Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Crash dumpy można zlikwidować instalując najnowszy DirectX poprawny z innego źródła niż SI. Na forum SI wyczytałem, że problemem może być prawdopodobnie wadliwa instalka DirectX dołączona do gry.

 

Ja po zainstalowaniu prawidłowego DirectX nie miałem już crash dump'ów.

 

Natomiast co do bugów gry, to czy zauważyliście, że czerwone kartki w ogóle nie eliminują gracza z kolejnych meczów. Tak jakby w ogóle tych czerwonych kartek nie było :/

Polecam po prostu sierpniową wersję DX-a :) działa z nią na bank ;)

A co do czerwonych - gdzie tak masz? Gram w Anglii i nic takiego miejsca nie ma, ukarany zawodnik pauzuje określoną ilość spotkań :)

 

U mnie w Portugalii tak jest niestety. 2 Liga południe, zgarnąłem 2 żółte w następnym meczu nie był zawieszony ;/

Odnośnik do komentarza

Dwie żółte i w konsekwencji czerwona to nie to samo co czerwona od razu :>

No to chyba zależne jest od ligi :-k

 

Polecam po prostu sierpniową wersję DX-a :) działa z nią na bank ;)

No właśnie mam pytanko. Nawet przy XP, ze starszą kartą, warto instalować najnowsze DX?

Odnośnik do komentarza

To czy zawodnik otrzymał 2 żółte i w efekcie czerwoną, czy też od razu dostał czerwoną tak czy siak powinno skutkować absencją tego zawodnika w następnym meczu.

 

Gram obecnie Legią i niestety, moi zawodnicy po otrzymaniu czerwonych kartek są dalej dostępni i grają w kolejnych meczach. I dzieje się tak za każdym razem, niezależnie od tego w jaki sposób zawodnik otrzyma czerwona kartkę.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli zawodnik dostanie 2 żółte w jednym meczu to nie musi pauzować w następnym. Kara jednego meczu następuje po 4 żółtych kartkach. Mówię oczywiście o przepisach polskich. W Portugalii widocznie jest podobnie.

Tak jak ktoś wyżej pisał: Dwie żółte to co innego jak odrazu czerwona.

Odnośnik do komentarza

coś chyba jest popsute z europejskimi współczynnikami klubowymi, ogólna tabela rankingowa działa dobrze, natomiast na przestrzeni następnych sezonów podczas losowań europejskich pucharów kluby mają podane inne współczynniki niż te które widnieją w rankingu, grę mam oryginalną i spaczowaną, ranking http://img267.images.../beztytuu2b.jpg losowanie http://img504.images.../beztytuuza.jpg , dotyczy to wszystkich zespołów, czy wy też tak macie ??

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem czy to jest bug czy moja nie wiedza ale mam taka sytuacje:

gram sobie wisełką i zaczynam rozgryki kontynentalne od 2 rundy, zgłosiłem 25 zawodników jednak po zakończeniu rundy nie mogę wymienić żadnego. Nie mogę znaleźć opcji odpowiadającej za to. jedynie w kalendarzu jest termin zgłaszania zawodników do kolejnych rund ale nie ma jak tego zrobić. Z tego co pamiętam zawsze można było po każdej rundzie dokonać jakiś zmian w składzie. Ktoś może mi powiedzieć czy coś źle robię czegoś nie wiem czy jest to bug?

Odnośnik do komentarza

coś chyba jest popsute z europejskimi współczynnikami klubowymi, ogólna tabela rankingowa działa dobrze, natomiast na przestrzeni następnych sezonów podczas losowań europejskich pucharów kluby mają podane inne współczynniki niż te które widnieją w rankingu, grę mam oryginalną i spaczowaną, ranking http://img267.images.../beztytuu2b.jpg losowanie http://img504.images.../beztytuuza.jpg , dotyczy to wszystkich zespołów, czy wy też tak macie ??

 

Sprawdź czy aby gra po prostu nie wylicza średniej współczynników dla pary, póki jest nierozstrzygnięta,

Odnośnik do komentarza

AI w FM 2010 (10.1) jest czasami wręcz żenująco słabe...Przykład?

 

L.Blanc(wiedza taktyczna 18,kierowanie zespołem 19)

 

Opisywana sytuacja

w przerwie zdejmuje w miarę dobrego bramkarza BEZ ISTOTNEGO powodu - dobra ocena,brak kontuzji,zero konfliktów w drużynie między tym zawodnikiem a kimkolwiek etc. (i de facto przez to wtapia mecz,ponieważ Rame popełnił błąd kończący się stratą bramki) - WTF - takie sytuacje w realnym świecie nie mają miejsca!!!Wiem,że to 'tylko' FM,ale w poprzednich wersjach takich kwiatków nie uświadczyłem...

 

Poza tym - mój asystent (Tassotti - wiedza taktyczna 20,kierowanie zespołem 17) notorycznie uparł się ściśle kryć wolniejszych,ale genialnych napastników (po wybraniu automatycznych poleceń taktycznych na oponentach) np.Raula - czym czasami kończy się ścisłe krycie napastników to chyba nie muszę pisać...BTW - czy np. transfer takiego Afellaya (jednego z najbardziej perspektywicznych pomocników w grze) do Szachtara Donieck jest normalny?Moim zdaniem NIE.

Odnośnik do komentarza

Dwie żółte i w konsekwencji czerwona to nie to samo co czerwona od razu :>

No to chyba zależne jest od ligi :-k

 

Polecam po prostu sierpniową wersję DX-a :) działa z nią na bank ;)

No właśnie mam pytanko. Nawet przy XP, ze starszą kartą, warto instalować najnowsze DX?

Nie powiem Ci na 100%. Ja mam GF 8400 GS więc najsłabszy model z serii 8, i na tym DX mi śmiga, nie tnie, jest lux. Z najnowszymi sterownikami bywa różnie, ale DX chyba możesz sobie instalnąć ;)

Odnośnik do komentarza

Crash dumpy można zlikwidować instalując najnowszy DirectX poprawny z innego źródła niż SI. Na forum SI wyczytałem, że problemem może być prawdopodobnie wadliwa instalka DirectX dołączona do gry.

 

Ja po zainstalowaniu prawidłowego DirectX nie miałem już crash dump'ów.

 

Natomiast co do bugów gry, to czy zauważyliście, że czerwone kartki w ogóle nie eliminują gracza z kolejnych meczów. Tak jakby w ogóle tych czerwonych kartek nie było :/

 

 

 

sciagnalem tego directax i mam problem mianowicie kiedy wchodze do instalacji pojawia mi sie takie cos '' please type the location where you want to place the extracting files'' znam angielski i wiem o co chiodzi ale nigdzie nie moge tego wrzucic wy gdzie to zainstalowaliscie ?

Odnośnik do komentarza

Crash dump zazwyczaj oznacza problem z systemem, nie z grą.

 

Z drugiej strony - zachodni gracze raportują, że CD pojawia się, gdy zajęcie RAM przez FMa sięga 1.7-1.8Gb, co oznaczałoby błąd programistów i memory leak. Sugeruję jako tymczasowe rozwiązanie odpalić podczas gry jakiś program do monitorowania użycia RAMu, często zapisywać, a gdy FM zbliży się do wartości krytycznej, po prostu zamknąć go i uruchomić ponownie.

Profie jaki program proponujesz, jak nigdy dostałem już chyba z 4 CDT, gram na retainie i pewnie RAM dużo dostaje....tylko że we wszystkie FM dawałem pliczek"retain" i jakoś szło teraz coś spaprali...

Odnośnik do komentarza

Można liczyć, że panowie z SI zaaplikują co trzeba w łatce 10.2 ? Ogólnie nie jest tragicznie, ale profilkatycznie trzeba niemal po każdym meczu save walić a jak się zapomni przez przypadek czy podczas b.waznego meczu wysypie to będzie więcej denerwowania się niż to warte.

 

Mi jeszcze ani razu nic sie nie wysypalo :)

Odnośnik do komentarza

Crash dumpy można zlikwidować instalując najnowszy DirectX poprawny z innego źródła niż SI. Na forum SI wyczytałem, że problemem może być prawdopodobnie wadliwa instalka DirectX dołączona do gry.

 

Ja po zainstalowaniu prawidłowego DirectX nie miałem już crash dump'ów.

 

Natomiast co do bugów gry, to czy zauważyliście, że czerwone kartki w ogóle nie eliminują gracza z kolejnych meczów. Tak jakby w ogóle tych czerwonych kartek nie było :/

 

 

 

sciagnalem tego directax i mam problem mianowicie kiedy wchodze do instalacji pojawia mi sie takie cos '' please type the location where you want to place the extracting files'' znam angielski i wiem o co chiodzi ale nigdzie nie moge tego wrzucic wy gdzie to zainstalowaliscie ?

 

 

Nie instalacji, tylko wypakowania plików instalacyjnych. Rozpakuj to chociażby do nowego folderu na pulpicie, potem wchodzisz do tego folderu i uruchamiasz "dxsetup", chyba tak się to nazywa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...