Skocz do zawartości

Giełda


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

My tu o poważnych rzeczach a Wy o grze... :>

Wracając do rzeczywistości...

Korekta (?) chyba się skorygowała :] i wraca optymizm. Jak na razie jestem w plecy, ale moje spółki spadły podczas owej korekty stosunkowo niewiele i być może już w poniedziałek wrócę na zero :) Oby.

 

Z ciekawością patrzę na ruchy ceny ABM Solid. Spółka zawarła masę nowych, wysokich kontraktów a cena jakoś tak pełznie a nie idzie w górę. Może to jeszcze efekt złych nastrojów na parkiecie? W prasie straszyli bessą i w ogóle końcem świata. :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam, mam taką sprawę:

brat ma takie zadanie domowe, aby zarobić jak najwięcej na akcjach z wig-20 w przeciągu dwóch tygodni :> zadanie z podstaw przedsiębiorczości w liceum, kto zarobi najwięcej będzie jakąś tam oceną nagrodzony. Co byście mogli polecić ? Może być portfel składający się z wielu akcji, ale musi to być wig-20.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje, bo ja ostatnio mało czasu mam, aby notowania śledzić i nie wiem co polecić.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
  • 5 tygodni później...

W dniu dzisiejszym byliśy świadkami fantastycznej sesji (w max dołku WIG20 zjechał -13.5% :rotfl:).

Po raz pierwszy na własne oczy widziałem jak wygląda panika na parkiecie :hahaha:

"Owczy pęd" - bo trudno inaczej nazwać to co się działo. Imbecylizm połączony z kretynizmem i wrodzonym niedorozwojem umysłowym :)

Rynek powoli czyści się z "leszczy" inwestujących "skarpetowe" w akcje.

 

Stabilizacja już niedługo? :-k

Odnośnik do komentarza
W dniu dzisiejszym byliśy świadkami fantastycznej sesji (w max dołku WIG20 zjechał -13.5% :rotfl:).

Po raz pierwszy na własne oczy widziałem jak wygląda panika na parkiecie :hahaha:

"Owczy pęd" - bo trudno inaczej nazwać to co się działo. Imbecylizm połączony z kretynizmem i wrodzonym niedorozwojem umysłowym :)

Rynek powoli czyści się z "leszczy" inwestujących "skarpetowe" w akcje.

 

Stabilizacja już niedługo? :-k

 

Zachód wycofuje kapitał z giełdy na ratowanie własnych rynków - tak samo robi na innych parkietach m.in w Moskwie czy w Pradze

Odnośnik do komentarza
W dniu dzisiejszym byliśy świadkami fantastycznej sesji (w max dołku WIG20 zjechał -13.5% :rotfl:).

Po raz pierwszy na własne oczy widziałem jak wygląda panika na parkiecie :hahaha:

"Owczy pęd" - bo trudno inaczej nazwać to co się działo. Imbecylizm połączony z kretynizmem i wrodzonym niedorozwojem umysłowym :)

Rynek powoli czyści się z "leszczy" inwestujących "skarpetowe" w akcje.

 

Stabilizacja już niedługo? :-k

 

No to przypomina katastrofe z 93 albo 94 (juz nie pamietam dokladnie) kiedy to przez kilka tygodni akcje jechaly w dol jak szalone. Aczkolwiek sytuacje na gieldach w tym i naszej to efekt ucieczki kapitalu zagranicznego. Z uwagi na sytuacje na rynku miedzybankowym gdzie ni ema szmalu w obiegu wszyscy spieniezaja aktywa w tym i akcje dla ratowania plynnosci.

 

Co do stabilizacji? Mysle, ze lada dzien bedzie odbicie ale jeszcze przez kilka miesiecy bedzie sinusoida. A moze bedzie stagnacja (jest szansa bo fundusze emerytalne powinny pakowac szmal bo to sa najlepsze czasy do zakupu papierow).

Odnośnik do komentarza
bo to sa najlepsze czasy do zakupu papierow

Jest takie porzekadło - "nie łap spadających noży". Owszem, można inwestować teraz ale trzeba być mega czujnym i uważnym. I nie wiem czy jak się wszystkie OFE rzucą na parkiet to wystarczy firm w które naprawdę warto zainwestować.

Bzdura. Na giełdzie inwestuje się długoterminowo, a być czujnym i uważnym trzeba niezależnie od tego, czy są spadki, wzrosty, czy stabilizacja.

Teraz inwestować nie można, ale trzeba. Nigdy w historii nie zdarzyło się, żeby rynek po bessie nie osiągnął poziomu wyższego, niż przed bessą, zresztą byłoby to zaprzeczenie rozwoju cywilizacyjnego. Giełda, wbrew temu, co robią często niedoświadczeni gracze polega na kupowaniu podczas spadku i sprzedawaniu w najwyższym możliwym poziomie. Ci co wycofują teraz środki to tak zwani overnightowcy. Inwestują wyłącznie krótkoterminowo, maksymalnie na 10 dni i liczą na kilkuprocentowy wzrost w krótkim czasie. Jeżeli się świetnie zna na giełdzie, to ta taktyka również bywa skuteczna. Kolejną grupą, która teraz wycofuje środki są fundusze inwestycyjne. Klienci zrobili się bladzi, obawiają się dalszych spadków i wycofują na każdych możliwych warunkach środki z funduszu, a fundusze, żeby je wypłacić muszą sprzedawać. No i firmy, które bessa postawiła pod ścianą i muszą uwolnić środki finansowe, nawet z dużą stratą, żeby nie zbankrutować.

Bessa potrwa jeszcze według szacunków około pół roku. W tym czasie, jeżeli ktoś liczy na zysk powinien włożyć w giełdę pieniądze, najlepiej podzielone na miesięczne, lub dwutygodniowe transze z dużą dywersyfikacją. Nie przewiduje się dłuższej stabilizacji dolnej. Zaraz po spadkach nastąpi wzrost cen papierów.

Odnośnik do komentarza
Bzdura.

No tak, Maniak powiedział i porzekadło giełdowe poszło do lamusa :roll:

Wiesz, łatwiej i bezpieczniej jest podnieść nóż z podłogi niż go łapać w powietrzu.

Z tym, że na giełdzie nigdy nie wiadomo, czy nóż jest na podłodze, czy jeszcze leci. Co do porzekadła, to jakoś wątpię, żeby było ono wymyślone i używane przez wytrawnych graczy giełdowych, a nie "skarpetowcy", jak zostało to wcześniej określone.

Odnośnik do komentarza
Nigdy w historii nie zdarzyło się, żeby rynek po bessie nie osiągnął poziomu wyższego, niż przed bessą, zresztą byłoby to zaprzeczenie rozwoju cywilizacyjnego.

 

Szkoda, że w czasach Wielkiego Kryzysu o tym nie wiedzieli. Po Czarnym Czwartku 1929 giełda wyrównała na mniej więcej rok, do listopada 1930. Potem kursy zaczęły spadać i robiły to przez półtora roku do połowy 1932, potem również głównie zniżkowały, aż do 1942, przeżywając drugie wielkie załamanie w 1937. Na odrobienie strat giełda potrzebowała ponad 20 lat, Dow swoją wartość z 1929 roku osiągnął już w 1954.

Odnośnik do komentarza
Z tym, że na giełdzie nigdy nie wiadomo, czy nóż jest na podłodze, czy jeszcze leci

No właśnie na tym polega cały bajer. Ty byś teraz się rzucił "bo tanieje, trza kupować" i "nigdy nic nie wiadomo" a inni co się naprawdę znają wiedza co w trawie piszczy i kupią tak, by wyszli na tym najlepiej.

A co do powiedzenia, to "skarpetowcy" raczej wyprzedają jak widzą że inni sprzedają i nie sądzę by bawili się w takie niuanse jak kupowanie walorów w czasie paniki.

Z resztą z tego co piszesz, to wygląda na to, że na giełdzie nie da się stracić, a chyba tak nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...