Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może dobra taktykę na przeciętne kluby?(Lub czołowe kluby ligi polskiej) Gram obecnie Leicester. Na początku szlo mi dość dobrze, ale teraz nie mogę nic ugrać... po 9 kolejkach mój bilans to 22. 0-6-3 .

 

@EDIT

 

Sorry za posta poniżej, ale neta mi przycięło i poszły 2 wiadomości...

Odnośnik do komentarza

Trzeba umiejętnie dobierać taktykę pod styl gry i siłę przeciwnika oraz odpowiednio reagować poleceniami z ławki na sytuacje na boisku. Nie wolno również zbyt mieszać w taktyce, najlepiej ustalić sobie jakieś ramy taktyczne ( np czy gramy szybko czy wolno, czy z kontry) i w pewnym trzymać się ich ale oczywiście odpowiednio modyfikować taktykę we zależności od sytuacji i przeciwnika. Gram tak Wisła i na razie idzie ok. Legią co mecz mieszałem w taktyce i wydawałem różne polecenia i przegrywałem prawie wszytko a gra wyglądała koszmarnie.

Odnośnik do komentarza

siema .mam problem ,ktory dotyczy odbioru pilki co mecz moj asystent mowi ze odbior pilki jest do dup** gralem Lechem ale teraz zatrudnil mnie Man City :P i w obu tych druzynach mam ten sam problem zawsze problemy z odbiorem a teraz mam w skladzie samych klasowych zawodnikow Scisle srodkowi obroncy Scisle Krycie 1na1 reszta druzyny strefowe macie jakis pomysl na to??

Odnośnik do komentarza

A ja Mam pytanie odnosnie tempa jezeli preferuje wolne to ustaiwc wezsze pole gry oraz kroptkie podania , a przy szybkim tempie szerokie pole gry oraz bezposrednie podania..?

 

Przy grze defensywnej wolne podania, węższe pole gry ==> przy taktyce ofensywnej gra szybsza, szerokie pole gry, podania bezpośrednie bądź mieszane.

 

jak zmusic napastnika do tego, zeby nie faulowal bramkarza w walce o gorne pilki przy dosrodkowaniach?

 

Zmniejsz grę na przeciwniku, na mniej agresywny.

Odnośnik do komentarza

jak zmusic napastnika do tego, zeby nie faulowal bramkarza w walce o gorne pilki przy dosrodkowaniach?

a trochę głupie pytanie: sam ustalasz instrukcje dotyczące rywali, czy asystent to robi za Ciebie? Bo jeśli asystent, to przypadkiem może zaznaczać ostry odbiór na GK. No i ewentualnie, zakładając, że już napadzior ma delikatny odbiór ustawiony ;>, spróbuj go ukarać za brutalną grę?

Odnośnik do komentarza

Witam gra ktos moze Milanem? W Najnowszego FM'a ? Bo mam troche problem z taktyka wieksza polowa sezonu a ja dopiero 6 miejsce ;x Ktos moze jakas taktyke preferuje? Bo nic niewychodzi i takie male pytanie jakie lepsze krycie 'strefowe' czy '1 na 1' ? :D

 

 

Ja bym dal 1na1 masz na tyle dobrych obroncow w milanie ze nie powinno byc problemow ustaw gre ofensywna,płynną, w srodkowej lini masz takie osoby jak ronaldinho,pirlo,ambrosini ,wiec kazdemu dalbym syztraly z dystansu akuart w tym fm duzo bramek pada po sztrzalach z dystansu ,pirlo jako defensywny pomocnik a ronaldinho jako wysuniety rozgrywajacy. A napad hmm mysle ze dobrym rozwiazaniem bylo by ustawienie pato jako klasyczna 10 i inzaghi jako lis pola karnego albo kompletny napastnik.Powinno poprawic gre

Odnośnik do komentarza

Co do tej gry w obronie i 'dobrych obroncow' to mam male ale ;D Czasami oni taka padake graja ze... Pieknie gram pierwsza polowe wygrywam 2:0 koniec 1 polowy motywuje ich na 2 wychodze graja troche i sie zaczyna 2 zuty rozne i jest 2:2 potem orbonca leci z pilka i albo poda do zawodnika z przeciwnej druzyny albo zaraz mu odbierze ktos i jest praktycznie sam na sam no i 3:2 ;x

Odnośnik do komentarza

Co do tej gry w obronie i 'dobrych obroncow' to mam male ale ;D Czasami oni taka padake graja ze... Pieknie gram pierwsza polowe wygrywam 2:0 koniec 1 polowy motywuje ich na 2 wychodze graja troche i sie zaczyna 2 zuty rozne i jest 2:2 potem orbonca leci z pilka i albo poda do zawodnika z przeciwnej druzyny albo zaraz mu odbierze ktos i jest praktycznie sam na sam no i 3:2 ;x

 

 

spobuj intensywny pressing,agresywny odbior piłki ustaw ich jako trdycyjnych obroncow-stoper

Odnośnik do komentarza

Witam gra ktos moze Milanem? W Najnowszego FM'a ? Bo mam troche problem z taktyka wieksza polowa sezonu a ja dopiero 6 miejsce ;x Ktos moze jakas taktyke preferuje? Bo nic niewychodzi i takie male pytanie jakie lepsze krycie 'strefowe' czy '1 na 1' ? :D

 

Musisz pod pasować krycie pod danego zawodnika, bądź też drużynę przeciwko której grasz. Ja np. uważam, że dając krycie 1 na 1 na takiego zawodnika jak Messi (piekielnie szybkiego) jest samobójstwem. Generalnie krycie takiego zawodnika blisko nie jest dobre, ponieważ posiada on wysokie atrybuty przyspieszenia i szybkości i w każdej chwili może się zerwać naszemu obrońcy. Ja akurat jestem zwolennikiem krycia strefowego, co w cale nie oznacza, że nie używam ścisłego, czy 1 na 1.

 

U siebie w taktykach jeżeli już wykorzystuje krycie 1 na 1, to częściej korzystam z tej opcji w środku pola, aby maksymalnie utrudnić przeciwnikowi pole manewru zagrania krótkiej piłki. Oczywiście musisz też wiedzieć, że głupotą jest grać 1 na 1 (mówię o poleceniach drużynowych) w momencie kiedy Twoje ustawienie taktyczne różni się od ustawienia przeciwnika. Bo jaki jest sens dawać ścisłe krycie w linii pomocy w momencie kiedy grasz 3 pomocnikami, a przeciwnik 5 ?

Odnośnik do komentarza

Witam gra ktos moze Milanem? W Najnowszego FM'a ? Bo mam troche problem z taktyka wieksza polowa sezonu a ja dopiero 6 miejsce ;x Ktos moze jakas taktyke preferuje? Bo nic niewychodzi i takie male pytanie jakie lepsze krycie 'strefowe' czy '1 na 1' ? :D

 

 

Ja bym dal 1na1 masz na tyle dobrych obroncow w milanie ze nie powinno byc problemow ustaw gre ofensywna,płynną, w srodkowej lini masz takie osoby jak ronaldinho,pirlo,ambrosini ,wiec kazdemu dalbym syztraly z dystansu akuart w tym fm duzo bramek pada po sztrzalach z dystansu ,pirlo jako defensywny pomocnik a ronaldinho jako wysuniety rozgrywajacy. A napad hmm mysle ze dobrym rozwiazaniem bylo by ustawienie pato jako klasyczna 10 i inzaghi jako lis pola karnego albo kompletny napastnik.Powinno poprawic gre

 

 

Mam pytanie, jeśli Ronaldinho będzie ustawiony jako OPŚ (dodam, że obok niego jest jeszcze jeden OPŚ), zostanie mu przypisano rolę klasyczną 10, to będzie takim klasycznym rozgrywającym? A może lepiej przypisać mu lepiej "wysuniętego rozgrywającego? Jakie jest Wasze zdanie ?

Gram Milanem taksą 4-3-2-1, ofensywnie, płynnie.

 

Jak u Was sprawdza się odbiór agresywny? Swoboda taktyczna, pozycyjna?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam do przedstawienia moja taktykę nad która spędziłem naprawdę dużo czasu... To tak w skrócie: gram Realem, taktyka głównie oparta na grze skrzydłami. Ustawienie 4-2-3-1. Z ważniejszych meczów na tej taktyce: At.Madrid 0-6 Real, Barcelona 1-2 Real, Real 3-0 Sevilla, Valencia 1-4 Real, Liverpool 1-0 Real. W lidze jestem liderem po 18 kolejkach z przewaga 9 pkt. nad drugim miejscem.

 

Link do taktyki: http://www27.zippysh...36750/file.html

 

Testujcie i piszcie co sądzicie. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Witam

udostępniam wam moją taktykę którą gram Wisłą, już w pierwszym sezonie wyszedłem z grupy LM na 2 miejscu mając w grupie Shachtar, Bayern i Bordeaux, później trochę pechowo przegrałem z Arsenalem i pożegnałem się z LM ale zostałem mistrzem polski.

Z każdym zespołem ustawiam w poleceniach podczas meczu kontratak i podania na wolne pole.

 

Skład:

 

 

---- -------------------- ------Brożek-------

 

----Everton lub Kirm---- ----------------- ----Małecki----

 

--------------------Azofeila---- ----Garguła----

 

---------------------------------Fabinho----

 

 

----Brożek---- ----Marcelo--- ---Głowacki----Alvarez

 

 

 

Rapidshare

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...