Skocz do zawartości

Update - ogólny kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Na obecnym etapie prac stwierdziliśmy, że drużyny rezerw będą działały na zasadzie tych z Hiszpanii (filia) z blokadą awansu wyżej niż 3 liga. Jednakże, jeśli po testach, będzie to wyglądało źle, jesteśmy w stanie zrezygnować z tego pomysłu.

Drużyny U-21 zostaną ustawione według lig zespołu głównego, U-19 z podziałem na regionalne, dzięki czemu jest to coś na miarę MESY, oraz normalne drużyny juniorów jak w każdym klubie.

 

Drużyny rezerw jako filia dodawana w macierzystym klubie w edytorze czy jako oddzielny klub połączony jako klub filialny? W FM2009 nie grałem, więc nie znam tamtego rozwiązania, ale podobno było inne niż wcześniejsze czyli rezerwa ustalona w edytorze.

Odnośnik do komentarza

Takie pytanko małe: jeżeli na stadion o pojemności 2000 widzów nierzadko wbija 3,5 tysiąca, to co wpisać w rubrykach "pojemność stadionu" oraz "największa i najmniejsza frekwencja w sezonie"?

 

Nie mozesz zrobic: pojemnosc 3500, miejsca siedzace 2000?

 

To by było lekkie zakłamanie rzeczywistości, bo my nie mamy miejsc stojących...

To kuzwa oni sobie na kolanach siedza czy jak?

Jeśli klubowy parking uznać za miejsca stojące... :eusa_eh: Zrobię jak chcecie.

Odnośnik do komentarza

Czyżby? W takim razie co ustawia się podczas edytowania klubu w dziale rozgrywki, w zakładce ligi regionalne? Z tego co widzę w pliku stworzonym przez kleyo, to tam właśnie jest ustawione, w której lidze (w której grupie) ma grać dana drużyna będąc na danym szczeblu rozgrywek. Chyba, że gra i tak nie bierze tych opcji pod uwagę po rozegraniu kilku sezonów, gdy np. z 1 ligi spada więcej drużyn do 2. zachodniej niż wschodniej i żeby zachować stałą liczbę drużyn w każdej lidze, braki w jednej uzupełnia nadmiarem spadkowiczów z drugiej - chociaż wg mnie powinno to być rozwiązane w ten sposób, że w niższych ligach liczba spadających drużyn jest płynna, natomiast liczba awansujących wyżej - stała - tak jak to jest w rzeczywistości, dzięki czemu liczba drużyn w poszczególnych ligach jest zachowywana. Nie zagłębiałem się zbytnio w edytor, więc jeśli coś napisałem, co nie jest w nim możliwe do zrealizowania, to przepraszam :) Mam jednak nadzieję, że działa on tak, jak tutaj opisałem i kwestia spadków do niewłaściwych lig jest do opanowania.

Odnośnik do komentarza

Czy dużym problemem byłoby dodanie nagrody Króla Strzelców (chociaż dla II ligi)i ew. Piłkarza Sezonu?

 

I jakie są propozycje odnośnie funduszy transferowych? Nowy FM pozwala na transfery nawet za 100 zł więc można ustawić jakieś minimalne budżety dla III i IV ligi, oprócz klubów zadłużonych, to powinno zwiększyć ilość wydarzeń na rynku transferowym.

Odnośnik do komentarza

Nagrody jak najbardziej dodamy, opcje regionalne będą działać przynajmniej dobrze, tyle mogę obiecać.

 

Opcje regionalne to jedno, wartości geograficzne też mają znaczenie. Przez co na gołej bazie np. Trzebiatów mający te wartości z kosmosu ląduje gdzie popadnie po sezonie gry jako zapchajdziura, bo gra uzupełnia braki w grupach na bazie drużyn z danego poziomu, a nie przesuwając w dół jak to ma miejsce w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiem, które miasta mają złe współrzędne, a raczej miały. Panowie mi to naprawdę działało i wiem jak mam to zrobić, tylko czekam aż dodamy wszystkie drużyny do IV Ligi, gdyby nie zdarzenia losowe prawdopodobnie już byśmy to mieli.

Odnośnik do komentarza

Mam takie techniczne pytanie - może głupie - jak będzie gotowe wszystko od ekstraklasy do C-klasy to w Polsce będą grywalne bodaj 420 klasy rozgrywkowe? :P Jaki sprzęt by to uciągnął? Chyba, że ja coś źle rozumiem? :)

 

 

nie będzie możliwe utworzenie tylu klas rozgrywkowych w takiej postaci, jak to jest teraz

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...