Skocz do zawartości

FM 2010 - Talenty


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Imię i nazwisko: Leigh Griffiths

Narodowość: Szkocja

Wiek: 19 Lat

Pozycja: Wysunięty Napastnik

Klub: Dundee

Cena zakupu: 400.000 Euro

Uzasadnienie:Zakupiłem go po awansie prowadzonego przeze mnie zespołu Bradford City z angielskiej Coca Cola League 2 do Coca Cola League 1. Przykuł moją uwagę na starcie wysokimi atrybutami wykańczania akcji i szybkości. Ustawiony jako "Cofnięty Napastnik" rozegrał fenomenalny sezon. Na uwagę zasługuje fakt, iż ani razu przez cały sezon nie doznał kontuzji. Wystąpił łącznie w 56 meczach zdobywając 47 bramek uzyskując średnią notę 7,32 na zakończenie sezonu. Chętnie podpisał kontrakt z klubem o niskiej reputacji, zatem ze sprowadzeniem go nie powinno być większego problemu. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Adam Stachowiak

Narodowość: Polak

Wiek: 23 lat

Pozycja: BR

Klub: Odra Wodzisław

Cena zakupu: 600.000 €

Uzasadnienie: Jeden z najbardziej bramkarzy naszej rodzimej ekstraklasy. 1-szy sezon jeszcze się szlifuje, ale w następnych to już skarb. Po dwóch sezonach warty 3mln €, po trzech 4mln €. Od razu wysyła Kasprzika na ławkę.

 

 

 

 

 

Imię i nazwisko:  Jan Polak

Narodowość: Czech (o dziwo)

Wiek: 21 lat

Pozycja: O Ś

Klub: Slovan Liberec 

Cena zakupu: ok. 1 mln €

Uzasadnienie: Pamiętając go jeszcze z czasów FM 2009 postanowiłem go kupić i tutaj. Odrazu posyła Bosackiego na przedwczesną emeryturę. Po sezonei warty 3,5mln €, po trzech wspaniałomyślnie prezes sprzedał mi go za 9,5mln € do Chelsea.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Wojciech Szczęsny

Narodowość: Polska

Wiek: 18 lat

Pozycja: BR

Klub: Arsenal II

Cena zakupu: 50.000 Euro

Uzasadnienie: Obecnie ten młody bramkarz jest coraz bardziej znany w naszym kraju. I nie bez powodu, Szczęsny ma ledwie 18 lat a już może sobie znaleźć miejsce w połowie klubów polskiej ligi. Nie minęło pół sezonu a u mnie w Lechu już połowa najważniejszych elementów technicznych dla bramkarza mu wzrosła o jeden. Więc skoro trzeba mu pół sezonu....to co będzie gdy dorośnie do wieku Boruca czy nawet Dudka ? Jeżeli nawet masz z 3 dobrych bramkarzy, warto go zakupić do młodszego zespołu i niech tam zdobywa doświadczenie. A cena tym bardziej kusi (do Lecha przyszedł bez komplikacji)...

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Nikao

Narodowość: Brazylia

Wiek: 17

Pozycja: N Ś/OP

Klub: Brasa

Cena zakupu: 50.000 Euro

Uzasadnienie: Kolejny nieoszlifowany diament...Nikao ma oczywiście to, czego nie braknie żadnemu brazylijczykowi - zdeterminowania oraz niemal wszystkich atrybutów fizycznych [na poziomie 11-14]. Jak na tak młody wiek nie jest najgorszym wykonawcą stałych fragmentów [rożne, wolne i karne po 12-13] i to samo się tyczy podstawowych atrybutów dla snajpera, czyli wykańczania akcji, gry z pierwszej piłki i decyzji. Nikao z pewnością będzie gwiazdą, ponieważ Scouci twierdzą, że będzie lepszy od Lewandowskiego [PA na poziomie 140-150].

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Sampson Cudjoe

Narodowość: Ghana

Wiek: 21

Pozycja: DP/P Ś

Klub: Kessben (Ghana)

Cena zakupu: 30 tyś euro

Uzasadnienie: Poszukiwalem defensywnego pomocnika do polskiej ligi i trafil mi sie Sampson. Zbiera swietne oceny (7.62). Jest tani i nie zada zbyt duzo. Polecam go do wszystkich klubow naszej rodzimej Ekstraklasy bo warto

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Edin Husic

Narodowość: Bośnia

Wiek: 24

Pozycja: DP, PŚ

Klub: HNK Cibalia

Cena zakupu: 400k ojro

Uzasadnienie: Szukałem rezerwowego, typowo defensywnego pomocnika, stwierdziłem że musi to być ktoś z charakterem, więc zarzuciłem sieci na Bałkanach. Po kilku tygodniach miałem już gotową listę kandydatów. Jednym z głównym powodów zakupu Husic'ia był przelicznik cena/jakość :), Edin genialnie wywiązuje się z zadań defensywnych, pomagają mu w tym wysokie atrybuty odbioru piłki, determinacji i agresji, to taki mój boiskowy pitbull :), jak trzeba to potrafi też rzucić całkiem dobrą prostopadłą piłkę. W krótkim czasie został moim podstawowym defensywnym pomocnikiem. Do Ekstraklasy jak znalazł, a i w europejskich średniakach z ambicjami na coś więcej też powinien dać sobie radę.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: Ibrahim Gnanou

Narodowość: Burkina Faso

Wiek: 23 lata

Pozycja: OP, OŚ, DPŚ

Klub: Ałania

Cena: około 500k euro

Uzasadnienie: Szukałem wzmocnienia obrony do Korony Kielce. Przeszukiwałem wiele reprezentacji. Natknąłem się na niego. Kupiłem go w trakcie przerwy zimowej. Dobrze u mnie grał i niestety zarząd sprzedał mi go do Polonii Warszawa. Naprawdę polecam go, w Ekstraklasie może być jednym z najlepszch obrońców. Chciałem go sprawdzić w Bundeslidze, ale niestety po rozpoczęciu nowej gry, nie ma go ani w reprezentacji Burkina Faso, a gdy w wyszukiwarce wpisuję jego nazwisko również go nie znajduje. Świetny obrońca, wystarczy spojrzeć na umiejętności :]

 

Imię i nazwisko: Tomasz Ryczek

Narodowość: Polak

Wiek: 18

Pozycja: OPŚ/N

Klub: Korona Kielce

Cena: Nie wiem, gdyż sam gram Koroną.

Uzasadnienie: Chłopak, w którego naprawdę warto zainwestować. Mam drugi sezon i coraz śmielej wprowadzam go do pierwszej drużyny, umiejętności ma dobre, ale wiadomo, że z miejsca nie wskoczy do pierwszej jedenastki.

Odnośnik do komentarza

mię i nazwisko: GERMAN PACHECO

Narodowość: ARGENTYNA

Wiek:19

Pozycja: NAPASTNIK

Klub: AT MADRID

Cena:2,5MLN ZŁ

Uzasadnienie:JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH TALENTÓW W GRZE.WYKONCZENIE AKCJI:16,DRYBLING:17,SZYBKOŚĆ:16.NA POCZĄTKU CIEZKO GO WYCIAGNĄC Z KLUBU,W SEZONIE 2011\2012 PRZESZEDŁ DO MOJEGO LECHA POZNAN ZA 11MLN ZŁ.JAK DLA MNIE DRUGI SERGIO AQUERO

Odnośnik do komentarza

SIMON Feindouno- tak tak SIMON nie Pascal.

Gwinea

24 lata

Pozycja- Ofensywny pomocnik (z powodzeniem u mnie na prawym skrzydle w FC Nantes)

Pensja: 1 500 euro/tygodniowo

Brak klubu - wolny transfer FREE!

Uzasadnienie: szukałem jakiegoś dobrego pomocnika rezerwowego i akurat był dzień młodych zawodników (w lidze francuskiej) i pozyskałem go. Po 2 meczach wszedł na ostatnie 30 min i spisał się na prawdę dobrze. 1 gol 3 asysty ,a występów miał na razie 5 ( 2 z ławki). Idealny wybór do klubów z zaplecza Ligue1 , nie wiem czy zgodzi się na transfer do klubów z innych krajów. Polecam do średniaków z mocniejszych lig.

Odnośnik do komentarza

Tabare Viudez

Urugwajczyk

19 lat

Ofensywny pomocnik Prawy/Środek, Napastnik

Pensja: 2000-10000 Euro/tydzień

Bez klubu

Uzasadnienie: Zaskoczyło mnie że tak świetny zawodnik (reprezentant U-20 Urugwaju) jest do wzięcia za darmo. Sprawdził się w Espanyolu (15 meczów, 7 asyst i 2 bramki). Nadaje się jako zmiennik do dobrego klubu i podstawowy zawodnik ligowego średniaka. Warto go mieć w swoim składzie.

Odnośnik do komentarza

Piotr Petasz

Polak

O/P L

25 lat bodajze

Pogon Szczecin

cena: ok.20-50k

 

Bardzo dobry boczny obronca, znakomity spec od rzutow wolnych. W 3-cim sezonie w moim Slovan Belupo (1 liga Chorwacka) wart ok 1,1-1m funtów.

 

Dejan Mezga

OP PŚ

23-24lata mial gdy go sprowadzilem

bez klubu bodajze (free)

(potrzebna chyba liga chorwacka by go miec)

 

Swietny ofensywny skrzydlowy. B. dobry do srednich klubow. W 3-cim sezonie w moim Slovan Belupo wart ok 1,4-1,6m

 

John Fleck

OP LŚ

18-19 lat

Glasgow Rangers

cena:1-1,3m funtów

 

Znakomity lewy skrzydlowy. Nada sie do lepszych klubów. Gdy 1 szy klub ktory wybralem bylo Blackburn Rovers od razu go kupilem - scout mi go podal. Po 2 sezonach rozwinal sie a jego wartosc wzrosla do ok. 5-6m funtów

 

Piotr Koman

DP/ PŚ

Pogon Szczecin

25 lat bodajze

cena: ok 80-100 tys.

 

Dobry def. pomocnik. Ma dobre staty i w takich klubach jak slovan belupo niezle se poradzil. Po 2,5 sezonach sprzedaem go do Lecha za 500 tys. (5x drozej) niz kupilem. Raczej do sredniakow/slabszyk klubow pasuje :P

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko: King Osanga

Narodowość: Nigeria

Wiek: 19

Pozycja: OP P L Ś

Klub: Heartland F.C.

Cena zakupu: 130 tyś €

Uzasadnienie: Nie bez przyczyny nazywa się King, kiedy ściągnąłem go do Banika Ostrava głównie z myślą o przyszłości nie spodziewałem się że jest aż tak dobry w drugiej połowie sezonu mój rozgrywający Marcel Licka doznał kontuzji i postawiłem na Kinga... i muszę stwierdzić, że od razu stał się królem środka pola. W 19 meczach strzelił 6 goli i zaliczył 8 asyst, po zakończeniu tego sezonu chciał go Liverpool za 2 mln €, ale poczekałem jeszcze rok i sprzedałem go za... 6 mln €, gdybym zrobił taki interes w realnym życiu do końca życia byłbym ustawiony, ale cóż pomarzyć można ;)

 

Imię i nazwisko: Robert Trznadel

Narodowość: Polska

Wiek: 19

Pozycja: N

Klub: Górnik Zabrze

Cena zakupu: postram się jak najszybciej uzupełnić

Uzasadnienie: W wieku 17 lat ten gracz Górnika Zabrze był wypożyczony do takich klubów jak Siena czy Parma. W FMie też przezntuje się świetenie już po 1-2 sezonach przebija się do pierwszego składu z wielkim powodzeniem radzi sobie w lidze dużo strzela... wypytują o niego kluby zza granicy

Odnośnik do komentarza

Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Gram Zagłębiem Sosnowiec i z tymi panami w składzie droga ku Ekstraklasie to przyjemność, większość jest za free, a po pewnym czasie warci są grube miliony... Wiek piłkarzy podany jest na stan z czerwca 2013!! Zważywszy, że Zagłębie TUZEM finansowym nie jest, Ci piłkarze to prawdziwe perełki, bo przychodzą do klubu bez marudzenia... Podaję tu tylko 4 zawodników (w sumie jest ich około 30-tu); gdyż w składzie mam już potencjalnych następców tej czwórki, młodzież szybko rośnie.

 

Imię i nazwisko: Sekouba Soumah

Narodowość: Gwinea - piłkarze z tego kraju siłą stoją

Wiek: 27

Pozycja: NŚ

Klub: AS Kaloum - z tej drużyny można brać 80 % drużyny w ciemno, w sumie w Sosnowcu gra połowa reprezentacji Gwinei :D

Wartość: Za free :)

 

Po awansie do Ekstraklasy został Królem Strzelców w pierwszym sezonie, drugi przede mną, w niższych ligach grałem ustawieniem z 2 napastnikami, świetnie się rozumiał z Albert Mfongang (Kamerun), ten zawodnik był już tu przedstawiany. Soumah przez 4 sezony regularnie bije mi ponad 20 bramek. W Ekstraklasie drugą połowę sezony grałem jednym napastnikiem i świetnie się spisywał. Trochę kiepskie przyśpieszenie, ale ten kolega przychodzi do klubu o reputacji Zagłębie Sosnowiec, a startujemy z 2 Ligi Zachodniej... Niestety kolega nie chce przedłużyć ze mną kontraktu :/

 

Imię i nazwisko: Emmannuel Anafri (Anal Free??!!)

Narodowość: Ghana

Wiek: 26

Pozycja: OP/WOP

Klub: AshantiGold

Wartość: Za free :)

 

Kolejny klasowy zawodnik, szybko interesują się nim scouci silniejszych kapel, również cena zawodnika idzie szybko w górę, na początek rewelacyjny.

 

Imię i nazwisko: Abass Cisse

Narodowość: Gwinea

Wiek: 25

Pozycja: OPP/WN

Klub: FelloStar

Wartość: Dałem za niego 70 tys PLN

 

Za późno go kupiłem, bo dopiero po 3 sezonach (pewnie byłby za Free), na prawym skrzydle przy jednym napadziorze jest rewelacyjny. Dobra szybkość, dobre dośrodkowania, drybling, szybkość, przyśpieszenie - sporo asyst po jego stronie. Po jednym sezonie jego wartość to 4 mln PLN. U mojego kolegi jego staty nie są już tak dobre jak u mnie.

 

Imię i nazwisko: Abou Sanoussy Conde

Narodowość: Gwinea

Wiek: 25

Pozycja: OS

Klub: AS Kaloum

Wartość: Free

 

Rewelacyjny obrońca jak za FREE, gra cały czas równo na dobrym poziomie, zawaliłem go z treningiem i nie rozwinął mi się tak jak bym chciał, ale i tak to mój podstawowy obrońca.

 

Generalnie polecam na początku poszperać w drużynych z Afryki: Gwinea, Kamerun, WKS - mają tam super zawodników na każdą pozycję, od bramkarza po snajpera - najważniejsze jest, że Ci piłarze są zupełnie za darmo i przychodzą do klubów o niskiej reputacji. Młodzik poddany dobremu treningowi nabiera szybko umiejętności, a i cena jego szybko idzie w górę. Grając klubami z niższych polskich lig ciężko jest kupić ciekawego zawodnika na naszym rodzimym rynku; z czasem gdy się wzbogacimy, możemy kupywać piłkarzy, ale gdy z forsą krucho AS Kaloum odsieczą stoi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Imię i nazwisko: Wiljan Pluim

Narodowość: Holender

Wiek: 20

Pozycja: OP Ś

Klub: Vitesse Arnhem

Wartość: po sezonie za darmo

 

Wiljana wyciągnąłem z trzeciej ligi, gdzie marnował się w EVV. Jest to idealny materiał na rozgrywającego wysokiej klasy. Jeśli ktoś lubi grać po ziemi, nie za szybko i nie za szeroko, to jest to gracz doskonały. Mistrz asyst, potrafiący też strzelać bramki. Warto poczekać, aż odejdzie z Vitesse po sezonie i ściągnąć go do siebie.

 

Imię i nazwisko: Stanisław Matjasz (Stanislav Matyash)

Narodowość: Rosja

Wiek: 18

Pozycja: NŚ

Klub: Zenit Sankt Petersburg

Wartość: 130 tys. €

 

W Zenicie głębokie rezerwy, a to błąd. Po kilku latach imponuje skutecznością. Jako wysunięty napastnik radzi sobie wybornie.

 

Imię i nazwisko: Thijs Nieuwland

Narodowość: Holender

Wiek: 18

Pozycja: NŚ

Klub: Fortuna Sittard

Wartość: w 4. sezonie 675 tys. €, wcześniej można go za grosze wyjąć

 

Co by tu dużo mówić. Thijs to najlepszy napastnik, jakiego spotkałem w FM 2010 (nie gram oczywiście żadnymi "potęgami"). Rozwija się w zabójczym tempie, a bramki zdobywa hurtowo. Niestety, bywa że łapie kontuzje. Po sezonie już w ulubieńcach klubu, po trzech wśród ikon.

Odnośnik do komentarza

Imię i Nazwisko : Anton Putsilo

Lat:21

Narodowość: Biołorusin

Pozycja: OP Ś/P Ś (świetnie radzi sobie również jako pomocnik i ofensywny pomocnik prawy)

Klub: Dinamo Mińsk

Cena: 1.300.000 Euro (ale do Legii w sezonie 2009/2010 przeszedł za 325 tysiecy Euro)

 

Potrzebowałem pomocnika ofensywnego i postanowiłem przeszukiwać samodzielnie słabsze reprezentacje oraz tańsze ligi od polskiej...Tak zawędrowałem na Białoruś chciałem tego piłkarza którego kupił teraz Lech ale niestety nie dało rady takim klubem jak Legia gdy chciały go kluby z Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Anglii po prostu nie było takiej możliwości..ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...po nieudanej próbie kupna tamtego kopacza szukałem dalej na tamtym rynku i znalazłem właśnie Antona od razu spodobały mi sie jego parametry i pozycje na jakich może grać wiec postanowłem że będzie on moim głównym (i jak się okazało jedynym) celem transferowym...udało mi się kupić go za 325 tys. Euro...mój najlepszy transfer w tej grze:)

 

Od razu wskoczył do pierwszej 11 i stał się moim nalepszym zawodnikiem teraz chcą go kluby z Holadnii, francji, Niemiec i Włoch oraz Turcji...a on chce już odejść niestety (po 2 sezonach..teraz 3 sie zaczął) jest wart równo 5mln Euro w poprzednim było o 400tys wiecej i myśle ze podskoczy.

 

Najlepszy zawodnik w Polsce, w reprezentacji tez świetnie gra....a do tego tani (4000Euro tygodniowo) i młody bo 21 lat

 

Sezon 09/10

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9f1231f75c25a1f.html

 

W Legii sezon 2011/2012 (jeszcze chwila i koniec Świata:)

Ogólnie Anton jest po kontuzji (pierwsza nie często się mu zdarzają) i dlatego zamieściłem fotke z tym jak mu spada wszystko czyli że jeszcze mu sporo urośnie:) jak dojdzie do siebie:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3982560af1ff3e0a.html

Odnośnik do komentarza

Imię i Nazwisko : Anderson

Lat: 27

Narodowość: Brazylijczyk

Pozycja: NŚ

Klub: Pro Vercelli

Cena: ~50 000 E

 

Jestem w szoku postawą tego napastnika. Pierwszy sezon w Serie C2 - 34 bramki. Drugi sezon w Serie C1 - 41 bramek. W Serie B zagrałem dopiero 1 mecz i ustrzelił hat-tricka. Do słabszych klubów idealny. Mam początek 3 sezonu i jest wart pół miliona euro. Co ciekawe mimo tak fantastycznej postawy żaden klub się nim nie zainteresował, a sam zawodnik nie ma wygórowanych wymagań płacowych. U mnie po podpisaniu nowego kontraktu zarabia .... 2.600 Euro.

 

EDIT: Aha, najlepiej spisuje się jako cofnięty napastnik z opcją ataku, a idealnie wręcz w duecie z lisem pola karnego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wersja bazy: 10.2.0

 

Celso Borges Mora - Kostaryka/Brazylia - 21 lat - P/OPŚ - Ferdikstad Fotballklubb - 400 k €

 

Znakomity rozgrywający, który poradzi sobie nawet w najsilniejszych klubach. Nie ma problemu z uzyskaniem pozwolenia na pracę na Wyspach. U mnie znakomicie sobie radzi z rolą zmiennika O'Hary w Newcastle. Sami zobaczcie jak prezentuje się w połowie drugiego sezonu: Celso Borges

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy: 10.2.0

 

Ryan Bertrand - Anglia - 20 lat - O/PL - Chelsea Londyn - po pierwszym sezonie najczęściej jest do wzięcia za darmochę.

 

Chłopak na naprawdę duży talent, nie bez powodu ma opis być może nowy Ashley Cole. Bardzo dobrze sobie radzi w moim Newcastle, które jest beniaminkiem Premiership. Swój nieprzeciętny talent potwierdził podczas 2-miesięcznej absencji Jose Enrique. Całkiem niezły w ofensywie, świetny w defensywie.

Odnośnik do komentarza

10.2.0

 

Imię i nazwisko: Kacha Macharadze (Kakha Makharadze w FM)

Narodowość: Gruzin

Wiek: 21

Pozycja: P Ś

Klub: Lokomotiw Taszkent

Wartość: 24 tys. euro

 

Doskonały technicznie gracz, idealny na pozycję rozgrywającego. Jego wadą jest słaba strona fizyczna - bardzo szybko się męczy i rzadko kiedy może zagrać całe 90 minut. Mistrz asyst. W sam raz do niższych lig polskich. Najlepszy asystent II ligi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...