Skocz do zawartości

Gůrny Ślůnsk


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro prywatny kapital (obojetnie czy polski czy zagraniczny) nie garnie sie drzwiami i oknami do inwestycji w polskie kopalnie to widocznie nie jest to jakis super interes. W sumie przyklad Budryka dal najlepszy przyklad w czym tkwi najwiekszy problem wiec nie dziwne, ze nikt nie chce ryzykowac pieniedzy.

 

Ja tam nie mam nic przeciwko by kopalnie w Polsce dzialaly, obojetnie czy w panstwowych czy prywatnych, Polskich czy zagranicznych rekach ale niech to sie odbywa na zdrowych, rynkowych zasadach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W najbliższych dniach czeka mnie podróż na Górny Slask a scislej mowiac do Piekar Slaskich. Bede jechal pociagiem i prosilbym o pomoc tzn. jadac z Trojmiasta/Wawy wysiadam w Katowicach. I moje pytanie co dalej? Czy oprocz taksowki istnieja jakies inne szybkie i tanie alternatywy (najlepiej bez tysiaca przesiadek)? Z gory dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza

Wychodzisz z PKP-u glowna estakada (od strony pl. Szewczyka) przecinasz 3 maja (taka z torami tramwajowymi) i idziesz w ulice Stawowa (tam gdzie prowadza strzalki McDonald's) i dochodzisz do przejscia dla pieszych. Przechodzisz i skrecasz w prawo do przystankow autobusowych na ul. Mickiewicza. Z tego miejsca (ZTCW - jeszcze sprawdze) masz 860 (pospieszny bus) do samych Piekar Slaskich. Staje pod katedra w Piekarach.

Odnośnik do komentarza
Wychodzisz z PKP-u glowna estakada (od strony pl. Szewczyka) przecinasz 3 maja (taka z torami tramwajowymi) i idziesz w ulice Stawowa (tam gdzie prowadza strzalki McDonald's) i dochodzisz do przejscia dla pieszych. Przechodzisz i skrecasz w prawo do przystankow autobusowych na ul. Mickiewicza. Z tego miejsca (ZTCW - jeszcze sprawdze) masz 860 (pospieszny bus) do samych Piekar Slaskich. Staje pod katedra w Piekarach.

 

Dzieki - mam nadzieje, ze nie zgine. Najwyzej wezme ze soba legitymacje pradziadka, ktory byl mieszkancem Niwki (dzis dzielnica Sosnowca o ile sie nie myle) ale 2 razy bral udzial w Powstniach Slaskich i autochtoni pomoga "ziomalowi" dotrzec do miejsca przeznaczenia ;):)

Odnośnik do komentarza

Sosnowiec - miasto położone na południu Polski, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Najludniejsze miasto Zagłębia Dąbrowskiego. Historycznie część Małopolski. - za Wikipedią.

 

Po prostu Sosnowiec nie leży na Śląsku tylko w Zagłębiu. Jest w województwie śląskim, ale regionalnie to nie jest Śląsk.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Kiedy koło 5:40 dojeżdżałem do pracy pod KWK Borynia stały już wozy transmisyjne wszystkich stacji telewizyjnych i radiowych. Nie wiedziałem co się stało ale kiedy się dowiedziałem to ugięły się pode mną nogi. Czterech górników zginęło w nocnym wybuchu metanu. Dwie ofiary to pracownicy Boryni, dwaj inni to pracownicy Zakładu Odmetanowania Kopalń. Ofiary miały 22, 35, 45 i 50 lat. Kolejnych 23 górników jest rannych z czego 3 w stanie krytycznym...

Odnośnik do komentarza
Kiedy koło 5:40 dojeżdżałem do pracy pod KWK Borynia stały już wozy transmisyjne wszystkich stacji telewizyjnych i radiowych. Nie wiedziałem co się stało ale kiedy się dowiedziałem to ugięły się pode mną nogi. Czterech górników zginęło w nocnym wybuchu metanu. Dwie ofiary to pracownicy Boryni, dwaj inni to pracownicy Zakładu Odmetanowania Kopalń. Ofiary miały 22, 35, 45 i 50 lat. Kolejnych 23 górników jest rannych z czego 3 w stanie krytycznym...

Ja przejżdzałem o 5.00 i akurat w radiu podali tą tragiczną wiadomość. Od razu przeszły mnie ciarki. Przez cały dzien jestem jakis nijaki, poniewaz duzo moich kolegów tam pracuje.

Odnośnik do komentarza

Na bramach oczywiście urwanie głowy, cholerne dziennikarzyny podstępem próbowali dostać się na teren kopalni.

 

Na kopalni praktycznie innego tematu dziś nie było. Rozmawiałem z górnikami, którzy zjeżdżali na dół o 6:00, też byli nieswoi, co się im dziwić. Najgorszy moment to pojawienie się rodzin zabitych górników... Pierwszy raz byłem tak blisko tak ogromnej tragedii i nie chciałbym aby to się kiedykolwiek powtórzyło.

 

Media już podają nieprawdziwe informacje, że wybuch miał miejsce na poziomie 900m - takiego poziomu nawet na Boryni nie ma... Ale pismaki i tak będą kłamać bo tak im wygodniej. Ciekawe jakie nowinki przyniesie TVN24, który pewnie odkryje powód wybuchu już dziś, czyli 3 miesiące przed zakończeniem pracy ekspertów...

Odnośnik do komentarza
Media już podają nieprawdziwe informacje, że wybuch miał miejsce na poziomie 900m - takiego poziomu nawet na Boryni nie ma... Ale pismaki i tak będą kłamać bo tak im wygodniej. Ciekawe jakie nowinki przyniesie TVN24, który pewnie odkryje powód wybuchu już dziś, czyli 3 miesiące przed zakończeniem pracy ekspertów...

 

Przecież z sufitu sobie tych informacji nie wzięli, tak jak nie wymyślili liczby poszkodowanych. Widocznie ktoś ich w błąd wprowadził albo źle poinformował. A co do przyczyny wybuchu to przecież tez nie wezmą go z kosmosu tylko zapytają sie jakiś fisz tam od was ze Śląska i będą spekulować. Media zawsze tak robią i nie masz co wieszać psów na TVN24, że nie powie "zginęło tyle i tyle osób, nie znamy przyczyny i nie będziemy dociekać co się stało".

 

PS - w PRIII też mówią o 900 metrach, więc wychodzi na to, że błąd jest w PAP albo u samego źródła.

 

Ale to na marginesie, bo nie mam zamiaru się sprzeczać w obliczu tragedii.

Odnośnik do komentarza
Przecież z sufitu sobie tych informacji nie wzięli,

Widocznie wzięli bo do 12:00 twardo trzymali się poziomu 900. Dopiero po wypowiedzi prezesa JSW zmienili w swoich relacjach na "około 900 metrów pod ziemią". Sorry ale tacy dziennikarze to nie dziennikarze tylko amatorzy.

Mało tego konferencja prasowa i pytania do prezesa JSW to żenada na kołach. Żenujące pytania czy w kopalni wolno palić papierosy i "co spowodowało obrażenia górników". Daruj sobie.

tak jak nie wymyślili liczby poszkodowanych.

Też wymyślili. Bo najpierw nawet nie było żadnej oficjalnej informacji a oni się licytowali w ilości poszkodowanych.

Widocznie ktoś ich w błąd wprowadził albo źle poinformował.
,

Kto? Skoro nikt poza prezesem JSW z nimi nie rozmawiał. Zarzucasz Zagórowskiemu niekompetencję?

A co do przyczyny wybuchu to przecież tez nie wezmą go z kosmosu tylko zapytają sie jakiś fisz tam od was ze Śląska i będą spekulować. Media zawsze tak robią i nie masz co wieszać psów na TVN24, że nie powie "zginęło tyle i tyle osób, nie znamy przyczyny i nie będziemy dociekać co się stało".

Tak się składa, że RMF i TVP nie prowadziły licytacji poszkodowanych a TVN24 robił to nagminnie przy każdej relacji spod kopalni.

A powód wybuchu poznamy nie prędzej jak 30 września bo wtedy zakończą się wszystkie ekspertyzy, więc zamieszanie jakie wprowadzają dziennikarze jest niepotrzebne.

Ale to na marginesie, bo nie mam zamiaru się sprzeczać w obliczu tragedii.

Tak? To czemu właśnie to robisz?

Odnośnik do komentarza
Widocznie wzięli bo do 12:00 twardo trzymali się poziomu 900. Dopiero po wypowiedzi prezesa JSW zmienili w swoich relacjach na "ponad 900 metrów pod ziemią". Sorry ale tacy dziennikarze to nie dziennikarze tylko amatorzy.

Mało tego konferencja prasowa i pytania do prezesa JSW to żenada na kołach. Żenujące pytania czy w kopalni wolno palić papierosy i "co spowodowało obrażenia górników". Daruj sobie.

 

Z tego co pisze na stronei WUG to miało to miejsce na ścianie F-22 na poziomie 838.

Odnośnik do komentarza

Slowo 'klamac' sugeruje intencjonalne dzialanie - czekam zatem na rejestr korzysci dla dziennikarza z takiego klamstwa. Oczywiscie, pismakom wygodniej - przeciez te setki maili o tym, ze sie pomylili wcale nie utrudniaja im pracy i nie pozostaja bez wplywu na wizerunek danego medium, a za nadszarpniecie tegoz wizerunku wcale nie mozna sie narazic przelozonym, miec obcietej pensji i problemow w pracy... Ale gdzie tam - w koncu o mediach wypowiadac sie moga wszyscy, nawet ci, ktorzy w zyciu w nich nie pracowali, a i tak wiedza wszystko najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Slowo 'klamac' sugeruje intencjonalne dzialanie - czekam zatem na rejestr korzysci dla dziennikarza z takiego klamstwa. Oczywiscie, pismakom wygodniej - przeciez te setki maili o tym, ze sie pomylili wcale nie utrudniaja im pracy i nie pozostaja bez wplywu na wizerunek danego medium, a za nadszarpniecie tegoz wizerunku wcale nie mozna sie narazic przelozonym, miec obcietej pensji i problemow w pracy... Ale gdzie tam - w koncu o mediach wypowiadac sie moga wszyscy, nawet ci, ktorzy w zyciu w nich nie pracowali, a i tak wiedza wszystko najlepiej.

Może nie kłąmią, ale po prostu nie mają pojęcia co mówią.

Odnośnik do komentarza

To co widziałem dziś pod bramą kopalni było pokazem debilizmu i chamstwa ze strony niektórych dziennikarzy. To przykre, że w poszukiwaniu sensacji dziennikarz może posunąć się do metod niemoralnych. Kilku dziennikarzy próbowało podstępem dostać się na teren kopalni by zrobić zdjęcia. Próbowali przekupić górników za przekazanie im przepustki :| Jestem zniesmaczony, że w obliczu ludzkiej tragedii ludzie mogą się tak zachowywać.

Z tego co pisze na stronei WUG to miało to miejsce na ścianie F-22 na poziomie 838.

Dokładnie. Więc z 838 bliżej do 900 czy z 900 bliżej do 950?

Ale gdzie tam - w koncu o mediach wypowiadac sie moga wszyscy, nawet ci, ktorzy w zyciu w nich nie pracowali, a i tak wiedza wszystko najlepiej.

Gorolu, przypominam, że studiuję dziennikarstwo i przez 2 lata współpracowałem z rozgłośnią radiową - czyli doświadczenie mam większe od jakiegoś moderatora forum TVN Turbo. Więc znajdź sobie lepszy argument albo jak to mówią w Maryni - spier....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...