszanie tej luki PA zawodnikom rezerw, skoro oni grzeją ławkę, będą mieć niższe CA więc automatycznie i PA.

Odnośnik do komentarza

2 liga.

Najlepsi do 21 lat -5

Średniacy do 21 lat -4

 

 

3 liga.

Najlepsi do 21 lat -5

Średniacy do 21 lat -3

 

*Reprezentanci i wyjątki mają -6

 

Co do PA dla starszych zawodników to Twoja propozycja będzie dobra;)

22-23l. PA większe od CA o 30

24-25l. PA 25

26-27l. PA 20

28-29l. PA 15

30-31l. PA 10

31-... PA 5

 

Uwzględniając wasze rady...zostajemy przy tym? Popołudniu pewnie więcej osób się wypowie:)

Odnośnik do komentarza

Proponowałbym też górną granicę dla atrybutów sztabu szkoleniowego, to zmora podstawowej wersji. Połowa trenerów bramkarzy w Polsce ma ,,20'' a w niższych ligach gęsto trafiają się geniusze myśli trenerskiej, jak dla mnie wyjściem jest zaproponowanie granicy powyżej której ludzie musieliby się tłumaczyć z tego dlaczego dany trener ma tak wysoki argument - np. że może mieć Trening bramkarzy >15 bo wychował (i tutaj lista), jak na razie wygląda to cienko.

Odnośnik do komentarza

No dobrze Panowie, ale tak naprawdę przy tych młodych zawodnikach to nie można tak sztywno o tych widełkach mówić. Weźmy przykład Kosy Konstancin, która założyła B Klasę w sierpniu, ale ma też zespół juniorski (rocznik 91) i oni grają w Ekstraklasie mazowieckiej. I np. dając tym zawodnikom z 91 PA na poziomie -2 to trochę krzywda (przynajmniej dla 3-4). Bo spójrzmy na rocznik 90... Jeden zawodnik gra teraz w Bełchatowie, drugi w Legii, trzeci w Zniczu, a cała reszta tamtego rocznika gra 2,3,4 ligach. Dlatego nawet tam można dać 2-3 zawodnikom PA -6. Np. jest teraz w tym roczniku taki chłopak, który rozegrał kilka występów w reprezentacji Polski swojego rocznika, a za tydzień w poniedziałek idzie na testy do Młodej Legii. I uważam, że takie PA -6 można mu spokojnie dać, na więcej nie zasługuje. ;] Tak samo z seniorską drużyną Kosy, która gra w B Klasie? Zespół został założony teraz w sierpniu i dlatego występuje w B Klasie, a graczy ma na poziomie 4 ligi. graliśmy sparingi z drużynami z okręgówki, 4 ligi i jak na razie jeszcze nie przegraliśmy żadnego spotkania ani sparingowego ani ligowego i tych 4 ligowców ogrywamy... Zawodnicy po przychodzili z 4 ligi i z okręgówki, a po przychodzili do tej B Klasy, bo po prostu są pieniądze i sama nazwa Kosa przyciąga. Dlatego też uważam, że danie im CA/Pa na poziomie średniaka okręgówki byłoby odpowiednie. Do wielu przypadków trzeba podejść bardzo indywidualnie. Tak samo sprawa wygląda z bazą treningową B Klasowej Kosy, która jest lepsza od wielu klubów 3 ligowych...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...