Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem!

Gram dalej Pogonią Szczecin.

Drugi sezon w Ekstraklasie i zająłem 2 miejsce (bardzo dobrze mi poszło). Grałem taktyką na 1 napastnika i dwoma skrzydłowymi wspierającymi t.j.:

........N........

S...............S

.....ŚP..ŚP......

.......DP........

LO..ŚO..ŚO..PO

.......BR........

 

Szło mi bardzo dobrze (w końcówce sezon wręcz wyśmienicie, wszystko wygrywałem:) )

Nadszedł nowy sezon (taktyki nie zmieniam). Sparingi wygrywam ze słabszymi jak i lepszymi rywalami np. z Sevillą 3:1.

Zaczyna się liga i pierwsze 4 mecze zamienione na 1 pky ;/

W czym problem? Taktyke próbowałem zmienić i też przegrywam ;/

Może jakieś podpowiedzi w sprawie nowej taktyki?

Odnośnik do komentarza

do krolik

Może coś sknociłem z przygotowaniem do sezonu bo rozegrałem aby dwa sparingi, bo za pózno zobaczyłem, że niedługo gram mecz kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów.

Treningi raczej dobrze są ustawione, bo umiejętności ładnie idą w górę, a kontuzji prawie wcale. I nie używam żadnych tugów itp. bo sądzę że to należy do gracza, aby poradzić sobie z treningami itp. A żeby być lepszym managerem to po to są takie fora aby przedyskutować jakieś rzeczy i powymieniać poglądy na temat fm'a.

 

 

Gra się poprawiła. Gram dalej tym ustawieniem tylko zmieniłem polecenia indywidualne bocznych obrońców (z automatycznie na obrona) i defensywnego pomocnika na rygla obrony (czyli ma czyścić wszystko).

 

Moją wadą jest też to. że najsłabszą moją formacja w zespole mam obronę i bramkarza.

Ale kasy nie mam na transfery, mimo że bramkarza (którego chciałem za wszelką cenę zatrzymać) sprzedałem za 3,5mln.

 

Nie mogę poradzić sobie z jednym jeszcze!

Jak ustawiać polecenia indywidualne przed meczami dla zawodników przeciwnej drużyny?? lepiej jak tych ustawień jest więcej czy nie??

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się na forum taktyka Vpered 3-4-3

 

Poddałem ją testowi grając Wisłą Kraków. Uratowałem dzięki jej mistrzostwo Polski, choć po połówce byłem 3 tracąc 6 pkt do Lecha Poznań. Awansowałem do Ligi Mistrzów wygrywając wszystkie mecze m.in. z Dinamo Zagrzeb i Omonią Nikozja. W LM na razie wygrałem u siebie z Zenitem 4-2, wygrałem na wyjeździe z PSV 3-2 i przegrałem u siebie z Man Utd 0-1. W ekstraklasie jestem pierwszy ale dosyć dużo remisuję na wyjeździe.

 

Mam kilka pytań, jak ustawiacie swój zespół na końcówki spotkań przy prowadzeniu jedną bramką? Dajecie nastawienie defensywne? Cofnięcie się do obrony? Może autor taktyki ma jakieś spostrzeżenia i jakiś pomysł? Zdarza mi się też problem złej motywacji na mecz i zawodnicy praktycznie przebiegają obok spotkania. Ale na razie taktyka ma u mnie -4 na 5

 

w słabszych zespołach ta taksa się raczej nie sprawdzi, zagrałem nią własnie mecz Śląsk-Cracovia (gram Cracovia) i przegrałem 4-0. Sytuacje jakies miałem, niestety napastnicy nie wykorzystali za to kontry szły strzaszne i jakby przeciwnicy byli skuteczniejsi to i 10 mogli by mi wpakować

W zespołach gdzie sie ma naprawde dobrych napastników może się sprawdzić, ale w słabszych moim zdaniem nie

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie polecenia indywidualne dla graczy przeciwnej drużyny przed samym meczem?

Ja biorę tak:

- ŚP - pressing i agresywny odbiór piłki

- Skrzydłowi - Słabszą nogą

- Napastnicy - ścisłe krycie

Wydaje mi się że to się nie sprawdza, dlatego chce poznać wasze opinie.

Dajecie polecenia indywidualne tylko tym graczom co są najgrozniejsi? wszystkim czy jak??

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie polecenia indywidualne dla graczy przeciwnej drużyny przed samym meczem?

Ja biorę tak:

- ŚP - pressing i agresywny odbiór piłki

- Skrzydłowi - Słabszą nogą

- Napastnicy - ścisłe krycie

Wydaje mi się że to się nie sprawdza, dlatego chce poznać wasze opinie.

Dajecie polecenia indywidualne tylko tym graczom co są najgrozniejsi? wszystkim czy jak??

 

ja zazwyczaj daję napastnikom agresywny odbiór, słabszą nogę i pressing

skrzydłowym tak samo jak napastnikom

środkowi pomocnicy dostają tylko agresywny odbiór i pressing.

czasami daję jakiemuś napastnikowi ścisłe krycie, ale tylko wolnym i gorszym technicznie od moich obrońców ;)

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze daję napastnikom i skrzydłowym słabszą nogę. Agresywny odbiór dostają najlepsi technicznie przeciwnicy, a pressing i ścisłe krycie daję w zależności od umiejętności przeciwnika (niska koncentracja i gra z pierwszej piłki= pressing, kiepska siła, szybkość, gra bez piłki i kilka innych=ścisłe krycie)

Odnośnik do komentarza

Tutaj jeśli chciałby ktoś wypróbować moją taktykę. Początek sezonu miałem b. słaby jak już pisałem, ale wystarczyło zmienić troszkę poleceń indywidualnych i ostatnie wyniki zadziwiają (7 meczy- 6 wygranych i jedna wpadka 1:0 z Lechią liderem).

 

Taktyka:

http://gfx.efotek.pl/images/8405u8kebz2wh2a81gt.bmp

http://gfx.efotek.pl/images/txphwbq8zitolpwhtilm.bmp

 

Jeśli chce ktoś przetestować mogę napisać jakie są polecenia indywidualne :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli interesuje Was taktyka, dzięki której osiągnąłem Legią w drugim sezonie gry takie wyniki(grając praktycznie bez wzmocnień):

Wyniki cz.1

Wyniki cz.2

Wyniki cz.3

 

Podsumowanie:

32 mecze

24 wygrane

6 remisów

2 porażki

 

Bramki: 81-26

 

W lidze jestem pierwszy z bilansem 14-3-0 i 10 punktami przewagi nad Lechem. Swoją grupę w LM wygrałem z 14 punktami na koncie, przed Milanem(9 pkt), Zenitem(6 pkt) i Tuluzą(3 pkt).

 

De facto tych 2 porażek możecie spokojnie nie wliczać do bilansu, bo zdarzyły się mi tylko dlatego, że wystawiłem w obu tych meczach rezerwowy skład, nie zmieniając jednocześnie nic w taktyce i podejściu do meczu, więc są one nie winą taktyki, a moich błędów. W 2, czy 3 innych meczach, w których wystawiałem drugi skład poszedłem na urlop, żeby zobaczyć, czy asystentowi uda się wygrać te spotkania... i udało się!

 

Generalnie taktyka jest dość uniwersalna i można(a wręcz wypada) przy każdej zmianie piłkarza na innego w składzie, czy przed różnymi przeciwnikami, trochę pogrzebać, żeby jak najlepiej dostosować się do słabości rywala(uwierzcie mi, że asystent z dobrym tactical knowledge to prawdziwy skarb!). Najlepiej jednak rozumie się z nastawieniem Control, grą krótkimi podaniami i środkiem. Na dłuższy jej opis pokuszę się wieczorem, a tymczasem możecie próbować jej u siebie. U mnie rezultaty jest stosowania przeszły największe oczekiwania. Generalnie wyglądało to tak, że jedynie w meczu wyjazdowym z Milanem i z Tuluzą w 2 połowie nie dominowałem na boisku. W pozostałych meczach statystki: od posiadania piłki(najczęściej 55-60%) po strzały(najczęściej 15-20 w meczu) przemawiały na moją korzyść.

 

A tu jeszcze najlepsze i, dla porównania, najgorsze mecze, jakie rozegrałem.

 

Najlepsze:

Mecz z Zenitem 4:1 - Chyba najlepszy mecz - totalna dominacja, 4 gole, 4 słupki i poprzeczki i chyba 5 sam na sam zmarnowanych przez Chinyamę.

Mecz z Lechem 3:0 - Do tego meczu jako jedyny zespół Ekstraklasy Lech dotrzymywał mi kroku. Tutaj rzadko wychodzili z połowy, co widać po statystykach.

Mecz z Milanem 3:1 - Daję linka, bo to jednak najbardziej sensacyjny wynik, jaki osiągnąłem. Choć strzały wyrównane, to głównie dlatego, że Milan większość ich oddał już kiedy prowadziłem 3:1.

Mecz z Tuluzą 2:1 - Tutaj jeden z dwóch meczów w rundzie, w której statystki nie przemawiały na moją korzyść. Do przerwy prowadziłem 2:0 i dominowałem zdecydowanie, a w drugiej niepotrzebnie się przestraszyłem, przeszedłem na strategię defensywną i przez to Tuluza mnie zdominowała.

Mecz z Milanem 3:3 - No a tutaj Milan naprawdę mnie zawstydził trochę. Jedynie skuteczności moich piłkarzy zawdzięczam remis. No i świetnej postawy Jano Muchy :)

 

Link do taktyki

Odnośnik do komentarza

Mi sie wogole wydaje ze Legia jest jakas przepakowana (albo oglnie polskie druzuny bo Wisla zawsze sie kwalifikuje do LM w 1-ym sezonie). W drugim sezonie tez sie dostalem do fazy grupowej LM i wygralem oraz zremisowalem z Realem Madryd, roznioslem Wolfsburg, wygralem i zremisowalem z Chelsea. Wygralem grupe i skonczylem grac bo stwierdzilem ze jest za latwo :P. Co jak co, ale polskie druzyny w pucharach? O_o Rozumiem ze teraz jest niby latwiej dostac sie do LM ale przyklad Wisly pokazuje ze jednak az tak latwo nie jest.  A juz wygwywanie w grupie to zakrawa na cud.

Odnośnik do komentarza

Mi sie wogole wydaje ze Legia jest jakas przepakowana (albo oglnie polskie druzuny bo Wisla zawsze sie kwalifikuje do LM w 1-ym sezonie). W drugim sezonie tez sie dostalem do fazy grupowej LM i wygralem oraz zremisowalem z Realem Madryd, roznioslem Wolfsburg, wygralem i zremisowalem z Chelsea. Wygralem grupe i skonczylem grac bo stwierdzilem ze jest za latwo :P. Co jak co, ale polskie druzyny w pucharach? O_o Rozumiem ze teraz jest niby latwiej dostac sie do LM ale przyklad Wisly pokazuje ze jednak az tak latwo nie jest.  A juz wygwywanie w grupie to zakrawa na cud.

 

Co do Wisły to się nie zgodzę. Za każdym razem kiedy zaczynałem od nowa grę(2-3 razy), na nowy sezon był nowy trener bo Wisła była daleko. SI zrobiło bardzo wyrównana ligę gdzie Slask, Polonia Bytom nawet mogą namieszać w czołówce. A co do reszty to się zgodzę.

Odnośnik do komentarza

Mi sie wogole wydaje ze Legia jest jakas przepakowana (albo oglnie polskie druzuny bo Wisla zawsze sie kwalifikuje do LM w 1-ym sezonie). W drugim sezonie tez sie dostalem do fazy grupowej LM i wygralem oraz zremisowalem z Realem Madryd, roznioslem Wolfsburg, wygralem i zremisowalem z Chelsea. Wygralem grupe i skonczylem grac bo stwierdzilem ze jest za latwo :P. Co jak co, ale polskie druzyny w pucharach? O_o Rozumiem ze teraz jest niby latwiej dostac sie do LM ale przyklad Wisly pokazuje ze jednak az tak latwo nie jest. A juz wygwywanie w grupie to zakrawa na cud.

 

Co do Wisły to się nie zgodzę. Za każdym razem kiedy zaczynałem od nowa grę(2-3 razy), na nowy sezon był nowy trener bo Wisła była daleko. SI zrobiło bardzo wyrównana ligę gdzie Slask, Polonia Bytom nawet mogą namieszać w czołówce. A co do reszty to się zgodzę.

 

 

Zgodzę się z Tobą bo u mnie też 2 sezony pod rząd Polonia Bytom była 4 :)

Ale i Odra zawsze w 6 tez była.. a wszyscy wiemy, że tak naprawdę Odra jest teraz najsłabszą ekipą w naszej Ekstraklasie na realu..

Odnośnik do komentarza

możecie mi pomóc w poprawieniu taktyki? gram FC Liverpoolem, uważam, że mógłbym zdobywać trochę więcej bramek, ale też nie tracić tylu (w 10 meczach 7 bramek), przeważnie są to 'głupie' bramki... tu daję link do taktyki

http://www.wrzucaj.com/954448

, podzielcie się uwagami, pomóżcie skorygować mi błędy...

 

taktyke się robi pod zawodników a nie na odwrót. Jak wygląda Twoja pierwsza jedenastka ? Zrobiłeś jakieś transfery ?

Odnośnik do komentarza

Ja spytam tak trochę ogólniej. Jakim bym nie grał klubem, jakiego bym nie dał ustawienia, mentalności, filozofii gry itd, zawsze mam problemy w meczach u siebie. Nawet jeśli wygrywam to nie mogę ich zdominować. Rywale mają porównywalną ilość okazji co ja. Grywam z reguły zespołami, które nie są może najsilniejsze w danej lidze, ale należą do nazwijmy to "drugiej linii" (np. Aston Villa, Napoli itd.). O ile zrozumiałe jest, że nie zdominuję takiego rywala jak Man Utd czy Inter Mediolan, o tyle w meczach z Fulham czy Catanią powinienem mieć przewagę w ilości sytuacji. Tymczasem jest inaczej. Próbowałem wielu rozwiązań, ale nic na dłuższą metę nie przynosi efektów. Czy problem może tkwić w rzadkim stosowaniu podpowiedzi zza linii boiska? Nie używam tego zbyt często, może to potrafi czynić cuda? :) W meczach wyjazdowych nie ma problemu, z reguły mam minimalną przewagę. Ale u siebie... Dramat. Chętnie poznam wasze zdanie - czy preferujecie u siebie grę z 1 czy 2 napastnikami? Czy lepiej sprawdza się u was gra krótkimi czy bezpośrednimi podaniami? Chodzi mi konkretnie tylko i wyłącznie o zyskanie przewagi. Zdecydowanie lepiej znoszę porażki czy remisy przy stosunku strzałów 20(5) - 3(1) na moją korzyść niż po wyrównanych meczach ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...